Chorvatsko - Střední Dalmácie Chorvatsko

 • Popis

  Velmi oblíbená turistická oblast, nazývaná nezřídka tou nejkrásnější destinací východního Jadranu, má svůj počátek v severozápadní oblasti Chorvatska, hned u letoviska Rogoznica. Končí na jihovýhodě přístavem Ploče.

  Originálně kombinuje přírodu a její klid s bujným životem a výtvory lidských rukou. Do pobřeží se zakusuje množství malých kouzelných zátok, co oko dohlédne se ve vlnách osvěžují ostrůvky různé velikosti a nechybí samozřejmě i bohaté borovicové háje, zklidňující ruch z turistických letovisek.

  Právě v mnohých z nich je zřetelná tradice přímořských rekreačních pobytových míst, která byla velmi oblíbená již po první světové válce. Pro turistický ruch byly v této oblasti vždy velmi příhodné podmínky, o což se zasloužila hlavně absence znečišťujícího průmyslu. K největšímu rozvoji ubytovacích zařízení došlo v 60. letech minulého století, ale výstavba nových hotelů a apartmánů samozřejmě neustále pokračuje. Přece jen nemají zdejší letoviska takovou ubytovací kapacitu jako například v Istrii, i když například Makarská riviéra v sezóně doslova překypuje návštěvníky.

  Co se týče pláží, najdeme ve střední Dalmácii především kombinaci písku a drobnějších oblázků, což se jeví jako nejpříjemnější kombinace pro ničím nerušený odpočinek ve sluneční lázni. Pokud se vám bude zdát, že se zde cítíte příjemněji a klidněji než kdekoli jinde, může to být i všudypřítomnou zelení, kterou na jedné straně tvoří hlavně borovice, na straně druhé však i rozličné další rostliny a dřeviny, které zde byly uměle vysazeny. Vzhledem ke stále větší popularitě aktivních dovolených přibylo také množství sportovních středisek či půjčoven sportovního nářadí, aby návštěvníci udělali něco i pro své zdraví.

  V popředí výčtu pozitivních vlastností této oblasti patří výborné dopravní možnosti. Nechybí dvě letiště, konečná stanice vlaků ze Záhřebu, přístavy trajektových i dálkových lodních linek nebo i poměrně nově dokončená dálnice ve směru Záhřeb - Split. Vzhledem k výhodné poloze se nabízí spousta míst, která můžete navštívit a udělat si tak nádherný výlet. Podívejte se do centra historického Šibeníku, k proslulým vodopádům řeky Krky, zajeďte si na koňské dostihy do městečka Sinj nebo zažijte jedinečný adrenalinový zážitek při prohlídce safari na kánoích nebo kajacích. Největší chybou by ovšem bylo nenavštívit mimořádné krasové jevy, Modré a Červené jezero u městečka Imotski.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie

Celkem: 9.2 Starší hotel na zkrácenou dovolenou pěkné ubytování za dobrou cenu.

 • 9.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Starší hotel na zkrácenou dovolenou pěkné ubytování za dobrou cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pro méně náročnou klientelu.

Strava
Dostačující

Služby hotelu
V půlce září nemůžu hodnotit.

Pláž
Příjemná menší plaž,možno v baru na pláži posedět u kávy nealko i alko nápoje,moře čisté.

Soňa M., 28.09.2022, Datum pobytu: 20.9. - 24.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Pavilony Oaza Sunca (ex. Resnik)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Pekné miesto, okolie a ubytovanie, čisté more.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pekné miesto, okolie a ubytovanie, čisté more. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné.

Strava
Nemala som stravu.

Služby hotelu
Penzión dobre zariadený, balkón, bazén, krásna záhrada.

Pláž
Pláž veľmi blízo, malé kamienky na pláži aj v mori, nebola potrebná obuv do mora, čistá a kľudná voda, reštaurácie a občerstvenie dostupné.

Zlatica Ottmarová, 22.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Penzion Jerič

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1.8 Velice špatná dovolená

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Velice špatná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v bungalovech je pouze pro otrlé, kteří mají rádi špinavé prostředí. Koupelna by se dala jen těžko považovat za místo kde se chcete okoupat. Po žádosti o změnu bungalovu, jsme přišli na to, že jsou všechny v podobném stavu. Po žádosti o přesun na hotelový pokoj, jsme zjistili, že zařízení je opravdu hodně staré, o rozsáhlé plísní v koupelně nebudu raději ani mluvit ....

Při sledování uklizeciho personálu člověk pochopil proč je prostředí špinavé, větrání matrací na dešti, během toho co si uklízečky vedle dávají cigaretu považuji za vrchol hygieny.

V okolí je spousta budov, které jsou vybydlené a v podstatě se rozpadají. Chvílemi má člověk pocit že prochází válečným územím.

Ubytování lze spíše považovat za ubytovnu.

Strava
Slovo dostatečný stravu naprosto vystihuje.

Služby hotelu
Personál byl velice milý, snažil se naše problémy řešit, ovšem toto nemůže jakkoliv vyřešit, protože zařízení je ve stavu v jakém je ...

Pláž
Pláž byla hezká, čistá, toto vnímám jako veliké plus, ovšem raději bych nocoval ve stanu, nežli v tomto zařízení ....

Anonym, 19.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Pavilony Oaza Sunca (ex. Resnik)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 9.6 S dovolenou jsme spokojeni po všech stránkách <3 . Ideální lokalita a čas (2.-11.9.) pro klidnou dovolenou bez veder, ale s teplým...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme spokojeni po všech stránkách <3 .

Ideální lokalita a čas (2.-11.9.) pro klidnou dovolenou bez veder, ale s teplým mořem a sluníčkem akorát na opalování.

Ostrov Vis je plný krásných míst, které se za den dají projet na skútru, který je možné půjčit si v centru (projeli jsme okruh Komiža - nejvyšší bod ostrova - vinice - pláž Stiniva). Velice se nám líbil ponorkový kryt a kryt v kopci nad ním, který celý můžete volně prozkoumat. Od hotelu to je asi hodinku pěšky po silnici, takže je to pohodový půldenní výlet na protažení po lenošení na pláži. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Z balkonu nádherný výhled na zátoku, vybavení pokoje dostačující. Hotel je na okraji města, takže jsme měli v noci z venku klid a do centra to bylo kousek. Na pokoji jsme měli klimatizaci, ale v tomto období už nebyla potřeba.

Strava
Polopenze vyhovující. Snídaně sladké i slané, každý den stejný základ s lehkými obměnami, pro start dne ideál. Na večeři mimo jiné vždy výběr z "mořotvorů" - většinou ryby, ale objevily se i krevety, chobotnice a škeble a mohli jsme vyzkoušet i recepty přímo z ostrova.

Služby hotelu
S veškerým personálem se dalo bez problémů domluvit anglicky. Wifi je jen v přízemí u recepce, kde si můžete posedět, dát kafčo a poslat domů pozdravy. Na recepci byla možná domluva výletu na Modrou jeskyni a vedle hotelu si můžete zařídit potápění.

Pláž
Pláž před hotelem byla hezká, čistá, prostorná, sem tam ježek. Dál od města si můžete zajet i na písečné pláže, ale ty jsme nenavštívili. FKK 10 minut pěšky od hotelu pod Fort George - asi nejkrásnější pláž s pozvolným vstupem a výhledem na pevnost.

Simona T., 14.09.2022, Datum pobytu: 1.9. - 10.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Issa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.8 Bylo to perfektní

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bylo to perfektní Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost

Strava
Byla super neměli jsme jídlo které by nám nechutnalo

Služby hotelu
Každý den úklidové služby

Pláž
U hotelu

Tomáš Kučera, 14.09.2022, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Penzion Adria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie