Chorvatsko - Dubrovník Chorvatsko

 • Doprava letecky

  03:00 h

 • Popis

  Platí snad za nejkrásnější historický klenot chorvatského kulturního dědictví. Je situován v nejjižnější části proslulé turistické oblasti Dalmácie. Jako Dubrovník můžeme nazvat celou oblast okolo stejnojmenného města, zahrnující například i ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet či ostrov Pelješac se známými vinohrady a kapitánskými vilami. Celá oblast se nachází v údolí řeky Neretvy a právě zde se nejvíce rozvíjela chorvatská kultura a umění. Dokonce zde v 16. století existovala slavná Dubrovnická republika Ragusa.

  Samotné staré město Dubrovník oplývá mnoha pozitivními atributy. Ne nadarmo bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCA. V minulosti bylo město mnohokrát pokoušeno vpády ostatních dobyvatelů. Z tohoto důvodu zde na útesech byly postaveny středověké hradby a věže, které dodnes tvoří krásné panorama. Kolem nich se můžete vydat na prvotřídní, téměř dvoukilometrovou procházku s výhledem na moře. Během let 1991 A 1992 bylo město těžce zakoušeno ostřelováním, během něhož byly četné historické památky nenávratně poškozeny.

  Hlavní centrum Dubrovníku se nachází na ulici Stradun, lemované útulnými kavárnami a obchůdky, a disponující známou Onofrievou fontánou. Symbol svobodného Dubrovníku ? Rollandův sloup - najdeme na náměstí Luža. Právě tady rozhodně narazíte na některé z četných veřejných vystoupení pouličních umělců či divadelníků. Hlavní kulturní akcí se staly Dubrovnické letní hry. Pokud se zajímáte o architekturu, potěší vás goticko- renesanční Knížecí dvůr a palác Sponza z 15. století. Uvnitř knížecího dvora upoutají pozornost kusy starého nábytku, sochy nebo i nosítka šlechty. V atriu se často konají různá divadelní představení. Toto prostředí vskutku navozuje tu pravou historickou atmosféru. Patronem Dubrovníku je Svatý Blažej, jemuž byl zasvěcen kostel na náměstí Luža. Jinak zde najdeme i velké množství impozantních klášterů, a dokonce i synagogu z 15. století. V Námořním muzeu v pevnosti Sv. Ivana se dozvíte zajímavosti ohledně námořnictví od středověku až do 20. století.

  Pokud v Dubrovníku hledáte ubytování, nabízí se opravdu široká paleta hotelů či apartmánů. Vybrat si můžete například luxusní hotel Excelsior nebo Villu Dubrovník, který je jedním z nejokázalejších hotelů v celé Dalmácii.
  Krásy nejrůznějšího druhu lze nalézt i v dolině Konavlí. Ta je typická svých lidovým charakterem, který se projevuje třeba zachováním nádherných lidových krojů či stavitelským dědictvím. Právě toto území od pradávna sloužilo jako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v sousední Černé Hoře. Konavlinským centrem je zřejmě rodiště chorvatského malíře Vlahe Bukovce - městečko Cavtat.

  Nezapomeňme i na oblast položenou západně od Dubrovníku. Právě tady, v krásném městečku Trsteno je zřízeno nejkrásnější chorvatské arboretum soustřeďující rozmanité druhy subtropické flory. Jako doplňující dekorace slouží sochy, například socha boha moří Poseidona.

  Bylo by chybou nepopsat již výše zmíněný známý ostrov Pelješac s městečkem Ston, nalézajícím se na úzké šíji, která je jedinou spojnicí s pevninou.

 • Vzdálenost

  1075

Nejnovější recenze Chorvatsko - Dubrovník

Celkem: 6,8 Velmi dobrý

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá třídě hotelu

Strava
Snídaně hodně omezený výběr, ještě asi vliv covidu....

Služby hotelu
OK

Pláž
Veřejná, mizerná

Pavel Ouroda, 13.09.2021, Datum pobytu: 4.9. - 9.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Kompas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 Celkově musím konstatovat, že poloha hotelu je příšerná. Dostupnost a kvalita pláže katastrofální. Jinak celkový dobrý dojem zachránila...

 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 1 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkově musím konstatovat, že poloha hotelu je příšerná. Dostupnost a kvalita pláže katastrofální. Jinak celkový dobrý dojem zachránila lokalita - Dubrovník. Je to úchvatné město. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel jako takový působí honosně, ale pokoj byl průměrný a výhled z okna byl do betonových zdí. Hrůza a děs. Působilo to na mě depresivně.

Strava
Strava byla vynikající bez výhrad.

Služby hotelu
Služby hotelu byly ucházející. Bez větších výhrad.

Pláž
Dostupnost na pláž špatná. Kvalita pláže podprůměrná. Malá, špinavá, moře bylo ucházející. Byla tam sice restaurace, ale obsluha pomalá a celkem neochotná.

