Chorvatsko Chorvatsko

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 3,2 Rozhodne nemužu doporučit, skutečne jenom pro silne žaludky a nervy

 • 2,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Rozhodne nemužu doporučit, skutečne jenom pro silne žaludky a nervy Zobrazit celou recenzi

Ubytování
neudžovany penzion, na urovni hostelu u dalnice nekde na konci sveta. uklid- žadny, klimatizace- velice slaba, okoli- neudržovano, vyhled na more byl jedine pozitivni na cele dovolene

Strava
Skutečne pro silne žaludky. Snaži se o neco jako českou stravu, ale moc jim to nevychazi. Snidane se ani nedaji komentovat, tak špatn jidlo jsem dlouho nezažila!!!

Služby hotelu
žadne. delegatka- nula bodu, zabava- žadna, nabidka piti nebo možnost cokoli si koupit- žadna

Pláž
hezke plaže, čiste more, nekolik malych obchudku a hospod a baru kolem

Anonym, 15.01.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel:Villa Kairos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa Kairos, Trogir, Chorvatsko Anonym 2017-01-15 3.2 1 10 Villa Kairos

Celkem: 5,8 Byla nás 39, rodiny s dětmi. Pokud rádi chodíte, pak to okolí umožňuje, pokud si jedete lehnout na pláž, tak toto místo moc nedoporučuji....

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Byla nás 39, rodiny s dětmi. Pokud rádi chodíte, pak to okolí umožňuje, pokud si jedete lehnout na pláž, tak toto místo moc nedoporučuji.

Řešila jsem s pořádající CK reklamaci, bohužel nenastala dohoda. Šlo o vzdálenost pláže. Reálná vzdálenost od prvních bungalovů je min. 650 metrů! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché bungalovy, které si zaslouží rekonstrukci, mají své nejlepší léta za sebou. Pokud byla nahlášena závada, tak se jí paní delegátka snažila odstranit. Při nastěhování dostanete povlečení, které si povlíknete, při odjezdu chtějí povlečení stáhnout, nejlépe zamést, vytřít.

Strava
Strava česká, ta odpovídala. Porce velké. Hlady trpět nebudete. Vezmete si hrnce, misky a vyrazíte k okénku pro jídlo. Připomíná to pionýrský tábor. Pak si umyjete nádobí. Houbičku a jar si bylo možné nafasovat. V CK nám bylo řečeno, vše vzít sebou.

Bylo možné si od paní delegátky zakoupit české pivo a vody.

Služby hotelu
Celkově je kemp čistý, udržovaný. I společné sociální zařízení, které je po cestě na pláž bylo udržované v čistotě.

Při příjezdu vystoupíte před kempem, doporučuji kufry na kolečkách, je to opět několik set metrů, než dorazíte k bungalovům.

Pláž
Zátoka, na druhé straně Rabacu jsou malé, krásné pláže. Určitě to není jen kilometr. Tato je asi nejhorší. Poměrně špatný přístup do vody, moře se nám v této části nelíbilo.

Na pláži je možné se osprchovat, zapůjčit si šlapadlo. Restaurace fungují.

Lucie H., 08.01.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Rabac, Hotel:Chatový areál Oliva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Chatový areál Oliva, Rabac, Chorvatsko Lucie H. 2017-01-08 5.8 1 10 Chatový areál Oliva

Celkem: 6,4 Celkově spokojenost

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na pokojích by neškodilo větší vybavení - např. rychlovarná konvice, lednička

Strava
Ráno nebyla žádná zelenina, ovoce

Služby hotelu
Pomalá obsluha u venkovního baru

Anna P., 07.01.2017, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Vodice, Hotel:Jadran Plavi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Jadran Plavi, Vodice, Chorvatsko Anna P. 2017-01-07 6.4 1 10 Hotel Jadran Plavi

Celkem: 3,5 Díky pěknému okolí a partě lidí se dovolená vcelku povedla.

 • 3,5 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Díky pěknému okolí a partě lidí se dovolená vcelku povedla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče ubytování, upřímně, již sem bydlela daleko, daleko lépe za podstatně méně peněz. Pravda je, že skutečnost odpovídá fotu. Asi mají trošku problém s odpadem, celou dobu nám smrděl záchod po celém apartmánu, pokud nebyly zavřené dveře. A pak přístup domácích... vždy jezdíme velká parta a i zde jsme měli asi 5 pokojů, někteří na 2 týdny, já na týden. Ti, co měli týden navíc se setkali s dost nepříjemným přijetím, domácí věděli, kdy kdo přijede a i přes to jim bylo řečeno, že neví, jestli pro všechny mají místo. A po zjištění, že mají děti (malé 1-1,5 roku) se od paní domácí dozvěděli, že tam má hosty, takže děti nebudou křičet, vískat a dupat. Zkuste to tak malému dítěti vysvětlit :o( až po upozornění, že oni jsou též hosté, platící hosté, se paní domácí zamyslela a po nějaké době pochopila, že to přehnala a omluvila se. Když jsme pak přijeli my a řekli, že patříme k nim, slečna udělala "fajn" obličej, ubytovala nás a pak asi po 2-3 dnech už domácí neodpovídali ani na pozdrav. Takže máte - li malé děti, vyberte si nějaké jiné ubytování!

Strava
Vařili jsme si sami. Venku nám chutnalo moc, dokonce mají nabídku v podobě našich "poledních meníček". Vyplatí se zajít i do "Starého města", tam je taky pár pěkných restaurací. Fajn bylo Ovoce a zelenina na lodi, pluli kolem pláže a ceny lepší než ve stánku na pobřežní komunikaci. Každopádně nejlepší restaurace u směnárny na konci pobřežní cesty k opuštěným hotelům.

Služby hotelu
Nekupujte si jídla do mikrovlnky, protože ji tam budete marně hledat, ikdyž ve vybavení psaná byla. Klimu musíte vypínat, ikdyž jdete jen z odpadky, prý jim to tam kvůli ní nedávno vyhořelo.Voda strašně vápenatá, strašně se usazoval vodní kámen na nádobí a spotřebičích, hlavně rychlovarná konvice. Dále jsme si chtěli prodloužit jeden pokoj na odpoledne cca na 4-5 hodin, kvůli osprchování dětí od soli a odpočinku řidičů před cestou. Paní domácí si za to řekla vpodstatě jako nájem za apartmán na další týden a byla strašně dotčená, že jsme to odmítli. Na to, že jsme měli pronajatou téměř polovinu domu, tak tedy nic moc vstřícný přístup. Výměna prádla po týdnu prý proběhla, ale nějak pofidérně a ani tam snad nebylo všechno.

Pláž
Pláž... na spoustě míst docela dost úzká, kamínková, přístupná po schodech. Každé ráno sbírána naplavená tráva a odpadky. Moře klidnější, v odpoledních hodinách větší vlny a hooodně trávy, v našem termínu nebyly pláže přeplněné. Cesta k apartmánu do dost strmého kopce, dlažební kostky, pro kočárky, malé děti či méně pohyblivé a starší lidi je vhodnější cesta okolo pošty, infocentra po asfaltové silnici. Vodní atrakce na této straně žádné, atrakce do půllitru spousta :o)) A co mi vadilo asi nejvíce, každou chvilku si zde lodě vypouštěli WC a nebylo vyjímkou, že se hnědé překvapení dostalo až téměř na pláž. To byla fakt rychta.

Jaroslava F., 05.01.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Gradac, Hotel:Vila Mirnna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vila Mirnna, Gradac, Chorvatsko Jaroslava F. 2017-01-05 3.5 1 10 Vila Mirnna

Celkem: 5,3 se spolecnosti a zajezdem jsem spise spokojen, ale vylozene bych znamemu nedoporucil jako skvely zazitek

 • 6,5 Ubytování
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
se spolecnosti a zajezdem jsem spise spokojen, ale vylozene bych znamemu nedoporucil jako skvely zazitek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dostali jsme jiny pokoj, nez byl uveden (dle fotografii) na internetu a nasledne v e-mailu, jinak zarizeni bylo hezke

Strava
vlastni

Služby hotelu
nemeli jsme

Pláž
podprumerna, velmi spinava, susna cista plaz byla az cca 1km daleko

Jakub V., 29.12.2016, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel:Vila Rodič

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vila Rodič, Střední Dalmácie, Chorvatsko Jakub V. 2016-12-29 5.3 1 10 VILA RODIČ ***

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622