Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Istrie Chorvatsko

 • Popis

  Nádherný Istrijský poloostrov na západě Chorvatka si získal svoje stálé obdivovatele již v dávné minulosti. Jedním z důvodů pro to byla právě poněkud oddělená poloha od zbytku Chorvatska vysokým pohořím Učke. Tak i v minulosti byla tato oblast neustále pod cizí nadvládou, i přesto, že převážnou většinu obyvatel tvořili a stále tvoří Chorvaté. Na druhou stranu tady spolu soužily různé další národnostní skupiny, jako Slované, Románi nebo Germáni. Na nejrůznějších budovách můžete často narazit na symbol benátského lva. Je to proto, že Istrie byla dlouhou dobu pod benátskou nadvládou.

  Tyto vlivy z okolních států zde pochopitelně vytvořily specifické kulturní podmínky, ať už v umění, gastronomii, nebo stavitelství. Obecně jsou místní obyvatelé velmi společenští, tolerantní a zvyklí na příchozí turisty z nejrůznějších koutů světa. Istrijská historie je opravdu velmi dlouhá, za první obyvatele jsou považováni Ilyrové a velmi důležitou roli hrála Istrie v antické době, neboť tvořila součást velkého římského impéria. Do Chorvatska byla vlastně integrována až po druhé světové válce.

  Jako první zmíníme krásné městečko Rovinja, ve kterém je multikulturní zázemí zřejmě nejvíc patrné. Mohli bychom ho také nazvat městem umělců. V uličce zvané Grisia se shlukují umělci, řezbáři a ostatní řemeslníci, aby turisty upoutali i pobavili svými výtvory. Umění je věnováno i místní muzeum, sdružující umělecké kousky z dílen malířských mistrů od dávných dob až po 20. století. Zkuste také navštívit unikátní muzeum modelů starých lodí Rakousko-uherské monarchie v městečku Novigrad.

  Patrně nejznámější kulturní i architektonickou památkou na Istrijském poloostrově je Eufrasiova bazilika v Poreči, zatím jediný objekt na Istrii, který byl zařazen do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pojmenován byl podle biskupa Eufrasia a postaven za vlády známého byzantského císaře Justiniána. Nádherná je tato bazilika především zevnitř. Pozornost okamžitě upoutá oltář a krásné oblázkové mozaiky. Ne nadarmo se tento druh kamínkového umění stal symbolem celého města Poreče.

  Největším istrijským městem je ovšam Pula s proslulým římským amfiteátrem, šestým největším a zároveň nejzachovanějším na světě. V době své největší slávy dokázal pojmout až 22 000 diváků. Tato mohutná stavba odolala zubu času po více než dva tisíce let. Dnes zde můžete navštívit balet nebo koncert, a rozhodně na vás zdejší prostředí i akustika hluboce zapůsobí. Pula by určitě mohla být nazvána městem historie, neboť se zde nachází jedno z nejdůležitějších muzeí v Chorvatsku - Archeologické muzeum. Pokud budete chtít vyrazit do čerstvé přírody, doporučujeme nádherný a poklidný národní park Brijuni, ve kterém můžete relaxovat a načerpat síly pro poznávání dalších chorvatských zajímavostí. Vyplatí se také zajet se podívat na impozantní maják Porer na mysu Kamenjak.

  Pokud jste znalci tvorby Julese Verna, rozhodně si udělejte výlet do hlavního města Istrie - do Pazinu. Právě zde najdete hlubokou Pazinskou propast, která zmíněného spisovatele inspirovala k napsání románu Matyáš Šándorf. Návštěva místního etnografického muzea bude jistě příjemným seznámením s místní lidovou kulturou.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Istrie

Celkem: 8,2 Vzhledem k tomu , že jsem neočekával nesplnitelné a používal jsem základnu Koversada jako výchozí bod své aktivní dovolené jsem nebyl...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k tomu , že jsem neočekával nesplnitelné a používal jsem základnu Koversada jako výchozí bod své aktivní dovolené jsem nebyl zklamán . V komlexu jsem v podstatě jen snídal , večeřel , sprchoval se a nocoval . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k aktivní dovolené považuji postarší vybavení komplexu za plně dostačující

Strava
Strava je naprosto dostačující ve formě bufetových stolů , běžnému strávníkovi plně vyhovuje , pro zmlsance to , ale asi není :-)))

Služby hotelu
Služby hotelu považuji za přiměřené cenové relaci kterou jsem si zvolil , maličko váznul úklid , ale nic problematického

Pláž
Na pláž to bylo asi 350 metrů , je skalnatá s betonovými moly a plochami . Skoro každá má žebřík do vody , jedna i se vstupem pro méně pohyblivé spoluobčany , pískové hřiště se sítí na volejbal ,

Boris Fidler, 29.09.2018, Datum pobytu: 15.9. - 25.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Bungalovy Koversada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 dovolená se nám líbila,muzeme doporučit.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
dovolená se nám líbila,muzeme doporučit. Zobrazit celou recenzi

Zdeňka Mencová, 24.09.2018, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Valamar Club Tamaris

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 pěkná dovolená

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
pěkná dovolená Zobrazit celou recenzi

Anonym, 20.09.2018, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Pension Sandra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,6 Spíš pro lidi s autem málo restaurací předražené potraviny bohužel chatka s mravenci jinak výměna ručníků vpohodě čistá byla starší...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Spíš pro lidi s autem málo restaurací předražené potraviny bohužel chatka s mravenci jinak výměna ručníků vpohodě čistá byla starší nábytek a televize velice stará tak se nedala ani naladit natož aby se dalo USB připojit pro děti na pohádky Zobrazit celou recenzi

Strava
Ten jeden konzum a jedno malé pekařství je opravdu málo a dvě restaurace na tolik chatek je málo v sezóně nejezdit

Pláž
Kamínky brzy zapadne slunce chválím sprchu na pláži jinak malé a hlavně Umag je deset kilometrů vzdálený a špatná dostupnost autobusem

Marie Lacinová, 17.09.2018, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Kanegra Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Dovolená byla perfektní, krásné město, dostatek kultury a služeb, jen byl problém s plážemi.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 3 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla perfektní, krásné město, dostatek kultury a služeb, jen byl problém s plážemi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj a klima bez chyby, pouze trochu problémy s úklidem. Podlahy apod. OK, ale lednička byla špinavá a v koupelně a v rozích méně péče. Za celý týden nám nikdo ani jednou nevyměnil ložní prádlo, ale to byla jen drobnost oproti velikosti a vybavení pokoje, kdy s tím jsme byli naprosto spokojeni.

Strava
Strava na penzionu byla výborná, dokonce špičková, personál ochotný a profesionální. Stravování v restauracích, bylo také úžasné. Jídlo nemělo chybu nikde.

Služby hotelu
Penzion byl super, personál byl vždy příjemný a ochotný. Pouze více dbát na úklid.

Pláž
Pláže tragédie. Pláž Vižula kvůli které jsme vybrali místo ubytování byla z důvodu archeologických vykopávek zavřena. Ta jejich písečná pláž je otřesná. Neskutečně lidí, hlavně rozeřvaných Němců a bordel jako kusy střepů, nedopalky víčka a atd. Naštěstí jsme jeli svým autem a tak jsem mohli jezdit na krásnou pláž mezi Pomerem a Premanturou. Kvůli plážím bych Medulin nedoporučil maximálně lze ještě doporučit v kempu pláž pro psy, která je naproti té písečné pláži. Tam jsou kamínky a bylo tam rozhodně hezčí koupání a méně lidí.

Anonym, 17.09.2018, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Istrie, Hotel: Pension Sandra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Istrie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622