Radek Mangolt, 01.09.2021, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Lero

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Kvalitní hotel s pěší dostupností do starého města (asi 20 minut) a 193 schody při cestě na nejbližší pláž. V bezprostřední blízkosti...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Kvalitní hotel s pěší dostupností do starého města (asi 20 minut) a 193 schody při cestě na nejbližší pláž. V bezprostřední blízkosti hotelu je zastávka autobusu s dopravou do centra, kde můžete přestoupit na další spoje, autobus opačným směrem vás zaveze na na poloostrov Lapad. Jízdenka v ceně 12 Kun platí 60 minut s libovolným počtem přestupů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi pohodlné, skvělý servis.

Strava
Strava je velmi kvalitní, chutná a různorodá. Denně ryby, různé druhy masa, různé přílohy, zelenina čerstvá i tepelně upravená, ovoce, dezerty.

Pláž
Pláž Belevue je nedaleko, sestupujete k ní však po 193 schodech a hlavně při cestě nazpátek tyto schody stoupáte vzhůru. :-) Je ukryta v zátoce, obklopené skalami a je oblázková. Vzhledem poloze sevřené skalami se zde dosti rozléhá a odráží veškerý hluk. Má ale své nesporné kouzlo. Problémem je, že zde jsou lehátka a slunečníky k pronajmutí pouze pro hosty hotelu Belevue, ostatní návštěvníci si musí poradit jinak. Brzy po poledni se zde ale postupně rozšiřuje stín ze skalního masivu, kde se můžete před sluncem ukrýt. My jsem vyzkoušeli také další pláže, a to pláž na poloostrově Lapad, která je největší v Dubrovníku, pro plavání je ideální, na pláži je však vše tak trochu turistický průmysl. Nejvíce nás nadchla pláž na opačné straně za městem, nazvaná podle místního kostelíku Sveti Jakov, která je v nádherné přírodě s veškerým vybavením a servisem, přitom je méně rušná a krásně čistá.

Libuše T., 31.08.2021, Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Grand Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Dovolená v pořádku - hodnocení ovlivňuje fakt, že probíhala v covidové době, takže člověk byl rád, že vůbec bez potíží odletěl a...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v pořádku - hodnocení ovlivňuje fakt, že probíhala v covidové době, takže člověk byl rád, že vůbec bez potíží odletěl a přiletěl. Ideální poloha hotelu - z jedné strany pár metrů k pláži, přímo před hotelem zastávka autobusu do města i z města. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Evidentně bývalý socialistický hotel s nově vybavenými pokoji. Měli jsme pokoj s přistýlkou - byl nám přidělen, nebylo možné se rozhodnout mezi pokojem s přistýlkou a třílůžkovým pokojem. Protože byla k manželské posteli přistavena přistýlka, nebyl prostor na noční stolek, který byl odstaven k protější zdi. Kniha a telefon se tudíž válely na zemi. Pro 17-letého vysokého syna znamenala přistýlka jisté nepohodlí. Největší minus bylo, že na pokoji nebyla lednička, i kdyby to mělo být ve formě prázdného minibaru - potřebovali jsme v chladu uchovávat léky, čímž pádem nám vznikl poměrně problém. Kladně hodnotím dobře fungující klimatizaci.

Strava
Snídaňový bufet se po celý týden nezměnil ani v nejmenším, což ale u týdenní dovolené neznamená problém. Negativně jsme hodnotili fakt, že vajíčka a párky byly vždy studené, ať jsme přišli na snídani v kteroukoli dobu. Večeře v pořádku, jídlo dobré, teplé, pestré. Dezerty celý týden stejné, záplavy ovoce a zeleniny, které člověk vídá v Turecku a Řecku, se nekonaly, ale v podstatě to odpovídalo ceně. Aperitiv bar měl být otevřen do 23:00 hodin, což se nedělo, ale možná to bylo covidové omezení. Po desáté hodině večer host nesehnal v hotelu cokoliv k pití - ještěže byl naproti hotelu u busové zastávky malý market.

Služby hotelu
Mohu hodnotit pouze úklid, ten byl v pořádku.

Pláž
Dostupnost pláže dokonalá, z hotelu pár metrů. Pláž oblázková, hodí se boty do vody, ale i bez nich se to dá bez problémů zvládnout. Moře čisté, půjčování lehátek a slunečníků bez problému.

Eva Karezova, 16.08.2021, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Vis

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Krásné místo na okraji Dubrovníku s výhledem na moře

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásné místo na okraji Dubrovníku s výhledem na moře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování přiměřené ceně. Občas byl cítit zápach kanalizace z okolí hotelu

Služby hotelu
Služby i ochota zaměstnanců bez připomínek. Internetové připojení velmi pomalé s výpadky.

Pláž
Čistá oblázková pláž.

Vladimír Franěk, 27.07.2021, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Vis

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Dubrovník