Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Krk Chorvatsko

 • Popis

  Právě na jednom ze skupiny Kvarnerských ostrovů jsou k nalezení četné důkazy o osídlení z dávných dob. Krk je spolu s ostrovem Cresem největším ostrovem na jadranu. Úrodná údolí stojící v kontrastu s vápencovými kopci vytvářejí jedinečnou scenérii, která vás uchvátí například při pohledu z největšího vrcholu ostrova - z hory Obzova. Zatímco v západní částí se soustřeďuje většina obyvatel, východní část Krku je ovlivňována vichry vanoucími z horských průsmyků na pevnině zvanými bora. Díky tomuto klimatickému jevu se zmíněná oblast změnila v kamennou pustinu. Historické centrum starobylého města Krk zůstalo zachováno v původním stavu, stejně jako například malá obec jménem Vrbník. Přímo v městě Krk se nalézá obdivuhodná biskupská katedrála datující svoje založení až do 6. století. Moderní architektura nezůstává za tou o několik století starší vůbec pozadu. Proslulý Krcký most od městečka Kraljevica je nejen impozantním stavebním výtvorem, ale i důležitou dopravní tepnou, umožňující výbornou dopravní dosažitelnost ostrova.

  V okolí ostrova se nalézá ještě množství dalších miniaturních ostrůvků. Na jednom z nich najdou milovníci sakrální architektury františkánský klášter Košljun, včetně kostela a muzea. Celý ostrůvek vypadá při pohledu z ptačí pespektivy jako drahokam zasazený uprostřed azurové mořské vody. Krk je spojován nejen se stavitelským uměním, ale také i s rozvojem kultury zejména během 11. století, protože právě zde byla nalezena jedna z nejvýznamnějších památek chorvatského hlaholského písemnictví - tzv. Bašćanska ploća. Originál této desky je kvůli své vysoké hodnotě pečlivě střežen v atriu Chorvatské akademie věd a umění v Zahrebu. Krk je specifický i z jiného důvodu, a to protože se zde po celá staletí udržují lidové zvyky a kroje i archaický čakavský dialekt.
  Pokud se na Krku chcete ubytovat, a jste spíše dobrodružnější povahy, bude se vám hodit informace, že se právě zde nachází velké množství častokrát i poměrně velkých kempů.

 • Vzdálenost

  725

Nejnovější recenze Chorvatsko - Krk

Celkem: 10 Není co dodat. Během jednoho kéta jsme se vratili do tohoto hotelu dvakrat

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Není co dodat. Během jednoho kéta jsme se vratili do tohoto hotelu dvakrat Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava výborná. Bufet a spousta možností. Ovoce, zelenina, maso, ryby ,saláty

Gabriela M., 03.10.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Krk, Hotel: Dražica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Ubytování - cena odpovídala kvalitě. Baška je moc hezké místo. Moře čisté, pláž oblázková. Ale: celkově draho, např. zájezd na Plitvická...

 • 7 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování - cena odpovídala kvalitě. Baška je moc hezké místo. Moře čisté, pláž oblázková. Ale: celkově draho, např. zájezd na Plitvická jezera 540 HRK/osoba, fišpiknik cca 1000 Kč, ochutnávka vín cca 900 Kč, zapůjčení lehátka na pláži na 1 den 260 Kč/osoba atd. Když nejedete na zájezd, 8 dnů u moře na jednom místě je dosti nuda. Nějaká návštěva či služba delegáta se nekonala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl dvoulůžkový s klimatizací, za kterou jsme platili majiteli 40 euro. Bez klimatizace by to nešlo, protože pokoj byl orientován na jih a celý den byl osluněný přes velké obloukové čelní okno. Z obou stran byly balkony sousedů - kuřáků, takže kouře z jejich cigaret jsme si velmi "užili". Jinak kuchyňka velmi dobře vybavena, pěkná koupelna, dostatečně velká skříň na šaty. Na balkoně se nedalo ani snídat, ani večeřet, nebyl zastíněný a slunce pražilo od rána do večera. Z obou stran neodstíněné balkony sousedů, takže žádné soukromí.

Strava
Stravu jsme měli naštěstí vlastní. Jinak - pokud bychom se stravovali např. v restauracích, tak bychom se nedoplatili. Řízek s bramborem 80 HRK (Při ceně 3,60 Kč/1 HRK), tedy 288 Kč bez pití, pro dva 576 Kč, za týden 4 032 Kč jen za večeře. Bez nápojů. V obchodech cena zeleniny a ovoce někdy to, co u nás v korunách, tak v kunách. Kopeček zmrzliny 29 Kč. Ještě, že zmrzlinu nejím :-)

Služby hotelu
V apartmánu Brnabič žádné služby nebyly. Toaletní papír jsme si směli vzít ze skříně pod schody sami.

Pláž
Pláž dobře dostupná, oblázková. Moře čisté. Přesto, že byl již téměř polovina září, byla pláž stále plná. Za oblázkovou částí pláže bylo možno ležet ve stínu tamaryšků na trávě, která ovšem byla plná nedopalků cigaret - nikdo neuklízel. Dostatek převlékáren, ale v dosahu pouze dvoje toalety za poplatek 2 HRK, z nichž jedny zavřeny. Sprcha za poplatek 2 HRK

Magdalena D., 19.09.2018, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Krk, Hotel: Apartmány Brnabič

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž v Bašce 2 fotografie

Celkem: 10 Spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré

Strava
Dostačující rozmanitost

Služby hotelu
K plné spokoenosti

Pláž
Dostatečná možnost výběru druhu pláže

Jiří Kosek, 18.09.2018, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Krk, Hotel: Dražica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Dovolená dobrá, jídlo skvělé jen to parkování je nedostatečné u hotelu..

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená dobrá, jídlo skvělé jen to parkování je nedostatečné u hotelu.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chyběla na pokoji lednice a vana pro starší osoby nevyhovující, lepší by byl sprchový kout.

Strava
Strava byla výborná, každý si dál na co mněl chuť a bylo všeho dost.

Služby hotelu
Čistota na jedničku.

Pláž
Pláž byla blízko a klidná.

Gražyna Šimůnková, 14.09.2018, Datum pobytu: 4.9. - 10.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Krk, Hotel: Depandance hotelu Adratic - Marina a Primorka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

rodinka 1 fotografie

Celkem: 8,4 velmi spokojen

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
velmi spokojen Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi dobré

Strava
výborná

Služby hotelu
na velmi dobré úrovni

Pláž
je na úrovni ostatních v Chovatsku.Ceny lehátek u moře jsou naprosto přemrštěné.

Jan Kotas, 12.09.2018, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Krk, Hotel: Corinthia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Krk

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622