Chorvatsko - Severní Dalmácie Chorvatsko

 • Popis

  Celá Dalmácie se těšila velké oblibě již období první republiky a nejinak je tomu i v dnešní době. Jsou tady totiž ideální podmínky pro rekreaci ? slunečního svitu je dostatek, bujné rostlinné porosty doplňují oblázkové pláže, kontrastující s mohutnou hradbou hor, která vypadá, jako by se zvedala přímo z moře.

  Severní Dalmácií označujeme oblast mezi Zadarem a Splitem. Vyniká nádhernou přírodou, které dominují národní parky plné téměř stále kvetoucích rostlin. Na severu se však přírodní podmínky poněkud liší, objevuje se zde liduprázdná skalnatá pustina. Okolní kaňony lákají horolezce nebo jen návštěvníky, kteří chtějí podniknout zajímavý a nevšední výlet. Když k tomu všemu připočteme ještě vodopády řeky Krka u Šibeníku nebo unikátní Plitvická jezera, vyjde nám oblast, která nemá daleko k ráji na zemi.

  Klidnou atmosféru této lokality nenaruší ani turistický ruch. Vyskytují se zde klidná letoviska, na rušné a honosné hotely zde narazíte jen zřídkakdy. Výjimkou potvrzující pravidlo jsou rušnější letoviska Biograd na Moru, Vodice nebo Primošten. Pokud ale pro svou dovolenou hledáte klidné prostředí, vydejte se do malebných rybářských osad Tribuni, Sukošan nebo Pakoštane. Obecně je severní Dalmácie bohatá na množství kulturních a stavebních památek. Velkou většinu z nich najdeme přímo v Zadaru, Šibeníku nebo v menším městečku Nin s nejmenší katedrálou na světě.
  Na své si zde přijdou i milovníci jachtingu, kterých je k dispozici několik jachtařských přístavů s bohatou nabídkou služeb. Největším a nejznámějším z nich je marina Dalmacija nebo některé přístavy v Zadaru.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Severní Dalmácie

Celkem: 6 Okolí hotelu i strava super. Stejně tak personální hotelu i paní na recepci. Bohužel vybavení hotelu je dost zastaralé. Do Pirovace...

 • 4 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Okolí hotelu i strava super. Stejně tak personální hotelu i paní na recepci. Bohužel vybavení hotelu je dost zastaralé. Do Pirovace bychom se rádi zase vrátili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zastaralé vybavení jak pokojů, tak hotelu celkově.

Strava
Chutná. Rozmanitá. Vždy bylo všeho dost.

Služby hotelu
Kromě standardu jako Wi-Fi atd služby žádné. Bazén byl zavřeny. Na kulečníku jsme nikoho neviděli. Pronajmuti lehatek na plazi také velmi chaotické, někdy tam ani nikdo nebyl.

Pláž
Pláž kamenita. Ihned u hotelu a moc krásná. Krásné moře bez ježků blízko u pláže.

Ludmila K., 25.12.2019, Datum pobytu: 13.9. - 22.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Severní Dalmácie, Hotel: Miran

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 6 Začátek byl nepříjemný a nedůstojný - příjezd měl být nejdříve v 6 hodin ráno, ale vysadili nás ve 3,30 s malými dětmi na kruhovém...

 • 5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Začátek byl nepříjemný a nedůstojný - příjezd měl být nejdříve v 6 hodin ráno, ale vysadili nás ve 3,30 s malými dětmi na kruhovém objezdu uprostřed městečka, řidič předal telefonický kontakt na delegátku s tím, že o nás už ví. Nevěděli jsme, kde se nacházíme, takže jsme volali delegátce, která byla také v šoku. Navedla nás k našemu ubytování s tím, že si máme nechat zavazadla v úzké chodbě penzionu a počkat na pláži do rána. Penzion jsme nemohli najít, protože fotka v inzerátu zachycovala vedlejší větší a luxusnější penzion a nebylo jasné, že je k němu přilepený malý úzký dům o dvou apartmánech. Nikde nebyl název Riva, ve vedlejším baru název nikdy neslyšeli. Když jsme po skoro hodinovém bloudění sem a tam konečně pochopili, museli jsme nechat opravdu jen zavazadla v odemčené chodbě, kam měl přístup kdokoli, a odebrat se někam, kde se dalo sednout. Na molu jsme museli přečkat do rána. Byla zima, nad ránem totální mlha, nebyli jsme na to připravení a jako bezdomovci jsme leželi na plážových lehátkách. Paní majitelka se o nás přes delegátku dozvěděla a přišla nám dřív uklidit, abychom se mohli nastěhovat a odpočinout. za to jsme byli vděční, ale dojem z nepovedené organizace nezmizel. Paní majitelka byla ochotná nám vždy přikoupit, co chybělo, ale bylo těžké ji dohledat. Místo bylo v centru nočního života a bylo velmi hlučné do 3 do rána každý den, v pátek skoro do 6. Klimatizace nefungovala a vedro nedovolilo zavřít dveře na terasu. Pokud bychom neměli děti, tak by to ani tolik nevadilo. Město celkově je skvělé na dovolenou, ale ubytování a organizace mají co vylepšovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bylo jakž takž v pořádku, ale kdybychom se neozvali, tak půl věcí nefungovalo. Asi vzhledem k rychloúklidu kvůli našemu brzkému příjezdu nebylo příliš čisto. Matrace pod prostěradly zatečené... Kladně hodnotíme velkou příjemnou terasu.

Pláž
S plážemi jsme byli spokojení, hezké místo s více možnostmi.

Anonym, 26.10.2019, Datum pobytu: 9.8. - 18.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Severní Dalmácie, Hotel: Apartmány Riva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 dobré

 • 4,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší hotel včetně vybavení, sice čisto, úklid každý den, ale připadáte si jako na ubytovně, dlouhá chodba, jedny dveře vedle druhých a z chodby vše slyšet, k naší smůle bylo i to, že čtvrtý den bylo v hotelu ubytováno na 80 náctiletých, na dvě noci, hrozný, neskutečný kravál, o tom nás nikdo neinformoval, v plné sezóně to zde musí být mazec, myslím, že za stejné peníze se dá pořídit ubytování na úplně jiné úrovni.

Strava
strava bez připomínek, jídlo dobré a můžete si vybrat, jen by k večeři mohl být jeden nápoj v ceně.

Služby hotelu
úklid každý den, personál fajn.

Pláž
malá pláž přímo u hotelu, mimo sezónu stačí, v sezóně ne, ale podél pobřeží se táhne docela pěkná pláž, možnost výběru, moře čisté, ale moc se nepotápějte.

Ivana K., 02.10.2019, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Severní Dalmácie, Hotel: Miran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Místo bylo krásné, přímo na nábřeží s pohledem na kotvící lodě a moře s ostrovy okolo.

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Místo bylo krásné, přímo na nábřeží s pohledem na kotvící lodě a moře s ostrovy okolo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán byl menší, ale pro dva dostačující. Jediné minus byl komín z pece na pizzu a odvětrání z kuchyně, které bylo kolem terasy. Ale výhled z terasy byl skvělý.

Strava
Měli jsme jen snídani. Ta byla jednotvárná a kupodivu velice málo zeleniny.

Služby hotelu
Žádné služby jsme nevyužívali. Byli jsme rádi, že nám umožnili nastěhovat se už v dopoledních hodinách. A při odjezdu nám uschovali kufry až do odjezdu.

Pláž
Pláže byly rozdílné. Betonové, štěrkové i kamínkové. Vstup do moře pozvolný, vhodný pro děti a neplavce, ale i průzračná voda i bez šnorchlu bylo vidět co plave na dně moře.

Jana V., 25.09.2019, Datum pobytu: 13.9. - 22.9.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Severní Dalmácie, Hotel: Apartmány Maslina

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pohled z terasy 3 fotografie

Všechny recenze Chorvatsko - Severní Dalmácie