Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Kvarner Chorvatsko

 • Vzdálenost

  700

 • Popis

  Oblast Kvarneru, tedy dvou chorvatských žup - Přímořsko-goranské a Licko-senjské - je specifická z opačného důvodu než například Istrie nebo Dalmacie. Na rozdíl od těchto oblastí byl Kvarner po dlouhá staletí pod přímým vlivem chorvatských vládců. Právě kvůli tomu zde můžeme najít rysy a zajímavosti ryzí chorvatské kultury, která nebyla až tolik ovlivněna vlivy z ostatních zemí. Bylo zde zachováno bohaté písemné dědictví v hlaholici, chorvatském písmu, které zde bylo užíváno od 9. do 19. století. Dalším typickým rysem oblasti je záliba v častých karnevalech, takže pokud přijedete v tu správnou dobu, rozhodně se nechejte zlákat bouřlivými rytmy, které vás dostanou do té správné nálady.

  Hlavním střediskem Kvarneru je důležitý přístav a nejvýznamnější město západního Chorvatska - Rijeka. Co se týče právě zmíněných karnevalů, jste v Rijece na tom správném místě. Místní slavnosti údajně patří mezi pět největších na světě a vynikají spojením staroslovanských tradic a městského karnevalu. Není výjimkou že se během této doby v městě shromáždí sto tisíc účastníků a hostů, mezi nimiž vynikají Holubjanští zvonkaři vyvolávající staré pohanské zvyky, a Morčiči pojmenovaní podle maurských sluhů v Benátkách. Ti se dokonce stali i jakýmsi místním symbolem a můžete je koupit snad na každém kroku například v podobě různých šperků. Ve Rijece rozhodně navštivte kostel ze 17. století, pojmenovaný podle sv. Víta, patrona města a samozřejmě i známé Trsatské hradiště, které bylo založeno již v předřímském období. Místní kostel Panny Marie je druhou nejvýznamnější poutní svatyní v Chorvatsku.

  Přímořské město Senji se může pochlubit snad nejvíce monumentální pevností celého Kvarneru ze 16. století - tvrzí Nehaj, která bývala útočištěm známých senjských uskoků, ochraňujících Chorvatské pobřeží před výpady z Turecka.

  Pro turismus je nejlépe přizpůsobeno jedno z prvních lázeňských středisek v Evropě - Opatija. V luxusním hotelu Kvarner vás okouzlí starobylá atmosféra dávných časů, pro kterou se zde často konají i důležité události nebo pořady. Mezi další věhlasné hotely patří například Palace, Zagreb nebo Opatija.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Kvarner

Celkem: 4,6 Konečný dojem kupodivu průměrný, ovlivněný vnějším prostředím a solidním jídlem. Pro starší klienty s jistým omezením chůze zcela...

 • 3 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Konečný dojem kupodivu průměrný, ovlivněný vnějším prostředím a solidním jídlem. Pro starší klienty s jistým omezením chůze zcela nevyhovující, protože je propojen stem schodů, které zdoláváte několikrát za den. Po detektivní snaze najdete možnost využívání tří různých výtahů, včetně kuchyňského. Informace o delegátovi Invie byla mylná, protože ten tam není. To také odpovídá kvalitě služeb. Ubytování velmi špatné, vybydlené pokoje na úrovni čtyřlůžkové ubytovny. K celkovému dojmu přispěly jak krásné počasí, tak i překrásné vonící borovice. Jinak děkujeme za práci pracovníkům cestovní kanceláře, se kterými jsem jednal. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelové pokoje pro klienty Invie zřejmě nejsou ty nejkvalitnější.

Strava
Jídlo bylo docela solidní, chutné až na jednotvárnou snídani a málo ovoce a zeleniny. Doporučujeme jinak organizovat snídaně a večeře pro V.I.P. klienty.

Služby hotelu
Personál odměřený, ne odpudivý, ne příjemný. Zřejmě již unavený.

Pláž
Nutno počítat s kamenitým pobřežím celé Severní Dalmácie a mít boty do vody. Je vidět snaha o zajištění vstupů do moře. Ocenili jsme i hotelové bazény.

Pavel Fidler, 25.09.2018, Datum pobytu: 16.9. - 20.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Kvarner, Hotel: Zagreb

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Cenově výhodná dovolená spíše pro ty, co chtějí jen ležet na pláži a neplánují chodit po městě, po barech a na zmrzlinu. Široko daleko...

 • 8 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Cenově výhodná dovolená spíše pro ty, co chtějí jen ležet na pláži a neplánují chodit po městě, po barech a na zmrzlinu. Široko daleko není nic kromě pěkného moře. Nejbližší restaurace je asi 700 m ale dle mého názoru s dost omezeným výběrem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pohodě, vybavení starší, ale za tu cenu naprosto odpovídající. Největší problém byl neuvěřitelně vrzající postel. Jakýkoliv pohyb museli slyšet sousedi o tři pokoje vedle a to mluvíme pouze o spánku :-) První noc jsme přetrplěli a pak si dali matraci na zem a bylo po problému.

Strava
Jídlo bylo dobré. V podstatě celé tři dny to samé. Na delší dovolené bych asi po několika dnech nevěděl co si dát. Kdo přišel pozdě, měl výběr dost omezený. Co mě ale zarazilo, že u večeře nebyla možnost jakéhokoliv pití. Pití dle obsluhy je možné si dát o patro výš v restauraci. U snídaní byl k dispozici džus, nevím proč u večeře ne. Zahraňoval to ovocný salát, který byl výborný, akorát poslední hodinu už nebyl. Před vchodem byla cedule se zákazem vnášení pití - nechápu.

Služby hotelu
Personál příjemný, snažili se se vším vyhovět. Byli jsme na krátkou dobu, tak jsme neměli tolik šancí poznat více.

Pláž
Pláž betonové plotny, horší přístup do vody. Jezdili jsme do nedaleké Crikvenice, kde jsou pláže hezčí.

Lukáš T., 25.09.2018, Datum pobytu: 18.9. - 21.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Kvarner, Hotel: Uvala Scott

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Je to pro nenáročné klienty vše staré, od vybavení pokojů po venkovní terásky. Není moc vhodné pro rodinky s děckama.

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Je to pro nenáročné klienty vše staré, od vybavení pokojů po venkovní terásky. Není moc vhodné pro rodinky s děckama. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou velmi skromně zařízené. Dokonce jsme neměli ani židli a dcera která byla s rodinou ubytována ve vedlejším pokoji měli jen jednu. Jsou vybavené pouze postelí, konferenčním stolkem a malou ledničkou. Koupelny jsou zrekonstruované, ale dobré. Nejhorší je okolí ubytovacích zařízení jsou totiž všude schody a připadáte si jako v bludišti než se dostanete ke svému pokoji. Ještě bych vytkla to, že schody nemají nijak zvlášť bezpečné zábrádlí a tak se malé děti musí opravdu hodně hlídat aby nepřepadli o patro níže.

Strava
Výborná!! Dokonce k večeři větší výběr než je kolikrát v all inclusive. Na stravu můžu opravdu poslat jen chválu, chutnalo nám moc.

Služby hotelu
Mimo toho že nám odevzdal personál klíče a pak si je jen převzal se nás nikdo celý pobyt ani nevšiml. Úklid pokojů v pohodě, denně vytřeno a vynesené koše.

Pláž
Dobrá jak pro koho. Pro děti to není. Jsou to betonová plata a schody do vody. Děti potřebují pláž aby si hráli né hlídat aby nespadli do hloubky. Já jsem nakonec byla spokojená. Ovšem vše vynahradí nádherně čistá voda, je tam krásná snad jsem ještě čistější vodu u moře neměla.

Jana Burdová, 25.09.2018, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Kvarner, Hotel: Uvala Scott

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 3,4 ......................................Plusy Moře Příroda Milí pan v samosce Jeden mladý kuchař...

 • 3,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
......................................Plusy

Moře

Příroda

Milí pan v samosce

Jeden mladý kuchař

.,.,.,.,.,.,,.,.,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,

......................................Mínusy

Občas zkažené jídlo

Občas rozmrazene jidlo

Nepříjemný, chladný a vyhořelí personál, až na uklízečky , ty byli sympatické.

Tuny prachu, staré matrace.

Komplex jako takové hezky na pohled, ale nezabavi vás krom more, a poloprázdných krámku.

Bez auta se připravte na turistické výlety do, ač pěkného městečka Kraljevica, ale vzdaleneho. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za tu cenu by člověk asi neměl být moc překvapený, ale přítelkyně je citlivá na roztoče a od chvíle co jsme přijeli z Čech začala mít rýmu, ucpaný nos a nemohla téměř dýchat. To prostě chcete na dovolene.

Ubytování jsme byli v komplexu Mirta, měly jsme pěkný skromný balkónek, funkční a užitečnou klimatizaci, dále koupelnu s vanou (bez špuntu) sprchou a záchodem.

Funkční televizi s MTV.

Lednička s mini mrazákem. Velké plus .

Strava
Do chvíle než jsme v kompotu našli zkažené ovoce, zralé na slivovici.

Převařenou rýži, špagety , nikde žádný kečup na dochucení a odporné vepřové koule, působilo to dojmem skříně závodní jídelny.

Vůbec žádné místní speciality, sem tam nějaká obyčejná smažená ryba, jinak rýže, bramborová kaše z prášku, vajíčka spíše hnědo zelená nežli žlutá . Džusy chuťově připomínající vodu s práškem.

Služby hotelu
Jaké služby? Recepce naprosto nesympatická,personál u snídani a večeří taktéž, známky vyhoření,věčně zamračený.

V komplexu mini krámek se suvenýry, malý můj obchod (velké plus neboť jídlo zde chutnalo lépe než to co nám "vařili".

Pláž
Ok, Kamínková. Doporučujeme obuv do vody.

Jiri Barta, 22.09.2018, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Kvarner, Hotel: Uvala Scott

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Dětské hřiště 3 fotografie

Celkem: 3,4 1.chce to auto jinak jste uvěznění pokud nechcete dávat okolo 40kun za bus a pokud nedojdete do Kraljevice cca 4km vzdálené, která je...

 • 4 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
1.chce to auto jinak jste uvěznění pokud nechcete dávat okolo 40kun za bus a pokud nedojdete do Kraljevice cca 4km vzdálené, která je skutečně nádherná, ale dostupnost je těžší

2.jidlo svoje

3.pokud máte alergii na roztoče prášky nepomohou

4.pokud jedete busem chce to mnoho zábavy, protoze čekání trvá

5.lekarnicka doporučuji hodně náplasti Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj působí skromně vybavení je sice staré, ale použitelné. Jen mnoho prachu v polštáři a dece. Jako plus považuji krásný výhled na moře a blízkost k moři. Koupelna menší, ale útulná.

Nejvíce me překvapilo, že jsme dostali jiný pokoj než jsme si objednali. Co si řekněte na pokoji slyší další asi 4 pokoje.

Strava
První dojem wow, ale po ochutnání tento dojem opadl. Třešně byly kvašené. Jídlo bylo pořád stejné a na můj vkus dost oleje. Pokud zde jede vegetarián bude nejspíš o troše rýže s listem salátu. Štrudl byl pravděpodobně rozmražen z minulé sezóny a pudink nemusí se vždy povést, ale rozhodně připálený bych nepodávala. Záchrana v podobě koblih a štrudlu byla v "mého obchodu".

Služby hotelu
Milujete-li sport je to fajn ale ping pong bych si zde netroufla hrát. A vlastně žádný ceník, nabídka nebyla nikde k nalezení. Málo lidí v personálu umí anglicky, domluva byla těžší.

Pláž
Přístup k moři není nejvhodnější pro hůře pohyblivé, protože počet schodů da zabrat. Některé schůdky když lezete do moře zůstanou v ruce mi přijdou dost nebezpečné. Dále je naprosto příšerná úprava terénu. V betonu jsou díry, které volají k úrazu hlavně u dětí a střepy povalující se kolem taky nic moc.

Anonym, 22.09.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Kvarner, Hotel: Uvala Scott

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 2 fotografie

Všechny recenze Chorvatsko - Kvarner

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622