Chorvatsko - Střední Dalmácie Chorvatsko

 • Popis

  Velmi oblíbená turistická oblast, nazývaná nezřídka tou nejkrásnější destinací východního Jadranu, má svůj počátek v severozápadní oblasti Chorvatska, hned u letoviska Rogoznica. Končí na jihovýhodě přístavem Ploče.

  Originálně kombinuje přírodu a její klid s bujným životem a výtvory lidských rukou. Do pobřeží se zakusuje množství malých kouzelných zátok, co oko dohlédne se ve vlnách osvěžují ostrůvky různé velikosti a nechybí samozřejmě i bohaté borovicové háje, zklidňující ruch z turistických letovisek.

  Právě v mnohých z nich je zřetelná tradice přímořských rekreačních pobytových míst, která byla velmi oblíbená již po první světové válce. Pro turistický ruch byly v této oblasti vždy velmi příhodné podmínky, o což se zasloužila hlavně absence znečišťujícího průmyslu. K největšímu rozvoji ubytovacích zařízení došlo v 60. letech minulého století, ale výstavba nových hotelů a apartmánů samozřejmě neustále pokračuje. Přece jen nemají zdejší letoviska takovou ubytovací kapacitu jako například v Istrii, i když například Makarská riviéra v sezóně doslova překypuje návštěvníky.

  Co se týče pláží, najdeme ve střední Dalmácii především kombinaci písku a drobnějších oblázků, což se jeví jako nejpříjemnější kombinace pro ničím nerušený odpočinek ve sluneční lázni. Pokud se vám bude zdát, že se zde cítíte příjemněji a klidněji než kdekoli jinde, může to být i všudypřítomnou zelení, kterou na jedné straně tvoří hlavně borovice, na straně druhé však i rozličné další rostliny a dřeviny, které zde byly uměle vysazeny. Vzhledem ke stále větší popularitě aktivních dovolených přibylo také množství sportovních středisek či půjčoven sportovního nářadí, aby návštěvníci udělali něco i pro své zdraví.

  V popředí výčtu pozitivních vlastností této oblasti patří výborné dopravní možnosti. Nechybí dvě letiště, konečná stanice vlaků ze Záhřebu, přístavy trajektových i dálkových lodních linek nebo i poměrně nově dokončená dálnice ve směru Záhřeb - Split. Vzhledem k výhodné poloze se nabízí spousta míst, která můžete navštívit a udělat si tak nádherný výlet. Podívejte se do centra historického Šibeníku, k proslulým vodopádům řeky Krky, zajeďte si na koňské dostihy do městečka Sinj nebo zažijte jedinečný adrenalinový zážitek při prohlídce safari na kánoích nebo kajacích. Největší chybou by ovšem bylo nenavštívit mimořádné krasové jevy, Modré a Červené jezero u městečka Imotski.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie

Celkem: 9 Krásná příroda, kombinace moře a hor potěší každého! Vzduch je nasycen vůní moře, borovic a olivovníků.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná příroda, kombinace moře a hor potěší každého! Vzduch je nasycen vůní moře, borovic a olivovníků. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělý, klidný pobyt. Komfortní pokoj, dobrá kuchyně, příjemný personál.

Strava
Chorvatská kuchyně je rozmanitá a naprosto vynikající, zejména mám rád plněné papriky a dezerty.

Služby hotelu
Všechno je OK

Pláž
Podzim je nejlepší roční období. Teplé moře, není příliš horko a málo lidí. Taky různé levné ovoce.Pláže jsou rozmanité, čisté a na výběr).. Moře čisté a průzračné

Sergiy Fesenko, 10.11.2018, Datum pobytu: 14.9. - 23.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Jelena

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Brist, Makarska riviera 3 fotografie

Celkem: 8 Příjemné prostředí, blízko k moři, dostatek veškerých služeb, majitel penzionu dobře komunikuje.

 • 7 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné prostředí, blízko k moři, dostatek veškerých služeb, majitel penzionu dobře komunikuje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trochu zklamání z pokojů, starší vybavení bez klimatizace, bez ventilátoru, navíc teplo v pokoji dělala lednička. Málo příborů, tekla varná konvice. Jinak ale spokojenost, na to aby se člověk vyspal úplně v pořádku.

Pláž
Menší pláže, ale naprosto stačila, i když jsme s dětma přišli později, vždy se dalo někde usadit, aniž bychom chodili někam dál. Pláže čisté, voda také, u pláže spousta kaváren, prodej čerstvého ovoce, výborné zmrzliny...

Vladan V., 23.10.2018, Datum pobytu: 4.8. - 11.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Apartmány Marinela

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hezký hotel přímo u moře - před hotelem pláž, výborné jídlo a pití, animační programy - vhodné pro rodiny s dětmi. Zatím naše nejlepší...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hezký hotel přímo u moře - před hotelem pláž, výborné jídlo a pití, animační programy - vhodné pro rodiny s dětmi.

Zatím naše nejlepší dovolená co do kvality služeb v Chorvatsku včetně Hvaru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Denní úklid pokojů, všechny pokoje na mořskou stranu a od 1. patra všechny pokoje s balkonem.

Na každém pokoji WC a vana nebo sprchový kout, hezký nábytek včetně postelí a Wi-Fi - velmi dobrý příjem v celém hotelu.

Strava
Strava rozmanitá - bufet pokaždé 3x denně, jídlo a pití kvalitní, několik druh§ mas a příloh, různé druhy ovoce, rozmanité zákusky (velmi dobré včetně ořechových koulí), venku i zdarma jeden den zmrzlina.

Služby hotelu
Každý den úklid pokojů, další nabídka výletů na ostrov Brač, sladký venkovní bazén cca 10 x 4 m (vířivka už ale není - je ještě na fotkách, ale je zrušená - zasypaná.)

Pláž
Pláž přímo před hotelem, převlékárna a sprcha na pláži, lehátka ale denně za poplatek 20 Kun.

Pláž s malými oblázky, pozvolný vstup do moře, vhodné i bez bot do vody a vhodné i pro děti.

Pláž je celý den otočena ke slunci - stejně jako hotel.

Viktor Schuster, 16.10.2018, Datum pobytu: 10.10. - 13.10.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Holiday Village Sagitta

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 8,8 krásná dovolená

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
cena odpovídá kvalitě

Strava
mohlo by být více ovoce a zeleniny u snídaně

Služby hotelu
spokojenost

Pláž
krásné pláže

Ivana Jiříčková, 12.10.2018, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Jelena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Pro nenáročné klienty.

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pro nenáročné klienty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Něco už pamatuje, ale vcelku pohodlné. Kromě neděle bylo denně uklízeno a ručníky denně měněny. Balkón byl zcela oddělen a dodával pocit naprostého soukromí. Výhled přes les a hřiště až na moře.

Strava
Strava byla povětšinou pestrá a chutná. Na snídani ovšem chyběla zcela zelenina a výběr salámů byl prostě otřesný - výrobní saĺam v různých podobách.

Služby hotelu
Nevyužili jsme, nicméně prrsonál byl velmi usměvavý a ochotný.

Pláž
Pláž je obehnána vzrostlými borovicemi a není tudíž problém nalézt stín po celý den. Pláž je přírodně kamínková, mírně dosypaná drobným štěrkem. Vstup do moře je příkrý. Na dno dospělý nedosáhne už po 3-5 metrech. Doporučujeme boty do vody. Pláž není zřejmě pravidelně čištěna a tudíž zde nalezneme místy pecky z broskví,nedopalky cigaret aj. Voda je ovšem azurově průzračná a čistá. Největší vlny dosahovaly výšky 70cm pouze jedenkrát jinak je moře klidné občas zvlněné motorovými čluny a loděmi. Jedenkrát denně ke břehu na lodi přijížděl zelenář a prodával ovoce, což je příjemné zpestrění zejména pro děti. Jeli jsme v září, takže pláže byly poloprázdné. Hlavními rekreanty byli senioři.

Radek Hudeczek, 09.10.2018, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Střední Dalmácie, Hotel: Depandance hotelu Alem

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Střední Dalmácie