Chorvatsko - Orebič Chorvatsko

 • Popis

  Tuto krásnou a atraktivní lokalitu možná můžete znát i pod jejím starším jménem ? Trstenica. Nachází se na Kapitánské riviéře na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac, přímo naproti ostrovu Korčula. Proto je velmi snadné a pohodlné využít některého trajektu a udělat si na tento ostrov výlet. Samotný Orebič jakoby nepociťoval hektický turistický ruch, přesto je ze strany turistů velmi oblíben. Navzdory tomu, že se nachází při Pelješacké transverzále, najdeme tu velmi bujné rostlinstvo a hlavně vinohrady, jejichž tekuté produkty s názvem Postup jsou velkým lákadlem. Doporučujeme navštívit typické vinné sklípky ? konoby, kde můžete přímo posedět u sklenky výborného vína. Při pohledu na město nejvíce vyčnívá mohutná hora Sveti Ilija, tyčící se do výšky 961 m.

  V minulosti Orebič vynikal hlavně v mořeplavbě. Není divu, že zde dodnes žijí potomci slavného cestovatele Marca Pola, rodáka právě z nedaleké Korčuly. Právě z období největšího rozmachu námořnictví pochází ona zmíněná Kapitánská riviéra, tvořená domy bohatých lodních kapitánů, usazujících se zde na odpočinek. Tak jako v celém Chorvatsku můžete i zde navštívit sakrální stavby z různých století, například kostel Zvěstování P. Marie nebo goticko-renesanční františkánský klášter s kostelem P. Marie Andělské, který se nachází nahoře nad městem, takže výhled odtud rozhodně stojí za to.

  V Orebiči najdeme i na chorvatské poměry ne příliš častou písečnou pláž, a to v zátoce Trstenica. Kromě koupání si nenechte ujít velkou lidovou slavnost v den svátku P.Marie Karmelské, která připadá na 16. července.
  Hlavní ubytovací zařízení jsou soustředěna v západní časti města a vyniká mezi nimi bývalý hotel Rathaneum, který dnes pod názvem Grand Hotel Orebič Paloma nabízí moderní, zrekonstruované prostředí. Samozřejmě se zde nachází několik kempů, takže o pobyt na čerstvém vzduchu nemusíte být vůbec ochuzeni.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Orebič

Celkem: 9,5 Apartmán kousek od moře.Byla tam pláž jak písčitá,tak s menšími kamínky.Každou hodinu jede trajekt na Korčulu a zpět.Klidné místo.

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Apartmán kousek od moře.Byla tam pláž jak písčitá,tak s menšími kamínky.Každou hodinu jede trajekt na Korčulu a zpět.Klidné místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem dobrý,až na nemytý wc!!!:((((( Asi paní uklízečka zapomněla!!!

Kuchyně byla navíc vybavená troubou,kávovarem a toustovačem,což nás mile překvapilo.

Strava
Strava v restauracích poměrně dost drahá,nenabízeli žádná meníčka za zvýhodněnou cenu.

Pláž
Pláže čisté,přístup do vody velmi dobrý.Kdo má rád skoky do vody,tak je tam spousta molů.Pluje tam lodička nebo částečně ponorka,kde se dá pozorovat podmořský svět,cena dospělé osoby 100 kun,děti za polovic.

Anonym, 06.08.2020, Datum pobytu: 24.7. - 2.8.2020
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Orebič, Hotel: Apartmány Orebič Trstenica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Všem doporučuji! Ubytování starší, účelné, pan domácí vstřícný.. zahrada nadherna i s čerstvými bylinky...grill funkcni. Ubytování přímo...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Všem doporučuji! Ubytování starší, účelné, pan domácí vstřícný.. zahrada nadherna i s čerstvými bylinky...grill funkcni. Ubytování přímo na krásně promenade, noční vyžití, blízko ostrov Korcula- výlet lodi ..

Pláže oblázkova, pisecna, kamenita , sprchy na pláži zdarma .. možnost vodnich sportu.

Určitě se rádi vrátíme, krasne místo, velká spokojenost

Ubytovani nam vybrala a vše zaridila p. Marie (pro celou naši velkou skupinu.).. velké díky a doporuceni pro další spokojené klienty! Zobrazit celou recenzi

Eva Bobková, 04.09.2019, Datum pobytu: 22.8. - 1.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Orebič, Hotel: Apartmány Ocean

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Byli jsme s dopravou a ubytováním naprosto spokojeni.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme s dopravou a ubytováním naprosto spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Hana N., 17.07.2019, Datum pobytu: 5.7. - 14.7.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Orebič, Hotel: Vila Radič

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,4 Vlmi dobrý, jsem spokojená v podstatě co bylo objednáno to bylo. Jen hotel je opravdu hoooodně omšelý. Na pokojích bylo velmi čisto ale z...

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Vlmi dobrý, jsem spokojená v podstatě co bylo objednáno to bylo. Jen hotel je opravdu hoooodně omšelý. Na pokojích bylo velmi čisto ale z venku je to opravdu ošklivé ale na druhou stranu okolí a pláž bylo nádherné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
No v podstatě jsem to už napsala.

Strava
Strava v Chorvatsku luxusní. V hotelu by to možná stálo za to malinko upravit jednotvárnost a poradit kuchaři aby k našemu klasickému řízku který nebyl vůbec špatný nevařil jako přílohu, fazolový guláš s mrkví to faaaakt nejde jíst.

Služby hotelu
No fakt by to chtělo opravu. Jinak pokoje a vše čisté.

Pláž
Pláž neskutečně nádherná a tak čistou vodu jsem dlouho nevyděla. Okolí krásné a lidí bylo velmi málo s ohledem na termín takže opravdu pecka.

Renáta P., 27.09.2018, Datum pobytu: 14.9. - 23.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Orebič, Hotel: Komodor (Perna)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9 Musím říct za celou rodinu,že Orebič je jedno z nejkrásnějších míst v Chorvatsku.Lidé jsou zde velmi milí,příjemní.Zmrzlináři v OÁZE jsou...

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Musím říct za celou rodinu,že Orebič je jedno z nejkrásnějších míst v Chorvatsku.Lidé jsou zde velmi milí,příjemní.Zmrzlináři v OÁZE jsou skvělí lidé mluvící česky a zmrzlina úplně top.Není to tu jako na Makarské,ale to neznamená,že si nepřijde každý člověk na své.V okolí pláže i silnice plno hospůdek,taveren a obchůdků.Bonusem jsou tu vynikající pekárny,které pečou i v noci.Je tu možnost plavby na Korčulu v pravidelných intervalech tam i zpět ( cena asi 13kn),využívali jsme několikrát za pobyt.krásná plavby je v noci .Doporučuju!. Využili jsme i ponorku,dcerka byla nadšená,že viděla obrovské ryby a chobotnice na mořském dnu. Možnost výletů na ostrov MJET, hradby STON -stojí taky za vidění.Krása Orebiče určitě vykompezuje dlouhou cestu ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vila Lidija-studiová vila.Upřímně povím,že když jsem si přečetla předchozí recenze,bála jsem se co nás čeká.

A mohu jen a jen chválit.Měli jsem pokoj číslo 6.,obrovský zděný balkon,výhled na moře,klid.Ve studiu klima(podotýkám zdarma).Studio velmi čisté,nádobí plně dostačující.Lednice,varná konvice plně fuknční.Koberec tam sice byl,ale nebyl špinavý(jen na spací části),kolem kuchyňky byla dlžba.Vila je na dobrém místě,má hezký výhled i na nejvyšší horu.je pravda,že zvenku působí nedodělaně,ale pokoje a interiér je v pořádku a velmi hezký.Možnost grilování u vily je a žádný nepořádek jsme kolem nezaznamenali.Při odjezdu nám majitelé uschovai zavazadla uvnitř domu.Je pravda,že byl pro odjíždějící k dispozici pouze záchod s umyvadlem.Na pláži jsou ale sprchy,placené i neplacené .Nebyl pro nás problém se osprchovat na pláži.

Strava
Stravu jsme si vařili sami ve studiu a když se nám vařit nechtělo tak jsme chodily do restaurace.Doporučujeme Poseidon-na první pohled zvenku nic moc,ale jídlo luxusní :)I na promenádě u moře je výborná rybí restaurace,jen si nevybavím jméno.

Služby hotelu
Majitelé jsou velmi milý a vštřícní.Mají rodinu v Česku,takže velmi dobře rozumí.Řidiči volali ještě po cestě majitele,aby si nás vyzvedl.Pán už na nás čekal autem,odvezl nás až k vile.Neměli jsme ještě vyměněny peníze a pán nám hned u autobusu půjčil 300kn,abychom si nakoupili pečivo.Ubytovali nás dříve,než bylo domluveno,což velmi oceňuji.Když jsme odjížděli majitelé byli odjetí v Bosně,ale zajistili nám auto,které nás odvezlo až k autobusu. Také mám doporučili dobré vínko od sousedů,informovali nás o okolí.Prostě perfektní lidé.To že byla jedna rolička toaletního papíru nám nevadilo.Obchod je na každém rohu a papír jsme si prostě koupili.Pro nás bylo důležité čisté povlečení,ručníky a nová houbička i hadřík na nádobí.Když jedeme na dovolenou,jedeme si užít a ne hledat chyby!!!

Pláž
KRÁSA,KRÁSA,KRÁSA!!!!! Čisté moře,písečná,někdy kamínková pláž.Plno vodních sportů k dispozici,bar,zmrzlina,jídlo přímo u pláže.

Anonym, 18.09.2018, Datum pobytu: 13.7. - 21.7.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Orebič, Hotel: Vila Lidija

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

3 fotografie

Všechny recenze Chorvatsko - Orebič