Chorvatsko - Split Chorvatsko

 • Doprava letecky

  01:30 h

 • Popis

  Split je snad nejznámějším a také největším městem na chorvatském pobřeží a stal se v průběhu času velmi důležitým hospodářským, kulturním a dopravním centrem Dalmácie. Leží na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem je chráněno několika vyššími pohořími. Patří také k oblastem s největším počtem slunečního svitu v Evropě. Z hlediska dopravy hraje Split velmi důležitou roli, neboť právě zde najdeme nejvýznamnější osobní a nákladní přístav, letiště, železniční i autobusové nádraží a samozřejmě několik jachtařských marin.

  Historie Splitu bývá spojována se jménem císaře Diokleciána, jehož přepychový reprezentační palác byl v roce 1979 zapsán na listinu kulturního dědictví UNESCA. Císař zde trávil poslední léta svého života, a je zde dokonce i pohřben. Zajímavostí je, že ještě dnes v prostoru ohraničeném mohutnými hradbami žije na tři tisíce lidí. Dodnes se zde zachovaly tři brány: Zlatá, Stříbrná a Železná. K nejpůsobivějším částem paláce patří sklepní prostory, přeměněné v současné době na galerie. Na vyhlídkové věži katedrály vás ohromí opravdu úchvatný výhled. Kromě těchto zmíněných pamětihodností neváhejte navštívit mauzoleum, klenotnici nebo Jupiterův chrám, který byl v 8. století přeměněn v křesťanské baptisterium sv. Jana Křtitele.

  I když se velká část hodnotných staveb nachází uvnitř hradeb, i mimo ně najdeme skvostné památky, které stojí za zhlédnutí. V městské čtvrti Poljud najdeme františkánský klášter, který kontrastuje se dvěma moderními stadiony - fotbalovým a plaveckým ? stojícím v jeho blízkosti. Na vyhlídkovém vrchu Marjan s krásným lesoparkem stojí několik kostelíků z 9. až 15. století, malá zoo a lidová čtvrť s krásnou architekturou. Město je často spojováno také s filozofem a učencem Markem Marulićem, autorem první tištěné knihy v chorvatštině.

  Kromě obdivování architektury můžete prakticky celé dny trávit u vody, ať už v nádherném azurovém moři nebo v některém ze 6 městských koupališť, imitujících přírodní podmínky. Sportovní podmínky jsou velmi pestré, kromě potápěčských, jezdeckých či turistických klubů můžete navštívit i půjčovny motorových člunů, jachet či skútrů. Noční život se nese v diskotékových rytmech ( např. v klubu Pepsi F1 u Trogiru) nebo v duchu lidových slavností, které se konají od července do srpna. Tradiční kulturní festival Splitské léto získává čím dál větší ohlas, známý je i festival populární hudby Melodie Jadranu.

  Někdy bychom Split mohli označit za město muzeí, takže milovníci historie určitě potěší návštěva rozsáhlých sbírek archeologických nálezů, přírodnin nebo uměleckých předmětů.
  Ze Splitu - historického klenotu Jadranu ? si určitě odvezete nejen zajímavé suvenýry, ale také i krásné vzpomínky a pocit, že zopakovat si zde dovolenou se rozhodně vyplatí.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Split

Celkem: 8,6 Super dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý, nově zařízený i celý hotel byl udržovaný v čistotě i přesto že zde stále probíhá rekonstrukce, která se hostů hotelu vůbec nedotkne. Hosté se pohybují pouze v již zrekonstruovaných prostorech.

Strava
Jídlo vynikající. Stále ho doplňovali, aby měli na výběr i ti co přijdou později.

Služby hotelu
Pokoj jsme měli každý den uklizený i měnili ručníky. Jelikož neumíme moc cizí jazyky, měli jsme trochu problém s domluvou na recepci, ale nakonec jsme se domluvili. Na to kolik tam jezdí Čechů a Slováků, by mohli aspoň trochu česky nebo slovensky umět.

