Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Chorvatsko - Makarská riviéra Chorvatsko

 • Popis

  Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

  V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

  Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

  Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

  Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Makarská riviéra

Celkem: 10 Báječná dovolená, která naplnila ve všech směrech předpokládané očekávání.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená, která naplnila ve všech směrech předpokládané očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý pokoj s pravidelným úklidem, zajištěn objednaný balkon s výhledem na moře. Pokoj dostatečně velký. Pouze klimatizace by měla být výrazněji chladnější.

Strava
Pestrá a různorodá strava včetně ovoce a desertů.

Služby hotelu
Čistý hotel na úrovni, solidní služby, ubytování bez problémů, strava dobrá a pestrá.

Pláž
Dostupnost k pláži báječná, pláž oblázková s možností usadit se přímo pod borovicemi, báječná čistá voda, lidí více ale ve snesitelném množství.

Miloš J., 11.08.2018, Datum pobytu: 25.7. - 1.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Bluesun Hotel Marina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Celkový dojem byl uspokojivý.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem byl uspokojivý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Z ubytování jsme byli velice zklamáni. Když jsme vstoupili do pokoje, který nám byl přidělen vyvalil se na nás zápach z toalety, tak jako by jste byli na veřejných toaletach toho nejhoršího kalibru.Tak jsme se vrátili na recepci a žádali jiný pokoj.Když jsme se vrátili na ten první pokoj pro zavazadla tak byl pokoj provoněn osvěžovačem vzduchu ,aby přerazil ten zápach. Tak tento hotel už nikdy.

Strava
Strava průměrná. Jídlo ,o které byl větší zájem se nedoplňovalo jako byly saláty atd. Polévky byly vždy dvě vývar , ve kterém jsme nikdy neměli jedinou nudli.

Služby hotelu
Dobré .Výměna ručníků denně .

Pláž
Dostupnost na pláž dobrá ,možnosti šnorchlování žádné,kvalita vody dobrá ,ale obsazenost pláže velká.To jsme čekali ,jelikož Makarská je vyhledávaným letoviskem.Proto i my jsme se sem chtěli podívat.

Jana Kudličková, 11.08.2018, Datum pobytu: 25.7. - 30.7.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 celkovy dojem stredni,,,

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
celkovy dojem stredni,,, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel starši mohlo byto byt lepši, nihdo nam ne zikal ze tam ne bude klimatizace a obytovalu nas jako rodiny do pokoje ktery mnel všichni postele zvlašt musili jsme posouvat postele do hromadu,,,

Strava
strava prumner mohlo by byt snidane trochu pestrejši ne furt stejne kazdy den a zadna zelenina.

Obed maso kazdy den a zadna ryba.

Večeře taky mohla byt lepši....

Služby hotelu
Sluzby hotely nic moc ani jednou nam za 7 dni ne vymenily povlečeni uklid pokoje prumněr,,,,

Pláž
Plaz v pohode okoli taky,,,

Nataliya Z., 09.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Alem

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Všetko zodpovedalo vyjadreniam makléra, ktorý pobyt predával, ale prestupovanie v Bratislave a prenášanie batožiny bolo náročné a to sme...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všetko zodpovedalo vyjadreniam makléra, ktorý pobyt predával, ale prestupovanie v Bratislave a prenášanie batožiny bolo náročné a to sme dopredu nevedeli. Čakanie a presúvanie zneprijemnilo dojem zo zájazdu. Zo skúseností s inými CK nás mal v mieste pobytu čakať delegát. Keďže sme docestovali do Basko Polje 5.40 hod. a nik nás nečakal, bolo to pre mňa neprijemnym prekvapením. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zodpovedá sľúbenej úrovni. Bolo čisto.

Strava
Všetko v norme, možno pestrejšie raňajky. Chýbala v nich zelenina.

Služby hotelu
Skromné, personál úctivý.

Pláž
Úplná spokojnosť.

Helena Sochová, 09.08.2018, Datum pobytu: 27.7. - 5.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Alem

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Pěkná dovolená. Vše odpovídalo.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená. Vše odpovídalo. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 09.08.2018, Datum pobytu: 27.7. - 5.8.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Vila Grubišič

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Makarská riviéra

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622