Chorvatsko - Trogir Chorvatsko

 • Popis

  Desetitisícové přístavní městečko leží 27 km západně od Splitu při Jadranské magistrále. S nedalekým ostrovem Čiovo je spojen nově postaveným zvedacím mostem, klenoucím se nad Trogirským průlivem. Trogir je jako cenná historická pamětihodnost zapsán do světového kulturního dědictví UNESCO a kromě tradičních průmyslových odvětví, jako je zpracování tabáku nebo těžba kamene, nabízí i velmi mnoho zajímavostí ke zhlédnutí.

  Počátky města se datují do 3. století, kdy zde Řekové založili osadu Tragurion, což v překladu znamená osada pod Kozím vrchem. Po zničení blízkého konkurenčního města Salon se většina obyvatel přesunula do opevněného Trogiru. Od roku 1918 je Trogir v chorvatských rukou. Památkou na dávné divoké časy je opevnění z 13. až 16. století a obranná věž sv. Marka. Nejvíce navštěvovanou památkou města je románská katedrála sv. Vavřince s velice cenným Radovanovým portálem, nejvýznamnějším plastickým dílem z románského období. Její součástí je taktéž kaple sv. Jana Trogirského, mistrovský kousek renesančního stavitele a sochaře Nikoly Firentince. Směs hned tří uměleckých slohů najdeme na zvonici této mohutné katedrály. Mezi další významné a hojně navštěvované pamětihodnosti patří klášter benediktinek sv. Mikuláše s antickým reliéfem boha Kaira. Toto dílo je hodnoceno jako nejcennější v helenistickém slohu v Dalmácii.

  Určitě si užijete slunění na kamenitých a oblázkových plážích na městském koupališti na pobřeží ostrova Čiovo. Velké množství pláží se nachází i za Trogirem směrem k Segetu Donji. Zdejší moře jako by bylo přímo stvořené pro jachting, o čemž svědčí místní jachtařský klub Mosor, jachtařská škola a marina. Pro mladé tancechtivé turisty se osvědčil hlavně klub Pepsi F1 5 km směrem na Split.

 • Vzdálenost

  870

Nejnovější recenze Chorvatsko - Trogir

Celkem: 9,8 Naprostá spokojenost, děkujeme.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, děkujeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Uklízení, vše komfortní.

Strava
Spokojenost.

Služby hotelu
Kromě pohledu a známek ve větším, ok.

Pláž
Uklízení, ráno vždy konania očista. Jen Poláci na něm bezohledně udělali oheň.

Milan P., 08.05.2018, Datum pobytu: 28.4. - 5.5.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Apartmány Medena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Slunění :-) :-) :-) 1 fotografie

Celkem: 8,4 Prožili jsme naprosto dokonalou dovolenou. Byli jsme až po sezóně, takže jsme opravdu netrpěli na velké množství lidí. Naopak jsme...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Prožili jsme naprosto dokonalou dovolenou. Byli jsme až po sezóně, takže jsme opravdu netrpěli na velké množství lidí. Naopak jsme poslední 3 dny byli ve vilce úplně sami. Majitel nám přijel vždy jen přichystat snídani nebo večeři. Užili jsme si tak neskutečného relaxu. Shodli jsme se na tom, že by nás vůbec nemrzelo dát za dovolenou dvojnásobek. Přemýšleli jsme, že napíšeme děkovný dopis. Je počasí už nebylo tak tropické, ale vzhledem k tomu, že okolí že přenádherné, ani to nám nevadilo. Jeden den jsme se vypravili na výlet do Trogiru, kde jsme prožili nádherný den, druhý den jsme jeli na pevnost Klis, kterou jsem jako fanynka GoT nemohla vynechat a přítel byl taky uchvácen. Rozhodně tak můžu doporučit.

Hodně dobrý dojem na nás udělalo to, že tam byl opravdu klid. Trochu jsem se bála, když jsem zjistila, že kousek od nás je letiště, ale nijak nás to nerušilo. Dovolenou jsme si udělali skvělou a myslím, že byla možná i vůbec nejlepší. A to jsme byli o měsíc dříve v Bulharsku ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Toto místo nás zaujalo skvělým přístupem, nádhernou lokalitou a úžasnou atmosférou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ačkoliv by mohlo být vybavení trochu novější, nejsme nijak nároční a byli jsme naprosto spokojení. Jeden den se nám pokazilo splachování, ale hned jak jsme vyrazili a pak se vrátili, bylo to opravené. Majitel čekal, až opustíme pokoj, aby nás nerušil. Cítili jsme se na pokoji velmi dobře, takže jsme v něm strávili víc času, než bychom původně chtěli. Ale nevadilo nám to. :)

Strava
S jídlem jsme až na první den byli nadmíru spokojení. Byla to velmi dobrá domácí poctivá kuchyně. V půlce zájezdu se nás majitelka zeptala, co máme rádi a domluvila se s námi, co chceme večeřet. Za ty peníze to bylo opravdu skvělé. Pro ty, kdo s tím má problém, bych měla jen zprávu, aby si připlatili, když chtějí dokonalé švédské stoly a jeli někam jinam. Pro ty, komu stačí opravdu dobré jídlo můžeme klidně doporučit. :)

Služby hotelu
Jak jsem výše už nastínila, služby byly skvělé. Majítelé byli výborní a velice vstřícní, nemluvě o pohodlí co se týče dorozumívání v češtině.

Pláž
Z toho jsme byli unešeni. Byly tam i větší pláže, ale většinou se jednalo o oddělené skalní plážičky. Jelikož jsme byli až po sezóně, tak jsme si mohli vybírat, na kterou pláž půjdeme. Přítel se i potápěl a dovezli jsme si tak několik suvenýrů. Ježci tam samozřejmě nějací byli, ale až v hlubší vodě, přesto jsme se koupali raději s botami. Myslím ale, že je to dovolená vhodná co se moře a pláží týče pro všechny věkové generace. Rozhodně doporučuji pro ty, kteří mají rádi klid. I přes to, že jsme byli mimo sezónu jsme netrpěli hlady a občas narazili na skvělou restauraci, za kterou jsme se museli teda kousek pro promenádě projít, ale vůbec nám to nevadilo.:)

Lucie N., 06.12.2017, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Villa Kairos

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 6,6 Slečna delegátka si svoji práci pojala jako dovolenou. Neplnila si své povinnosti a o to více se věnovala svému příteli.

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Slečna delegátka si svoji práci pojala jako dovolenou. Neplnila si své povinnosti a o to více se věnovala svému příteli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pohodě. Jen televize na pokoji nefungovala, i když ve smlouvě byla. Reklamovali jsme to u slečny delegátky a bez výsledku.

Taky s úklidem byla potíž. Nikdo ani nevynášel koše. Ještě jsem se s tím nikde nesetkal. Naštěstí už tam nikdy nepojedeme.

Strava
Strava chutná a porce docela velké.

Pláž
Pláže fantastické. Poloprázdné a s dobrým přístupem do moře.

Libor Daroš, 09.11.2017, Datum pobytu: 25.8. - 3.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Villa Kairos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7,6 Dovolená se nám moc líbila, byli jsme spokojeni

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, byli jsme spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V depandanci bylo v pokoji málo místa, jinak výborné služby perfektní.

Strava
Strava byla výborná, nechybělo nám vůbec nic

Služby hotelu
Hotel poskytoval perfektní služby

Pláž
Bydleli jsme hned u pláže, tak to bylo super

Antoním Kucián, 11.09.2017, Datum pobytu: 11.8. - 20.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Medena hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

14 fotografií

Celkem: 5,6 Až na výjimky dobré co není dobré je ta malá farmička tam.....zvířata potřebují veterinární péči,osel je chudák uvázaný na jednom místě...

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Až na výjimky dobré co není dobré je ta malá farmička tam.....zvířata potřebují veterinární péči,osel je chudák uvázaný na jednom místě na krátkém provaze je v dost špatném stavu a hlavně ten malý pejsek tam to je něco strašného je ochrnutý na zadní nohy,špinavý a zanedbaný.Chtělo se mě brečet.Hlavně že se tam promenádují rodinky s dětma,copak to neviděj?Psi jsou tam dva ten větší je taky špinavý,ale ten malej to je fakt síla.Osel a pes jsou tak roztomilí,ale jsou to chudinky veterinář by to měl vidět Zobrazit celou recenzi

Ubytování
šlo to

Strava
v restauracích výborná

Služby hotelu
nevím

Pláž
celkem to šlo

Anonym, 10.09.2017, Datum pobytu: 1.9. - 9.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Trogir, Hotel: Apartmány Medena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Trogir

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL