Chorvatsko Chorvatsko

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 184 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 184 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 9,8 Skvělá dovolená. Velmi milý přátelský a lidský přístup majitelů ubytování manželů "Gojunových". Obyčejná lidskost a pohoda:-)...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená. Velmi milý přátelský a lidský přístup majitelů ubytování manželů "Gojunových". Obyčejná lidskost a pohoda:-) Pan Igor měl občas po večerech otevřenou domácí vinárničku pod baráčkem v "garáži" - domácí víno, med, olivový olej...Batohy jsme domů skoro neunesli;-) Měli jsme štěstí na počasí - poslední krásné dny v roce(koupací) a jeden den i pořádná horsko-mořská bouře, která ukázala opravdovost místa i z jiné strany. Na hlavních plážích jsme byli jen ze zvědavosti, jinak jsme nelenili a chodili kousek dál podél pobřeží a takhle na konci sezóny se rozhodně dalo najít soukromé místečko...romantika.:-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Myslím že jsme měli štěstí na pokoj - byli jsme perfektně spokojení. Krásný výhled do dvou stran...ráno nás budil kohout za baráčkem;-) Kdo má zapotřebí wellness hotely ať nejezdí... Ale kdo ocení obyčejnou příjemnou postel, obyčejnou kuchyňku kde se dá všechno uvařit, obyčejnou koupelnu se sprchovým koutem...a obyčejný balkon nebo terásku (v našem jsme jako žolíka měli případě obojí:) ... na večerní posezení se svíčkou a domácím vínkem...;-)

Strava
K zájezdu byla možnost stravovat se v blízké restauraci-možnost jsme nevyužili a vařili si sami, ale byli jsme tam dvakrát na večeři a spokojenost. Za nás nejpříjemnější restaurace v zálivu malý Drvenik...a jídlo i obsluhana úrovni...takže určitě není chybou si stravování přiobjednat, vyjde to určitě finančně lépe než tam pak chodit na "vlastní pěst".

Služby hotelu
Vše co jsme potřebovali jsme měli.

Jelikož už jsme byli v září, byla nám poslední dva dny (po bouři se ochladilo) trochu zima v noci - žádný problém, když se vám to stane, řekněte si a dostanete přikrývky navíc.

Pláž
Lidí na hlavní oblázkové pláži dost, ale atmosféra velmi příjemná a čistota. K našemu milému překvapení to tam JE jako na fotkách z katalogu...(žádný obludný panelák nebo tovární komplex který na záběrech nebyl nečekejte;-) A ještě něco - o silnici která vede kousek nad městečkem podél celého pobřeží ...jsme upřímně skoro nevěděli. Párkrát za den když tam někdo moc trápil motor svého vozidla jsme vzdáleně zaslechli ale jinak ani hlukem ani znečištěním ovzduší vůbec nerušila. (I proto jsme si vybrali Drvenik - je tam od pláží a obytné části dál než u mnoha jiných městeček na pobřeží.) PS: Pro milovníky romantiky - neváhejte se podívat podél pobřeží dál - vlastně na obě strany... Boty na koupání jsou na romantických skalnatých plážičkách pokud jim dáte přednost před hlavní pláží dobrá věc...

Lucie B., 19.03.2019, Datum pobytu: 14.9. - 23.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Apartmány Porat

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Jezdíme na toto místo dlouhodobě, líbí se nám tam.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jezdíme na toto místo dlouhodobě, líbí se nám tam. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pavilony ZORA jsou vybaveny základním vybavením, ale vzhledem k tomu, že jsme byli celé dny venku a služby poskytuje hotel v místě, není důvod k nespokojenosti.

Strava
Oproti dřívějším letům trochu skromnější výběr, ale jídla dost a chutné - spokojenost.

Služby hotelu
Služby, které využíváme - bez připomínek.

Pláž
Pláž jako jinde v Chorvatsku - oblázková. Nelíbí se nám pronájem pláže - údajně podnikatelům, kteří si na pláži staví slaměné slunečníky a za draho pronajímají. Řady slunečníků se tam vyloženě nehodí a připomínají spíše Španělsko, než Chorvatsko.... :(

Petr, 17.02.2019, Datum pobytu: 4.7. - 14.7.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Primošten, Hotel: Pavilony Zora

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Spokiojenost, až na... viz níže.

 • 9,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Spokiojenost, až na... viz níže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobrá.

Strava
Velmi dobrá, až na to, že vzhledem k ceně pobytu, nejsou k večeři jako v jediném v okolí, zahrnuty nápoje. Dříve než to koupili italové, tomu tak nebylo.

Služby hotelu
Výborné.

Pláž
Nic moc. Beton, písek..

Anonym, 16.02.2019, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Umag, Hotel: Sipar

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 3,8 I na tu cenu to bylo hrozné, nechutné jídlo, pavouci v pokoji, nepříjemná CK, už nikdy více.

 • 3,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
I na tu cenu to bylo hrozné, nechutné jídlo, pavouci v pokoji, nepříjemná CK, už nikdy více. Zobrazit celou recenzi

Patrik D., 11.02.2019, Datum pobytu: 3.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Delfin

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (3)

Celkem: 9,2 Dovolenka bola perfektná. Gradac je pokojné letovisko, nemožno tu očakávať extra nočný život a úžasné atrakcie. Ale aj to, keď veľmi...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola perfektná. Gradac je pokojné letovisko, nemožno tu očakávať extra nočný život a úžasné atrakcie. Ale aj to, keď veľmi chcete, tak nájdete. Voda bola čistá a teplá. V okolí sú možné super výlety - Korčuľa, Dubrovník, Bačínske jazerá či Pelješac, Hvar a Brač .... Samozrejme, sú tu k dispozícii vodné športy. Labineca je fajn hotel a určite by sme sa vrátili, ale zmena je život a v danej lokalite sme boli už 3x, takže stačilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo pekné a čisté. Nebol to žiadny luxus, ale bol to lepší priemer. Pani upratovačka chodila každý deň, vysypala smeti, povysávala, vymenila osušky....

Klimatizácia fungovala a dala sa nasaviť na požadovanú intenzitu. Izba mala balkón a výhľad na more, takže super. Pre dvoch ľudí je šandardná izba akurát. V izbe bola aj prísteľka (rozkladacie kreslo). Ak cestujete 2+1+1 (do 2 rokov) - detská postieľka, tak je štandardná izba malá. Zmestíte sa, ale nebudete sa mať kam pohnúť.

Hotel je veľký, takže bol trochu problém s čakaním na výťah. Ale to je asi všade.

Strava
Strava bola pestrá. Jedlo bolo neustále dokladané a vždy teplé. Na obed boli na výber vždy 2 chutné polievky. Inak boli obedy aj večere vystavané tak, aby si tam každý niečo našiel. Každý deň bola na výber aj ryba alebo nejaká morská potvorka. Vždy bolo aj niečo sladké (každý deň iné!) aj zmrzlina. Ovocia bolo tiež dosť. Jediným nedostatkom bolo málo zeleniny pri raňajkách. A už taká takmer samozrejmosť, že raňajky boli stále rovnaké, ale pestré, chutné a čerstvé.

Služby hotelu
Využívali sme allinclusive bar = miestne víno, pivo, alko, nealko, káva a drobné pochutiny. Vždy bolo všetkého dosť. Služby animátorov sme nevyužili a programu sme sa nezúčastňovali, tak to neviem ohodnotiť, ale bolo tam veselo a animátor sa hosťom venovali a deti ich doslova "žrali". Hotel požičiava bicykle a skútre (cestné), čo bolo super. Využili sme aj hotelový trezor na recepcii. Malá pripomienka - hotel poskytuje aj služby práčovne, ale platí sa za kus oblečenia (nie na váhu, ani objem ...). Cenník je na izbe. Lobby bar sme nevyužili.

Pláž
Prístup na pláž bol perfektný. Pláž je menšia = plná, ale vo vode bolo miesta dosť (žiadna hlava na hlave). Prenájom lehátok fungoval. Dalo sa nájsť aj miesto v polotieni, aj pod borovicami aj na priamom slnku. Plaž je tvorená drobnými kamienkami a mohla by byť čistejšia, ale to je o ľuďoch. Ako sme si ráno rozložili veci, či už na lehátka alebo len na zem, tak sme ich aj vždy našli, bez ohľadu na to, aká bola pláž plná a ako ako dlho sme boli preč.

Anonym, 04.02.2019, Datum pobytu: 4.8. - 11.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Gradac, Hotel: Labineca

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko