Chorvatsko - Brač Chorvatsko

 • Popis

  Tento nádherný ostrov poskytuje snad nejvíce možností, kterak strávit volné dny dovolené. Sportovní nadšenci jistě ocení možnost windsurfingu v kanálu před Zlatnim ratem na Bolu, trochu více adrenalinový zážitek v podobě paraglidingu z Vidovy hory. Kdo má rád spíše klidnější aktivity, může se vydat na jednu z malebným procházek ze Splitske do antických kamenolomů pod Škripom, na níž je budou provázet olivové háje a romantické zátoky. Samozřejmě můžete využít i náročnější trasy. Například výstup na Vidovu horu je poměrně namáhavý a trvá asi 3 hodiny, vynaloženého úsilí ale rozhodně nebudete litovat. Vyhlídka je přímo nezapomenutelná. Nezapomeňme na krasové jevy téměř ve všech oblastech ostrova. Chtěli byste si také výborně pochytnat? Jste tedy na správném místě, ochutnejte vynikající bračský sýr, jehněčí maso nebo rybí speciality. Po takové večeři není lepší relaxace, než si posedět se skleničkou vyhlášeného místního vína při západu slunce na některé z otevřených teras.

  Zajímavá je i etymologie samotného názvu ostrova. Prý byl pojmenován podle jelena ? kultovního zvířete původních obyvatel. Existuje také legenda, která vysvětluje orientaci tohoto zemědělského a rybářského městečka. Vše se údajně odehrálo po pádu Tróje, kdy se v této oblasti usadil hrina Antenor a přivedl s sebou pastýře Braha, zemědělce Silena a námořníka Elafa.

  Velkou tradici má na ostrově kamenická práce. Místní kamenolomy blízko Pučišća byly znovu obnoveny v době antiky a staly se zdrojem vzdělání i zkušeností četných kamenických dynastií. Proslulí kameníci Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec jsou toho důkazem. Místní tzv. korčulanský kámen byl ve 20. století dokonce zabudován do Bílého domu ve Washingtonu.

  Nejpříhodnějším městečkem pro strávení dovolené je malebné městečko Bol na jižní straně ostrov.a Nabízí jednak klid a soukromí, ale i žijící centrum, pokud se budete chtít kulturně vyžít. Městečko je situované podél pláže, takže vlastně ze kteréhokoli apartmánu budete mít k vodě blízko. Symbolem se stala pláž zvaná Zlatni rat, jakýsi oblázkový poloostrov dlouhý 600 metrů, zasahující jako šíp kolmo do moře. Celá oblast je velmi dobře přizpůsobena pro vodní sporty, půjčovny skútrů, vodních lyží nebo kurzy potápění jsou dostupné na každém rohu. Doporučujeme také vypůjčit si kolo a projet ostrov po malebných romantických cestičkách.

 • Vzdálenost

  860

Nejnovější recenze Chorvatsko - Brač

Celkem: 9 výborná dovolenka, spokojnosť s ubytovaním, krásna pláž, výborné jedlo,

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
výborná dovolenka, spokojnosť s ubytovaním, krásna pláž, výborné jedlo, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pekné ubytovanie, priestranné, čisté, balkón s výhľadom na more

Strava
strava na vysokej úrovni, veľký výber jedál aj na raňajky aj na večeru, veľké množstvo zeleniny a ovocia, domáce marmelády boli výborné. Boli sme nadmieru spokojní

Služby hotelu
slabý signál wifi

často sme využívali kaviareň na pláži - super

Pláž
krásna , čistá pláž , nepreplnená turistami, čisté more

Dagmar, 08.11.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Brač, Hotel: Velaris Tourist Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 skvele

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
skvele Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vyborne

Strava
bez chyb

Služby hotelu
denni uklid pokoje, personal mily

Pláž
milujeme Bol

Vlastimil J., 03.10.2017, Datum pobytu: 27.9. - 30.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Brač, Hotel: Bluesun Hotel Borak

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,4 Vše dle představ.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše dle představ. Zobrazit celou recenzi

Strava
pestrá, rok od rtopku lepší.

Služby hotelu
ok

Pláž
dle představ

Petr Malina, 12.09.2017, Datum pobytu: 16.8. - 30.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Brač, Hotel: Bluesun Hotel Borak

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2,2 S dovolenkou v tomto apartmáne sme boli veľmi nespokojný a nižšie zhrniem všetko, načo sa prípadný dovolenkári môžu tešiť.

 • 1 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenkou v tomto apartmáne sme boli veľmi nespokojný a nižšie zhrniem všetko, načo sa prípadný dovolenkári môžu tešiť. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola stará a celá zaprášená, deky boli nechutne vyzdobené fľakmi, nedostali sme možnosť dokúpiť si klimatizáciu tak ako bolo napísane v popise zájazdu, čo nám cestovná kancelária reklamovala a vrátila 33 EUR. Majiteľmi bytu bol starý pár, ktorý pravidelne porušoval ich vlastne pravidla, a kedykoľvek vchádzal do nášho apartmánu bez opýtania. Ich záchod sa nachádzal vonku pri terase, a kedže vonku bolo okolo 40 °C, tak si na ňom nezatvárali dvere pri vykonávaní potreby, čo nám vedelo každý deň "spríjemniť" raňajky takpovediac "zvukmi prírody".

Strava
Mali sme vlastnú, chorvátsko je v tomto smere v turistických oblastiach extrémne predražené.

Služby hotelu
Neboli žiadne služby ktoré by tento apartmán ponúkal, jedine tak to, že každý večer sme mali menšiu scénku od majiteľov, ktorý mali zrejme pocit že sme deti na tábore a chodili nás posielať spať, pretože už je veľa hodín.

Pláž
Najbližšia pláž Sumartin bola 10 min. autom, kamenistá vďaka čomu bola voda čistá, počas dňa bola bola plná a neboli tam žiadne stánky s možnosťou občerstvenia kedže sa jednalo o veľmi malú pláž

Matúš D., 08.09.2017, Datum pobytu: 9.8. - 12.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Brač, Hotel: Apartmán Zehra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Skvělé ubytování, jídlo i vyžití, jen bazény studenější. Vzdálenost z resortu do přístavu je přesně tak akorát na příjemnou večerní...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé ubytování, jídlo i vyžití, jen bazény studenější. Vzdálenost z resortu do přístavu je přesně tak akorát na příjemnou večerní procházku promenádou s obchody. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
apartmán s balkonem - trošku starší vybavení židliček a stolku na balkoně a taktéž koupelna, ale úklid každý den, včetně výměny ručníků. Mikrovlnka, varná konvice, lednice, televize. Široká přistýlka, nikoli jen úzké křesílko, což dítě ocenilo.

Strava
Každý den bylo z čeho vybírat. Navíc bylo hodně ovoce, hlavně melouny, hroznové víno, fíky, rozinky, ořechy.

Služby hotelu
Při příjezdu do resortu není vůbec označená recepce, tak jsme dost tápali, stejně jako další auta za námi. Navíc před recepcí parkoviště, které bylo tak přeplněné, že jsme stáli dočasně na promenádě. Po zbytek pobytu bylo parkování na jiném parkovišti bez problémů. Resort je tak obrovský, že pokud Vás při ubytování "poslíček" nedoprovodí do vzdálenějších míst, tak se bloudí.

Pláž
Pláž je malý kousek od ubytování, kamínková a voda čistá. Lidí bylo málo, protože voda byla koncem srpna opravdu studená. U pláže nám chyběla sprcha, což v jiných letoviscích Chorvatska bývá.

Anonym, 06.09.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Brač, Hotel: Waterman Svpetrvs Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Brač

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL