Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Trogir Chorvatsko

 • Popis

  Desetitisícové přístavní městečko leží 27 km západně od Splitu při Jadranské magistrále. S nedalekým ostrovem Čiovo je spojen nově postaveným zvedacím mostem, klenoucím se nad Trogirským průlivem. Trogir je jako cenná historická pamětihodnost zapsán do světového kulturního dědictví UNESCO a kromě tradičních průmyslových odvětví, jako je zpracování tabáku nebo těžba kamene, nabízí i velmi mnoho zajímavostí ke zhlédnutí.

  Počátky města se datují do 3. století, kdy zde Řekové založili osadu Tragurion, což v překladu znamená osada pod Kozím vrchem. Po zničení blízkého konkurenčního města Salon se většina obyvatel přesunula do opevněného Trogiru. Od roku 1918 je Trogir v chorvatských rukou. Památkou na dávné divoké časy je opevnění z 13. až 16. století a obranná věž sv. Marka. Nejvíce navštěvovanou památkou města je románská katedrála sv. Vavřince s velice cenným Radovanovým portálem, nejvýznamnějším plastickým dílem z románského období. Její součástí je taktéž kaple sv. Jana Trogirského, mistrovský kousek renesančního stavitele a sochaře Nikoly Firentince. Směs hned tří uměleckých slohů najdeme na zvonici této mohutné katedrály. Mezi další významné a hojně navštěvované pamětihodnosti patří klášter benediktinek sv. Mikuláše s antickým reliéfem boha Kaira. Toto dílo je hodnoceno jako nejcennější v helenistickém slohu v Dalmácii.

  Určitě si užijete slunění na kamenitých a oblázkových plážích na městském koupališti na pobřeží ostrova Čiovo. Velké množství pláží se nachází i za Trogirem směrem k Segetu Donji. Zdejší moře jako by bylo přímo stvořené pro jachting, o čemž svědčí místní jachtařský klub Mosor, jachtařská škola a marina. Pro mladé tancechtivé turisty se osvědčil hlavně klub Pepsi F1 5 km směrem na Split.

 • Vzdálenost

  870

Nejnovější recenze Chorvatsko - Trogir

Celkem: 7,8 Spokojnosť ubytovanie , klíma , čistota upratovanie každý deň, pláž krásna, staršie vybavenie , preležané matrace , zatuchnutú skriňa ,...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojnosť ubytovanie , klíma , čistota upratovanie každý deň, pláž krásna, staršie vybavenie , preležané matrace , zatuchnutú skriňa , veci sme radšej mali v taške ... výhľad krásny balkón veľký ...pre nenáročných odporúčam.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší nábytok mohli by vymeniť ./ skrine zatuchnute :/ .. výhľad na more krásny ... vankúše sme dali do skrine ,mali sme našťastie svoje /alergická/ ...pre nenáročných v pohode .... chválim uprstovanie každý deň. Klíma a chladnička super .

Strava
Stále to iste ... slabý vyber .. ale ok ...

Služby hotelu
Recepcia ochotný personál ok...

Pláž
Viac schodov z hotela dole , pláž krásna pozvolný vstup do mora... odporúčam ...

Anonym, 08.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Medena hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5 Dobré, aj keď príplatok za výhľad na more neadekvátny, príliš vysoký na to, čo sme videli.

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dobré, aj keď príplatok za výhľad na more neadekvátny, príliš vysoký na to, čo sme videli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší nábytok, klíma nepostačujúca na schladenie izby, upratanie izby mohlo byť lepšie, taký priemer.

Strava
Strava dobrá, možnosť výberu jedál, raňajky jednotvárne, all inclusive otrasný.

Služby hotelu
Služby hotela mohli byť lepšie, chýbala ochota, akoby sme tam boli pre nich, nie oni pre nás.

Pláž
Prístup dobrý, veľa schodov, okolie neupravené, pláž mohla byť čistejšia, veľa morských ježkov.

Anna Haľková, 08.08.2018, Datum pobytu: 25.7. - 3.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Medena hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Podľa popisu hotela som mala záujem o dvojlôžkovú izbu s väčšou prístelkou (pre dve deti do 10rokov). Cestovná kancelária nám oznámila,...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Podľa popisu hotela som mala záujem o dvojlôžkovú izbu s väčšou prístelkou (pre dve deti do 10rokov). Cestovná kancelária nám oznámila, že izbu s prístelkou už nemajú v ponuke. Ponúkli nám 2x 2-posteľové. Po príchode na izby som zostala v nemom úžase, keď som zistila, že v obidvoch izbách sú väčšie prístelky. Takže som zaplatila úplne zbytočne za jednu izbu cca 200,-eur. Tie peniaze by som vedela využiť aj iným spôsobom. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na izbách starší nábytok. Potreboval by už výmenu.

Strava
Raňajky každý deň rovnaké - nič moc. Na večeru sa bolo treba vybaviť trpezlivosťou. Veľa ľudí - dlhé rady pri pultoch s jedlom.

Služby hotelu
Slabá hygiena.

Pláž
Ďaleko od hotela. Nevhodné pre imobilných a rodiny s kočíkmi. Veľa schodov. Veľa ľudí. WC na pláži špinavé. Neodporúčam ľuďom, ktorí chcú mať aspoň trochu súkromia.

Anonym, 08.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Medena hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 V pohodě - klidné prostředí. Bohužel žádný stín na pláži. Dobré však bylo, že u hotelového bazénu byla lehátka se slunečníky v ceně zájezdu.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V pohodě - klidné prostředí. Bohužel žádný stín na pláži. Dobré však bylo, že u hotelového bazénu byla lehátka se slunečníky v ceně zájezdu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezký pokoj s balkonem směrem na moře. Čisté.

Strava
Velmi dobré - rozmanitý výběr jídla jak na snídaně tak na večeře

Služby hotelu
Trochu jsme nechápali, že jako ubytování máme zaplatit 3,5 EURA za parkování na den.

Pláž
Přístup do moře pod hotelem bylo z betonového plata po kovových schodech. Není vhodné pro malé děti. Kousek po cestě vlevo byly menší oblázkové plážičky bez přírodního stínu (meme rádi borovice nad sebou), ale bylo to vhodné i pro děti, vpravo - menší betonová plata a plážičky - většinou však soukromé - patřilo k apartmánům.

Bohužel byla letos studená voda.

Věra J., 08.08.2018, Datum pobytu: 9.7. - 18.7.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Jadran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Moře nádherné,cesta k moři nebyla dlouhá.

 • 4 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moře nádherné,cesta k moři nebyla dlouhá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nebyli jsme spokojeni- za 1).staré rozkládací křeslo není podle mě postel na spaní jak pro dítě tak pro dospělého člověka,za 2). na celý týden mít jedno povlečení a jedny ručníky to jsem nikde na minulých dovolených nezažila!Ale nechceme si stěžovat ...

Strava
Stravu jsme měli sviji..

Pláž
Suprová

Miroslav Rajchot, 07.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Vila Milena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Trogir

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622