Chorvatsko Chorvatsko

Oficiální název: Republika Chorvatsko /Republika Hrvatska/
Hlavní město: Zagreb
Státní zřízení: pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: křesťané (římskokatoličtí) 77%, pravoslavní 11%
Úřední jazyk: chorvatština
Časový posun: středoevropský čas

Chorvatsko - zájezdy od 160 Kč

O CHORVATSKU

Chorvatské tváře u Jadranského moře

Chorvatsko, oficiálním názvem Republika Hrvatska, se rozprostírá na ploše 56.542 km2 při pobřeží Středozemního moře na pomezí Střední a Jihovýchodní Evropy. V zemi žije přibližně 4,5 milionu obyvatel, jejichž úředním jazykem je chorvatština.

Zacíleno na české turisty

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. A tak není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Chorvatsko zeměpisně

Území Chorvatska se člení na správní oblasti - župy, kterých je celkem 21. Jedná se o správní jednotky podobné našim krajům. Ty se dále dělí na opčiny, které mají správní postavení srovnatelné s českými obcemi. Délka chorvatského pobřeží čítá na 5.835 km, z toho velkou část tvoří ostrovy a ostrůvky.

Na světovém seznamu

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Chorvatsko - zájezdy od 160 Kč

Nejnovější recenze Chorvatsko

Celkem: 7 Spokojenost

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.10.2017, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Laguna Gran Vista

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 V roku 2017 som bol na dovolenke v Chorvátsku osemnástykrát od roku 2000. Hotel Miran v mestečku Pirovac sme si s partnerkou vybrali po...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V roku 2017 som bol na dovolenke v Chorvátsku osemnástykrát od roku 2000. Hotel Miran v mestečku Pirovac sme si s partnerkou vybrali po prvýkrát. Dovolenka splnila naše očakávania a celkovo s dovolenkou môžeme vysloviť spokojnosť. Oproti ostatným rokom, keď sme dovolenku trávili v iných chorvátskych strediskách a hoteloch, nám v okolí hotela Miran trošku chýbali stánky s občerstvením, zmrzlinou a s príjemnými chorvátskymi pesničkami. Toto všetko sa dalo nájsť až v centre mestečka Pirovac, vzdialeného od hotela Miran necelé dva kilometre. Do centra mestečka sa dalo ísť aj pešo, ale príjemná prechádzka to nebola, lebo takmer celú trasu bolo treba absolvovať po ceste, pri ktorej chýbali chodníky. Napriek tomuto prevládali plusy a dovolenku v tomto zariadení si zopakujeme aj v roku 2018. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytovania zodpovedala požiadavkám na trojhviezdičkový hotel a zodpovedala aj cene. Je pravda, že noc sa pokúšali znepríjemňovať komáre, ale na každej izbe sa nachádzal elektronický odpudzovač komárov. Stačilo si iba na recepcii dokúpiť náplne 1 ks = 1 kuna a bolo po probléme. Izby boli čisté, upratovačky ochotné, pri výmene uterákov a prádla išli aj nad rámec svojich povinností. To že na izbe nebudeme mať chladničku sme sa dozvedeli už pri objednávaní dovolenky a vôbec nám nechýbala.

Strava
Strava bola dobrá a chutná. Personál jedálne bol ochotný, prostredie v jedálni bolo príjemné a čisté. Pracovníci recepcie boli usmievaví ochotní pomôcť, prvýkrát na dovolenke v Chorvátsku sme nemuseli po príjazde čakať na ubytovanie nekonečné hodiny. Za povšimnutie stál aj počítač s internetom na recepcii, ktorý bol dostupný hosťom. Príjemne nás prekvapil aj dostatok parkovacích miest, hoci hotel bol plne obsadený. Toto všetko umocňovalo príjemný dojem z dovolenky.

Služby hotelu
So službami hotela sme boli spokojní zodpovedali našim požiadavkám. Personál hotela bol ochotný pomôcť v každej situácii, dokonca na požiadanie nám objednali aj taxík.

Pláž
Prístup k pláži bol neuveriteľne jednoduchý. Človek vyšiel z hotela a bol na pláži. Čistota pláže bola dobrá, pravidelne každé ráno ju čistili. Veľmi príjemne nás prekvapil dostatok miesta na pláži. Voda v mori bola teplá, takú sme za osemnásť rokov dovolenkovania v Chorvátsku ešte nezažili. V centre mestečka Pirovac nás trošku nepríjemne prekvapili niektoré neopravené a chátrajúce staré rybárske domy, čo však dá napraviť.

Ľuboš

Anonym, 17.10.2017, Datum pobytu: 21.7. - 30.7.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Severní Dalmácie, Hotel: Miran

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7 byli jsme spokojeni všude čisto v kempu upravené okolí restaurace pěkná výhled krásně až na moře balada pro duši personál ochotný...

 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
byli jsme spokojeni všude čisto v kempu upravené okolí restaurace pěkná výhled krásně až na moře balada pro duši personál ochotný profesionální moc jsme si odpočinuli pláž také pěkná hodně slunečná vstup do moře malinko horší přes velké kameny ale to je příroda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování pro mě hrozné jeli jsme s manželem oslavit 30 let manželství takže takové líbánky a čekaly nás oddělené postele jako na pionýrském táboře ve staně s podsadou postele hrozné na přikrytí v konci sezony tenounké prostěradlo takže jsem se musela přikrývat ještě teplou mikinou rozměr ložničky miniaturní se studenou dlažbou,ale člověk si zvykne na hodně na konci pobytu jsem byla ráda že postele naše líbánky vydržely prožili jsme teenegerské časy nakonec jsme si i naše nejhorší ubytování super užili přece jenom záleží s kým jste a co cítíte

Strava
strava byla výborná poprvé v životě jsme měli all inclusive na mě až moc manžel si lebedil pivo bylo chorvatské za mě dobry krásně čistě prostřené ubrusy luxus při jakékoli nečistotě měnili ubrusy za čisté nemůžu nic vytknout úroven stravování a vzhled restaurace opravdu na úrovni číšníci profesionálně oblečení mohu srovnat s letošní první dovolenou v dubai tam mně vadily jejich boty na chorvatsko 4 hvězdičky

Služby hotelu
i když už jsme vyzkoušeli několik bungalovů tento byl opravdu nejhorší co se týče vybavení nábytkem staré skříně ošuntělé až poškozené v koupelně nepřiměřeně málo místa i málo teplé vody málo odkládací plochy předpotopní tv rozvrzané židle za mě 1 hvězdička manžel by byl asi štědřejší ale jeli jsme z 5 hvězdiček v dubai do chorvatského stylu okolí bungalovu standartní letiště mně vůbec nevadilo naopak pro nás mimořádný zážitek nádhera plus dávám personálu že nám při pobytu vyměnoval ručníky pochvala

Pláž
pláž pěkná čistá slunečná od rána do večera malá soukromá jeli jsme si užít krásného chorvatského moře a jeho vůni krásný výhled na moře hory pinie i ta letadla co startovala a přistávala přímo za námi nádhera na chorvatské pláži ocenujeme i možnost mírně naturistického koupání než jinde ve světě za nás super a velká pohoda načerpali jsme energii na celou zimu a příští rok se budeme těšit zase na jiné místo u jadranu

Hana Zlámalová, 16.10.2017, Datum pobytu: 21.9. - 30.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Resnik

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,2 Celkový dojem velmi dobrý, CK by se více mohla věnovat detailům důležitým pro klienta.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý, CK by se více mohla věnovat detailům důležitým pro klienta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost s ubytováním, trochu pohodu narušovaly netěsnosti oken a dveří a voda, která po dešti zůstávala na balkoně ve formě velké louže.

Strava
Strava v restauraci Lanterna byla vynikající, stravovali jsme se pouze v tomto zařízení, obsluha na vysoké úrovni, v tomto ohledu nám bylo ve všem vyhověno.

Služby hotelu
Apartmám čistý a dobře vybavený, přivítali by jsme trochu lepší vybavení kuchyně.

Pláž
Pláž písčito kamínková, přístup velmi dobrý, cca 5 minut od apartmánu, moře čisté, velmi dobré podmínky pro šnorchlování a pozorování mořské fauny a flory.

Jiří Jecha, 16.10.2017, Datum pobytu: 14.9. - 23.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Severní Dalmácie, Hotel: Apartmány Maslina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pohled z apartmánu 1 fotografie

Celkem: 8,2 -

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
- Zobrazit celou recenzi

Ubytování
-

Strava
Nedostatečná kapacita jídelny.

Strava byla ale pestrá, chutná.

Služby hotelu
-

Pláž
Pláž nebyla bohužel oblázková, jak bylo uvedeno, ale z navezených velkých ostrých kamenů.

Jana U., 16.10.2017, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Kvarner, Hotel: Novi Resort & SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622