Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Istrie Chorvatsko

 • Popis

  Nádherný Istrijský poloostrov na západě Chorvatka si získal svoje stálé obdivovatele již v dávné minulosti. Jedním z důvodů pro to byla právě poněkud oddělená poloha od zbytku Chorvatska vysokým pohořím Učke. Tak i v minulosti byla tato oblast neustále pod cizí nadvládou, i přesto, že převážnou většinu obyvatel tvořili a stále tvoří Chorvaté. Na druhou stranu tady spolu soužily různé další národnostní skupiny, jako Slované, Románi nebo Germáni. Na nejrůznějších budovách můžete často narazit na symbol benátského lva. Je to proto, že Istrie byla dlouhou dobu pod benátskou nadvládou.

  Tyto vlivy z okolních států zde pochopitelně vytvořily specifické kulturní podmínky, ať už v umění, gastronomii, nebo stavitelství. Obecně jsou místní obyvatelé velmi společenští, tolerantní a zvyklí na příchozí turisty z nejrůznějších koutů světa. Istrijská historie je opravdu velmi dlouhá, za první obyvatele jsou považováni Ilyrové a velmi důležitou roli hrála Istrie v antické době, neboť tvořila součást velkého římského impéria. Do Chorvatska byla vlastně integrována až po druhé světové válce.

  Jako první zmíníme krásné městečko Rovinja, ve kterém je multikulturní zázemí zřejmě nejvíc patrné. Mohli bychom ho také nazvat městem umělců. V uličce zvané Grisia se shlukují umělci, řezbáři a ostatní řemeslníci, aby turisty upoutali i pobavili svými výtvory. Umění je věnováno i místní muzeum, sdružující umělecké kousky z dílen malířských mistrů od dávných dob až po 20. století. Zkuste také navštívit unikátní muzeum modelů starých lodí Rakousko-uherské monarchie v městečku Novigrad.

  Patrně nejznámější kulturní i architektonickou památkou na Istrijském poloostrově je Eufrasiova bazilika v Poreči, zatím jediný objekt na Istrii, který byl zařazen do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pojmenován byl podle biskupa Eufrasia a postaven za vlády známého byzantského císaře Justiniána. Nádherná je tato bazilika především zevnitř. Pozornost okamžitě upoutá oltář a krásné oblázkové mozaiky. Ne nadarmo se tento druh kamínkového umění stal symbolem celého města Poreče.

  Největším istrijským městem je ovšam Pula s proslulým římským amfiteátrem, šestým největším a zároveň nejzachovanějším na světě. V době své největší slávy dokázal pojmout až 22 000 diváků. Tato mohutná stavba odolala zubu času po více než dva tisíce let. Dnes zde můžete navštívit balet nebo koncert, a rozhodně na vás zdejší prostředí i akustika hluboce zapůsobí. Pula by určitě mohla být nazvána městem historie, neboť se zde nachází jedno z nejdůležitějších muzeí v Chorvatsku - Archeologické muzeum. Pokud budete chtít vyrazit do čerstvé přírody, doporučujeme nádherný a poklidný národní park Brijuni, ve kterém můžete relaxovat a načerpat síly pro poznávání dalších chorvatských zajímavostí. Vyplatí se také zajet se podívat na impozantní maják Porer na mysu Kamenjak.

  Pokud jste znalci tvorby Julese Verna, rozhodně si udělejte výlet do hlavního města Istrie - do Pazinu. Právě zde najdete hlubokou Pazinskou propast, která zmíněného spisovatele inspirovala k napsání románu Matyáš Šándorf. Návštěva místního etnografického muzea bude jistě příjemným seznámením s místní lidovou kulturou.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Istrie

Celkem: 5 Ze strany C.K. bylo vše zajištěno bezvadně. Jediný zádrhel nastal při zpáteční cestě, kdy jsme dojeli do Brna, kde jsme čekali na odvoz...

 • 5,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ze strany C.K. bylo vše zajištěno bezvadně. Jediný zádrhel nastal při zpáteční cestě, kdy jsme dojeli do Brna, kde jsme čekali na odvoz do Zlína. Vzhledem k tomu,že jako první od autobusu odešla delegátka, neměli jsme se ani koho zeptat jak je odvoz zajištěn, odkud pojede a v kolik. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani a vybaveni pokoje se nám líbilo. Co nás překvapilo,byl velmi laxní přístup k uklidu.

Strava
Snidaně byly jedna velká katastrofa. Neustale se opakujici parky, okoralý salám a oschlý sýr. Na pití nikdo nepomyslel takže nebyl ani obyčejný juice. Zelenina ani ovoce se na stole neobjevily ani jednou.Maslo došlo ve čtvrtek a na stole se objevilo až v sobotu. Večeře nebyly nejhorší,ale saláty byly nepoživatelné. Polovina každé porce byla na vyhozeni-kousky hnědého salátu očividně přimíchané ze zbytku předešlého dne. Doba čekání mezi chody připomínala čekací dobu na Favorita v osumdesátých letech. Ani při jedné večeři se obsluha nezeptala jestli nechceme přinést pití.

Služby hotelu
Za celý týden nám ani jednou nevyměnili ručníky.Prát si v hotelu sám ručníky a osušky,to opravdu nepovažuji za dobré služby. O uklidu tady nikdo ani nepřemýšlel, takže jako doma- vynést koš, pozametat, uklidit si sám. Největší pecka ovšem byla to, že nám hned druhou noc začal hořet hotel. Je vám snad jasné jak je krásné probuzení ve dvě ráno, a rychlá evakuace s malým dítětem. Naštěstí to nebylo vážné, ale za ten šok a stres bych čekal nějakou kompenzaci, nebo aspoň prosté PROMINTE. Místo toho jsme celý týden čichali smrad ze spáleniny. Služby a ochota- nula.

Pláž
Pláž se nám líbila, byla sice trochu dál, ale nebylo to tak zlé. Bylo super, že u pláže byly vzrostlé borovice které poskytly skvělý stín.

Jan Kopčan, 10.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Pension Sandra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Ubytovanie v hotelovej časti depandance bolo prišerne, kedysi určite krásny hotel už zvonka pôsobí veľmi ošarpane, dnu sme sa radšej...

 • 3,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovanie v hotelovej časti depandance bolo prišerne, kedysi určite krásny hotel už zvonka pôsobí veľmi ošarpane, dnu sme sa radšej nešli ani pozriet, recepčný nám to ani neodporučil. Našťastie boli voľne izby v hlavnej hotelovej budove a tak sa nám ušli izby v podkrovy s maličkým okienkom bez balkónu ale s funkčnou klímou tak sme to ďalej neriešili , povedali sme si, že ten týždeň to prežijeme aj takto. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ako hore uvedené : podkrovne izby s okienkom. Výbava na izbe: tri postele, tri nočné stolíky a televízor ktorý nám po príchode museli vymeniť lebo pôvodný nefungoval. Kúpeľňa - radšej sa ničoho nechytat lebo sa môže stať,že sa polka zrúti alebo v lepšom prípade Vám nejaká časť ostane v ruke.

Strava
Strava bola v podstate fajn, dalo sa vybrať denne niečo iné , nemuseli sme jesť denne len praženicu a parky. Čo nám chýbalo bol vyber pečiva, vždy žemle a bieli chlieb. V priebehu týždňa bola otvorená ešte jedna reštaurácia s ešte väčším výberom jedál za doplatok , ten sme nám uhradili na recepcii a raňajkovali na terase s bočným výhľadom na more.

Služby hotelu
Personál je veľmi ochotný a snaží sa všemocne pomôcť . Výmena napríklad uterákov sa konala ak sme dotyčnú pani čo riadi aj osobne stretli, vtedy sme dostali čisté uteráky inac špinavé uteráky, ktoré moj manžel hodil v kúpeľni na zem akože na výmenu dotyčná pani zase len poskladala a necháme ich v kúpeľni. Každý večer bol hudobný program, veľmi pekný

Pláž
Pláž nám vynahradila všetky nedostatky s ktorými sme sa stretli. Nadherne more a prekrásna príroda sú dôvodom pre ktoré sa sem určite ešte vrátime

Marcela N., 10.08.2018, Datum pobytu: 30.7. - 6.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Turistické stredisko DUGA UVALA

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,4 Výborná dovolená. Jenom, když jedete autobusem, počítejte s tím, že se nikam nedostanete, pouze taxíkem - 150 kun do Umagu.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená. Jenom, když jedete autobusem, počítejte s tím, že se nikam nedostanete, pouze taxíkem - 150 kun do Umagu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkný v borovicovém háji, který krásně stíní. Klid záleží na sousedech, někteří jsou schopní klábosit na balkóně do dvou do rána.

Strava
Strava výborná a pestrá, vybere si každý. Kdo má polopenzi, tak jí na krásné terase s výhldem na moře. V areálu je pizzerie, restaurace a malá prodejna.

Služby hotelu
Na recepci stojí celý den pán, který ochotně poradí, i zavolá taxi a domluví s ním i cestu zpět. Na resepci je i automat na kávu za 2 až 3 kuny, kávu čerstvě mele a je výborná. Úklid jsme neměli, jen jednou zaklepali, jestli potřebujeme čisté ručníky a toaletní papír, ale celý den jsme někde paní na úklid potkávali, takže by asi stačilo říct, kdybychom něco potřebovali. Doporučuji vzít si aspoň dva sáčky do koše a houbičku na nádobí ikdyž se dá v obchodě koupit, ale jen celé balení.

Pláž
Pláž s ostrými kamínky, je dobré mít boty do voda a nebo si zvyknout. Voda teplá, bez vln. Docela čistá. Stín z borovic, kdo chce a nebo se dá i celý den ležet na sluníčku. Mimo velkou pláž jsou malé rybičky a kraby.

Lenka M., 08.08.2018, Datum pobytu: 20.7. - 29.7.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Kanegra Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Príjemné prostredie v ktorom sa nachádzajú apartmány , udržiavaná záhrada .

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Príjemné prostredie v ktorom sa nachádzajú apartmány , udržiavaná záhrada . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovacie zariadenie bolo vhodné, čisté, stroho ale funkčne zariadené.

Strava
Stravu sme si zabezpečili sami, potraviny sme si kupovali v neďalekom novom veľkom Lidl-i a Plodine. Posedeli sme si pár krát aj v rôznych reštauráciách. Niektoré nás sklamali. No odporúčame,, Octopus,, na pláži. Dá sa tam platiť dokonca aj v Eur.

Služby hotelu
Upratovačky chodili od tretieho dňa pobytu a vymieňali uteráky aj postelné prádlo.

Pláž
Pláž je v pohode, dosť preplnená, no z množstvom atrakcií. More pomerne čisté.

Chodili sme sa kúpať do národného parku, kde je síce vstup za poplatok no more krásne, čisté a plné rýb .

Milada K., 08.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Ai Pini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Mali sme v zmluve delegáta no po kontaktovaní delegáta povedal že nemá snami nič spoločné, ináč super..

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Mali sme v zmluve delegáta no po kontaktovaní delegáta povedal že nemá snami nič spoločné, ináč super.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo skvelé

Strava
Strava veľmi spokojný

Služby hotelu
Skvele

Pláž
Dostupnosť výborná more čisté ľudia kultivovaný..

Marian Mihalyi, 07.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Naturist Park Koversada Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Istrie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622