Chorvatsko - Pula Chorvatsko

 • Popis

  Důkazy o trvalém osídlení tohoto místa pocházejí z doby před několika desítkami století. V 1. století zde Římané založili kolonii z názvem Colonia Pietas Iulia Pola, a právě tato událost dala vzniknout velkému množství historických památek jako je amfiteátr, Herkulova brána nebo Vítězný oblouk rodiny Sergiů. Postupem času a také s příchozím vlivem Itálie, jejíž součástí se Pula stala, se začalo měnit i složení obyvatel. Když byla Pula připojena k Jugoslávii, drtivá většina místních obyvatel mluvila italsky, a dokonce ještě i dnes se zde touto řečí můžeme dorozumět.

  Pula je v současnosti největším městem v celé Istrii a stala se jejím důležitým střediskem. Z hlediska turistiky stojí velmi vysoko na pomyslném žebříčku popularity mezi turisty, a to hlavně těch, kteří si nenechají ujít žádnou sportovní nebo kulturní příležitost.

  Pokud hodláte strávit dovolenou právě v tomto městě, nezapomeňte navštívit právě slavný římský amfiteátr z 1. století, který je zároveň pátý nejzachovalejší v Evropě. V dobách své největší slávy pojal neuvěřitelných 23 tisíc lidí. Dnes slouží jako dějiště řady festivalů a zábavních akcí. Triumfální oblouk rodiny Sergiů pochází taktéž z této doby a byl součástí původní Zlaté brány. Ta byla bohužel zbořena v 19. století. Pokud se přesuneme z římských dob do pozdějších století, nesmíme zapomenout zmínit Mariánskou katedrálu při nábřeží s velmi cenným interiérem nebo několik muzeí, ať už s historickou nebo vinařskou tematikou.

 • Vzdálenost

  730

Nejnovější recenze Chorvatsko - Pula

Celkem: 5.3 Celkový dojem z dovolené je dobrý.

 • 4.5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené je dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo menší, ale stačilo. Kuchyň byla míň vybavená, dostali jsme čipy od bran a fungovali jen 2 z 6.

Ceny v kempu(restaurace) byly předražené a jídlo neodpovídalo ceně. Animační programy pro děti byly super, využití pro děti v celém kempu hodnotím kladně, bazény, hřiště a lanové centrum.

Strava
vařili jsme si sami.

Pláž
pláž byla čistá, asi 10-15 minut chůze.

Jana Dvořáková, 26.07.2022, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Camping Bi Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2 Jedným slovom zastaralé, bývali sme na apartmáne 4+2.

 • 2 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Jedným slovom zastaralé, bývali sme na apartmáne 4+2. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po príchode nás prekvapil zatuchnutý smrad, toaleta bola síce prelepená a označená ako vyčistená, no po otvorení sme našli odpudivu pleseň. TV písala,že nemá signál, voda z dresu zatekala za linku... Všade hučia staré klimaticačne jednotky. Na recepcii majú golfový vozík, no hostí na ňom neodvezu, lebo je veľká neochota a vždy výhovorky prečo sa neda odviezť rodinu s dieťaťom k apartmánu, ktorý je dosť ďaleko. Niektoré apartmány majú výhľad do steny na hlučnu klímu (romantika) a keď žiadate na druhý deň výmenu, tak nemajú je odpoveď!

Strava
Stravu sme mi vlastnú, čo aj odporúčam. Jesť v reštaurácii, do ktorej sa bojíte vkročiť naozaj neodporúčam. Deti sa báli ísť okolo tej budovy. Pri bazéne je fajn reštaurácia, ale neprimerane drahá príklad pivo za 3,80 a pizza 9,- hranolky 3,50 ...Boli sme raz a stačilo, namiesto 2 pív priniesol 3 a povedal čašník, že zle rozumel...

Služby hotelu
Zlé, neochota, nikto vás ani nepozdravi a reklamácie neriešia, s malým dieťatom sme už nechceli meniť ubytovanie, inak by sme to urobili.

Pláž
Skaly a pre plavcov, na potapanie ok, bol tam jeden rebrík.

Anonym, 08.07.2022, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Horizont Golden Rocks Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.8 Dovolená se nám velmi líbila, byli jsme se vším spokojeni. Prostředí i centrum města bylo velmi hezké. Jediná malá nevýhoda byla, že...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám velmi líbila, byli jsme se vším spokojeni. Prostředí i centrum města bylo velmi hezké. Jediná malá nevýhoda byla, že pláže se nacházely ve větší vzdálenosti od ubytování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné, čisté, dostatečně vybavené.

Strava
Stravu jsme měli vlastní, v okolí je ale více restaurací, kde mají otevřeno celý den.

Pláž
Pláží je v okolí více, jedná se většinou o menší oblázkové/kamenité pláže, jsou ale od ubytování trochu vzdálené, nejbližší pláž byla přibližně 15 - 20 minut pěšky. Moře krásně čisté.

Magda Šmajstrlová, 27.08.2020, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2020
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Apartmány Eduardo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.4 Velká spokojenost se službami hotelu. Problém trochu s parkováním. Kdo dřív přijel měl, zbytek musel dlouho hledat a čekat.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost se službami hotelu. Problém trochu s parkováním. Kdo dřív přijel měl, zbytek musel dlouho hledat a čekat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, pěkné . Dvakrát týdně úklid, výměna ručníků. Jen chyběla klimatizace.

Strava
Obrovský výběr. Každý si našel to své . A že bylo z čeho vybírat.

Služby hotelu
Hotel klasický betonový jak se kdysi stavěli. Pláž ze všech stran, čistá. Personál byl velmi ochotný .Vybavení ne úplně moderní, ale k tomu hotelu stylové.

Pláž
Pláž čistá, hned po hotelem. Žádné davy lidí. Klid, pohoda.

Edita Motyková, 13.10.2019, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Brioni

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Pula