Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Poreč Chorvatsko

 • Popis

  Podle některých zdrojů je právě toto malebné osmitisícové městečko snad tím nejnavštěvovanějším rekreačním centrem na jadranském přímoří. Tomu odpovídá i obrovská ubytovací kapacita. Součástí Poreče je taktéž menší ostrůvek Sveti Nikola, od kterého nás dělí vzdálenost jen 400 metrů. Hlavním turistickým lákadlem a velmi cennou historickou pamětihodností v jednom je unikátní Eufraziova bazilika, která byla před několika lety zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stavba pochází již ze 6. století a byla zasvěcena místnímu biskupovi a mučedníkovi sv. Maurovi. Pojmenována je ale podle svého stavebníka, biskupa Eufrazia. Velkolepé jsou hlavně nádherné byzantské mozaiky Matky Boží nebo Krista s apoštoly. Byla by veliká škoda, nechat si tento skvost ujít. V těsném okolí Poreče se nachází množství rozličných letovisek, jako je známá Lanterna, Ulika nebo Plava a Zelena laguna. Ve zdejších borových hájích si leckdo může připadat jako v pohádce, vždyť často sahají až přímo k hladině moře. Oblíbenou turistickou atrakcí je pobřežní autovláček, jehož výchozím bodem je náměstí Svobody.

  V minulosti byl Poreč římskou kolonií a plnila vždy, i později za byzantské nadvlády, velmi důležité funkce. V období, kdy byl součástí Rakouské říše, se dokonce stal hlavním střediskem Istrie. I v pozdějších obdobích bylo toto město v područí cizích vlivů, během druhé světové války bylo dokonce obsazeno Němci, což na něm zanechalo znatelné stopy. Více než 70 % budov bylo v této době zničeno. Patrně nejstaršími dochovanými svědky historie jsou pozůstatky Neptunova a Martova chrámu ze 2. století. Příklady románské architektury můžeme obdivovat tzv. Dům s balkonem nebo nově opravený Kanovnický dům.
  Nezapomeňme takvé na budovu Sněmovny, která byla upravena z původního františkánského kláštera.

 • Vzdálenost

  700

Nejnovější recenze Chorvatsko - Poreč

Celkem: 9,2 Skvělé místo pro ty, kteří mají rádi vše na jednom místě. V areálu apartmánů jsou dostupné veškeré služby, obchod s potravinami,...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé místo pro ty, kteří mají rádi vše na jednom místě. V areálu apartmánů jsou dostupné veškeré služby, obchod s potravinami, restaurace, bazén. Parkoviště. Celý areál je umístěn u moře, pláže jsou čisté, uměle vytvořené kamenné pláže s dobrým přístupem do moře. Apartmány jsou pohodlné, dobře vybavené, i když za posledních 7 let, kdy jezdíme na stejné místo se nic nezměnilo, nevidím ambice Chorvatů zvyšovat úroveň. Každý den mění ručníky a doplňují potřeby na toalety. Město Poreč je vzdálené cca 7 minut autem, dá se dojít podél moře pěšky nebo lodí přímo z areálu (jezdí skoro každou hodinu). Hotel doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohodlné, dostatečně vybavené apartmány s balkonem. Denně mění ručníky. V areálu jsou dostupné všechny služby, včetně programu pro děti a večerního programu s hudbou.

Strava
Volíme vždy ubytování bez stravy. V areálu jsou dostupné dvě příjemné restaurace.

Služby hotelu
animační programy pro děti, večerní program s hudbou pro dospělé, bazén, restaurace, recepce 24/7, parkoviště

Pláž
uměle vytvořená kamenná pláž, přístup po schůdkách, čistá, sprchy na pláži, lehátka za poplatek, moře čisté. Plavání je ohraničené provazem, dále plují lodě, ale místo pro plavání je dostatečné

Petra G., 09.10.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Laguna Bellevue Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Celkově jsme byli spokojeni.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 03.10.2018, Datum pobytu: 28.9. - 30.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Pical

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Byla to nádherná dovolená. Za tu cenu super a Krásná příroda. - je to 2 hvězdičkový hotel. Nevím co tu někteří čekají.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to nádherná dovolená. Za tu cenu super a Krásná příroda.

- je to 2 hvězdičkový hotel. Nevím co tu někteří čekají. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj malinký ale na přespávání to stačilo. Bylo čisto a denně uklizeno. Klimatizace nam nechyběla.

- kdo si stěžuje na klimatizaci.. Je tu několikrát napsáno že na hotelu není klimatizace a vy si stále budete stěžovat. Ze jsou male pokoje. Je to 2 hvězdičkový pokoj s velmi nízkou cenou. Berte na to ohledy.

Strava
Super vždy sme si vybrali a pochutnaly.

- neskutecne chování Čechů. Každý do kapes co se dalo a neskutecne pohoršení ze se plati piti k večeři.

Služby hotelu
Super byli moc vstricni.

- ze personál byl nepříjemný? Ani se nedivim když si češi neustále stěžují a chodi na recepci pětkrát denne s problémem.

Pláž
Nadherna plaz a příroda.

- někdo si tu stěžoval ze bylo v moři moc trávy (?) Za to opravdu nemůže hotel, takže není na miste psát to sem do recenzi.

Anonym, 01.10.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Delfin

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 7,6 S dovolenou jsme byli spokojení, až na organizaci cesty autobusem. Autobus v Praze nebyl označen CK a pan řidič byl na nás nepříjemný,...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli spokojení, až na organizaci cesty autobusem. Autobus v Praze nebyl označen CK a pan řidič byl na nás nepříjemný, když jsme se dotazovali, zda s ním pojedeme (na všechny cestující). V Brně při přestupu do jiného autobusu byl chaos, několik autobusů a davy cestujících a nikdo pořádně nevěděl, do kterého autobusu nastoupit ( v pokynech chybělo číslo nástupiště) a v kolik hodin se bude z Brna odjíždět. Uvítala bych seznam cestujících, který by byl vyvěšen na skle autobusu, a tím by se zabránilo běhání od autobusu k autobusu a za zaměstnankyní CK. Při zpáteční cestě se nás cestujících pan řidič ptal, zda jsme všichni, seznam cestujících neměl. Ale dojeli jsme v pořádku :o))) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli spokojení, každý den probíhal úklid pokoje a výměna ručníků.

Strava
Snídaně výborné, menu na oběd bylo horší, hodně smažených jídel a někdy ta jídla byla i k večeři.

Polévky nebyly dobré.

Služby hotelu
Se službami hotelů jsme byli spokojeni.

Pláž
Na pláži bylo čisto, přístup do vody byl uspokojující s botami do vody. Voda čistá.

Ilona Ouřadová, 30.09.2018, Datum pobytu: 31.8. - 9.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Delfin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Hezké,rada se tam budu vracet.Az na to cestování autobusem.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hezké,rada se tam budu vracet.Az na to cestování autobusem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojena ,až na to že v pokojích není klimatizace a připojení k wifi.

Strava
Spokojena,až na to čekání na stravu byla jsem spokojená.

Služby hotelu
V celku dobří.

Pláž
K tom nemám co napsat.

Jarmila Goronova, 28.09.2018, Datum pobytu: 31.8. - 9.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Poreč, Hotel: Delfin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Poreč

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622