Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko Chorvatsko

 • Jak trávit čas

  Pláže Chorvatska

  Do Chorvatska jezdí velká část turistů zejména díky koupání v moři a odpočívání na plážích. Jadran je nejčistší částí Středozemního moře. Nejčastěji se tu vyskytují oblázkové a kamínkové pláže, méně často písečné. Součástí mnoha pláží jsou rozsáhlé služby a půjčovny zařízení pro řadu vodních sportů.

  Vedle vybavených pláží, které však často bývají poměrně přelidněné, najdete na území Chorvatska i pláže liduprázdné, místečka, kde si budete moci užívat koupání se vším soukromím.
  Každý návštěvník Jadranu si tedy může vybrat, který typ pláže mu nejlépe vyhovuje a rozhodnout se, jestli dá přednost velkým plážím vybaveným nejrůznějšími atrakcemi před malými intimními zátokami, někdy však s trochu krkolomným vstupem do moře ze skalních ploten v divokém, odlehlém zákoutí. Často jsou v rámci jednoho letoviska k dispozici oba typy tohoto koupání, a to v minimální vzdálenosti od sebe.
  O čistotě místní vody vypovídá i přítomnost vodních ježků a spousty jiných mořských živočichů.

  Sportovní aktivity

  Na Jadranu můžete strávit čas nejrůznějšími sporty - od typicky suchozemských sportů jako je tenis, fotbal, minigolf, turistika nebo cyklistika si tu můžete užívat i vodních sportů - např. jachting, potápění, windsurfing, rybolov a další.

  Některá města nabízí komplexní sportovní podmínky. Nejrůznější možnosti sportovního vyžití vám poskytne třeba Split, Korčula, Poreč, Omiš, Podgora apod.

  Na Chorvatských plážích a při pobřeží si můžete užívat potápění, jachtingu, rybolovu, tenisu, windsurfingu, vodního póla, vodních lyží a skútrů a nejrůznějších plážových sportů. Ve vnitrozemí se všem nabízí nespočet možností pěší a horské turistiky, horolezectví a sjíždění divokých řek.

  Vyznavačům golfu slouží v Chorvatsku jen jedno velké golfové hřiště, a to na Brijungských ostrovech. Připravuje se však výstavba dalších, zejména na Istrijském poloostrově.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622