Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko Chorvatsko

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 205 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 205 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 8,4 Príjemná dovolenka.

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Príjemná dovolenka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Udržiavané a čisté.

Strava
Hlavné jedlo bolo dobré, ale polievky boli riedke.

Služby hotelu
Služby boli výborné, až na správanie majiteľa.

Pláž
Nádherná.

Lucia B., 09.10.2018, Datum pobytu: 31.8. - 9.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Gradac, Hotel: Neptun

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Pro nenáročné klienty.

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pro nenáročné klienty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Něco už pamatuje, ale vcelku pohodlné. Kromě neděle bylo denně uklízeno a ručníky denně měněny. Balkón byl zcela oddělen a dodával pocit naprostého soukromí. Výhled přes les a hřiště až na moře.

Strava
Strava byla povětšinou pestrá a chutná. Na snídani ovšem chyběla zcela zelenina a výběr salámů byl prostě otřesný - výrobní saĺam v různých podobách.

Služby hotelu
Nevyužili jsme, nicméně prrsonál byl velmi usměvavý a ochotný.

Pláž
Pláž je obehnána vzrostlými borovicemi a není tudíž problém nalézt stín po celý den. Pláž je přírodně kamínková, mírně dosypaná drobným štěrkem. Vstup do moře je příkrý. Na dno dospělý nedosáhne už po 3-5 metrech. Doporučujeme boty do vody. Pláž není zřejmě pravidelně čištěna a tudíž zde nalezneme místy pecky z broskví,nedopalky cigaret aj. Voda je ovšem azurově průzračná a čistá. Největší vlny dosahovaly výšky 70cm pouze jedenkrát jinak je moře klidné občas zvlněné motorovými čluny a loděmi. Jedenkrát denně ke břehu na lodi přijížděl zelenář a prodával ovoce, což je příjemné zpestrění zejména pro děti. Jeli jsme v září, takže pláže byly poloprázdné. Hlavními rekreanty byli senioři.

Radek Hudeczek, 09.10.2018, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Depandance hotelu Alem

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Úžasné. Krásná příroda, skvělí lidé a hlavně nám vyšlo počasí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné. Krásná příroda, skvělí lidé a hlavně nám vyšlo počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádhera. Prostorné, čisté, dobře vybavené. Krásný výhled z prostorné terasy.

Strava
Stravu jsme měli vlastní. Byl k dispozici gril, takže jsme mohli i grilovat na terase. Majitelé mají v přízemí vlastní restauraci, kterou jsme také vyzkoušeli a jídlo bylo výborné.

Služby hotelu
Majitelé byli velmi ochotní.

Pláž
Pláže hezké, moře čisté. Možnost šnorchlování.

Kateřina Malypetrová, 09.10.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Brač, Hotel: Apartmány Bilin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Skvělé místo pro ty, kteří mají rádi vše na jednom místě. V areálu apartmánů jsou dostupné veškeré služby, obchod s potravinami,...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé místo pro ty, kteří mají rádi vše na jednom místě. V areálu apartmánů jsou dostupné veškeré služby, obchod s potravinami, restaurace, bazén. Parkoviště. Celý areál je umístěn u moře, pláže jsou čisté, uměle vytvořené kamenné pláže s dobrým přístupem do moře. Apartmány jsou pohodlné, dobře vybavené, i když za posledních 7 let, kdy jezdíme na stejné místo se nic nezměnilo, nevidím ambice Chorvatů zvyšovat úroveň. Každý den mění ručníky a doplňují potřeby na toalety. Město Poreč je vzdálené cca 7 minut autem, dá se dojít podél moře pěšky nebo lodí přímo z areálu (jezdí skoro každou hodinu). Hotel doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohodlné, dostatečně vybavené apartmány s balkonem. Denně mění ručníky. V areálu jsou dostupné všechny služby, včetně programu pro děti a večerního programu s hudbou.

Strava
Volíme vždy ubytování bez stravy. V areálu jsou dostupné dvě příjemné restaurace.

Služby hotelu
animační programy pro děti, večerní program s hudbou pro dospělé, bazén, restaurace, recepce 24/7, parkoviště

Pláž
uměle vytvořená kamenná pláž, přístup po schůdkách, čistá, sprchy na pláži, lehátka za poplatek, moře čisté. Plavání je ohraničené provazem, dále plují lodě, ale místo pro plavání je dostatečné

Petra G., 09.10.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Laguna Bellevue Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Vhodné pro nenáročné hosty.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vhodné pro nenáročné hosty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Retro vybavení, ale vždy čisto.

Strava
Večeře výborné, výběr, saláty, přílohy ok. Snídaně jednoduché, chce to pestřejší výběr.

Služby hotelu
Dobré.

Pláž
Pestrý výběr pláží.

Josef Stříbný, 09.10.2018, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Alem

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622