Brazílie - Fortaleza Brazílie

 • Doprava letecky

  14:00 h

 • Popis

  Rio de Janeiro přenesené na rovník - tak by se dala charakterizovat tato životem kypící metropole brazilského státu Ceará, která leží pouhé 4 zeměpisné stupně (900 km) jižně od rovníku. Město láká svou kosmopolitní atmosférou mrakodrapů, jejichž kulisa lemuje prostornou přímořskou promenádu se širokou pláží kypící životem ve dne i v noci. Ve městě není příliš mnoho historických památek. O to více však láká svým nákupním rájem nekonečného množství obchodů se zbožím a suvenýry všeho druhu za ty nejpříznivější ceny. Noční život se svými proslulými diskotékami, kluby a bary patří k nejživějším nejen v Brazílii, ale v celé jižní Americe.

  Pláže: Jako v každém velkoměstě má centrální pláž Praia do Meireles metropolitní rysy. Jen 4km od centrálních hotelů leží proslulá pláž budoucnosti (Praia do Futuro) dosažitelná levnou a frekventovanou městskou dopravou. Tato pláž přírodního typu imponuje bělostným pískem, čistou vodou a dokonalou infrastrukturou služeb, ať už jde o tzv. „barraky“ (plážové restauranty) nebo nabídku vodních sportů. Pláže jsou pokryty jemným pískem s mírnou svažitostí do moře. Z oceánu vane nepřetržitě větřík, který zejména na Praia do Futuro vytváří vlny vhodné pro surfing a windsurfing. Transfer z letiště do hotelů trvá asi 30 minut.

 • Vzdálenost

  cca 9500 km

Nejnovější recenze Brazílie - Fortaleza

Celkem: stojí za to poznat Brazilskou,,ZIMU,,něco již máme procestováno z exotických zemí,toto zatím bylo nejdále a také nejhezčí,samozřejmě...

Úvodní shrnutí
stojí za to poznat Brazilskou,,ZIMU,,něco již máme procestováno z exotických zemí,toto zatím bylo nejdále a také nejhezčí,samozřejmě záleží jaké má každý představy,je co vidět pokud chcete poznávat, divoký oceán, pohoří, deštné pralesy,řeky, přírodu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Fortaléza-hotel OA IMPERIAL na 5hvězdiček-není luxus,ale vyhovující-pěkné.Venkov Beberibé 100km od Fortalezy-Praia das Fontes-4hvězdičky-bungalovy rúzného typu a velikostí-skromné ,prostorné- romantické - houpací sítě,klimatizace OK,prostředí nádhera-rybník plný ryb-možnost chytat,ne se koupat,2 bazény,posezení venkovní v přírodě-stráň-kamenné stoly-židle dřevěné,myslíte že jste v soukromí u sebe doma a přesto vidíte na oceán a jen z té stráně sejdete schody a jste na pláži - rozlehlé na každou stranu dálky chození,velké odlivy a přílivy-sledovat časově,pískovce skály červené - útesy-nádhera,samozřejmě zeleň,příroda,květy-vše exotika,velké žáby,leguáni ale není nebezpečí,je příjemné pozorovat.pláž čistá-hodně lastur,mušlí díky divokému oceánu-velké vlny-nejsou hned hloubky,lehátka-slunečníky k dispozici zdarma-dostatek-židle,stolky u bazénů-bar,vše výborné-bylo nadčení.

Strava
jedním slovem-výborná,nebyl v našem okolí nikdo komu by nechutnalo!Různorodá zdravá hodně všeho a na inxlusív celodení možnosti pořád něco jíte nebo pijete,všeho dostatek ,ovoce,zmrzliny,sladkostí.Zatím nikde ani na inxlusív nebylo tolika jídla a pití.jdete si pro dcl aperitivu a dostanete hned 0,25l.prostě není nic omezené ani množstvím ani časem ani druhově jako jinde je pití jen místní značky!!!Prostě úžasné,jídla se neopakují a když tak po delší době,já jsem tam byla 3týdny!!!Na místě jsem si prodlužovala o další turnus,to mluví za vše!

Služby hotelu
Odpovídající jeho označení.ůklid pokoje OK,výměna ručníků OK,ustlání-převlečení též OK,klimatizace OK,trezor na pokoji v obou případech ubytování.

Pláž
čistá - normální písek-OK.

Celkový dojem
Brazilie nádhera , výborná doba ta jejich zima,vzduch kolem 30,voda 27-kafe!!!Ve městě jen poznat-velký ruch-stačí na krátkou dobu a jinak raději ten venkov ,vůbec nejlépe jezdit po výletech a do vnitrozemí ale to je na více času pobytu!

Marie Kašová, 24.04.2008, Datum pobytu: 22.3. - 11.3.2008
Oblast: Brazílie Brazílie, Fortaleza, Hotel: Oasis Atlantico Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: Noční můra.

Úvodní shrnutí
Noční můra. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel tvoří hlavní budova s restaurací naproti recepci a přilehlé kavárně. Ubytování v bungalovech, v našem termiti téměř sežrali krovy. Po úklidu do 30 minut byla podlaha zasypána rozežraným dřevem se stropu. V pokoji okno směřovalo do zdi vedlejšího bungalovu asi 50cm průchod mezi stavbami.
Na pokoji klimatizace, lednice, TV, veranda, terasa.

Strava
Měli jsme All inclusive, jídla spousty a velice chutné, vše co si člověk přeje k jídlu i pití.
ALE !!!!!!
První střevní a průjmová onemocnění u sousedů z
vedlejšího bungalovu 3 den pobytu. Do 8 dne mělo 80% všech ubytovaných podobné problémy.
Celodením pitím všech možných drinků jsme pálili "červa" a vzhledem k tomu že nám téměř celou dovolenou pršelo, tak opravdu nic moc.

Služby hotelu
Úklid denně, sportovní vyžití nic moc. Jeden tenisový kurt a volejbalové hřiště. Na pláži ultralehtké letadlo a buginy za poplatek ( nepatří k hotelu ).
Výuka Samby pro dospělé, airobik v bazénu, pro děti animační programy a dětská školka. Vše pouze v Portugalštině.

Pláž
Písčitá, voda zkalená a nepříjemné vlny. Celý den dosti silně fouká.

Celkový dojem
Pokud by jsme se nemuseli držet 10 dní v dohledu WC tak celkem dobrý. Česká průvodkyně, nebyla schopna zjistit názvy léku místní výroby na zdravotní problémy. Český Endiradom, Smekta, Imodium a pod. naprosto neůčinné.

Ivo Hardt, 13.08.2006
Oblast: Brazílie Brazílie, Fortaleza, Hotel: Oasis Atlantico Fortaleza

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: Oasis Atlantiko opravu kvalita i servis 5* hotelu - přímo v centru, Atlantico Praia Superior**** bungalov v příjemném prostředí, super...

Úvodní shrnutí
Oasis Atlantiko opravu kvalita i servis 5* hotelu - přímo v centru, Atlantico Praia Superior**** bungalov v příjemném prostředí, super restaurace i okolí hotelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje velké, světlé, prostorné. Tím že se jednalo o kombinaci dvou pobytových míst tak se to hůř popisuje, 4 noci spíte ve Fortaléze - 2,5 milionové město a pak mimo civilizaci na úžasné pláži kde jdete 5 kilometrů na každou stranu a skoro nikoho nepotkáte. Personál je milý, buhužel skoro nekomunikuje v AJ.

Strava
V Oasis Atlantoico - možnost jídla formou bufetu a nebo servírovaná strava výběr ze 3 menu, Jinak klasika portugalské (stredozemní) strava.

Atlantico Praia - pouze bufetová strava, velké množství jídla a pití, vypaltí se mít All Inclusiv - stejně nemáte možnost chodit nikam jinam

Služby hotelu
Oasis Atlantico - bazén se slunečníky, lehátky a barem, k dispozici fitko

Oasis Atlantico Praia - k dispozici tenis, pinčes, kulečník, lehátka, slunečníky, bar

Pláž
Oasis Atlantico přímo ve Fortaléze se jedná o obyčejnou městskou pláž, občas moře vyplaví nějaké řasy, ale jde to, na pláži je spousta restaurací a barů, hotel je přímo na nejrušnější pláži.

Atlantico Praia - pláž jedním slovem úžasná, klidná, čistá

Roman Zelinka, 11.04.2006, Datum pobytu: 29.3. - 10.4.2006
Oblast: Brazílie Brazílie, Fortaleza, Hotel: Oasis Atlantico Fortaleza

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: Položení hotelu Lisboa Praia dává možnost stoprocentní dovolené, protože se nachází v klidné části města, za ostatními radovánkami a...

Úvodní shrnutí
Položení hotelu Lisboa Praia dává možnost stoprocentní dovolené, protože se nachází v klidné části města, za ostatními radovánkami a potřebami jsme dojížděli do centra, kde byla velká koncentrace turistů i místního obyvatelstva. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týká pokojů, jsou oproti jiným destinacím jednodušší, ale s ohledem na skutečnost, že se zde člověk zdržuje pouze v noci, jsou dostačující. Zázemí a společné prostory hotelu byly dobré.

Strava
V nabídce jídla chyběla zelenina i ovoce, rozmanitost nabídky prakticky nulová. Denně se opakovalo totéž.

Služby hotelu
Hotel nabízí směnárnu v omezeném časovém intervalu, ocenili jsme přístup k internetu. Postrádali jsme malou prodejnu suvenýrů,pohlednic a pod.

Pláž
Pláž velmi dobře udržovaná, ocenili jsme přítomnost pořádkové. či hlídací služby, která v době naší nepřítomnosti hlídala naše věci. Vůbec jsme neměli pocit, že bychom byli v nebezpečí, jak jsme měli informace o městské pláži.

Lenka Brandejsová, 31.03.2006, Datum pobytu: 19.3. - 30.3.2006
Oblast: Brazílie Brazílie, Fortaleza, Hotel: Lisboa Praia

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Celkem: Hotel je pro méně náročné klienty, ač stojí před pláží, koupat se na ní nelze! Je umístěn na velice nebezpečném místě.

Úvodní shrnutí
Hotel je pro méně náročné klienty, ač stojí před pláží, koupat se na ní nelze! Je umístěn na velice nebezpečném místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velikost pokoje zcela vyhovuje. Okno je meší, o balkonu nebo snad jen židli v tomto hotelu ani neuvažujte. Pokoje jsou pravidelně uklízeny.

Strava
Strava je dobrá, výběr je menší a neobměňuje se.

Služby hotelu
Většina hotelů v okolí má trezor za příplatek 1,-- Realu a nebo dokonce zadarmo. V tomto hotelu stoji 6,-- Realu a na konci pobytu Vám to sečtou i s 10% přirážkou. Stejně je to i s internetem, ve Vela e mar ho nehledejte.

Pláž
Pláž před hotelem je nepoužitelná, hodnotím tedy okolní pláže, které jsou dostupné místním Top busem.

Celkový dojem
Vybrala bych si přístě určitě jiné ubytování.

Alena Krajdlová, 22.03.2006, Datum pobytu: 8.3. - 20.3.2006
Oblast: Brazílie Brazílie, Fortaleza, Hotel: Vela E Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (1)

4 fotografie

Všechny recenze Brazílie - Fortaleza