Chorvatsko - Ostrov Pag Chorvatsko

 • Popis

  Soustřeďuje patrně nejvzácnější kulturní dědictví ze všech zadarských ostrovů a je zároveň největším z nich. S pevninou je spojen mostem se starobylou strážnou věží. Díky prudce vanoucí boře se z většiny ostrova stala holá a kamenitá pustina, na některých místech však najdeme makchiové porosty, v západní části jsou běžné i borovice. I přes poměrně nehostinné, a pro zemědělství ne právě výhodné podmínky, se zdejším obyvatelům daří pěstovat víno, ovoce a především olivy na severním poloostrově Lun. Ostrov bývá také nazýván ostrovem soli, sýru a krajky.

  Nejznámějším a velmi lahodným sýrem je pažský sýr, do jehož výroben můžete přímo zavítat a vidět na vlastní oči, jak se tato specialita připravuje. Kromě sýra se zde vyplatí ochutnat i skvělé jehněčí maso, považované za nejlepší v celém Jadranu. Sůl se z místních slaných jezírek získávala již od starověku, což bylo později nahrazeno modernějším způsobem - opařováním přímo mořské vody. O tom, že sůl je zde nad zlato, svědčí hlavně fakt, že sůl z tohoto ostrova činí 2/3 celkové chorvatské produkce. A věhlasnou krajku nalezneme na pokrývkách hlavy - součástech tradičních ženských lidových krojů.

  V minulosti byla celá oblast postižena ničivým zemětřesením, při kterém se do moře propadlo celé římské město Cissa, jehož zbytky jsou dodnes viditelné na dně moře. Na historickém jádru Pagu se neoddiskutovatelně podepsala ruka slavného chorvatského architekta Jurja Dalmatince. Najdeme zde totiž pravidelné ulice s počátkem vzniku v 15. století. Snad největší dominantou v centru je kostel Nanebevzetí Panny Marie ze stejného období. Jinak ostrov nabízí spíše klidnější dovolenou, která je vhodná pro opravdovou relaxaci a odpočinek.

 • Vzdálenost

  810

Nejnovější recenze Chorvatsko - Ostrov Pag

Celkem: 9,8 Mobilni domky mely vse potrebne a vse fungovalo. Mohu doporucit.

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Mobilni domky mely vse potrebne a vse fungovalo. Mohu doporucit. Zobrazit celou recenzi

Martin Lysák, 21.09.2021, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Ostrov Pag, Hotel: Camping Straško

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Okolí Apartmánu pěkné, apartmán je dobře situovaný. Kousek od moře, po celém Mandre pěkné pláže. Majitel apartmánu příjemný pán.

 • 4,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Okolí Apartmánu pěkné, apartmán je dobře situovaný. Kousek od moře, po celém Mandre pěkné pláže. Majitel apartmánu příjemný pán. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování by celkem ušlo, až na koupelnu. Sprchový kout špinavý, na spárách a dveřích sprcháče plíseň. V koupelně neodtíkala voda, jinak pavučiny a mrtvý hmyz v apartmánu.

Pláž
Pláže super po celém Pagu, kdo nechce cestovat po ostrově vystačí si i na pláži v Mandre

Veronika P., 07.09.2021, Datum pobytu: 28.8. - 4.9.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Ostrov Pag, Hotel: Apartmány Bernardica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Kemp Straško je zaměřen hlavně na děti, každý den měly diskotéku, mají tam i dvě herny, v které vám děti pohlídají. Jedna je pro děti 0-3...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Kemp Straško je zaměřen hlavně na děti, každý den měly diskotéku, mají tam i dvě herny, v které vám děti pohlídají. Jedna je pro děti 0-3 a druhá pro starší. Po celém kempu jsou dětská hřiště a mini zoo. Každé ráno se dá v kempu koupit čerstvé ryby. Doporučuji si vzít kolo nebo koloběžku, kemp je rozsáhlý. My jsme moc koloběžku nevyužili, měli jsme vše kousek od ubytování. Kemp je čistý, plný zeleně i bylinkových zahrádek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v mobilhome Adria Lux, ubytování je blízko pláže i bazénů (cca 50m). Kousek je i zmrzlina, kebab, pizza, obchod, pekárna a stánek se zeleninou. Ubytování bylo čisté. Terasa dostačující. Ve vybavení bylo vše potřebné... velká lednice s mražákem, mikrovlnka, kávovar, nádobí, jediný co chybělo byla varná konvice.

Pláž
Pláž je oblázková, prostorná, nestalo se, že by byla hlava na hlavě. Voda je čistá, krásně průzračná. Na šnorchlování toho vidět moc není, sem tam ryba, mušle skoro žádné, kdo není náročný tak OK. V bazénech řádily hlavně děti, ale nebyly přeplněné. Každý bazén je jinak hluboký a teplota vody je v každém trochu odlišná. Lehátka u bazénů i na pláži byly zadarmo.

Lucie H., 01.09.2021, Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Ostrov Pag, Hotel: Camping Straško

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Do toho to hotelu už nikdy, cenná zkušenost.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Do toho to hotelu už nikdy, cenná zkušenost. Zobrazit celou recenzi

Strava
Obědy a večeře dobré, malá kapacita míst, stávalo se, že si nebylo kam sednou a muselo se dost čekat na uvolnění míst. Snídaně by potřebovala dost vylepšit. Odpoledmí snack se skládal mimo jiné z buchet od snídaně a popcornu....:-( odpoledne docházeli plast. kelímky na pití... prý se moc pije

Služby hotelu
Není možnost zaparkovat auto, před hotelem neodpovídající počet míst na parkování, jste odkázáni na veřejné placené parkoviště. Na konci pobytu požadován doplatek za "residenčni taxu". Venkovní bazen by se měl přejmenovat na mini bazen.

Pláž
Pláž u hotelu špinavá, moře zakalené, nutno odjíždět na druhou část ostrova, kde jsou pláže dokonalé.

Monika S., 26.08.2021, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2021
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Ostrov Pag, Hotel: Pagus

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Ostrov Pag