Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Střední Dalmácie Chorvatsko

 • Popis

  Velmi oblíbená turistická oblast, nazývaná nezřídka tou nejkrásnější destinací východního Jadranu, má svůj počátek v severozápadní oblasti Chorvatska, hned u letoviska Rogoznica. Končí na jihovýhodě přístavem Ploče.

  Originálně kombinuje přírodu a její klid s bujným životem a výtvory lidských rukou. Do pobřeží se zakusuje množství malých kouzelných zátok, co oko dohlédne se ve vlnách osvěžují ostrůvky různé velikosti a nechybí samozřejmě i bohaté borovicové háje, zklidňující ruch z turistických letovisek.

  Právě v mnohých z nich je zřetelná tradice přímořských rekreačních pobytových míst, která byla velmi oblíbená již po první světové válce. Pro turistický ruch byly v této oblasti vždy velmi příhodné podmínky, o což se zasloužila hlavně absence znečišťujícího průmyslu. K největšímu rozvoji ubytovacích zařízení došlo v 60. letech minulého století, ale výstavba nových hotelů a apartmánů samozřejmě neustále pokračuje. Přece jen nemají zdejší letoviska takovou ubytovací kapacitu jako například v Istrii, i když například Makarská riviéra v sezóně doslova překypuje návštěvníky.

  Co se týče pláží, najdeme ve střední Dalmácii především kombinaci písku a drobnějších oblázků, což se jeví jako nejpříjemnější kombinace pro ničím nerušený odpočinek ve sluneční lázni. Pokud se vám bude zdát, že se zde cítíte příjemněji a klidněji než kdekoli jinde, může to být i všudypřítomnou zelení, kterou na jedné straně tvoří hlavně borovice, na straně druhé však i rozličné další rostliny a dřeviny, které zde byly uměle vysazeny. Vzhledem ke stále větší popularitě aktivních dovolených přibylo také množství sportovních středisek či půjčoven sportovního nářadí, aby návštěvníci udělali něco i pro své zdraví.

  V popředí výčtu pozitivních vlastností této oblasti patří výborné dopravní možnosti. Nechybí dvě letiště, konečná stanice vlaků ze Záhřebu, přístavy trajektových i dálkových lodních linek nebo i poměrně nově dokončená dálnice ve směru Záhřeb - Split. Vzhledem k výhodné poloze se nabízí spousta míst, která můžete navštívit a udělat si tak nádherný výlet. Podívejte se do centra historického Šibeníku, k proslulým vodopádům řeky Krky, zajeďte si na koňské dostihy do městečka Sinj nebo zažijte jedinečný adrenalinový zážitek při prohlídce safari na kánoích nebo kajacích. Největší chybou by ovšem bylo nenavštívit mimořádné krasové jevy, Modré a Červené jezero u městečka Imotski.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie

Celkem: 6,2 Pro nenáročné klienty.

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pro nenáročné klienty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Něco už pamatuje, ale vcelku pohodlné. Kromě neděle bylo denně uklízeno a ručníky denně měněny. Balkón byl zcela oddělen a dodával pocit naprostého soukromí. Výhled přes les a hřiště až na moře.

Strava
Strava byla povětšinou pestrá a chutná. Na snídani ovšem chyběla zcela zelenina a výběr salámů byl prostě otřesný - výrobní saĺam v různých podobách.

Služby hotelu
Nevyužili jsme, nicméně prrsonál byl velmi usměvavý a ochotný.

Pláž
Pláž je obehnána vzrostlými borovicemi a není tudíž problém nalézt stín po celý den. Pláž je přírodně kamínková, mírně dosypaná drobným štěrkem. Vstup do moře je příkrý. Na dno dospělý nedosáhne už po 3-5 metrech. Doporučujeme boty do vody. Pláž není zřejmě pravidelně čištěna a tudíž zde nalezneme místy pecky z broskví,nedopalky cigaret aj. Voda je ovšem azurově průzračná a čistá. Největší vlny dosahovaly výšky 70cm pouze jedenkrát jinak je moře klidné občas zvlněné motorovými čluny a loděmi. Jedenkrát denně ke břehu na lodi přijížděl zelenář a prodával ovoce, což je příjemné zpestrění zejména pro děti. Jeli jsme v září, takže pláže byly poloprázdné. Hlavními rekreanty byli senioři.

Radek Hudeczek, 09.10.2018, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Depandance hotelu Alem

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 S dovolenou jsme byli celkove velmi spokojeni, pres organizaci, ubytovani i stravu. Krasna dovolena pro rodinu s dětmi

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli celkove velmi spokojeni, pres organizaci, ubytovani i stravu. Krasna dovolena pro rodinu s dětmi Zobrazit celou recenzi

Anonym, 04.10.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Vila Mario

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Skvělá dovolená, chutná strava, teplé moře, i přes očekávání překvapilo nespočet schodů.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, chutná strava, teplé moře, i přes očekávání překvapilo nespočet schodů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli hned po příjezdu v deset hodin v objednaném bungalovu. Bungalovy jsou postaveny tak do 500 metrů od hotelu. Auto jsme parkovali přímo před bungalovem pod borovicemi.

Smůla z nich naštěstí nekapala. Bungalovy byly vybaveny starším nábytkem, postel měla novější matraci, kuchyňka "v ložnici" byla vybavena plynovým sporákem, nádobím na vaření, malou ledničkou. Nevařili jsme, měli jsme celodenní stravu zajištěnou. Klimatizace pracovala bez problémů i po odchodu k vodě.

V bungalovu byla ještě jedna ložnička s patrovou postelí a skříní. Používali jsme ji jako šatnu.

Nastal však jeden problém, který jsme vydrželi 2 dny a dvě noci. V bungalovu se vyskytovaly malé mušky, nekousaly, ale co bylo nejhorší, nezabíral na ně ani biolit ,ani přípravek do zásuvky.

Mušky se objevovaly stále a stále. Až jsem jich zabil aspoň 200, šli jsme vše řešit na recepci. Bez problémů nám byl vyměněn bungalov za apartmán, kde se tento problém už nevyskytoval. Ubytování v apartmánu bylo o 100% lepší. Takže bude li někdy příště tak jen do apartmánu.

Strava
Jedním slovem vynikající. Každý den minimálně 2 druhy kvalitních ryb různě upravených, další dva druhy mas též v

různých úpravách a několik druhů příloh. Připraveno bylo i několik předkrmů. Ovoce, zelenina, zákusky, obden zmrzlina byly samozřejmostí. Pivo, víno červené i bílé. Limonády z automatu, občas některé ředěné, hlavně ty ovocné.

Kuchař též připravoval každý večer 2 druhy pizzy. Salámovou se sýrem a sýrovou s houbami.

Snídaně z celkového pohledu trochu jednotvárné, pořád stejný výběr, ale kdo si nevybral, takový snad ani nemohl být.

Od jogurtů po opékanou slaninu, sušené ovoce, několik druhů pečiva. Doma při snídaní člověk takový výběr určitě nemá.

Služby hotelu
Nevyužívali jsme snad kromě WiFi spojení.

Ovšem problém v ubytování byl vyřešen k naší spokojenosti. Dokonce jsme si i polepšili.

Parkování bylo zdarma, hosté hotelu před hotelem, ubytování v apartmánech tamtéž, ubytovaní v bungalovech v blízkosti bungalovů.

Pláž
Pláž rozsáhlá, na "hotelovou" jsme nechodili. Chodili jsme hned pod bungalovy, vzdálenost tak 100 m,výškově ovšem aspoň 30 m. Než člověk došel zpět, pěkně se zapotil . Pláž byla víc než poloprázdná.Voda průzračná, bez vln. Dokonce se mi zdálo, že má i díky dnu výrazné zbarvení do modra. A bylo zde hodně ryb a rybek, což se už v Chorvatsku moc nevidí. Ježka v moři jsem neviděl.

Občas se stalo, že po průjezdu výletních lodí se objevily igelitové pytlíky, kelímky a podobné nerozpustné věci.

U hotelu je též bazén, je umístěn ve stínu pod borovicemi .O bazén se staral "bazénový" pracovník, voda byla měněná, čistá i v malém nafukovacím bazénku pro děti. Nikdo však bazény nepoužíval, byl poměrně daleko od hotelu, chyběla tam i lehátka

No a teď trochu negativního .Areál hotelu je umístěn ve svahu, poměrně prudkém. Všude schody a asfaltové silnice" serpentiny). Z jídelny k bungalovu bylo zhruba 110 schodů. Poto nedoporučuji důchodcům a rodinám s dětmi, natož rodinám s kočárky.

B B, 03.10.2018, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Holiday Village Sagitta

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,6 Byli jsme celkově naprosto spokojeni .

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme celkově naprosto spokojeni . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nám rovněž vyhovovalo, Každý den jsme měli čisté ručníky,vynesené odpadkové koše Noc byla již chladnější , tak jsme měli k dispozici teplé deky. Trošku vadila vrzající postel .

Strava
Jídla si mohl každý vybrat podle své chuti. Ovoce ,zelenina,deserty - vše nám chutnalo.

Služby hotelu
Personál byl milý, ochotný a mohli jsme se ubytovat hned ráno po příjezdu ( ne až po 14.hodině).

Pláž
Pláž byla čistá a a díky pozdnímu termínu již ne moc obsazená.

Jitka, 02.10.2018, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Resnik

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,2 Pěkné prostředí, pozvolný vstup do moře, pití po celý den zdarma, velmi příjemný a ochotný personál. Trošku by to chtělo investovat do...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkné prostředí, pozvolný vstup do moře, pití po celý den zdarma, velmi příjemný a ochotný personál. Trošku by to chtělo investovat do renovace zařízení, např. nefunkční sprchy na pláži. Zobrazit celou recenzi

Strava
Vaří dobře, ikdyž výběr z hlavních jídel není tak bohatý jako jinde. Na druhou stranu přístup k pití nealko i alko zdarma po celý den je velmi příjemný a pomůže rodinnému rozpočtu.

Služby hotelu
Wi-Fi na recepci je zdarma, což v Chorvatsku nebývá zvykem.

Pláž
Čistá pláž s pozvolným vstupem, částečně s kameny, kamínky nebo písčitá. Do moře vybíhají mola a skalky, takže je co vidět při šnorchlování. Pohled na hory z moře je úchvatný.

Petr J., 02.10.2018, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Resnik

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622