Chorvatsko - Pula Chorvatsko

 • Popis

  Důkazy o trvalém osídlení tohoto místa pocházejí z doby před několika desítkami století. V 1. století zde Římané založili kolonii z názvem Colonia Pietas Iulia Pola, a právě tato událost dala vzniknout velkému množství historických památek jako je amfiteátr, Herkulova brána nebo Vítězný oblouk rodiny Sergiů. Postupem času a také s příchozím vlivem Itálie, jejíž součástí se Pula stala, se začalo měnit i složení obyvatel. Když byla Pula připojena k Jugoslávii, drtivá většina místních obyvatel mluvila italsky, a dokonce ještě i dnes se zde touto řečí můžeme dorozumět.

  Pula je v současnosti největším městem v celé Istrii a stala se jejím důležitým střediskem. Z hlediska turistiky stojí velmi vysoko na pomyslném žebříčku popularity mezi turisty, a to hlavně těch, kteří si nenechají ujít žádnou sportovní nebo kulturní příležitost.

  Pokud hodláte strávit dovolenou právě v tomto městě, nezapomeňte navštívit právě slavný římský amfiteátr z 1. století, který je zároveň pátý nejzachovalejší v Evropě. V dobách své největší slávy pojal neuvěřitelných 23 tisíc lidí. Dnes slouží jako dějiště řady festivalů a zábavních akcí. Triumfální oblouk rodiny Sergiů pochází taktéž z této doby a byl součástí původní Zlaté brány. Ta byla bohužel zbořena v 19. století. Pokud se přesuneme z římských dob do pozdějších století, nesmíme zapomenout zmínit Mariánskou katedrálu při nábřeží s velmi cenným interiérem nebo několik muzeí, ať už s historickou nebo vinařskou tematikou.

 • Vzdálenost

  730

Nejnovější recenze Chorvatsko - Pula

Celkem: 7,2 Super dovolená pro ty kdo chtějí klid. Ale jestli chcete nějaký noční život, tak sem ne. Není tu vůbec nic!!! I zmrzlina, která je v...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená pro ty kdo chtějí klid. Ale jestli chcete nějaký noční život, tak sem ne. Není tu vůbec nic!!!

I zmrzlina, která je v Chorvatsku pověstná nebyla. Jen nějaké nanuky.

Takže dobré tak pro rodiny s malými dětmi nebo důchodce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jsme měli s balkonem. Super. Pokoje nejsou moc velké. Měli jsme dvě děti a když tam dali dvě přistýlky, tak se tam člověk skoro nehne. Koupelna dobrá. Ukliď také. Jenom avizovaná klimatizace jela velice sporadicky. Bylo září. Ale pustili klimatizaci vždy třeba jen na 5 minut. A to tak třikrát denně. Takže tam, kde je klimatizace automatická, tak nic moc.

Strava
Nevím proč lidi píšou, že se to nedalo jíst. Ano maso bylo většinou trochu tužší, ale pokaždé byla nějaká ryba. Byla i dost podobná jídla každý den, ale za tu cenu přeci nemůžete chtít jehněčí nebo suši....

Jediné co mi vadilo byl příjezd dvou polských autobusů (plno polských důchodců) a když jsme s dětmi přišli na večeři, tak si nebylo kam sednout. Mají tam dvě patra. Jí se v tom druhém. Dole jsou stoly také a když jsme si chtěli jídlo donést dolů, tak nám to bylo zatrhnuto. To mi tedy vadilo. Stát tam a čekat až někdo dojí. A důchodci si samozřejmě dávají na čas, už nejí a jen klábosí. A vy čekáte.....to bylo hloupé.

Služby hotelu
Služby hotelu žádné nejsou. Bazén nefungoval a ani nebyl potřeba a jediné co nabízeli je, že si můžete koupit za 7euro na 14 dní internet.

Ovšem naštvalo mě něco jiného. Úplně na konci dovolené. Že jsme měli i na voucheru napsáno: "local tax included". Ovšem paní na recepci po nás chtěla 110 kun za místní poplatek. Kdybych neuměl anglicky, tak bych se nechal okrást. Po domluvě (evidentně nevěděla a někam volala) jsem tento poplatek platit nemusel. Ale ani "sorry" neřekla. To mě štvalo.

A to, že jsme se druhý den museli stěhovat do jiného pokoje nám až tak taky nevadilo. Volali místním telefonem, že tam kde jsme, tak protéká záchod a vytápí pokoje pod ním. Tak jestli se můžeme přestěhovat.

Pláž
Byli jsme v září, takže lidí moc nebylo. Čistota vody byla super. Kameny trochu větší. Pro děti super. Ale pláž nebyla úplně největší a věřím, že v červenci nebo srpnu to tu musí být hlava na hlavě.

Martin O., 26.09.2018, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Centinera

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 krásné místo na dovolenou akorát horší přístup do vody,ale s tím jsme v Chorvatsku počítali. Ubytování malé,hezké pro nás dostačující....

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
krásné místo na dovolenou akorát horší přístup do vody,ale s tím jsme v Chorvatsku počítali. Ubytování malé,hezké pro nás dostačující. Určitě doporučuji Zobrazit celou recenzi

Pláž
kolem mobilních domů pouze skály do vody i k vodě se musí slézat po skále. Doporučuji spíše pro dospělé a větší děti 8let a výše a nebo chodit na začátek kempu na pláž z oblázků

Petr K., 25.09.2018, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Camping Stoja Arena

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Slabší ubytování, velmi dobré jídlo a krásná pláž.

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Slabší ubytování, velmi dobré jídlo a krásná pláž. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi podprůměrné. Vzhledem k ceně jsme ale počítali, že to tak bude a pokoj využijeme pouze na přespání. Jedna lampička nesvítila, dveře do sprchy vypadlé, za dveřmi do koupelny špína, francouzské okno ze dřeva přivrtané, aby nevapadlo.

Strava
Strava formou bufetu, snídaně i večeře. Vstup pouze s hotelovou kartou. Každý den bohatý výběr, v ceně pivo víno i nealko, vše neomezeně. Mimo klasiku se objevily i mořské plody, treska, krevety a žralok. Jídlo chutné, prostředí čisté.

Služby hotelu
Na recepci zadržovali občanské průkazy dokud jim nezaplatíme turistický poplatek. Myslím, že to ale zákon nedovoluje. Jinak v pořádku. Úklid každý den.

Pláž
Veřejná oblázková pláž přímo u hotelu. Byla čistá a nebyla přelidněná (září). Moře průzračně čisté a teplé. Díky zálivu, ve kterém hotel leží, tak absolutně bez vln, celou dobu jak na jezeře.

Eduard, 20.09.2018, Datum pobytu: 14.9. - 17.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Centinera

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Příjemná dovolená, krásné počasí, klidné prostředí

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, krásné počasí, klidné prostředí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídající ceně

Strava
dostatek, chutná, pestrá

Služby hotelu
velmi dobré až na to, že hotel vybírá poplatek za použití WI-FI, chápu poplatek rekreační i parkovné, ale WI-FI by měl být standard

Pláž
paráda, dostupná....

Vladimír H., 19.09.2018, Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Centinera

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 2 Nikdy viac.

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nikdy viac. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Staré, zanedbané, špinavé (na vani hrubá vrstva zltej usedniny), plesniva klimatizacia.

Strava
Strava v hoteli sa nedala jest, striedali sa 2 druhy polievky, jedna bola iba kysla voda a druha bola sackova francuzska. Jedlo bolo stare, co sa nezjedlo jeden den, zrecyklovalo sa na druhy, bud zohriatim alebo sa zelenina vyuzila inak. Jedlo bolo zvacsa pokazene a nejeditelne. Napoje sa nedali pit, kavu sme horsiu hadam v zivote nepili, vino bolo odporne a capovalo sa z pivnej pipi, to sme ani nepili.

Služby hotelu
Neprijemny personal. Napriek tomu, ze sme pani na recepcii poprosili, aby sme sa rozpravali po anglicky, ani sa nenamahala a vsetko nam vysvetlovala po chorvatsky.

Pláž
Plaz aj more boli pekne, smutne vsak boli odpadky na plazi.

Anonym, 12.09.2018, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Pula, Hotel: Pula

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Pula