Chorvatsko - Makarská riviéra Chorvatsko

 • Popis

  Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

  V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

  Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

  Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

  Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Makarská riviéra

Celkem: 8,6 Veľmi pekné prostredie

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Veľmi pekné prostredie Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moderne zariadené izby

Strava
Celkom dobrá, chýbala nám zelenina

Služby hotelu
Ochotní personál

Anonym, 05.04.2018, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovka

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (3)

Celkem: 6,4 Město Igrane bylo hezké, ale ubytování teda nic moc. A to nejsem žádný rozmazlený člověk, několikrát jsem spal v přírodě pod širákem. Ale...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Město Igrane bylo hezké, ale ubytování teda nic moc. A to nejsem žádný rozmazlený člověk, několikrát jsem spal v přírodě pod širákem. Ale když už jedu na dovolenou, tak čekám, že to bude lepší. Náš pokoj rozhodně neodpovídal třem hvězdičkám. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Podle obrázku jsme si mysleli, že náš pokoj bude větší, ale omyl. Byla zde pouze jedna hlavní místnost, balkón a koupelna. Koupelna nic moc, sprcha i záchod poměrně zastaralé. Malá příruční kuchyň byla také starší ,ale moc jsme jí nevyužívali. Apartmán by si měl ubrat jednu hvězdičku, například hotel Angeli ve Vodici, kde jsme byli dvakrát, je též tříhvězdičkový, ale kvalita je na vyšší úrovni.

Strava
Měli jsme dokoupenou polopenzi v blízké restauraci. Snídaně nic moc, očekávali jsme švédské stoly, což bývá opravdu ve většině případů. Ale člověk se z toho najedl, nebyl to nejhorší výběr. Večeře na tom byly podstatně lépe, každý den výběr ze tří chodů plus před každým jídlem byla polévka a po každém jídle dezert. Nápoje k večeři bohužel za poplatek. Doplňkové stravování ve zdejších restauracích a obchodech - spokojenost.

Služby hotelu
Žádné služby jsme nevyužívali, kromě wi-fi, která fungovala bez problému.

Pláž
Městská pláž byla poměrně plná, radši jsme chodili na pláž, která byla sice dál, ale mnohem lepší, větší na šířku a bylo zde i méně lidí. V Igrane i v okolí je krásná středomořská příroda, párkrát jsme byli i na tůrách, které byly hezké, ale v tom horku poměrně náročné. Jeden den jsme byli na výletě lodí, který byl skvělý.

Hynek B., 14.02.2018
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Apartmány Prug

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,2 Makarská je krásná bohužel co se týče hotelu-hrozné!

 • 3,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Makarská je krásná bohužel co se týče hotelu-hrozné! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ihned po příjezdu jsme byli znehuceni čistotou (spíše nečistotou pokoje)

Pokoj snad nebyl ani uklizený a ani vyvětraný. Ve skříních tolik prachu že oblečení jsme měli raději v kufrech. V koupelně po celou dobu dovolené smrděl odpad.

Strava
Česká kuchyně ale bohužel hrozná. Snídaně nedostačující a večeře bez chuti (vařili studenty SŠ a bylo to znát)

Pláž
Pláž je bezplatná,čistá s pozvolným vstupem do moře. Je zde spousta vyžití pro děti i nabídka vodních sportů.

Anonym, 20.01.2018, Datum pobytu: 7.8. - 20.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Penzion Bartulović

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Ubytování, přesto, že bylo v nezrenovovovaném pokoji, tak bylo perfektní, nábytek sice starší, ale plně funkční, denně úklid, čisté...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování, přesto, že bylo v nezrenovovovaném pokoji, tak bylo perfektní, nábytek sice starší, ale plně funkční, denně úklid, čisté ručníky, výhled z balkónu sice ne na mořskou stranu, ale na hory byl také příjemný, hotel přesto, že byl plně obsazen, tak byl klidný ... Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava polopenze bezchybná, velký výběr jak na snídani, tak večeři formou bufetu - každý si vybral dle své chuti, denně i místní speciality. Jinak v místě i na konci sezóny přehršel restaurací a kaváren, v dosahu i místní dibře zásobené obchody ...

Pláž
Pláže čisté, výběr místa dle chuti , od jemně oblázkové , bylo kde se převléknout, dojít na WC, občerstvení.

I když to byl poslední týden sezóny , moře krásně teplé a slunečné počasí

Lenka S., 14.01.2018, Datum pobytu: 22.9. - 1.10.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovka

Byla tato recenze užitečná? Ano (9) Ne (0)

Celkem: 8,4 Pěkná dovolená a dobrý poměr "služby/cena".

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená a dobrý poměr "služby/cena". Zobrazit celou recenzi

Anonym, 23.11.2017, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2017
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Ivando

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Makarská riviéra

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL