Chorvatsko - Makarska Chorvatsko

 • Vzdálenost

  910

 • Popis

  Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

  V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

  Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

  Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

  Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Makarska

Celkem: 7,4 Pěkná dovolená, cena v pořádku, naprostá spokojenost s ubytováním. Pouze OBROVSKÉ MINUS pro řidiče autobusu za neochotu vůči nám,...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená, cena v pořádku, naprostá spokojenost s ubytováním. Pouze OBROVSKÉ MINUS pro řidiče autobusu za neochotu vůči nám, cestujícím. Měli jsme s nimi neshodu kvůli klimatizaci při cestě tam i zpět, stále nám byla zima a páni řidiči nám bohužel nechtěli vyjít vstříc a nechali nás mrznout. Cestou zpátky už to bylo opravdu hrozné, na Makarské 36°C a v autobuse jela klimatizace na plno, takže jsme opět všichni mrzli, v noci mě začalo bolet v krku a druhý den se přidala rýma a kašel. Toto chování pro mě bylo zklamáním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto v pořádku, dostali jsme pěkný pokoj v prvním patře. Na pokoji byla televize, lednička, wifi i klimatizace, takže s výbavou jsme byli spokojeni. Všude bylo hezky čisto, součástí pokoje je i malý balkonek s posezením. Jediné co mi vadilo, byla špatně větraná koupelna, kde trošku zapáchal odpad. Jinak bylo vše v pořádku, je to malý rodinný "penzion" a majitelé na nás byli moc hodní. Určitě se nenechte odradit vnějším vzhledem, zvenku to luxusně nevypadá ale uvnitř je to tak, jak má být :)

Strava
Měli jsme zaplacenou polopenzi - snídaně formou švédského stolu, k večeři polévka a hlavní chod. Na jídlo se chodí do hotelu Palma, který je hned vedle. Večeře bych hodnotila bych spíše průměrně, ale hlady určitě neumřete. A když si nepochutnáte, můžete si nandat zeleninu dle chuti ze salátového baru. Nápoje na snídani - voda, džus, automat na čaj a kávu, k večeři pouze voda. Pro náročnější je v okolí obrovské množství restaurací, kde si vybere snad každý.

Služby hotelu
U hotelu nás vysadili v 6 ráno a na pokoj nás vzali odpoledne v půl 2; je dobré s tím dopředu počítat. Depandance Vesna je od hotelu Palma vzdálena opravdu kousek, jen přejdete silnici, projdete kousek uličkou a jste tam.

Pláž
Vzdálenost od Vesny cca 5 minut, kamínková, stín poskytují borovice. Už v 9 ráno je velmi naplněná, takže aby jsme měli místa ve stínu, přinesli jsme si věci ráno v 7 a pak šli teprve na snídani. Ráno je voda krásně čistá, později se zakalí jak si tam hrají děti. Na vodě jsou placené atrakce. Mě osobně hodně vadili nedopalky od cigaret mezi kamínky, sem tam nějaké zbytky jídla. Čisto tak na 65% díky bezohledným lidem.

Jana R., 03.10.2017, Datum pobytu: 4.8. - 13.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarska, Hotel: Depandance Vesna

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

8 fotografií

Celkem: 9,2 Krásná dovolená za super peníze.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená za super peníze. Zobrazit celou recenzi

Radka Slavotinková, 01.09.2017, Datum pobytu: 18.8. - 27.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarska, Hotel: Depandance Vesna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Celkový dojem z mé dovolené hodnotím vcelku pozitivně.

 • 7,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z mé dovolené hodnotím vcelku pozitivně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v Depandence VESNA bylo velice pěkné (vše nově zařízené) a cca 200 m od hlavní pláže.

Strava
Snídaně formou švédských stolů byla v normě. Jen u snídaně kolem 8 hod. už nebylo pečivo a ovoce, které si myslím mělo být průběžně, na určený stůl, dodáváno.

Večeře, výběr ze tří jídel, mě ovšem velice zklamaly. Strava jednotvárná, maso tuhé-jako guma. Dodání jiného složení jídla, než bylo námi objednané. Musím ovšem vyzdvihnout polévky, které byly velice chutné-husté.

Služby hotelu
Ubytování v Depandence VESNA - viz výše.......

Hana Peřinová, 26.07.2017, Datum pobytu: 14.7. - 23.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarska, Hotel: Depandance Vesna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Za ty penize luxus

 • 9 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za ty penize luxus Zobrazit celou recenzi

Petr S., 25.07.2017, Datum pobytu: 16.7. - 22.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarska, Hotel: Apartmány Miki

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Velmi se nám dovolená líbila,zřejmě se zase vrátíme.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi se nám dovolená líbila,zřejmě se zase vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování,bylo v prvním poschodí,takže náš spolubydlící měl problémy do schodů,ale jinak vše v pořádku.

Strava
Strava výborná,všeho dostatek.Personál ochotný,na vysoké úrovni. Strava v restauracích též výborná,ale za vyšší ceny,než v cz.

Služby hotelu
Hotel na nás udělal též dobrý dojem.Není co vytknout.

Pláž
Dostupnost pláže dobrá.Problém je velké množství lidí,takže je problém dostat se přes polehávající lidi k moři.Měla by zde být zřízena přístupová cesta k moři.Vzhledem k vysokému počtu lidí je i moře trochu zkalené,takže při šnorchlování není toho moc vidět.

Vyřešili jsme to tím,že jsme jezdili na jinou pláž asi 5 km vzdálené Krvavice. Tam již voda čistá a méně lidí.Toto je ale možné jen,kdo cestuje autem.

Václav Krampl, 25.07.2017, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarska, Hotel: Depandance Vesna

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Makarska

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL