Chorvatsko - Vodice Chorvatsko

 • Popis

  Toto malebné, nepříliš velké městečko s 5 000 obyvateli se rozkládá 11 km severozápadně od Šibeníku, při Jadranské magistrále. Je typické svými vzrostlými palmami, které zde vysazují sami občané v rámci zkrášlení svého města. Ve Vodicích najdeme dvě hlavní hotelová střediska - na poloostrůvku Punta a kolem hotelů Imperial a Olympia. V minulosti městu dařilo odolávat dobyvačným útokům z turecké strany, a to hlavně díky mohutným a pevným hradbám. Dnes jsou z této pýchy dochovány pouze zbytky, za povšimnutí stojí třípatrová obranná Čarićova věž ze 16. století, která se nachází nedaleko kostela Nalezení sv. Kříže přímo v centru města.
  Vychutnejte si přepychovou koupel na známé oblázkové a upravené Modré pláži, která je v oblasti hotelů Olympia a Imperial vybavena i tobogánem a různými sportovišti. Stinný úkryt před sluncem poskytují piniové háje, divoce rostoucí všude okolo. Jako tradičně v každém přímořském letovisku, i ve Vodicích se daří vodním sportům, windsurfingu, jachtingu a vodním lyžím. Pěkný sportovní výkon je také cyklistický výlet na kopec Okit, odkud vás okouzlí nádherný výhled na celé široké okolí. V těsné blízkosti vrcholku se nalézá zvláštnost Rašina bunja, stavba velmi podobná těm, kteří zde stavěli prapůvodní ilyrští obyvatelé. Archeologicky velmi významná je také lokalita Prižba, se zakonzervovaným antickým komplexem dvou bazilik ze 6. století.

  Ovšem také večer je zde vždycky co dělat. Hudba, barevná světla a všudypřítomná přátelská atmosféra lákají k návštěvě některé z diskoték, barů nebo kasin. Mezi nejproslulejší kluby patří Hacienda, kde pokaždé narazíte na velmi bohatý program.

 • Vzdálenost

  855

Nejnovější recenze Chorvatsko - Vodice

Celkem: 7.8 Dobrý

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel bol čistý, ubytovanie bolo podľa prezentovaných foto na webe, izba a balkon super. Ešte by mohli zapracovať a upraviť okolie hotela, aby sa mali malé deti kde hrať.

Strava
Nevyhovujúca, jedlo ako zo školskej jedálne. Ale na týždenné stravovanie sa to dalo zvládnuť.

Služby hotelu
Dobré

Pláž
Pláž bola blízko. Vzhľadom na to, že sme tam boli až koncom augusta, tak nebolo veľa ľudí, čiže sa dalo nájsť aj miesto v tieni hneď blízko vody. Vyhovujúce aj pre malé deti.

David Kuchařík, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.09.2022, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Vodice, Hotel: Penzion Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4.2 Ubytovanie v penzióne Maris je určené pre menej náročných hostí. Jedlo nič moc-odniekiaľ ho dovážajú. Vrátiť sa sem už neplánujeme....

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovanie v penzióne Maris je určené pre menej náročných hostí. Jedlo nič moc-odniekiaľ ho dovážajú. Vrátiť sa sem už neplánujeme. Personál bol veľmi milý a ochotný, ten to jediný vykompenzoval aspoň s časti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby na poschodí smerom k moru majú pekný veľký balkón čo je jediné pozitívum. Matrace už majú svoje najlepšie časy za sebou a doslova cítite každú jednu pružinu a začnete zvažovať že budete prespávať na balkóne. Na izbe je chladnička, ktorú sme ale museli mať vytiahnutú zo zásuvky, keďže vrčala celú prvú noc. Steny sú tenké a počujete ako sused vedľa zabíja komáre šľapkou o stenu susediacu s vašou posteľou - zážitok. Na izbách chyba odkladací stolík. A vyfasujete 1 toaletný papier na celý týždeň pre 2 osoby. Izby počas pobytu nikto neupratuje ani ne vynáša smeti-ale nevadilo nám to.

Strava
Raňajky: od 8-9 buď volské oko, praženica, párky atď. zelenina:rajčina, uhorka, sendvič. Ovocie nečakajte. Ovsené vločky, džemy a ostatné tie veci ktoré nikto vlastne ani neje, nápoje z automatu. Večere: Pobavil nás šalát rajčina/uhorka každý večer do jednej misky pre oboch. Jedlá zväčša presolené, až na zopár jedál sa to dalo zjesť. Polievky práškové. Gurmán by si nepochutil.

Služby hotelu
Personál bol veľmi milý a ochotný, nie je čo vytknúť. Sympatické dámy, vždy usmiate.

Pláž
Pláže boli čisté, kamienkové s pozvoľným vstupom do mora.Bóje sú dosť blízko brehu, takže kto rád pláva ďalej od brehu, moc si nezapláva. Za bóje neodporúčam plávať, nakoľko je naozaj rušná premávka motorových člnov, skútrov a lodí - hrozí úraz. Časť Srima je skôr kľudnejšia, nenachádzajú sa tu žiadne rušné bary ani diskotéky. Popri plážach v Srime chýba výsadba píniových borovíc typických v iných letoviskách a nie je moc kam sa schovať do tieňa.

Jarmila F., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 21.09.2022, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Vodice, Hotel: Penzion Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5.2 Celkom pekný penzión Sklamanie s hygienické potreby

 • 4.5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkom pekný penzión

Sklamanie s hygienické potreby Zobrazit celou recenzi

Strava
Celkový na dojem za cenu ubytovania sme to brali len ako bonus v blízkosti je dobrá reštaurácia

Služby hotelu
V hoteli ústretový

Pláž
Bližšie k pláži super

Jaroslav Trnka, Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 20.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Vodice, Hotel: Penzion Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.4 Se zájezdem/dovolenou jsme byli celkově spokojeni. Také proto, že se nechci zabývat nějakými drobnostmi a raději si chci pamatovat klady.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Se zájezdem/dovolenou jsme byli celkově spokojeni. Také proto, že se nechci zabývat nějakými drobnostmi a raději si chci pamatovat klady. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pořádku a podle popisu a smlouvy. Vila byla nedaleko od hotelu, kam jsme chodili na jídlo.

Strava
Jídlo bylo dobré a dostatečné. Ale chtěl bych se zeptat, proč nebylo možné připravit si k večeři pití stejně jako k snídani (káva, čaj z kávovaru, džus z druhého přístroje). Obě jídla byla součástí polopenze, jak je uvedeno v popisu pořádající CK: "Snídaně a večeře bohatým bufetem". Tak proč nápoje ke snídani ano, ale k večeři nikoliv? Navíc po večeři už byla společná kuchyňka ve vile Mijo většinou zavřená, takže nebylo možné udělat si nápoj vlastní.

Služby hotelu
Služby hotelu Nikola jsme využívali jen tím, že jsme tam chodili na jídla.

Pláž
Pláž byla nedaleko a tedy lehce dostupná. Byla čistá a vzhledem k tomu, že se jednalo spíše o "městskou" pláž, byla dosti zalidněná. Ovšem procházkou po pobřeží se dalo dojít na méně obsazené úseky pláže.

Oldřich K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 08.09.2022, Datum pobytu: 25.8. - 3.9.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Vodice, Hotel: Vila Mijo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4.6 Průměr

 • 1 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Průměr Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Katastrofa.Pro pět lidí čtyři osušky na týden,čtyři přikrývky,necelá jedna role toaletního papíru na týden.Nefunkční televize,rozbitý záchod.Ani jednou nepřišla uklízečka.

Strava
Dobrá

Pláž
průměr

Martin Poc, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 01.09.2022, Datum pobytu: 18.8. - 27.8.2022
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Vodice, Hotel: Apartmány Mandica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Chorvatsko - Vodice