Chorvatsko - Hvar Chorvatsko

 • Popis

  Hledáte opravdu slunné a příjemné klima? Ostrov Hvar je pro vás jako stvořený, protože zde slunce údajně svítí 3000 hodin ročně, což je dostatek na to, abyste si tady teplého a slunečného počasí užili dosyta. Z ostrovů tvořící dalmatské souostroví je právě Hvar největší, ovšem turistický ruch, který je zde zaznamenám již od půlky devatenáctého století, se koncentruje hlavně v západní části, ve střediscích jako je Hvar, Stari Grad nebo Jelsa. Co se ubytování týče, je mezi návštěvníky oblíben hlavně hotel Adriatic přímo na západním pobřeží. Nejdelší tradici však má hotel Palace, který poskytuje tu nejlepší péči a komfort již od roku 1903.Turisté libující si v kvetoucích rostlinách všemožných barev jsou právě tady na správném místě. Obrovská pole šalvěje, rozmarýnu nebo levandule vytváří opravdu krásnou scenérii, navíc ještě umocněnou zvedajícími se vinohrady. Nábřeží jsou naopak lemována mohutným palmovím. Z pamětihodností vyniká hlavně italským stavitelstvím ovlivněná katedrála sv. Štěpána, která byla dostavěna teprve v 18. století, včetně výjimečné sbírky sakrálních předmětů v přilehlém biskupském paláci. Impozantní dominantou ostrova, vysoko položená pevnost (Španjola), okamžitě upoutá pozornost každého příchozího. Pochází ze 16. století a poskytuje malebnou vyhlídku na záliv s přístavem. Jako perličku nakonec nelze nezmínit, že hvarské náměstí je svou rozlohou největší v Dalmácii a je lemováno mnoha budovami postavenými v různým stavebních stylech. Celá dominanta města je o to lákavější, protože se zde můžete posadit do jedné z četných útulných kavárniček a pozorovat turistický noční život.

 • Vzdálenost

  860

Nejnovější recenze Chorvatsko - Hvar

Celkem: 6,6 moc pěkná dovolená :-)

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
moc pěkná dovolená :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nevhodné pro staré lidi a invalidy, protože je tam spousta a spousta schodů. My měli štěstí, že jsme byli ubytováni hned nad Fontanou, tudíž všude blízko, ale i přesto jsme museli několikrát denně vyjít hodně schodů.

Pokoje byly skromné, už dost pamatují, postele pohodlné, mínus bylo, že na pokojích nejsou ledničky. Malinkatá televize, kterou jsme nevyužívali, větrák, který přišel vhod. Ve sprchovacím koutě byl igelitový závěs, který nesahal až k vance, tudíž při každém osprchování bylo na podlaze spousta vody. Před vchodem malinkatá teraska s plastovým stolem a dvěma židlemi. Nejsme nároční, tak nám to stačilo. Nevýhoda bylo, že jsme neměli kde sušit ručníky a plavky, jedině rozložit na židle před vchodem nebo na zábradlí nebo si natáhnout šňůru mezi dva stromy. Před hotelem dva malinkaté bazény a pár lehátek. Do města Jelsa asi 15 minut chůze. Nádherné a klidné okolí.

Strava
Měli jsme polopenzi. Nebylo co vytknout, každý den ryby, různé druhy masa, polévky, hranolky, brambory, různé saláty, zeleniny, ovoce a zákusky o které byla vždy bitka. U večeře pití za poplatek. Vše stále doplňovali, tak bylo všeho stále dost.

U snídaně čerstvé pečivo, salámy, sýry, párky, vejce, klobásky, cereálie, džemy, na pití tři druhy džusů, káva a čaj.

Jen kdyby měnili ubrusy, po týdnu dost špinavé.

Služby hotelu
Úklid každý den, vytření a vysypání smetí. Ručníky vyměnili jen jednou a podruhé až na požádání, toaletní papír, když došel, jsme si museli vyžádat na recepci.

Pláž
Přímo pod hotelem skalnaté pobřeží a kamenné plata, špatný přístup do moře a hodně to klouzalo. Kousíček dál asi 150 m malinká oblázková plážička s lehátky za poplatek. Jinak na pár místech vstup do moře žebříkem. Moře nádherné průzračné.

