Chorvatsko - Střední Dalmácie Chorvatsko

 • Popis

  Velmi oblíbená turistická oblast, nazývaná nezřídka tou nejkrásnější destinací východního Jadranu, má svůj počátek v severozápadní oblasti Chorvatska, hned u letoviska Rogoznica. Končí na jihovýhodě přístavem Ploče.

  Originálně kombinuje přírodu a její klid s bujným životem a výtvory lidských rukou. Do pobřeží se zakusuje množství malých kouzelných zátok, co oko dohlédne se ve vlnách osvěžují ostrůvky různé velikosti a nechybí samozřejmě i bohaté borovicové háje, zklidňující ruch z turistických letovisek.

  Právě v mnohých z nich je zřetelná tradice přímořských rekreačních pobytových míst, která byla velmi oblíbená již po první světové válce. Pro turistický ruch byly v této oblasti vždy velmi příhodné podmínky, o což se zasloužila hlavně absence znečišťujícího průmyslu. K největšímu rozvoji ubytovacích zařízení došlo v 60. letech minulého století, ale výstavba nových hotelů a apartmánů samozřejmě neustále pokračuje. Přece jen nemají zdejší letoviska takovou ubytovací kapacitu jako například v Istrii, i když například Makarská riviéra v sezóně doslova překypuje návštěvníky.

  Co se týče pláží, najdeme ve střední Dalmácii především kombinaci písku a drobnějších oblázků, což se jeví jako nejpříjemnější kombinace pro ničím nerušený odpočinek ve sluneční lázni. Pokud se vám bude zdát, že se zde cítíte příjemněji a klidněji než kdekoli jinde, může to být i všudypřítomnou zelení, kterou na jedné straně tvoří hlavně borovice, na straně druhé však i rozličné další rostliny a dřeviny, které zde byly uměle vysazeny. Vzhledem ke stále větší popularitě aktivních dovolených přibylo také množství sportovních středisek či půjčoven sportovního nářadí, aby návštěvníci udělali něco i pro své zdraví.

  V popředí výčtu pozitivních vlastností této oblasti patří výborné dopravní možnosti. Nechybí dvě letiště, konečná stanice vlaků ze Záhřebu, přístavy trajektových i dálkových lodních linek nebo i poměrně nově dokončená dálnice ve směru Záhřeb - Split. Vzhledem k výhodné poloze se nabízí spousta míst, která můžete navštívit a udělat si tak nádherný výlet. Podívejte se do centra historického Šibeníku, k proslulým vodopádům řeky Krky, zajeďte si na koňské dostihy do městečka Sinj nebo zažijte jedinečný adrenalinový zážitek při prohlídce safari na kánoích nebo kajacích. Největší chybou by ovšem bylo nenavštívit mimořádné krasové jevy, Modré a Červené jezero u městečka Imotski.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie

Celkem: 10 krasne prostredi,velmi prijemna a ochotna pani domaci,nadherna pláz,meli jsme 5 pejsku a zadny problem

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
krasne prostredi,velmi prijemna a ochotna pani domaci,nadherna pláz,meli jsme 5 pejsku a zadny problem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pekne

Strava
vlastni

Pláž
oblazkova nadherna voda cista

Monika Třísková, 22.02.2020, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Apartmány Benedikt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Ubytovaní a pokoj velmi příjemný pro skvělý odpočinek.Okolí se spoustou krásných míst.Byli jsme velmi spokojení

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovaní a pokoj velmi příjemný pro skvělý odpočinek.Okolí se spoustou krásných míst.Byli jsme velmi spokojení Zobrazit celou recenzi

Vladimíra, 29.12.2019, Datum pobytu: 6.9. - 15.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Pension Mara

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,3 Majitel chtěl znova platit za ubytovanou osobu. Ubytování velmi špinavé.

 • 2,5 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Majitel chtěl znova platit za ubytovanou osobu. Ubytování velmi špinavé. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.12.2019, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Apartmány Almir

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,6 Byli jsme spokojeni se vším. Za nízkou cenu bylo super ubytování i polopenze. Ubytování bylo sice od moře dál, ale to nám tolik nevadilo.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni se vším. Za nízkou cenu bylo super ubytování i polopenze. Ubytování bylo sice od moře dál, ale to nám tolik nevadilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké, útulné. Jediné, co chybělo byla klimatizace...

Strava
Polopenze na ubytování byla moc dobrá. Snídaně mi tolik nevyhovovaly, ale večeře byly moc dobré a jídla bylo dost takže jsme to občas ani nedojedli.

Služby hotelu
Delegatky nám byly neustále k dispozici, byly moc sympatické a vždycky nám poradily. Byli jsme i na výletech třeba do Biokova a to se nám moc líbilo. Možností zájezdů bylo opravdu hodně, takže si každý vybral.

Pláž
Pláž byla od ubytování dál. Odpoledne byla hlavní část přeplněná, ale odlehlejsi části byly moc pěkné.

Matěj Z., 14.11.2019, Datum pobytu: 16.8. - 25.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Dukic

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 5,8 Bylo to fajn.

 • 4 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bylo to fajn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skanzen. Zajímavá sonda do způsobu rekreace našich rodičů a prarodičů.

Strava
Hlady jsem netrpěl, jednou nebo dvakrát jsem si dokonce pošmáknul. Přítelkyně je náročná labužnice, remcala co chvíli. Děti kvalitu jídla nijak extra neprožívaj, pro ně jsou důležitý zážitky.

Služby hotelu
Nevím, potřebovali jsme jen někde přespávat. Odpad ze sprchového koutu mohl být vyčištěný. Jiné služby jsem nepoužíval.

Pláž
Lidí jak psů, to ano, ale jinak opravdu moc pěkné místo. Překvapilo mě, že pláž je samý šutr, ale prý je to takhle u Jadranu všude a nakonec má to příznivý dopad na průzračnost vody.

David M., 14.11.2019, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Depandance hotelu Alem

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie