• Po příletu (na letišti) je nutné zaplatit turistickou kartu ve výši 10 USD/osobu

Dominikánská republika dovolená a zájezdy

Dominikánská republika zcela naplňuje představy o tropickém ráji v Karibiku. Má křišťálově čisté moře, úrodná údolí, největší jezero, nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové háje celého Karibiku. Hlavním městem je Santo Domingo, k jehož stěžejním atrakcím patří původní opevnění, koloniální jádro a botanická zahrada.

Kdy letět do Dominikánské republiky?

Ideální období pro návštěvu jižní části Dominikány kolem Santo Dominga a Punta Cana je od prosince do dubna. Jižní strana Dominikánské republiky je tak skvělým místem pro zimní dovolenou. Trochu jiná situace je na severu ostrova okolo Puerto Plata. Na severu jsou totiž ideální dobou pro dovolenou měsíce od května do července. Nenechte se však odradit obdobím dešťů! I během nich totiž prší krátce a většinou až v odpoledních nebo večerních hodinách. Od prosince do dubna neprší téměř vůbec.

Co vidět v Dominikánské republice?

 • Punta Cana - světoznámá oblast s 40 km pláží. Bavaro je jedna z top 10 pláží na světě!
 • Bayahibe - v turistickém letovisku Bayahibe najdete nádherný podmořský svět připravený pro šnorchlování, potápění i další vodní sporty. Je zde i řada obchodů, restaurací a barů, které vám zajistí nezapomenutoulnou dovolenou plnou relaxu, pohybu i zábavy.
 • Národní park Cotubanamá - nádherné místo, které nabízí množství přírodních krás i mnoho archeologických zajímavostí. Nedotčené písečné pláže přerůstají v divoké pralesy s jeskyněmi a řekami. V hustých mangrovníkových pralesech můžete pozorovat kapustňáky a ve vodách v okolí i velryby

Nejlepší lokality v Dominikánské republice

Puerto Plata

Pobřeží bývá nazýváno jantarovým díky bohatým nalezištím zkamenělé pryskyřice.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • památky Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro děti Ano
 • válení u moře Ano
Boca Chica

Městečko a zátoka s nádhernými plážemi, restauracemi, bary a kavárnami.

 • rušná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro děti Ano
 • válení u moře Ano
Punta Cana

Na pláži Bavaro se nachází přes 30 rozsáhlých turistických komplexů.

 • rušná oblast Ano
 • noční kluby Ano
 • šnorchlování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro skupiny Ano
 • cestování taxíkem Ano
poloostrov Samaná

Pravý ráj díky tropickým pralesům, tyrkysové vodě a hájům kokosových palem.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro důchodce Ano
 • válení u moře Ano

Nejlépe hodnocené hotely v Dominikánské republice

Iberostar Dominicana

Iberostar Dominicana

Hodnocení: 4/5

Dominikánská republika, Punta Cana, Punta Cana

Hodnocení 4,7 / 5

od 27 352 za os.

Grand Bávaro Princess

Grand Bávaro Princess

Hodnocení: 5/5

Dominikánská republika, Punta Cana, Bávaro

Hodnocení 4,6 / 5

od 27 156 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Národní park Cotubanamá (Park Del Este)

Národní park Cotubanamá (Park Del Este)

To nejkrásnější z přírody v Dominikánské republice je k vidění ve známém národním parku Del Este, který na území o rozloze 430 km2  (včetně ostrovů Sanoa, Catalina, Catalinita) nabízí velké množství přírodních krás i archeologických zajímavostí. K vidění jsou zde husté mangrovníkové pralesy, malebné písčité pláže, pestré korálové útesy, skalní terasy, hluboké jeskyně se vzácnými nástěnnými malbami (indiánský kmen Tainů), divoké řeky i hluboké tůně. Milovníci zvířat mohou pozorovat delfíny, kapustňáky, mořské želvy, rozličné druhy hmyzu, plazů a v zimních měsících i majestátní velryby. Park je také významným hnízdištěm mnoha vzácných druhů ptáků, k vidění je zde až 112 druhů (8 endemických). Velmi oblíbené jsou prohlídky parku na koních. Pro návštěvníky je připraveno informační centrum, obchůdek se suvenýry i značené turistické trasy různých stupňů obtížnosti.

Příroda Parky / zahrady / rezervace Přírodní zajímavosti Jeskyně
Národní park Jaragua

Národní park Jaragua

Národní park Jaragua je největším národním parkem na území Dominikánské republiky (založen 11.8.1983). Nachází se v jihozápadní části země na území o rozloze 1374 km² (včetně 950 km² mořské plochy). Návštěvníci zde mohou spatřit rozsáhlé oblasti pokryté trnitými keři, mokřady, skalisky, subtropickými lesy i malebné pobřežní úseky. Nachází se zde i bohatá archeologická naleziště s mnoha nálezy z pre-hispánských časů. Oblast je bohatá na rozličné druhy rostlin i živočichů (orli, plameňáci, mořské želvy, volavky, leguáni, ještěrky, motýli), z nichž některé se nevyskytují nikde jinde na světě. Součástí národního parku jsou také dva ostrovy (Beata, Alto Velo), kterým dal jméno Kryštof Kolumbus. Původně sloužili osadníkům jako pastviny pro dobytek, později také jako vězení. V současné době jsou ostrovy opuštěné. Návštěvníci mohou využít několik turistických stezek, různých stupňů obtížnosti. 

Příroda Historické stavby Parky / zahrady / rezervace Přírodní zajímavosti Jeskyně
Pevnost Ozama

Pevnost Ozama

Pevnost Ozama hrdě ční nad stejnojmennou řekou ve městě Santo Domingo. Jedná se o obdivuhodně zachovalý hrad postavený v 16. století. Je považován za nejstarší vojenskou stavbu na obou amerických kontinentech. Hrad byl postaven jako strážní věž hlídající vstup do města před útočníky přicházejícími od moře. Hrad fungoval jako vězení až do 60. let 20. století. Poté byl zrekonstruován a otevřen veřejnosti. Návštěvníci zde mohou vidět impozantní věž se stěnami o tloušťce 2 m s desítkami pušek, sochou svaté Barbory i vyhlídkovou terasu s krásným panoramatickým výhledem na celé město Santo Domingo. Díky své jedinečnosti je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 


Architektura Historické stavby Muzea / galerie
Lanovka Teleférico

Lanovka Teleférico

Lanová dráha Teleférico je jediná svého druhu v oblasti Karibiku. Nachází se v letovisku Puerto Plata a vyváží návštěvníky na samý vrchol plochého vrcholu Pico Isabel de Torres, odkud mají nádherné panoramatické výhledy do okolí. Již jen jízda kabinovou lanovkou je úžasným zážitkem. Na vrcholu se nachází botanická zahrada, několik restaurací a monumentální socha Krista spasitele (podobná té v Rio de Janeiro). Fyzicky zdatnější návštěvníci si mohou zakoupit jednosměrnou jízdenku a druhou část trasy absolvovat pěšky (z důvodu bezpečnosti je ideální využít služeb místních průvodců). Vrchol Pico Isabel de Torres je díky velké rozmanitosti živočichů a rostlin součástí chráněné přírodní rezervace. Obzvláště působivé jsou prohlídky skrytých jeskyní i divokých říček. 

Příroda Rozhledny Sochy / památníky

Proč letět na dovolenou do Dominikánské republiky?

V nádherné Dominikánské republice si přijdou na své milovníci luxusuodpočinku, romantiky i dobrodružství. Vedle klasické turistiky po národních parcích je možné vyzkoušet výstup na některou z hor, cyklistiku, golf, rybaření, vodní sporty a samozřejmě relaxaci na krásných plážích. Nechybí tu ani taneční kluby, bary a festivaly. Z měst stojí za návštěvu např. historické Puerto Plata nebo půvabné Bonao.

Dominikánská republika – hotely s nejlepšími recenzemi

Ágota Balázsi

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.hu) Datum pobytu 29.3. - 4.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Iberostar Dominicana Hodnocení: 4/5 Dominikánská republika, Punta Cana

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (3)

Petr S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 24.3. - 1.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Catalonia Royal La Romana Hodnocení: 5/5 Dominikánská republika, La Romana

Byli jsme se vším nadmíru spokojeni, hotel si 5 hvězdiček zaslouží, je to komplex několika vilek v udržovaných zahradách a zeleni.

K moři kousek, procházkou podél keřů ibišků. Všude čisto i bazény každé ráno čištěné, super vodní bar, čistí se i pláž. Výběr z mnoha restaurací. Možno i pro vozíčkáře.

Byli jsme se vším nadmíru spokojeni, hotel si 5 hvězdiček zaslouží, je to komplex několika vilek v udržovaných zahradách a zeleni.

K moři kousek, procházkou podél keřů ibišků. Všude čisto i bazény každé ráno čištěné, super vodní bar, čistí se i pláž. Výběr z mnoha restaurací. Možno i pro vozíčkáře.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Pokoj prostorný a čistý, minibar, dvě umyvadla, dvě sprchy, což je opravdu neobvyklé. Spaní pod jednou přikrývkou přes celou postel, vůbec nám to nevadilo. Ve dveřích na terasu je posuvná síť proti hmyzu. Klimatizace a velký větrák nad postelí.

Strava
Strava výborná, rozmanitá, spousty ryb, ovoce , vegetáriánská strava, při vstupu se ptají na alergeny, voda a káva, mléko, možnost tepelně zpracovaných potravin a pochutin, snídaně formou bufetu, oběd formou bufetu, večeře dvakrát v týdnu formou bufetu, jinak se musíte objednat do různých tématických restaurací. Pití v barech, výběr z několika druhů koktejlů, nápojů a alkoholu.

Možnost využívat bary a restaurace vedlejšího hotelu Bayhibe.

Služby hotelu
Vše klapalo perfektně, výměna ručníků i osušek každý večer, lékárna, obchod.

Pláž
Každé ráno čištěna, jemný písek, lehátka a slunečníky zdarma, pozvolný vstup do moře, ohraničeno bójkami, plavčík,

Možnost vozíčkářů až do moře.

Moře je živé, rybky, pelikáni, aj..

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Dominikánská republika – Více recenzí ubytování

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Dominikánské republiky

Počasí a klima v Dominikánské republice

V Dominikánské republice vás po celý rok čeká příjemné letní počasí - ideálním obdobím pro dovolenou je listopad až duben. V místním tropickém klimatu se zimní teploty pohybují kolem 26 °C a letní okolo 34 °C. Od května do června a od října do listopadu trvá období dešťů. Deště však trvají jen krátcé a většinou přichází až kvečeru.

V červnu, srpnu a září se mohou objevit hurikány, varování však přichází několik dnů předem a v hotelích jsou na to připraveni. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Puerto Plata

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 • Leden Led 29 °C voda 27 °C

 • Únor Úno 29 °C voda 26 °C

 • Březen Bře 30 °C voda 26 °C

 • Duben Dub 30 °C voda 27 °C

 • Květen Kvě 32 °C voda 27 °C

 • Červen Čer 33 °C voda 28 °C

 • Červenec Čer 33 °C voda 28 °C

 • Srpen Srp 34 °C voda 29 °C

 • Září Zář 33 °C voda 29 °C

 • Říjen Říj 33 °C voda 29 °C

 • Listopad Lis 31 °C voda 28 °C

 • Prosinec Pro 30 °C voda 28 °C

Boca Chica

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 • Leden Led 30 °C voda 27 °C

 • Únor Úno 30 °C voda 26 °C

 • Březen Bře 30 °C voda 26 °C

 • Duben Dub 31 °C voda 27 °C

 • Květen Kvě 31 °C voda 28 °C

 • Červen Čer 32 °C voda 28 °C

 • Červenec Čer 33 °C voda 28 °C

 • Srpen Srp 33 °C voda 29 °C

 • Září Zář 32 °C voda 29 °C

 • Říjen Říj 32 °C voda 29 °C

 • Listopad Lis 31 °C voda 28 °C

 • Prosinec Pro 30 °C voda 28 °C

Punta Cana

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 • Leden Led 29 °C voda 27 °C

 • Únor Úno 29 °C voda 26 °C

 • Březen Bře 30 °C voda 26 °C

 • Duben Dub 31 °C voda 27 °C

 • Květen Kvě 31 °C voda 27 °C

 • Červen Čer 32 °C voda 28 °C

 • Červenec Čer 32 °C voda 28 °C

 • Srpen Srp 32 °C voda 29 °C

 • Září Zář 32 °C voda 29 °C

 • Říjen Říj 32 °C voda 29 °C

 • Listopad Lis 30 °C voda 28 °C

 • Prosinec Pro 29 °C voda 27 °C

Cestovatelský magazín