Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Poreč Chorvatsko

 • Popis

  Podle některých zdrojů je právě toto malebné osmitisícové městečko snad tím nejnavštěvovanějším rekreačním centrem na jadranském přímoří. Tomu odpovídá i obrovská ubytovací kapacita. Součástí Poreče je taktéž menší ostrůvek Sveti Nikola, od kterého nás dělí vzdálenost jen 400 metrů. Hlavním turistickým lákadlem a velmi cennou historickou pamětihodností v jednom je unikátní Eufraziova bazilika, která byla před několika lety zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stavba pochází již ze 6. století a byla zasvěcena místnímu biskupovi a mučedníkovi sv. Maurovi. Pojmenována je ale podle svého stavebníka, biskupa Eufrazia. Velkolepé jsou hlavně nádherné byzantské mozaiky Matky Boží nebo Krista s apoštoly. Byla by veliká škoda, nechat si tento skvost ujít. V těsném okolí Poreče se nachází množství rozličných letovisek, jako je známá Lanterna, Ulika nebo Plava a Zelena laguna. Ve zdejších borových hájích si leckdo může připadat jako v pohádce, vždyť často sahají až přímo k hladině moře. Oblíbenou turistickou atrakcí je pobřežní autovláček, jehož výchozím bodem je náměstí Svobody.

  V minulosti byl Poreč římskou kolonií a plnila vždy, i později za byzantské nadvlády, velmi důležité funkce. V období, kdy byl součástí Rakouské říše, se dokonce stal hlavním střediskem Istrie. I v pozdějších obdobích bylo toto město v područí cizích vlivů, během druhé světové války bylo dokonce obsazeno Němci, což na něm zanechalo znatelné stopy. Více než 70 % budov bylo v této době zničeno. Patrně nejstaršími dochovanými svědky historie jsou pozůstatky Neptunova a Martova chrámu ze 2. století. Příklady románské architektury můžeme obdivovat tzv. Dům s balkonem nebo nově opravený Kanovnický dům.
  Nezapomeňme takvé na budovu Sněmovny, která byla upravena z původního františkánského kláštera.

 • Vzdálenost

  700

Nejnovější recenze Chorvatsko - Poreč

Celkem: 7,4 Poreč je veľmi pekná destinácia a aj hotel Pical bol v peknom prostredí. Len škoda, že nebola klíma na izbách nakoľko bolo horúce počasie...

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Poreč je veľmi pekná destinácia a aj hotel Pical bol v peknom prostredí. Len škoda, že nebola klíma na izbách nakoľko bolo horúce počasie a teplota neklesala ani v noci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel nebol klimatizovaný okrem reštaurácie. V noci sa nedalo spať. Mohli dať na izby aspoň ventilátory.

Strava
Vynikajúca a pestrá strava formou bufetových stolov.

Služby hotelu
Služby hotela boli dobré, ochotný personál.

Pláž
Pláž bola výborná, každý si mohol vybrať či kamienkovú, trávantú alebo betónovú. Nechýbali ani lehátka so slnečníkmi. Pláž bola čistá, udržiavaná. Nechýbala ani pláž len pre deti, množstvo atrakcií a služieb.

Renáta S., 11.08.2018, Datum pobytu: 1.8. - 6.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Pical

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,6 Nebylo to nejhorší, jelikož jsme ale vybíraly podle recenzí a popisu zde, tak hodně velké zklamání. Podruhé už na stejné místo určitě...

 • 4 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Nebylo to nejhorší, jelikož jsme ale vybíraly podle recenzí a popisu zde, tak hodně velké zklamání. Podruhé už na stejné místo určitě nepojedeme. Strava byla v normě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou skutečně velmi malé. Neumím si představit jak se v koupelně pohyboval člověk větších rozměrů. Bez klimatizace a lednice. Ani za příplatek není možná. Každý den Vás budí řev racků.

Strava
Pro nás byla strava vyhovující, stravování formou bufetu. Ale pozor, pokud očekáváte nějaký kulinářský zážitek, tak to opravdu ne. Zpoplatněné pití k večeři naštvalo. Nebyla ani obyčejná voda, takže jsme si s sebou každý večer nosily pití svoje.

Služby hotelu
Služby hotelu nebyly nijak výjimečné. Nápoje na 2** hotel dost drahé. Ručníky sice mění každý den, ale když necháte na zemi špinavé povlečení z přikrývky, které chcete vyměnit, tak Vám ho pokojská suverénně obleče zpátky na peřinu. To mě skutečně nepřijde moc normální. Lehátka u hotelu zdarma, akorát musíte jít k bazénu už tak v 8, jelikož ostatní si zaberou lehátka už od rána a nechávají tam ručníky přes celý den, i když tam nejsou. Co bylo fajn, autobus přímo do Poreče a zpět každou hodinu, jízda 15kn.

Pláž
Moře, pláž a okolí se nám libilo z celé dovolené snad nejvíc. Je sice pravda, že z kraje byly v moři naplaveniny trávy, ale když člověk plave dál je to v pohodě. A pozor lehátka u moře zdarma určitě nejsou, jak je zde psáno. Jsou za poplatek 30kn/den. Dost využití pro děti, ovšem téměř všechno placené, na mě hodně předražené.

Anonym, 11.08.2018, Datum pobytu: 27.7. - 2.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Delfin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Užasná dovolená, moc jsme si to tam užili.Vážně nádhera.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Užasná dovolená, moc jsme si to tam užili.Vážně nádhera. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý,každý den uklizeno,každý den vyměněné ručníky.Měli jsme výhled na moře s balkonem tak užasné.

Strava
Měli jsme polopenzi.Snídaně i večeře bomba.Výběr strašně velký.Moc nám chutnalo.

Pláž
Nádherné,čisté pláže kousek od hotelu.Doporučujeme.

Darina Byrtusová, 10.08.2018, Datum pobytu: 27.7. - 5.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Delfin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Výborná dovolená. Mohu jen doporučit.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená. Mohu jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Libor, 10.08.2018, Datum pobytu: 31.7. - 6.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Zorna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3 Od dovolené jsem očekával víc.

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Od dovolené jsem očekával víc. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nejsme nijak nároční na ubytování, ale tohle teda ne. Netušil jsem, že ve 21.století ještě existují hotely, které nejsou vybaveny klimatizací. Pokoje připomínaly spíše králíkárny. dostali jsme pokoj s terasou, kde terasa byla větší než pokoj. O sociálním vybavení ani nemluvě. Dostat se do sprchového koutu je pro chlapa s většími rameny nadlidský úkol. Musí se obtížně soukat kolem toalety, která je asi 25cm od dveří sprchového koutu. Pozitivní bylo asi pouze to, že bylo denně uklizeno.

Strava
No jsem člověk který sní všechno, ale aby po celou dobu dovolené byly na výběr pouze ryby, ryby, krabí tyčinky a sem tam nějaké to maso, tak to se nedá. Když jsem si dal teda tu rybu, tak byla úplně bez chuti a rozvařená. Na snídani pořád dokola vejce(bez chuti) a párky. Doporučuji vyměnit kuchaře

Služby hotelu
Pokoje čisté. Úklid probíhal každý den.

Pláž
Pláž i okolí čisté. Okolí super a rozlehlé kdo nechtěl být na přímém slunci mohl se schovat pod dobře upravený stromový porost. Velké množství atrakcí a zájezdů, které Vám nabízí všudypřítomní prodejci.

Anonym, 10.08.2018, Datum pobytu: 25.7. - 1.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Delfin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Poreč

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622