Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/bosna_a_hercegovina/cestovani/covid_19.html

Dovolená Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina je skrytým klenotem Evropy. Byla dějištěm některých z nejdůležitějších světových historických událostí, sužována válkou v 90. letech a stále je ovlivňována svou etnickou a náboženskou rozmanitostí. Její přírodní bohatství a dostupnost láká mnohé dobrodružství chtivé turisty. Projděte se Mostarem přes Starý most anebo se vyfoťte u bobové dráhy kousek za Sarajevem, která je asi nejznámějším pozůstatkem Olympijských her 1984.

Nejlepší lokality v Bosně a Hercegovině

Neum

Oblázková pláž jen hodinu od chorvatského Dubrovníku. Klidné místo s pozvolným vstupem do moře.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • oblázková pláž Ano
 • vhodné pro děti Ano
 • válení u moře Ano

Nejlépe hodnocené hotely v Bosně a Hercegovině

Grand Neum

Grand Neum

Hodnocení: 4/5

Bosna a Hercegovina, Neum, Neum

od 2 920 za os.

Sunce -15%

Sunce

Hodnocení: 3/5

Bosna a Hercegovina, Neum, Neum

od 3 096 za os.

Brotnjo

Brotnjo

Hodnocení: 4/5

Bosna a Hercegovina

od 5 772 za os.

Sunce

Sunce

Hodnocení: 3/5

Bosna a Hercegovina

od 7 080 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Mostar

Mostar

Město Mostar leží na řece Neretvě v oblasti jižní Bosny a Hercegoviny. Jedná se o páté největší město v zemi. Byl pojmenován podle starého mostu, který se klene nad řekou Neretvou. Postavili jej Turici v 16. století a jedná se o nejznámější památku v Bosně a Hercegovině. Je považován za ideální příklad islámské architektury na Balkáně. Oblast byla osídlena již v prehistorických dobách o čemž svědčí celá řada vykopávek. První dochované zmínky o městě jsou z roku 1474, v této době bylo město součástí významné obchodní cesty mezi Jadranem a centrální Bosnou. V letech 1520 až 1566 byl původně dřevěný most přestavěn na kamenný, který se později stal symbolem města. Některé památky byly poškozeny během chorvatsko-bosenské války v letech 1992 - 1995. Dnešní návštěvníci se mohou těšit na malebné staré město s křivolakými uličkami, stylovými kavárničkami, ale i celou řadu historických památek. Zajímavé jsou některé mešity, měšťanské domy a za návštěvu stojí i tradiční bazar s příjemnou orientální atmosférou. Historická část města je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Architektura Města / Náměstí / Ulice
Vodopád Kravica

Vodopád Kravica

Vodopády Kravica, vytvářejí na řece Trebižat okouzlující scenérii a jsou díky své podobnosti se světoznámými Plitvickými jezery jedním z nejnavštěvovanějších míst Bosny a Hercegoviny. Jen několik minu jízdy od města Mostar, uprostřed zeleně, rozehrávají nádherné vodní divadlo vodopády padající z výšky 27 metrů (šířka 120 m) do blankytných vod jezírka, jehož písčité břehy jsou v letních měsících obklopeny mnoha milovníky koupání. Podél toku řeky Trebižat vede několik zajímavých tras pro pěší turistiku i cyklostezek. Příroda Přírodní zajímavosti

Všechny vodopády Bosny a Hercegoviny!

Bosna a Hercegovina má co nabídnout. Její etnická a náboženská různorodost se projevuje nejen v architektuře, ale též v kuchyni. Je radost dát si pitu plněnou falafelem, projít se po téměř orientálním náměstí a pak vyrazit na trek k jednomu z mnoha vodopádů. Bosna je totiž všechno, jen ne jednotvárná. 

Bosna a Hercegovina – hotely s nejlepšími recenzemi

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 0,0 / 5

Neověřená recenze Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Sunce Hodnocení: 3/5 Bosna a Hercegovina, Neum

Velmi pěkné a klidné místo. Vhodné pro rodiny s dětmi. Delegátka byla k dispozici na telefonu a v hotelu byla při příjezdu i při odjezdu (odpoledne) a během pobytu měla na recepci vypsané termíny , kdy bude osobně v hotelu.

Velmi pěkné a klidné místo. Vhodné pro rodiny s dětmi. Delegátka byla k dispozici na telefonu a v hotelu byla při příjezdu i při odjezdu (odpoledne) a během pobytu měla na recepci vypsané termíny , kdy bude osobně v hotelu.

Ubytování
Bydleli jsme ve čtvrtém patře ve dvou pokojích se společným balkonem. Bohužel koupelna byla na chodbě. Což je pro rodinu s dětmi nepohodlné.

Pokoje se musí vyklidit do 9 hod.

snídaně 7:30-9:30

večeře 18:00-19:00

Strava
V hotelu sice vaří chutně, ale bohužel s porcemi pro děti. Snídaně jsou kontinentální - tozn. jedno máslíčko, které stačí na dva chorvatské chleby - ale musíte šetřit a přetřít lehce dírky :-), marmeládka, paštika a nutelka nebo jedno vajíčko. K tomu dva plátky sýra nebo salámu na osobu.Kukuřičné lupínky a mléko. Jednou jsme dostali dokonce i párek.

K snídani pak byla k dispozici Káva a čaj. Voda a limonáda byly k dispozici jak na snídani tak i na večeři.

Večeři jsme vybírali ze tří jídel.

Porce byly velmi malé a pro dospělého člověka nedostačující. Většinou jsme to museli řešit druhou večeří v jiné restauraci. Předností číšníků v této restauraci rozhodně nebyla rychlost.

Služby hotelu
pobyt jsme zahajovali v sobotu odpoledne. V recepci nikdo nebyl a to se nezměnilo po celý pobyt. Po příchodu na pokoj jsme zjistili, že máme pouze ručníky. Urgovali jsem tedy majitelku, kterou jsme mimochodem viděli při příjezdu a po celý pobyt už ne. Další den jsem urgovali znovu a další den jsme urgovali znovu nakonec nám další den dali dvě osušky a dva ručníky. Což je pro čtyřčlenou rodinu opravdu málo. Pokud pominu to, že musíte jeden ručník použít na zem při výstupu ze sprchy, jestliže se nechcete přerazit.

Ručníky a později i osušky nám měnili vcelku pravidelně. Koše vynášeli denně a jednou za celou dobu pobyt byl uklizený (vytřený !!!) pokoj.

Pláž
pláž je oblázková, částečně stíněna borovicemi. Je přímo naproti hotelu, kdy se musí přejít pouze místní silnička, kde je provoz minimální.

Celkový dojem
První dojem byl úžasný. Jedná se opravdu o klidnou destinaci bez hlučných diskoték s řadou restaurací a kaváren. Z pokoje byl nádherný výhled. Na pokojích byla TV, lednice a za poplatek klimatizace.

Bohužel jsme nebyli spokojeni s některými službami hotelu, které patří ke standardu a se stravováním. Celkový dojem z dovolené to narušilo a předpokládám, že budeme-li chtít v budoucnu navštívit znovu Drvenik, rozhodně si tento hotel nevybereme. Je zde totiž spousta možností jiného ubytování.

Byla tato recenze užitečná? (5) (4)

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 0,0 / 5

Neověřená recenze Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Sunce Hodnocení: 3/5 Bosna a Hercegovina, Neum

Nově otevřený hotel u pláže.

Nově otevřený hotel u pláže.

Ubytování
Krásné nové pokoje s klimatizací, lednicí, LCD televizí,balkónem, sprchou a WC.

Strava
Snídaně formou bufetu (výběr nic moc, nealko hrozně umělé). Večeře - výběr ze tří jídel (většinou ryba, hovězí a mleté) 2x bylo kuře, 1x guláš. Polívky byly výtečné (vždy vývar a jedna doplňková - rajská, zeleninová,..)

Služby hotelu
Bazén, venkovní terasa s obsluhou a každý večer živá hudba.Uklid pokoje každý den a 2x výměna ručníků.

Pláž
Oblázková,ale místy bylo hodně skla.

Celkový dojem
Hotel mne velice potěšil (až na jídlo, ale za ty peníze to bylo dobré).Obsluha hotelu je velice milá a ochotná. Bazén a okolí bazénu se čistí každé ráno. Hotel je umístěn na konci Gradacu a je složený ze tří budov,které jsou všechny s výhledem na moře. Jenom dva (nebo čtyři - nejsem si jistá) jsou bez balkónu a s výhledem do hor. Za hotelem jsou potraviny. V Gradacu je málo obchůdků,ale hodně restaurací, barů a dvě cukrárny.Z Gradacu je hezká procházka kolem moře mezi Gradacem a Bristem na diskotéku.

Hezká dovolená

Byla tato recenze užitečná? (18) (0)

Bosna a Hercegovina – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Bosny a Hercegoviny

Počasí a klima v Bosně a Hercegovině

Počasí v Bosně a Hercegovině se odvíjí od oblasti, ve které se nacházíte. Nejvíce místa zabírají horské oblasti, ve které čekejte delší zimy. V Panonské nížině jsou zimy mírné, vládne tam kontinentální klima a v létě se teploty pohybují okolo příjemných 23°C. Jaderské moře nabízí dlouhé léto, krátké mírné zimy a o prázdninách teploty okolo 30°C.

Neum

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 • Leden Led 11 °C voda 14 °C

 • Únor Úno 12 °C voda 14 °C

 • Březen Bře 15 °C voda 14 °C

 • Duben Dub 18 °C voda 15 °C

 • Květen Kvě 24 °C voda 18 °C

 • Červen Čer 28 °C voda 22 °C

 • Červenec Čer 30 °C voda 25 °C

 • Srpen Srp 30 °C voda 26 °C

 • Září Zář 25 °C voda 23 °C

 • Říjen Říj 21 °C voda 20 °C

 • Listopad Lis 16 °C voda 17 °C

 • Prosinec Pro 12 °C voda 15 °C

Cestovatelský magazín