Pláž
Pláž u hotelu nic moc, je malá a při vlezu do moře jsou v něm docela velké kameny, na pláži jsou větší oblázky, ale jsou zde i betonová plata se schůdky do moře. Jsou tu i sprchy na opláchnutí, jen tu chybí WC, na ten musíte do hotelu, který máte asi 150m. Přístup na pláž je možný přes park, ale tam je opravdu hodně schodů a kdo nechce po schodech může jít po chodníku okolo hotelu, ale je to o pár metrů dále. Hned vedle hotelové pláže je pláž pro psy, ale nikdy jsme tam neviděli více jak 2 pejsky. My se chodili koupat na pláž asi 15 min. od hotelu, kde je velká pláž někde s většími a někde s menšími oblázky, vstup do vody super, mnoho restaurací, WC, sprchy, lehátka (za poplatek). Kdo nechce jít pěšky může přijet i autem, je zde velké parkoviště. Moře bylo čisté a teplé. Pláže by měli více uklízet, jsou mezi oblázky víčka od lahví a nedopalky od cigaret. I cesta pěšky na tuto pláž je super, jdete po širokém chodníku, který je určen pro chodce i cyklisty, ale je dostatečně široký, že se v pohodě vyhnete, jen se nesmíte moc rozhlížet vedle, chodník je čistý, ale okolo je neskutečný nepořádek, tam nikdo nesbírá výkaly po psech a do křoví odhazuje kde co....

Alice K., 13.09.2017, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Split, Hotel: Zagreb

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,8 Velmi špatný

 • 6 Ubytování
 • 3 Strava
 • 1 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Velmi špatný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pro 3 osoby malý, špatný úložný prostor.

Strava
Strava jednotvárná,pocelý týden stejná.Jídlo bylo studené,jak na začátku tak během doplnování.Připadalo mi jako když jídlo je dováženo odjinud

Služby hotelu
Služby hotelu odpovídají jeho zařazení.

Pláž
Pláž je v desolátním stavu,veškeré zařízení co bylo napláži je zdemolované zničené.Žádné občerstvení,žádné lehátka,slunečníky prostě NIC!!! Nejlépe je zařízaná pláž pro PSI.

Jan Vavrik, 12.09.2017, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Split, Hotel: Zagreb

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5,8 Líbilo se nám tam, až na ten nepořádek v okolí.

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Líbilo se nám tam, až na ten nepořádek v okolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jelikož je hotel v rekonstrukci, tak ubytování tomu odpovídalo.

Strava
Byla velmi dobrá.

Služby hotelu
Spokojenost s personálem (recepční, servírky,....)

S paní delegátkou Pospíšilovou jsme byli velice spokojeni.

Pláž
U hotelu byla pláž hrozná bordel, zápach,špatný přístup do moře)

Další pláž od hotelu cca 15 min cesty, byla velice krásná. Bylo tam občerstvení, WC a sprchy.

Lubor, 11.09.2017, Datum pobytu: 25.8. - 3.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Split, Hotel: Zagreb

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 super

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
na pokoji chybi lednička

Strava
kuchyně za 1

Služby hotelu
dost dobry

Pláž
spokojenost

Miroslava Kernova, 06.09.2017, Datum pobytu: 25.8. - 3.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Split, Hotel: Zagreb

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Velmi příjemná dovolená v krásném městě.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 3 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená v krásném městě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisto, matrace pohodlné, pokoj typu standard nový.

Strava
Jídlo bylo velmi dobré, akorát by nemusel být tak často řízek a mohli by více šetřit olejem.

Služby hotelu
Milý a ochotný personál, pěkná terasa s obsluhou.

Pláž
Pláž byla plná odpadků a rozpadlá diskotéka pod hotelem na pěkném dojmu nepřidá. Vyplatí se si popojít po pobřeží směrem do centra nebo na druhou stranu k městečku Stobreč, tam jsou pláže pěkné a čisté, spousta kaváren a barů.

Kristýna B., 06.09.2017, Datum pobytu: 25.8. - 3.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Split, Hotel: Zagreb

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Split

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL