Chorvatsko - Střední Dalmácie Chorvatsko

 • Popis

  Velmi oblíbená turistická oblast, nazývaná nezřídka tou nejkrásnější destinací východního Jadranu, má svůj počátek v severozápadní oblasti Chorvatska, hned u letoviska Rogoznica. Končí na jihovýhodě přístavem Ploče.

  Originálně kombinuje přírodu a její klid s bujným životem a výtvory lidských rukou. Do pobřeží se zakusuje množství malých kouzelných zátok, co oko dohlédne se ve vlnách osvěžují ostrůvky různé velikosti a nechybí samozřejmě i bohaté borovicové háje, zklidňující ruch z turistických letovisek.

  Právě v mnohých z nich je zřetelná tradice přímořských rekreačních pobytových míst, která byla velmi oblíbená již po první světové válce. Pro turistický ruch byly v této oblasti vždy velmi příhodné podmínky, o což se zasloužila hlavně absence znečišťujícího průmyslu. K největšímu rozvoji ubytovacích zařízení došlo v 60. letech minulého století, ale výstavba nových hotelů a apartmánů samozřejmě neustále pokračuje. Přece jen nemají zdejší letoviska takovou ubytovací kapacitu jako například v Istrii, i když například Makarská riviéra v sezóně doslova překypuje návštěvníky.

  Co se týče pláží, najdeme ve střední Dalmácii především kombinaci písku a drobnějších oblázků, což se jeví jako nejpříjemnější kombinace pro ničím nerušený odpočinek ve sluneční lázni. Pokud se vám bude zdát, že se zde cítíte příjemněji a klidněji než kdekoli jinde, může to být i všudypřítomnou zelení, kterou na jedné straně tvoří hlavně borovice, na straně druhé však i rozličné další rostliny a dřeviny, které zde byly uměle vysazeny. Vzhledem ke stále větší popularitě aktivních dovolených přibylo také množství sportovních středisek či půjčoven sportovního nářadí, aby návštěvníci udělali něco i pro své zdraví.

  V popředí výčtu pozitivních vlastností této oblasti patří výborné dopravní možnosti. Nechybí dvě letiště, konečná stanice vlaků ze Záhřebu, přístavy trajektových i dálkových lodních linek nebo i poměrně nově dokončená dálnice ve směru Záhřeb - Split. Vzhledem k výhodné poloze se nabízí spousta míst, která můžete navštívit a udělat si tak nádherný výlet. Podívejte se do centra historického Šibeníku, k proslulým vodopádům řeky Krky, zajeďte si na koňské dostihy do městečka Sinj nebo zažijte jedinečný adrenalinový zážitek při prohlídce safari na kánoích nebo kajacích. Největší chybou by ovšem bylo nenavštívit mimořádné krasové jevy, Modré a Červené jezero u městečka Imotski.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie

Celkem: 3 Chtělo se mi brečet. Pokoje komunistické, úklid se nekonal, na jidlo jsme chodili do restaurace v Trogiru.

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 8 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Chtělo se mi brečet. Pokoje komunistické, úklid se nekonal, na jidlo jsme chodili do restaurace v Trogiru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jediný pozitivní byli zaměstnanci co se stále usmívali.

Strava
Špagety a na tu vám hodili smažený řízek. Večeře formou bufetu se nekonala a předposlední den už ani oběd. Pokud bufet byl, tak vůbec ne bohatý. Čaj a káva pouze na snídani. Příště radši ARB a chodit do restaurace (cenově to vyjde levněji a ubytování bude hezčí).

Služby hotelu
Obchod tak byl zavřený celou dobu a poslali na nás do jiného města na trhy (chtěla jsem jen klobouk). Večer jsme si chtěli dát kávu v restauraci, ale nebylo možné, tak nás poslali pro kávu do druhé restaurace v hotelu (tam už je placená), ale tam měli zavřeno… Tak jsme si zašli do obchodu asi 2km.

Pláž
Málo lidí což bylo super. Na pláži byla všude tráva a bordel z moře. Ovšem tam byla ještě jedna menší pláž a ta byla čistá. Šnorchlování dobré, jen se musí dál, břehy byly zasypané. Co bylo obrovské minus, tak že nikde nešly sprchy a lehátka ani slunečníky nebyly k dispozici

Romana M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.10.2023, Datum pobytu: 26.9. - 30.9.2023
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Pavilony Oaza Sunca (ex. Resnik)

18 fotografií

Celkem: 7.8 Za cenu 9000,- dobrý. Zaplacené pokoje byly v suterénu bez balkónu, ale na to jsme přišli až při ubytování na hotelu. Patrně jsem si...

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu 9000,- dobrý. Zaplacené pokoje byly v suterénu bez balkónu, ale na to jsme přišli až při ubytování na hotelu. Patrně jsem si špatně přečetl podmínky. Recepce bez problému vyměnila dva suterény za 1 apartmán (2+2přistýlka).

Prostředí pláží moc pěkné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré.

Strava
Jídlo průměr, jednotvárné snídaně, postrádali jsme celý týden, vařené vejce, paštiku, hořčici k párkům, tavený sýr.

Obědy dobrý. Jednou po 13,30 již nebyla zmrzlina, můžeme si ji prý koupit - tohle by se stávat nemělo!

Večeře dobrý.

Pivo Ožujsko, taková horší 8° , co se kdysi čepovala v hutních provozech. dal jsem si ji jen jednou!

Služby hotelu
vše OK, úklid naprosto v pořádku.

Pláž
OK, dle představ a čistá.

Josef D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 26.09.2023, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2023
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Holiday Village Sagitta

Celkem: 6.5 Průběh dovolené odpovídal informacím o místě a vybavenosti ubytování i v závislosti na ceně zájezdu.Dojem velmi ovlivnilo počasí,které...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Průběh dovolené odpovídal informacím o místě a vybavenosti ubytování i v závislosti na ceně zájezdu.Dojem velmi ovlivnilo počasí,které bylo úžasné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pavilon Dukič A má poměrně výhodnou polohu pro docházku k moři bez přímého výhledu na moře.Vybavení nese známky určitého opotřebení ale nebrání to využití jako zázemí po pobytu v přírodě.

Strava
Stravování formou polopenze pro mně bylo naprosto vyhovující.Snídaně - tzv,švédský stůl -poměrně dostačující výběr,večeře výběr ze tří nabídek rovněž uspokojující.V několika dalších restauracích je možnost ochutnat i jiné speciality středomořské kuchyně.Je rovněž možné koupit místní pečivo,zeleninu a ovoce,zmrzlinu a pod.ve stáncích na promenádě.

Služby hotelu
Pavilon Dukič jako služby poskytuje pouze připravu pokoje před ubytováním a v průběhu pobytu jedna výměna ručníků.Uklid během pobytu se neprovádí.Jako nepříjemnost považuji velmi dlouhý čas pro ubytování po příjezdu.Ubytováni jsme byli až mezi 13.a14.hodinou odpoledne,přijeli jsme však již v cca 6 hod.ráno.Bylo k dispozici WC a jakýsi hangar pro uložení zavazadel,ovšem stejný pro odjížějící tak pro přijíždějící.

Pláž
Pláž je poměrně rozsáhlá,oblázková,přístup do vody pozvolný,pohodlný.Je možnost pronájmu lehátka a slunečníku.Sprchy jsou za polatek 50 centů ,plážové převlékací kabiny k dispozici.Přístup od ubytování nekomplikovaný,z promenády jsou na několika místech schodiště.Podél hráze rostou borovice,které poskytnou stín.Promajna je nabízena jako vhodná pro rodiny s dětmi,což bylo velmi využito.V termínu začátku září už nebylo mnoho dětí školáků,zato velmi mnoho dětí předškolních,včetně kojenců.Pláží se tedy neustále rozléhal křik nebo pláč.

Marie K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 15.09.2023, Datum pobytu: 1.9. - 10.9.2023
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Dukic

Všechny recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie