Chorvatsko - Novigrad Chorvatsko

 • Popis

  Zemědělské městečko a přístav se rozkládá na jižním pobřeží Novigradského moře u ústí potoka Draga a má historii, která začíná již na počátku 13. století. Právě z této doby pochází mohutná pevnost hraběte Gusic-Krujakovce. Tajuplnou podívanou poskytuje předrománský hřbitovní kostel, jehož kamenné dlažice se dochovaly ve velmi dobrém stavu. Turismus je v tomto městečku zaznamenám již na konci 19. století, tehdy zde existovaly už 2 hotely. V dnešní době může Novigrad ubytovat najednou až 10 000 hostů. Pro zpestření jejich dovolené doporučujeme hlavně kanoe safari na řece Mirně.

  Ve východní části Novigradského moře se do něj vlévá řeka Zrmanja a míšení sladké a slané vody vytváří velice dobré podmínky pro rybolov. Moře nabízí hlavně chutné druhy ryb a ústřice. Typickým úkazem v oblasti je silná bora, vítr, při jehož vanutí může hladina moře klesnout až o 1 metr.

 • Vzdálenost

  1085

Nejnovější recenze Chorvatsko - Novigrad

Celkem: 10 Hotel byl opravdu skvělý, čistý, příjemný personál, jídlo moc dobré, velký výběr.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl opravdu skvělý, čistý, příjemný personál, jídlo moc dobré, velký výběr. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 24.09.2018, Datum pobytu: 17.8. - 26.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Novigrad, Hotel: Laguna Aminess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Skromnější hotel, avšak s maximálně profesionálním přístupem a skvělým stravováním.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skromnější hotel, avšak s maximálně profesionálním přístupem a skvělým stravováním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme maličký pokoj v přízemí bez balkónu. Sháněli jsme dovolenou na poslední chvíli a pokoje s balkóny byli již vyprodané. Pokoj tedy velmi skromný, do kterého se kromě koupelny vešla v podstatě už jen manželská postel. Plavky a ručníky šli nicméně sušit na sušáku u okna. Nutno však podotknout, že dovolená byla opravdu za velmi dobrou cenu, tedy v tomto kontextu bylo ubytování naprosto v pohodě.

Strava
Měli jsme polopenzi, která naprosto předčila naše očekávání, velmi široký výběr, vše chutné a čerstvé, a i když člověk přišel později všechno bylo doplněno a všeho bylo stále dost. Zdarma ke snídani a večeři byli navíc i nápoje, včetně točeného piva a vína. Personál usměvavý a naprosto profesionální, kmitali na place, odnášeli špinavé talíře, jakmile se uvolnil stůl okamžitě všechny zbytky odnesli, vyměnili ubrus, dali nové ubrousky a příbory... Prostě za tohle opravdu respekt, takhle by to mělo vypadat.

Služby hotelu
Příjemný personál, krásně čisté pokoje, spolehlivé doplňování ručníků, mýdla, atp. Možnost účastnit se spousty organizovaných aktivit a nebo si jen tak půjčit kolo, či hole na minigolf...

Pláž
Hotel je součástí komplexu Aminess, který je volně průchozí, včetně rozlehlého campu, tedy i v největší sezóně není problém si najít volné místo na pláži. Podoba pláže je asi typická pro tento poloostrov, hodně kamení, místy umělé pláže s navezeným kamením, jinde betonem upravený vstup do vody. Na potápění to moc není, spíš na slunění, plavání, nebo blbnutí na nafukovačce.

Pavel B., 15.09.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Novigrad, Hotel: Laguna Aminess

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Menší, avšak vždy uklizené pokoje a koupelny

Strava
Bohaté a rozmanité pokrmy, velká spokojenost

Služby hotelu
Vše na velmi vysoké úrovni, personál vždy velmi příjemný a usměvavý. Dovolím si poznamenat, že zde si plně zaměstnanci uvědomují, jak dosáhnout a hlavně si udržet spokojeného klienta. Škoda, že s tímto přístupem se v ČR setkáváme pouze ojediněle.

Pláž
Čistá, udržovaná, vhodná i pro malé návštěvníky.

Pavlína Švarcová, 14.09.2018, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Novigrad, Hotel: Laguna Aminess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Není co psát nemělo to chybu

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Není co psát nemělo to chybu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v pořádku spokojenost

Strava
Super všeho až moc a velký výběr jak v jídle tak i v zelenině, ovoci,. Moc dobré

Služby hotelu
Vše super v pohodě velmi příjemné jednan

Pláž
Oblázková, plážový servis na úrovni.

Martina Vancová, 05.09.2018, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Novigrad, Hotel: Laguna Aminess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Celkový dojem z dovolené a ubytování je dobrý, jen jsme jeli ve špatný čas a na hraničním přechodu Kaštel strávili 4-5 hodin tam i zpět....

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené a ubytování je dobrý, jen jsme jeli ve špatný čas a na hraničním přechodu Kaštel strávili 4-5 hodin tam i zpět. Novigrat je velmi pěkné město, večerní animace pro děti, hudba každý večer - nevadila nám, nerušila nás, na pokoji klimatizace, ale s přistýlkou je velmi malý, nedá se tam pohnout, aby jsme se dostali na balkón, museli jsme přelézt postel. Jídlo je velmi chutné, na Istrijské večeři bylo hodně ryb i mušle, kalamáry. Parkování bylo zdarma, ale celkem malá parkovacích míst a hned vedle hotelu je kemp, ale to nám nevadilo, měli své pláže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní jsme byli v pokoji s balkonem, manželskou postelí a přistýlkou. Byli jsme na pokoji 4, 2 dospělí, dítě a miminko. Pokoj byl asi největší problém s ubytování v hotelu, pro rodinu je opravdu malinký, s přistýlkou se tam nedá pohnout, museli jsme ji přes den složit. Pokoj pro manželský pár by byl určitě dostačující.

Strava
Strava byla výborná, myslím že si vybral každý...Snídaně: buchtičky, palačinky, vajíčka, slanina, cereálie,ovoce, salám, sýr a samozřejmě výborná káva, byla tam i mikrovlnka - lze připravit příkrm miminku. Večeře: polívka, maso- přírodní, řízky, ryby, těstoviny, mini pizza, vařená zelenina, saláty, sýry, zákusky, zmrzlina,ovoce, výborné pivo, víno. Z jídla jsem vybrala i ročnímu miminku. Obědy lze koupit v restauraci u pláže, ceny trochu dražší než ve městě, protože je to v komplexu hotelu aminess.

Služby hotelu
Ochotný a velmi milý personál hotelu. Přijeli jsme s defektem na autě a hned nám pomohli zjistit servis.

Pláž
Pláže jsou pěkné, perfetní jsou bazény přímo u pláže, pro děti a úplně malinké ideální. Lze si i zašnorchlovat, ale voda není tak krásná jako níž Makarská, Primošten.

Markéta S., 05.09.2018, Datum pobytu: 4.8. - 11.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Novigrad, Hotel: Laguna Aminess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Všechny recenze Chorvatsko - Novigrad