Chorvatsko Chorvatsko

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 230 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 230 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 9,4 Dovolená se třeni malými dětmi - byli jsme moc spokojení

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se třeni malými dětmi - byli jsme moc spokojení Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, vila voňavá, denně uklízené společné prostory, paní majitelka neskutečně milá a příjemná a kdykoliv nám vyšla vstříc.

Strava
Stravu jsme měli vlastní, v místní restauraci se o nás starali na jedničku s hvězdičkou, dokonce byli ochotní pro děti uvařit i co neměli v jídelním lístku. To se mi v ČR ještě nestalo!!!

Pláž
Pláž písečná s pozvolným vstupem, čistá. Dětem se moc líbilo.

Ivana Prušová, 26.07.2017, Datum pobytu: 16.7. - 22.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Apartmány Mislav

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Velmi dobré, ubytování odpovídalo nabídce , velmi příjemný personál a výborné jídlo .

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré, ubytování odpovídalo nabídce , velmi příjemný personál a výborné jídlo . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý a příjemný pokoj .

Strava
Výborná středomořská kuchyně, ryby , zelenina vše čerstvé .

Služby hotelu
Služby na úrovni a velice příjemný personál .

Pláž
Dostupnost k pláži dobrá , ale pláž ve městě malá a poměrně zakalená, velmi hezké koupání je za marínou , je sice vzdálenější , ale vyplatí se tam dojít.

Věra Novotná, 26.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Biograd Na Moru, Hotel: Villa Mai Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,3 Byli jsme velmi spokojeni.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, útulné.

Pláž
Ke klidnější pláži jsme museli cca 2km, všude oblázkové pláže. Vstup do vody pozvolný, moře čisté.

Gabriela Karlíková, 26.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Vodice, Hotel: Apartmány Vlado

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Mali sme zaplatené ubytovanie Premier club. Cena nezodpovedala ubytovaniu. Pláž boa čistá, more perfektné len voda dosť svieža. Primošten...

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Mali sme zaplatené ubytovanie Premier club. Cena nezodpovedala ubytovaniu. Pláž boa čistá, more perfektné len voda dosť svieža. Primošten je malebné mestečko s množstvom aktivít vo večerných hodinách. Celkový pozitívny dojem z pobytu ovplyvnilo ubytovanie. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V izbe nepríjemne zapáchal zatuchnutý vzduch a odpad v kúpeľni. Izbu sme okamžite reklamovali ale vedúca recepcie povedala, že nám nemôže izbu vymeniť pretože hotel je plno obsadený a nemá inú izbu. Na jednej posteli bola roztrhnutá posteľná plachta a koberec pri posteli bol veľmi opotrebovaný a pôsobil špinavo, tak sme ho hneď kopli pod postel pretože bolo nepríjemné naň vstúpiť bosou nohou.Okrem toho sa nám dvakrát pokazil zámok v dverách do izby tak sme museli volať mechanika pretože sme sa nemohli dostať dnu. Vypadli nám tiež posúvacie dvere na skrini. Neviem si predstaviť že takúto izbu vydajú hosťom zo "západnej Európy". To stále platí pre dvojaký meter pri ubytovaní /východ - západ/ ?

Strava
Nám strava vyhovovala, vždy bolo všetkého dostatok. Keď niečo chýbalo tak to hneď doplnili.

Služby hotelu
Hotelový personál bol ústretový a veľmi ochotný.

Pláž
Pláž bola čistá, nebola preplnená. Voda mohla byť trocha teplejšia ale to nik nemôže ovplyvniť. Prekvapila nás poplatok za používanie sprchy na pláži. Boli sme v Chorvátsku v rôznych letoviskách a všade bolo používanie sprchy bez poplatku.

Mária J., 26.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Primošten, Hotel: Zora

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Ubytování je označeno jako 2* a s tím je třeba počítat. Ale jinak jsme byli i se 4-letou dcerou naprosto spokojeni.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování je označeno jako 2* a s tím je třeba počítat. Ale jinak jsme byli i se 4-letou dcerou naprosto spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl celkem v pořádku. Co mě dost chybělo bylo více odkládacích ploch - nějaké poličky na jinak prázdných stěnách. Neustále něco leželo na stole a v pokoji tak vládl nepořádek (skříň na oblečení samozřejmě v pokoji byla)

Velké plus - ohrazená předzahrádka se sezením. Minus - frekventovaná silnice, provoz byl slyšet špatně těsnícími dveřmi i okny.

Doporučuji při horkém počasí připlatit za klimatizaci, obzvlášť pro horní patro. Nevyjde to draho a stojí to za to.

Strava
Vaří zde místní kuchařky.. i když všeho bylo dost, nemohla jsem si zvyknout na zvláštní kombinace (řízek+vařený hrášek, smažená cuketa s jogurtem) ani na vinný ocet používaný na zeleninu, ale to je můj problém :-). Často bylo jídlo zcela vlažné. K tomu mi trochu chyběla kultura stolování (plastový ubrus, nošení jídel hromadně na stůl ať máte či nemáte snězeno apod). Jinak k večeři vždy tři chody - zelenina, maso a něco sladkého. K snídani bílý chléb (na požádání přidají, ale bohužel byl často okoralý)... salámy, sýry, paštika, med a marmeláda.

Služby hotelu
Musím velice pochválit paní průvodkyni, která velice krásně vypráví, vše ví, vše zařídí, pomůže.

Hned vedle hotelu je kamenný obchod (kde je fajn platit kartou), naproti přes silnici je směnárna a pekárna. Poloha hotelu je vynikající. Do Omiše po pláži super procházka, jinak autobus jezdí každou půl hodinu.

Pláž
Výborná pro rodiny s dětmi. V pravé části od hotelu pískovo-oblázková pláž, v levé části jemný písek a na plážičce stromy, pod kterými je přes den příjemný polostín. Moře čisté, až po bojky stačíte a i děti mají dlouhý vstup do moře a úžasné možnosti hraní s pískem a lehkým příbojem. Půjčovny lodiček, skůtrů na každém kroku. Nafukovací atrakce pro větší děti. Na kraji Duce i krásná oblázková pláž, kde na bílých kamenech vynikne křišťálová voda.

Zmrzlina je na pláži cca každých 20m. :-)

Zuzana C., 26.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Omiš, Hotel: Rogač

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622