Chorvatsko - Makarská riviéra Chorvatsko

 • Popis

  Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

  V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

  Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

  Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

  Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Makarská riviéra

Celkem: 8 Cena odpovídala kvalitě,nicméně bychom se velice rádi vrátili do tohoto klidného a pěkného hotelu i příští rok.Celkově,kdy plusy...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídala kvalitě,nicméně bychom se velice rádi vrátili do tohoto klidného a pěkného hotelu i příští rok.Celkově,kdy plusy převažují nad mínusy můžeme toto místo doporučit,jen s připomínkou,že se jedná o hotel pro nenáročnou klientelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný,prakticky zařízený,terasa společná s ostatními apartmány.Orientace terasy byla na mořskou stranu,tudíž byl nádherný výhled na moře a pláže.

Strava
Snídaně byly jednotvárné ale chutné (párky,vejce,džemy,křupínky)ale chybělonám více druhů ovoce a zelenina.Večeře byly výběrem ze 3druhů jídel,kde si každý najde to své.Porce jsou přiměřené,spíše menší a pod pojmem dezert se naše představy rozcházejí - pro nás moučník,pro ně banán nebo jablko.

Služby hotelu
Personál byl velmi vstřícný a milý,úklid na pokoji probíhal pouze na vyžádání,tak jako výměna prádla,nicméně vždy vše bylo v pořádku.

Chtěli bychom však vyzdvihnout služby personálu v jídelně,kdy jejich přístup byl tak vstřícný,že jsme si připadali jako bychom v hotelu bydleli ne tři dny,ale tři měsíce.

Pláž
Pláže se skládali z malých oblázků,a jsou situovány cca 2 až 10m od hotelu.Pro nás jako rodinu s dětmi ideální stav.Vstup do moře velmi pozvolný.

Petra Neumannová, 23.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 19.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Riva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Výborné

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v pořádku.

Strava
Vynikající kuchyně

Služby hotelu
Vše o.k.

Pláž
Čisto,moře úžasné

Petr Dolejš, 23.09.2021, Datum pobytu: 15.9. - 20.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je dostačující pro nenáročné cestovatele, kdo zná Chorvatsko a ubytování v soukromém apartmánu tak si zde nemá nač stěžovat, předpokládám, že kdo jede k moři nehodlá strávit dovolenou zavřený na pokoji, co musím vyzdvihnout je skutečnost, že majitel penzionu Marko Novak nás ráno vyzvedl u autobusu a hned nás také ubytoval což v 6 ráno po únavné cestě je super, musím pochválit úklid, vždy nachystaný gril a to i dvakrát denně podle toho kdo kdy chtěl, Marko se o vše postaral a po celou dovolenou s úsměvem za to musím dát palec nahoru, kuchyňka vybavená úplně vším co potřebujete k přípravě jídla na pokoji vč. konvice na kafe, fakt spokojenost a příjemná atmosféra jak ze strany jeho maminky tak personálu na úklid.

Strava
Bez stravy, ale majitel může zařídit polopenzi, nebo jen večeře v místní restauraci ,,Hrast,, sousedé tam chodili na večeři a moc si to pochvalovali.

Služby hotelu
Úklid probíhal po třech dnech se vším všudy, spokojenost.

Pláž
Asi 50m po schodech, dalo se to zvládnout, drobné kamínky x km doprava i doleva, pláže jedny z nejhezčích v Chorvatsku.

Miloslav V., 22.09.2021, Datum pobytu: 6.9. - 19.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Vila Bonanca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Na tuto dobu skvělé počasí, jen na pláži hodně lidí, kteří se nevybíravě namačkaji úplně natěsno.A na pokoj bych přidala obouvátko. Jinak...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Na tuto dobu skvělé počasí, jen na pláži hodně lidí, kteří se nevybíravě namačkaji úplně natěsno.A na pokoj bych přidala obouvátko. Jinak úplná spokojenost, ubytování, jídlo, úklid, služby delegátů i recepce na vysoké úrovni. Veliká pochvala pro paní delegátkou z busu č.3, která nás doprovázela domů, a šofery, za ochotu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nové vybavení, pokoje menší, ale prakticky vybavené, čisté, denně čisté ručníky, blízko k moři, výhled na moře fantastický.

Strava
Výborná, sice větší jídelna, ale čisto, rychlé doplňování.

Služby hotelu
Pochvala recepčnímu, po ztrátě karty okamžitě vybavil novou bez sankcí.

Pláž
100 metrů, oblázky, moře čisté, jen někteří jedinci se při ležení ve stínu cpali až na nás...později jsme si okolo lehátka rozprostírali ručník....

Věra Jírů, 22.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 19.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

9 fotografií

Celkem: 7,4 Klady prevazovali

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Klady prevazovali Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starsi hotel,zasluhoval by renovaci,sluzby,uklid na pokoji vyborne.

Strava
Vyborna,nemelo to chybu.

Služby hotelu
Bez chyb.

Pláž
Plaze vyborne,kazdy si vybral tu svoji.

Petr S., 21.09.2021, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Valamar Rivijera Sunny Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Makarská riviéra