Chorvatsko - Makarská riviéra Chorvatsko

 • Popis

  Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

  V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

  Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

  Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

  Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

Nejnovější recenze Chorvatsko - Makarská riviéra

Celkem: 9 Celkově dobré Biokovka je zaručená kvalita

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkově dobré Biokovka je zaručená kvalita Zobrazit celou recenzi

Josef Bartoň, 29.09.2022, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.2 Moc krásná a udržovaná zahrada, přístup k pláži i pro starší lidi či vozíčkáře, bezbariérové přístupy.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Moc krásná a udržovaná zahrada, přístup k pláži i pro starší lidi či vozíčkáře, bezbariérové přístupy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje už mají něco za sebou, chtělo by to trochu vylepšit na to, že má hotel 4*, lednice na pokojích katastrofa, to stejné se dá říci o připojení na Wi-Fi. Ale kdo jezdí Chorvatsko 2 krát do roka již 20 let s některými nedostatky už tak nějak počítá předem.

Strava
Musím pochválit hotelovou kuchyni, obrovský výběr, včetně ryb a mořských plodů, snídaně pořád stejné, ale nepřeberný výběr, večeře jedním slovem úžasné. Pokud máte polopenzi připravte se , že u večeře si nápoje platíte a nejsou zrovna levné.

Služby hotelu
Využili jsme pouze hotelové parkoviště 3€ den.

Pláž
Super, jemné oblázky, čisto, pozvolný vstup do moře, hotel nemá na pláži své lehátka, připravte si 70kun za lehátko na den.

Miloslav V., 29.09.2022, Datum pobytu: 16.9. - 25.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Bluesun Holiday Village Afrodita

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 standart

 • 6.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
standart Zobrazit celou recenzi

Ubytování
standart

Strava
bez stravy

Služby hotelu
standart

Pláž
bez komentáře

Jiří Kopp, 28.09.2022, Datum pobytu: 15.9. - 24.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Vila Jure

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Velmi dobrý dojem

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý dojem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super, jsem velmi spokojená

Strava
Strava byla velice chutná, rozmanitá, chuťové buňky měli co dělat

Pláž
Dostupnost k moři dobrá, byla možnost si vybrat místo kW koupání

Antonie Štolcová, 28.09.2022, Datum pobytu: 15.9. - 24.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Penzion Velimir

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 8 Super.

 • 9 Ubytování
 • 3 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Splnilo očekávání,krásný výhled z balkonu.Krásná malá plážička hned u vchodu.Úklid dle domluvy,výměna ručníků,doplňování toaletních potřeb-vše fungovalo.

Strava
Velké zklamání,jak snídaně,tak večeře...a to opravdu nejsem náročný strávník.Nebylo z čeho vybírat,vařilo se ,,z vody",většinou úplně bez soli ,bez chuti a nebo naopak přesolené.Nic horšího jsem co se týká jídla doposud nezažila.Jenom ten,kdo tam byl-ten ví o čem tady píšu.

Chodili jsme se dojídat do Blatnice nebo do Gradacu.

Služby hotelu
Recepce fungovala v den příjezdu a večer před odjezdem.Jinak pan majitel řešil soukromé akce a recepce zůstávala prázdná.Když měl kdokoli nějaký požadavek,musel volat delegáta a vše se řešilo se zpožděním.Pan delegát i paní delegátka byli oba MOC příjemní a ochotní!!!!

Pláž
Krásná,čistá,málo lidí a hned u hotelu.

Jana N., 27.09.2022, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Makarská riviéra, Hotel: Riva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Makarská riviéra