Anonym, 12.01.2019, Datum pobytu: 26.6. - 4.7.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Adriatiq Fontana Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 9,2 byli jsme velmi spokojeni.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
byli jsme velmi spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré

Strava
skvělá

Služby hotelu
velmi dobré, personál ochotný a vstřícný

Pláž
mohla by být lepší

Jindřiška Klokanová, 16.12.2018, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Adriatiq Fontana Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Pěkná dovolená, je třeba počítat s delším časem stráveným na cestě.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená, je třeba počítat s delším časem stráveným na cestě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj v přízemí v pravé části hotelu s krásnou velkou terasou.

Strava
V první řadě musím vyzdvihnout, že je možné jíst na terase s výhledem na moře což je například při západu slunce krásný zážitek.

Snídaně - řekla bych klasika, výborný čerstvý sýr, dobrá míchaná vajíčka, salámy, párečky apod. ovoce a zelenina.

Obědy a večeře - jsme nenároční strávníci takže nám chutnalo i když musím říct, že jídla se celý týden v různých obměnách opakovali, hlavně ryby, z příloh byly nejvíce hranolky, žádná pizza, dostatek zeleniny a ovoce, 3 druhý zmrzliny. Ke konci už se ji jen to co zbyde už se nedoplňuje.

Svačina jako ve většině Chorvatských hotelů je spíše k smíchu.

Co se týká piti tak v jídelně nealko z automatu, pivo,víno a od 10 do 23 hodin na baru u bazénu pivo( vcelku dobré), víno ( to mi nechutná v žádném hotelu) 4 druhy tvrdého alkoholu a postmix na nealko. Vše je formou samoobsluhy a do skla, pokud chcete pití které není vrámci All je k dispozici obsluha.

Služby hotelu
Mrzelo nás, že CKVT nemá na ostrově ani delegáta a bohužel ani informační materiály o místě samém a možnostech výletů. Jinak služby hotelu jsme nevyužívali, animace pro dospělé nejsou žádné a pro děti něco málo.

Ještě jsme měli trochu smůlu, že ve stejném termínu zde byl organizovaný zájezd Slovinských důchodců kteří se někdy chovali jako by jim patřil celý hotel a přizpůsoboval se jim i večerní program.

Pláž
V místě je spousta spíše maličkých pláži s poměrně složitým přístupem do vody a hloubkou hned u kraje. Voda je nádherně čistá se spoustou rybiček. Vpravo od hotelu je krásná mělká zátoka skvělá pro děti i špatné plavce.

Jana K., 28.10.2018, Datum pobytu: 24.8. - 2.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Hvar (Jelsa)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 8,8 bylo to bezva :)

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
bylo to bezva :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
televize v apartmánu byla pro nás zbytečná... ale chyběla nám lednička (vzhledem k teplému podnebí jsme ji čekali jako standartní vybavení...)

Strava
snídaně a večeře formou švédských stolů... jídla byla moc dobrá a každý si našel, takové kterému vyhovovalo :)

Služby hotelu
žádné jsme nevyužili, dělali jsme si vlastní program

Pláž
přístup super, voda fantastická :)

Alžběta J., 12.10.2018, Datum pobytu: 17.9. - 22.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Adriatiq Fontana Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Skvělá dovolená v téměř liduprázdné zátoce, počasí pěkné, moře teplé

 • 9 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená v téměř liduprázdné zátoce, počasí pěkné, moře teplé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v apartmánu, 2 ložnice, obývák a kuchyň. Vytknout lze pouze manželskou postel - ve skutečnosti to byla široká postel pro jednoho s jednou matrací a jedním roštem, na které se ve dvou špatně spalo

Strava
vlastní

Služby hotelu
Majitelé byli příjemní, pozvali nás na večeři - ryby na grilu

Pláž
Apartmán má vlastní oblázkovou pláž, vzdálenou asi 3m. Ve vodě je větší množství mořských ježků, což ale k Chorvatsku patří. Nutno se koupat v botách.

Jaromír K., 03.10.2018, Datum pobytu: 22.9. - 30.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Robinzonáda Nino (Bogomolje)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Hvar