Chorvatsko Chorvatsko

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 168 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 8,2 velmi levná dovolená a přitom plná zážitků.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
velmi levná dovolená a přitom plná zážitků. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velké pokoje s balkonem, pohodlně se vyspí 4 lidi. Chyběla nám klimatizace, nedala se ani připlatit.

Strava
Byli jsme velmi spokojeni, strava rozmanitá, spousta zeleniny i ovoce, dobře se najedly i děti. na hotel s 2,5 hvězdičkami super luxus.

Služby hotelu
Moc jich tam nebylo, krámek se suvenýry, bankomat. jinak chyběl výtah. Nebyla možnost pronajmout si ledničku. Jsou tu i tenisové kurty.

Pláž
Pláží je zde několik, nejbližší s betonovými platy, kde si můžou hrát děti. my chodili na vzdálenější,

byla také čistá a velmi klidná.

Lucie K., 21.02.2017, Datum pobytu: 22.7. - 29.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Krk, Hotel:Adriatic

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

3 fotografie

Adriatic, Krk, Chorvatsko Lucie K. 2017-02-21 8.2 1 10 Adriatic

Celkem: 9,6 Dovolená, v našem případě ubytování a strava v blízkém hotelu odpovídaly našim představám. Věděli jsme, co chceme, kam jedeme a to je...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená, v našem případě ubytování a strava v blízkém hotelu odpovídaly našim představám. Věděli jsme, co chceme, kam jedeme a to je vždy základ. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Lidem, kteří preferují maximální soukromí nelze ubytování v Astře doporučit ve spodních patrech vil, nahoře už je člověk přeci jen více svým pánem. Dole na Vás každý vidí a ojediněle po chodnících někdo prochází vyloženě v blízkosti.Já chtěl spodní patro, protože jsem v referencích četl, že horní není zajištěno a hrozí dětem pád, což jsem nakonec při procházení nikde neviděl. Domky budou betonové a děti nad Vámi jsou v případě hraní na podlaze slyšet. Ubytování na mě působilo jako ideální pro větší skupiny, které chtějí být pohromadě a přitom mít aspoň trochu vlastního soukromí v podobě apartmánu s venkovním posezením.

Strava
Strava v hotelu Delfín byla velmi dobrá, systém bufetu při současném zachování výdeje kuchaři. Dávají i nanuky, příjemný personál.

Služby hotelu
V rámci ubytování jsme nepotřebovali nic extra čerpat.

Pláž
Ubytování je rozloženo v jedné straně kopce, lze si vybrat více variant pláží, dle umístění domku více či méně vzdálených. Okolo komplexu vede u moře užší promenáda, zajímavé i místo na čtení v sítích pod borovicemi. Na severní straně kopce blíže k Astře jsou menší pláže hromadné a z promenády kolem poloostrova je pak vidět řada malých naprosto soukromých, s čistší vodou.

Pavel Karnet, 08.02.2017, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel:Apartmány Astra

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Apartmány Astra, Poreč, Chorvatsko Pavel Karnet 2017-02-08 9.6 1 10 Apartmá ASTRA

Celkem: 7,4 Velmi milá a ochotná paní domácí, klidné místo. V Biogradu jsme byli již poněkolikáté a jsme spokojeni, rozmanitá nabídka zábavy pro...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi milá a ochotná paní domácí, klidné místo. V Biogradu jsme byli již poněkolikáté a jsme spokojeni, rozmanitá nabídka zábavy pro děti, pláže bývají plnější, ale dá se jet na protější ostrov Pašman a užít si tam klidu na písečné pláži. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vedle pokojů nabízí paní Erlič jediný apartmán, se samostatným vchodem v zadní části domu, s naprostým soukromím a klidem. Apartmán je prostorný, jen koupelna je malinká a samozřejmě nějaké drobnosti v podobě nefunkční zásuvky se najdou, ale celkově výborný dojem. Apartmán je klimatizovaný.

Strava
Paní Erlič provozuje malou restauraci a o své hosty se stará výborně, jídlo je dobré a porce obrovské, co jsme nesnědli nám vždy ochotně zabalila s sebou.

Služby hotelu
Paní Erlič neustále zjišťovala, zda něco nepotřebujeme, nabízela možnost vyprat prádlo, čisté povlečení, ručníky...

Pláž
V Biogradu je jednak malinká písečná pláž, úplně narvaná, pak hlavní pláž Dražica s toboganem a dalšími atrakcemi a mezitím různé kamenné pláže s menším množstvím lidí, vždy se dá najít místo a vybrat si.

Ji?ina, 23.01.2017, Datum pobytu: 11.7. - 23.7.2016
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Biograd Na Moru, Hotel:Penzion Erlič

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Penzion Erlič, Biograd Na Moru, Chorvatsko Ji?ina 2017-01-23 7.4 1 10 Penzion Erlič

Celkem: 3,2 Rozhodne nemužu doporučit, skutečne jenom pro silne žaludky a nervy

 • 2,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Rozhodne nemužu doporučit, skutečne jenom pro silne žaludky a nervy Zobrazit celou recenzi

Ubytování
neudžovany penzion, na urovni hostelu u dalnice nekde na konci sveta. uklid- žadny, klimatizace- velice slaba, okoli- neudržovano, vyhled na more byl jedine pozitivni na cele dovolene

Strava
Skutečne pro silne žaludky. Snaži se o neco jako českou stravu, ale moc jim to nevychazi. Snidane se ani nedaji komentovat, tak špatn jidlo jsem dlouho nezažila!!!

Služby hotelu
žadne. delegatka- nula bodu, zabava- žadna, nabidka piti nebo možnost cokoli si koupit- žadna

Pláž
hezke plaže, čiste more, nekolik malych obchudku a hospod a baru kolem

Anonym, 15.01.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel:Villa Kairos

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Villa Kairos, Trogir, Chorvatsko Anonym 2017-01-15 3.2 1 10 Villa Kairos

Celkem: 5,8 Byla nás 39, rodiny s dětmi. Pokud rádi chodíte, pak to okolí umožňuje, pokud si jedete lehnout na pláž, tak toto místo moc nedoporučuji....

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Byla nás 39, rodiny s dětmi. Pokud rádi chodíte, pak to okolí umožňuje, pokud si jedete lehnout na pláž, tak toto místo moc nedoporučuji.

Řešila jsem s pořádající CK reklamaci, bohužel nenastala dohoda. Šlo o vzdálenost pláže. Reálná vzdálenost od prvních bungalovů je min. 650 metrů! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché bungalovy, které si zaslouží rekonstrukci, mají své nejlepší léta za sebou. Pokud byla nahlášena závada, tak se jí paní delegátka snažila odstranit. Při nastěhování dostanete povlečení, které si povlíknete, při odjezdu chtějí povlečení stáhnout, nejlépe zamést, vytřít.

Strava
Strava česká, ta odpovídala. Porce velké. Hlady trpět nebudete. Vezmete si hrnce, misky a vyrazíte k okénku pro jídlo. Připomíná to pionýrský tábor. Pak si umyjete nádobí. Houbičku a jar si bylo možné nafasovat. V CK nám bylo řečeno, vše vzít sebou.

Bylo možné si od paní delegátky zakoupit české pivo a vody.

Služby hotelu
Celkově je kemp čistý, udržovaný. I společné sociální zařízení, které je po cestě na pláž bylo udržované v čistotě.

Při příjezdu vystoupíte před kempem, doporučuji kufry na kolečkách, je to opět několik set metrů, než dorazíte k bungalovům.

Pláž
Zátoka, na druhé straně Rabacu jsou malé, krásné pláže. Určitě to není jen kilometr. Tato je asi nejhorší. Poměrně špatný přístup do vody, moře se nám v této části nelíbilo.

Na pláži je možné se osprchovat, zapůjčit si šlapadlo. Restaurace fungují.

Lucie H., 08.01.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Rabac, Hotel:Chatový areál Oliva

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

Chatový areál Oliva, Rabac, Chorvatsko Lucie H. 2017-01-08 5.8 1 10 Chatový areál Oliva

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622