Dominikánská republika Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 8 620 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 8 620 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 9.2 Naším hlavným cielom bolo si oddýchnuť a to sa splnilo.

  • 8 Ubytování
  • 10 Strava
  • 10 Okolí
  • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naším hlavným cielom bolo si oddýchnuť a to sa splnilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba by potrebovala zrenovovať. Životunebezpečná el. zásuvka bez krytu pod stolíkom, flak na strope kúpeľne.

Strava
Rozmanitá, vždy sme si našli niečo dobré na jedenie.

Služby hotelu
Problém bol v komunikácii v anglickom jazyku. Ten ovládali ako tak jedine recepčný a barmani v hotelovej lobby. Obsluha v reštaruáciách nula bodov. Angličtinu vôbec neovládali a tak bolo ťažké objednať si k obedu a večeri nejaký nápoj. Požiadal som o jednoduchú vec ako pomarančový džúš a doniesli mi soľničku. Raz sme dokonca čakali asi hodinu kým sa nás niekto prišiel spýtať či chceme niečo piť samozrejme po španielsky.

Pláž
Pláž bola krásna čistá, ako aj more. Bolo príjemne teplé, plávať sa nedalo boli veľké vlny. Trochu ma mrzí, že všade hovoria o kúpaní v Karibskom mori. Nieje to pravda. Karibské more sa nachádza na opačnej strane ostrova, ale tam je pobrežie skôr sklanaté. Nie sú tam ani tak dlhé pieskové pláže a Karibik je hneď zo začiatku dosť hlboký. Takže sa vlastne kúpete v Sargassovom mori. Ak by ste sa naozaj chceli kúpať v Karibiku treba si zaplatiť výlet na ostrov Saona.

Martin Z., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 24.09.2023, Datum pobytu: 9.9. - 19.9.2023
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel: Occidental Grand Punta Cana

Celkem: 1.8 Hruza,na pokoji smrad,v koupelně otřesné smrad z odpadu ze sprchy i umyvadla,voda jeden den netekla vůbec,zbytek dni jen malým...

  • 1 Ubytování
  • 5 Strava
  • 1 Okolí
  • 1 Cena

Celkové shrnutí
Hruza,na pokoji smrad,v koupelně otřesné smrad z odpadu ze sprchy i umyvadla,voda jeden den netekla vůbec,zbytek dni jen malým courkem,takže sprchovat se nedalo,v mori se nedalo koupat,voda úplně spinava,bazen ok takže zklamání velke Zobrazit celou recenzi

Strava
Jídlo ok

Služby hotelu
Strasne,měli jsme privilage a lednici nám nenaplnili dva dny i když jsme dělali halo,neumi anglicky

Ilona, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.09.2023, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2023
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel: Catalonia Bavaro Beach & Golf Resort

Všechny recenze Dominikánská republika