Chorvatsko - Dubrovník Chorvatsko

 • Doprava letecky

  03:00 h

 • Popis

  Platí snad za nejkrásnější historický klenot chorvatského kulturního dědictví. Je situován v nejjižnější části proslulé turistické oblasti Dalmácie. Jako Dubrovník můžeme nazvat celou oblast okolo stejnojmenného města, zahrnující například i ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet či ostrov Pelješac se známými vinohrady a kapitánskými vilami. Celá oblast se nachází v údolí řeky Neretvy a právě zde se nejvíce rozvíjela chorvatská kultura a umění. Dokonce zde v 16. století existovala slavná Dubrovnická republika Ragusa.

  Samotné staré město Dubrovník oplývá mnoha pozitivními atributy. Ne nadarmo bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCA. V minulosti bylo město mnohokrát pokoušeno vpády ostatních dobyvatelů. Z tohoto důvodu zde na útesech byly postaveny středověké hradby a věže, které dodnes tvoří krásné panorama. Kolem nich se můžete vydat na prvotřídní, téměř dvoukilometrovou procházku s výhledem na moře. Během let 1991 A 1992 bylo město těžce zakoušeno ostřelováním, během něhož byly četné historické památky nenávratně poškozeny.

  Hlavní centrum Dubrovníku se nachází na ulici Stradun, lemované útulnými kavárnami a obchůdky, a disponující známou Onofrievou fontánou. Symbol svobodného Dubrovníku ? Rollandův sloup - najdeme na náměstí Luža. Právě tady rozhodně narazíte na některé z četných veřejných vystoupení pouličních umělců či divadelníků. Hlavní kulturní akcí se staly Dubrovnické letní hry. Pokud se zajímáte o architekturu, potěší vás goticko- renesanční Knížecí dvůr a palác Sponza z 15. století. Uvnitř knížecího dvora upoutají pozornost kusy starého nábytku, sochy nebo i nosítka šlechty. V atriu se často konají různá divadelní představení. Toto prostředí vskutku navozuje tu pravou historickou atmosféru. Patronem Dubrovníku je Svatý Blažej, jemuž byl zasvěcen kostel na náměstí Luža. Jinak zde najdeme i velké množství impozantních klášterů, a dokonce i synagogu z 15. století. V Námořním muzeu v pevnosti Sv. Ivana se dozvíte zajímavosti ohledně námořnictví od středověku až do 20. století.

  Pokud v Dubrovníku hledáte ubytování, nabízí se opravdu široká paleta hotelů či apartmánů. Vybrat si můžete například luxusní hotel Excelsior nebo Villu Dubrovník, který je jedním z nejokázalejších hotelů v celé Dalmácii.
  Krásy nejrůznějšího druhu lze nalézt i v dolině Konavlí. Ta je typická svých lidovým charakterem, který se projevuje třeba zachováním nádherných lidových krojů či stavitelským dědictvím. Právě toto území od pradávna sloužilo jako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v sousední Černé Hoře. Konavlinským centrem je zřejmě rodiště chorvatského malíře Vlahe Bukovce - městečko Cavtat.

  Nezapomeňme i na oblast položenou západně od Dubrovníku. Právě tady, v krásném městečku Trsteno je zřízeno nejkrásnější chorvatské arboretum soustřeďující rozmanité druhy subtropické flory. Jako doplňující dekorace slouží sochy, například socha boha moří Poseidona.

  Bylo by chybou nepopsat již výše zmíněný známý ostrov Pelješac s městečkem Ston, nalézajícím se na úzké šíji, která je jedinou spojnicí s pevninou.

 • Vzdálenost

  1075

Nejnovější recenze Chorvatsko - Dubrovník

Celkem: 7,4 Dovolená splnila naše očekávání. Nemáme žádné negativní připomínky, úroveń odpovídala ceně.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání. Nemáme žádné negativní připomínky, úroveń odpovídala ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší ubytovací zařízení, bez výtahu (někdy to lze považovat za výhodu a to byl náš případ). U pokojů orientovaných "do parku" není balkon a schází možnost důkladného usušení věcí.

Strava
Široký výběr jídel k snídaním i večeřím. Až na malé výjimky každý den stejný. Výhled z jídelny na moře, večeře sev západem slunce.

