Chorvatsko - Pelješac Chorvatsko

 • Popis

  Poloostrov Pelješac je po Istrii druhým největším v Chorvatsku. Leží v jižní Dalmácii na severovýchodě je oddělen od pevniny Neretvanským a Malostonským průlivem. Na jihu a jihovýchodě jej zase odděluje od ostrova Korčula a Mjet Pelješacký a Mjetský průliv. Pelješac je až 65 km dlouhý a 3 - 7 km široký.

  Nejvyšší horou je Sveti Ilija (961 m) neboli Hadí vrch. Název vznikl podle jedovatých hadů, kteří se zde hojně v minulé době vyskytovali. Počet hadů výrazně poklesl až s dovozem Promyky mungo.

  Hlavním turistickým střediskem na poloostrově se stal Orebić naproti ostrovu Korčula, který je známý především kvůli krásným plážím a aktivnímu vodnímu sportu - windsurfing, jachting. Památkovým městem je Ston, kde se nacházejí nejcennější architektonické ukázky. Na poloostrově Pelješac se pěstuje kvalitní chorvatské víno, prakticky všude můžete zahlédnout husté vinohrady.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Pelješac

Celkem: 9,4 Nádherný hotel,bazén,pláž.Naprostá spokojenost,doporučujem

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherný hotel,bazén,pláž.Naprostá spokojenost,doporučujem Zobrazit celou recenzi

Václav Kreisinger, 14.05.2018, Datum pobytu: 5.5. - 10.5.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pelješac, Hotel: Aminess Grand Azur

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Bezchybná dovolená, fantastická delegátka. Do tohoto hotelu příliš Čechů nejezdí, což je škoda, hotel rozhodně stojí za to.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bezchybná dovolená, fantastická delegátka. Do tohoto hotelu příliš Čechů nejezdí, což je škoda, hotel rozhodně stojí za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme menší pokojík s výhledem na horu, že není balkon vůbec nevadilo, velké okno se dalo otevřít a mokré plavky uvázat na zábradlí za oknem. Pokoj má Wifi zdarma (i v celém hotelu :) ), automatickou klimatizaci s jemnou vůní, která se sama sepne, když zavřete okno. Pokojské vždy milé a usměvavé.

Strava
Vše bylo moc dobré, každý den ryba na různé způsoby, těstoviny, saláty, grilované maso atd., kdo si nevybral ani z té hromady možností, vždy bylo možné dát si domácí pizzu. Naprosto báječné byly dezerty. Je možno nechat si za poplatek udělat i nápoj z čerstvého ovoce.

Služby hotelu
Personál milý a ochotný.

Pláž
Pláž je hned u hotelu, stačí sejít pár schodů od bazénu. U bazénu jsou lehátka zdarma, na pláži žádná nejsou a myslím, že ani nejsou potřeba, ručník stačil. Páž je malá, ale čistá, můžete pozorovat malé rybky a kraby. Výhled je na malé ostrůvky v dálce. Žádní ježci u hotelu nejsou, což se nedá říct o hotelech okolo.

Veronika Růžičková, 21.01.2018, Datum pobytu: 17.6. - 25.6.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pelješac, Hotel: Aminess Grand Azur

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 7,4 Cena zájezdu odpovídá kvalitě.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Cena zájezdu odpovídá kvalitě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje je ve slušném stavu, pouze koupelna by uvítala menší opravy a modernizaci.

Strava
Množství a výběr dostačující.

Pláž
U hotele menší klidná pláž s pozvolným stupem do vody, vhodná i pro děti. Další možné pláže cca 5-10min chůze od hotelu.

Ondřej Medek, 25.10.2017, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pelješac, Hotel: Orsan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 5,2 Pro mě byl největší problém špatná informovanost odjezdu z dovolené. Neměli jsme delegáta ani nástěnku s informacemi. Když jsem si...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Pro mě byl největší problém špatná informovanost odjezdu z dovolené. Neměli jsme delegáta ani nástěnku s informacemi. Když jsem si dovolila zavolat ve čtvrtek odpoledne do CK, zda bych nemohla dostat přesnější informace informace o odjezdu vzhledem k tomu, že cesta tam trvala 33 hodin a musela jsem se dopravit z Ploče trajektem a ten má také nějaký jízdní řád a pokud dostanu informaci pozdě, tak to na autobus nemusím stihnout. Pracovnice CK mi místo toho, aby mi odpověděla, kdy bude odjezd, nebo mě informovala, kdy dostanu tuto informaci tak mi řekla, že nemám zaplacený balíček s průvodcem. Řekla jsem ji, že s ní neřeším průvodce, ale odjezd. Nato mi odpověděla, že informaci dostanu v pátek odpoledne nebo v sobotu ráno. Řekla jsem ji že v sobotu je to pozdě. Nakonec mi slíbila, že mi její spolupracovnice během odpoledne zavolá, což se nestalo. Myslím si, že pracovníci CK jsou tu pro nás a podle toho by měl jejich přístup a chování k nám vypadat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zařízení pokoje bylo takové jak jsem očekávala. Co se týká úklidu: ručníky, pokud jsme je nechali na zemi, tak je vyměnili, dokonce každý den vysypaly koše. Pokoj ani koupelna nebyl uklízen ani jednou a ložní prádlo také nevyměnily, o poschodí níže se tak dělo, jak jsem zjistila.

Strava
Strava průměrná, vzhledem k tomu co jsem zažila při předchozích dovolených v Chorvatsku. K obědu a k večeři byl výběr ze 3 druhů mas. Naštěstí vždy byly aspoň jednou ryby, které mám ráda, takže jsem byla spokojena.

Služby hotelu
Úklid jsem popsala. Inzerované cvičení ve vodě se konalo pouze 1x v neděli a živá hudba tam nebyla ani jednou. Vzhledem k tomu, že jsme měli po celou nádherné počasí, pláž byla super a kvůli tomu se na dovolenou vlastně jede, dokázala bych nad všemi nedostatky mávnout rukou. Myslím si ale , když zavolám do CK, tak by chování a přístup ke klientům měl být mnohem vstřícnější a slušnější.

Pláž
Pláž byla krásná, čistá, lidí přiměřeně. Bylo tam pouze 8 slunečníku s lehátky. Mohlo by jich tam být více. Určitě by byl zájem.

Miroslava Vašková, 16.09.2017, Datum pobytu: 25.8. - 3.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pelješac, Hotel: Faraon

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (1)

Celkem: 7,2 Velmi dobré. Trochu chaos při příletu, delegátky na letišti nebyly moc ochotné a moc informací např.typu kam a kudy k autobusu nepodaly.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré.

Trochu chaos při příletu, delegátky na letišti nebyly moc ochotné a moc informací např.typu kam a kudy k autobusu nepodaly. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice slušné. Některé nedostatky v koupelně dané již zřejmě opotřebením zařízení ke konci sezóny - např sprchový kout.

Strava
Strava dobrá,chutná a vcelku rozmanitá. Jen výběr ovoce byl omezený a stále stejný na letní sezónu chudší. Zásadní problém - chyběla obyčejná voda nebo neperlivá voda.

Perlivá voda se nedala moc pít.

Služby hotelu
Dobré, úklid velice dobrý, jen na recepci hotelu ne vždy moc vstřícní.

Pláž
Dostupnost pláže skvělá, pláž čistá. Spokojenost.

Ivana Šuhajová, 15.09.2017, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pelješac, Hotel: Faraon

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Pelješac

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL