Chorvatsko - Makarská riviéra Chorvatsko

 • Popis

  Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

  V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

  Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

  Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

  Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Makarská riviéra

Celkem: 9,2 Hotel pěkný, stravování dobré, wifi super. Bazény také skvělé. Personál milý. Hned u promenády a moře. Co nám trochu vadiko, byla...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel pěkný, stravování dobré, wifi super. Bazény také skvělé. Personál milý. Hned u promenády a moře. Co nám trochu vadiko, byla každodenní hlasitá živá hudba (cca do 23 hod), protože jsme s sebou měli roční dceru (takže bych příště vyžádala pokoj někde bokem). Další věc - dětskou postýlku půjčují za 10 EUR na DEN! Takže vzít svojí anebo si člověk může rovnou koupit svou na místě... ???? U vnitřního bazénu není jediná židle/ lavička, není si tedy ani kam položit ručník. Ale jinak vše super, celkově jsme byli spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje zrekonstruované, hotel hezký, čistý.

Strava
Dobrá, někdy fronty.

Služby hotelu
V pořádku.

Pláž
Oblázky, moře čisté.

Pavla Košťálová, 18.06.2021, Datum pobytu: 8.6. - 15.6.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Bluesun Hotel Alga

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7,2 Dovolená byla super v krásné pláže a okolí. Parádní výhled na moře .

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla super v krásné pláže a okolí. Parádní výhled na moře . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klimatizace, wi-fi a výhled na moře .Cena za apartmán jako celek měla být určitě nižší.

Strava
Vlastní

Služby hotelu
Vše ok

Pláž
Krásná

Anna K., 15.11.2020, Datum pobytu: 17.7. - 26.7.2020
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Vila Porat

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

výhled na moře 1 fotografie

Celkem: 9,4 Krásných 14 dní v depandacích Maslinik u hotelu Bluesun Jadran. Opět jsme nebyli zklamáni, hotelem, stravou, ubytováním, obsluhou. Trošku...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásných 14 dní v depandacích Maslinik u hotelu Bluesun Jadran. Opět jsme nebyli zklamáni, hotelem, stravou, ubytováním, obsluhou. Trošku problémy jsou s „novou“ pláží. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Do hotelu jsme přijeli v devět hodin ráno. Očekávali jsme, že budeme ubytováni až kolem čtrnácté hodiny, jako v jiných hotelech. Recepční řekla, přijďte v 10, Přitom mi okamžitě předala bez problémů kartu k otevření závory na parkoviště.

V 10.00 jsme dostali další kartu k otevření pokoje v depandanci Bjelica a „náramek“ na ruku k využívání všech služeb hotelu.

Měli jsme objednaný pokoj 2 + 0, dostali jsme pokoj 2+1 , dvě místnosti s velkým prostorem, dvěmi většími skříněmi s nástavcem, televizí, trezorem. Koupelna byla sice menší, sprchový kout a záchod, umyvadlo, ale pro jednu osobu místa dost. Mohu napsat, že takové ubytování jsme ještě v hotelu této kategorie neměli.

Strava
S kvalitou stravy jsme byli též spokojeni. Každý si musel vybrat. Snídaně teplé (párečky, klobásky , opečená slanina (ňam) smažená vejce, vaječná omeleta aj.) nebo studené (několik druhů salámů, sýru, jogurtů a příloh k nim), ovoce čerstvé i sušené. Výběr byl i v pečivu.

Obědy a večeře byly též dobře připraveny, Minimálně dva druhy ryb a i ostatní maso se střídalo (kuřecí, vepřové, jehněčí, hovězí, kachní). Příloh bylo též dostatek (hranolky, rýže, různé těstoviny, pizza). Nechutnali jen vařené vodnaté brambory.

Výdej stravy byl ztížen „hygienickými“ opatřeními, kdy jídlo nabírali číšníci. Jediná chyba, nerozuměli slovu „malo“.

Zákusky zasluhují zvláštní pozornost. Byli výborné. Na závěr jídel byla pravidelně zmrzlina , co „hrdlo ráčilo“.

K pití pivo, vína, limonády. V pool baru též možnost několika druhů místních tvrdých alkoholů, kávy a míchaných nápojů. Nám nejvíce chutnal Green Dream.

Služby hotelu
Již jsem chválil v předešlých řádcích. Recepce na podtrženou jedničku.

Úklid též probíhal pravidelně a poctivě. Minimálně třikrát měněno povlečení, nachystané ručníky každý den.Zameteno.

U každého vchodu kamkoliv byla nachystána dezinfekce rukou. Zaměstnanci chodili včetně šéfů v rouškách.

U bazénu každý den probíhal vodní aerobic se šikovnou cvičitelkou pocházející až z Alžírska. Možné je zahrát si tenis, ping pong, využít fitness. Nabízí i zapůjčení kol

Několikrát večer hrála u bazénu i živá hudba.

Bazén čistý, voda teplá. Každý den ráno luxovali nečistoty. Lehátek u bazénu dostatek, v sezóně asi málo.

Kladně hodnotím i možnost parkování zdarma v prostorách hotelu.

Pláž
Tak to je jediný zápor tohoto pobytu. Pro rozšíření pláže sem byly navezeny drcené kameny, které zdaleka nepřipomínají oblázky a kamínky opracované mořskou vodou. Možná za 50 let to bude OK.

Pláž se dostatečně rozšířila, je minimálně 2 x tak široká než bývala. Do vody tedy jen v botách. Na pláži půjčují lehátka a slunečníky, letos už za 50 kun.

V dosahu je možno využít radovánky na padáku za člunem, půjčení si lodi, skútru a jiné.

Na lepší pláž se dá popojít před hotel Jadran, kde je stále otevřená branka, nebo směrem k centru Tučep, kde je asi po 200 metrech typická chorvatská pláž.

B B, 28.09.2020, Datum pobytu: 12.9. - 26.9.2020
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Depandance Maslinik

Byla tato recenze užitečná? Ano (9) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 10 Velmi dobré, nemám připomínky.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré, nemám připomínky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v naprostém pořádku.

Strava
Chutná a rozmanitá.

Služby hotelu
Vstřícné.

Pláž
Blízko hotelu a odpovídala nabídce.

Alena Zegermacherová, 24.09.2020, Datum pobytu: 11.9. - 20.9.2020
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Antonija

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 10 Byla jsem naprosto spokojená nejen já, ale i maminka.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem naprosto spokojená nejen já, ale i maminka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super.

Strava
Vynikající strava, bezva personál hotelové restaurace, čisto, klid.

Služby hotelu
Skvělé, každopádně doporučím ostatním budoucím návštěvníkům.

Pláž
Paráda

Taťána Hradová, 23.09.2020, Datum pobytu: 11.9. - 20.9.2020
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Dalmacija

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Makarská riviéra