Služby hotelu
Čisté pokoje, non-stop recepce, anglicky mluvící recepční, příjemný personál.

Pláž
Na oblázkovou pláž přístup přes silnici po schodech, voda čistá, dostupné atrakce (půjčovna kajaků, paddle-boardů, vodních skůtrů. překážková nafukovací dráha na hladině), plážové bary. V blízkosti možnost slunění a plavání na kamenných útesech, příjemné šnorchlování.

Anonym, 20.09.2019, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Adriatic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 velice hezke misto

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
velice hezke misto Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ok vse potrebne klima wifi parkovani

Strava
snidane i vecere paradni

Služby hotelu
ok

Pláž
klasicka hotelova koupat jse se chodily jinam

Albert Řepka, 06.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 3.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Adriatic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Krásná dovolená. Není nic, co by zkazilo dojem. Řada možností k objevování krásných míst v okolí, včetně starého Dubrovníku, a samozřejmě...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená. Není nic, co by zkazilo dojem. Řada možností k objevování krásných míst v okolí, včetně starého Dubrovníku, a samozřejmě odpočinek a koupání u čistého moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po přečtení některých recenzí jsem měla obavy, jaké bude ubytování. Musím ale konstatovat, že pokoje v hotelu Adriatic jsou čisté, nábytek je nový, v pokoji byla klimatizace, televizor, třetí den převléknuté postele, pravidelně vyměňovány ručníky, každý den uklizeno.

Strava
Na dovolené jsme měli polopenzi. Snídaně formou švédských stolů, stejně tak večeře. Každý si určitě našel to, na co má chuť. Strava byla velmi chutná.

Služby hotelu
Služby hotelu jsme nijak nevyužili.

Pláž
Pláž je v bezprostřední blízkosti hotelu (cca 50 m), kdo chce více soukromí, stačí pár kroků mimo hlavní pláž.

Hana P., 07.08.2019, Datum pobytu: 27.7. - 3.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Pavilon Adriatica

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,2 Dovolená byla pěkná, ale ceny v Dubrovníku jsou více než předražené.

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pěkná, ale ceny v Dubrovníku jsou více než předražené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré. Za 11 dní dvě poruchy klimatisace, opraveny rychle.

Strava
Snídaně mohou vyhovovat při kratším pobytu, po 10 dnech při stejné skladbě už nevíte co si máte dát. Místní kuchyně v restauracích je zajímavá.

Služby hotelu
Služby byly na úrovni. Složka pro informace klientů cestovky Neckermann ani nástěnka neexistuje. Abych se dozvěděl detaily o odjezdu musel jsem volat SOS linku, ta vše věděla a jak řekla tak bylo. Recepční o tyto služby pro nás nevěděl vůbec nic.

Pláž
Pláž krásná a dobře přístupná. Restaurace na pláži Ok, včetně WC.

Vladimír Váša, 19.06.2019, Datum pobytu: 5.6. - 15.6.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Lero

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Výborný dojem, Dubrovník splnil naše očekávání./ jen " v obecném duchu" ceny v Chorvatsku lámou rekordy/...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Výborný dojem, Dubrovník splnil naše očekávání./ jen " v obecném duchu" ceny v Chorvatsku lámou rekordy/... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Splnilo naše požadavky: jednoduché, funkční , se základním vybavením , čistým prádlem .teplou sprchou, fénem,večer přitápěli-pokud byla venku zima...

Strava
Strava na dané úrovni vyhovující, pestrá, i chutná..v dostatečném množství...spokojenost..

Služby hotelu
Hotel patří k řetězci hotelů s méně hvězdami,tedy bez luxusu.Ovšem plný cestujících návštěvníků, kterým vyhovuje jednoduchost, splnění služby slušného zázemí...

Pláž
Vizuálně pláže čisté, krásné, i na kamenných plošinách zázemí pro soukromé slunící aktivity.

Jako negativum- voda v moři ještě studená-/tak jsme si to ovšem naplánovali/- náš záměr byl cestovatelsky poznávací.

Anna Rakova, 30.04.2019, Datum pobytu: 17.4. - 27.4.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Dubrovník, Hotel: Adriatic

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Dubrovník