Dominikánská republika Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 11 070 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 11 070 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 4,4 Celkový dojem z dovolené byl velice špatný. Hodně tomu přidalo také nevydařené počasí. Hezky jsme měli asi jen 4 dny z dvanácti dní...

 • 4 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené byl velice špatný. Hodně tomu přidalo také nevydařené počasí. Hezky jsme měli asi jen 4 dny z dvanácti dní dovolené. Jinak pořád pršelo. Co se týká nápojů, bylo to hrozné. Všechny džusy z prášku, koktejly měli již předem namíchané v nějakých nádobách, pravou coca colu nečekejte, spíš čekejte tu nejlevnější a nejhnusnější náhražku. Minulý rok jsme byli v hotelu Cocotal beach resort v Punta Caně a tam to bylo úplně o něčem jiném. Co se týká služeb, stravy, ubytování. Jen moře tam bylo horší (Atlantický oceán). Sem do hotelu Be live Hamaca nás už nikdo nedostane. Za ty peníze bych čekala jinou kvalitu služeb i ubytování. Takže kdo sem máte v plánu cestovat, nedoporučuji vám to. Vyhnete se zklamání, když sem nevycestujete. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V den příjezdu nám na recepci dali kartičky od pokoje, a poslali nás s pomocníkem s kufry na pokoj. Ubytovali nás v přízemí, kdy při vstupu do pokoje byl cítit šílený smrad (zatuchlina). Při vstupu na balkón jsme koukali do betonové zdi, kde za betonovou zdí řvala hlasitě hudba z diskotéky hotelu naproti. Při odhrnutí závěsu u okna začali lítat kolem nás mouchy. Když jsme vešli do koupelny, vana byla v katastrofálním stavu, celá rezavá, špinavá a navíc, tekla jen ledová voda! Při vstupu do šatny na nás opět vylítly mouchy a na zemi byly roztřískané dlaždičky. Navíc, nefungovala ani televize! Šli jsme teda ihned na recepci, že takový pokoj neakceptujeme, ať nás přestěhují. Řekli nám, že nemají volné kapacity, ať přijdeme další den. Přišli jsme další den, kdy nám pán na recepci povídal, ať přijdeme až v pět večer. Přišli jsme tedy v pět hodin a naštěstí nás přestěhovali o dvě patra výše ve stejném domě, nekoukali jsme do betonové zdi, ale do zahrady a na bazén, což bylo moc příjemnější. Vana nebyla rezavá. Akorát tedy nešla klimatizace a lednice. Pro ty z Vás kteří se do hotelu chystají, nepočítejte s tím, že pokoje budou vypadat tak jako na fotkách! Vypadají rozhodně hůře, ubytování rozhodně neodpovídá 4 hvězdičkám, ale maximálně 3!

Strava
Co se týká stravování, výběr byl veliký. Akorát všechno hrozně rychle mizelo, hlavně co se týká ovoce a čajů. Jakmile přinesli banány byly hned pryč, jelikož je rusové ihned sebrali, třeba i 10 najednou a na ostatní potom nezbývalo. Číšníci ani kuchaři to nijak neřešili. V jídelně bylo pořad narváno, hlavně na večeři, to jste si kolikrát neměli ani kam sednout, a nebo měli po někom, kdo zrovna dojedl a ještě nebylo ani sklizené špinavé nádobí. Doba, než někdo přišel špinavé nádobí sebrat, byla také docela dlouhá. A navíc o čisté příbory jste si museli vyloženě říkat, jinak si nikdo nevšiml, že by jste je třeba potřebovali. Co se týká utírání stolů, bylo nechutné. Číšníci chodili s jedním hadrem kterým utírali všechny stoly, bez toho, aniž by ten hadr přemáchli a vyždímali. Po každém utření (ušmudlání) stolu hadr hodili do příborníku ve kterém nosili čisté příbory a dávali je na stůl. Prostírání jen vyklepali na zem, nějak to neřešili. Fronty na jídlo také nebyly malé. Myslím si, že by bylo fajn, mít při takové velikosti hotelu a množství klientů jídelny dvě. Jinak pokud jste vynášeli jídlo ven z jídelny, nikdo to neřešil. Hlavně tedy rusáci měli vždy plno jídla v rukou i kapsách...

Služby hotelu
Služby hotelu byly katastrofální. Na všechno měli plno času. Nic je netlačilo, nikam nikdo nepospíchal a podle toho to i vypadalo. Den po příjezdu jsme si šli vyzvednout osušky, jelikož jsme chtěli jít na pláž a vyzkoušet moře. V domečku kde roztomilý dominikánec osušky vyměňoval za kartičky z recepce nám pověděl, že žádné osušky k dispozici nemá a ani dneska mít nebude! Že máme přijít další den v 8:00 ráno, jinak zase nebudou :D V hotelu jsme si objednali dva výlety od tamních prodejců. V den výletu jsme byli připraveni na recepci v hodinu kdy jsme měli odjíždět. Nikde nikdo. Čekali jsme čtvrt hodiny a nic. Šli jsme se teda zeptat přímo těch prodejců co se děje, že nás nikdo nevyzvednul a čekáme už dlouho. Tak jeden z pánů vzal telefon a kamsi volal. Potom nám povídá, že se nikam nejede kvůli počasí. Takže když by jsme se nezeptali, tak nás tam nechají stát a čekat a je jim to úplně jedno! Další věc, pokud nenecháváte spropitné uklízečce každý den na posteli, nebude uklízet vůbec nebo úklid odflákne tak, jako by stejně nic neudělala. Navíc, natruc vám nedá ani vodu, ani kávu na pokoj.

Pláž
Pláž byla čistá, moře čisté, klidné bez vln, ideální na koupání, i když pro plavce moc nevhodné. Voda sahala maximálně po krk, a to i za bojkami, kam se plavat nesmělo. Pro milovníky šnorchlování, zklamu vás. Jelikož v moři opravdu nic významného vidět nebylo. Korály byly tmavé, stejně tak ryby a kamení kolem. Žádný pestrobarevný život v moři neuvidíte. Nemusíte s sebou brát ani boty do vody. Co se týká lehátek, bylo jich nedostatek, pokud půjdete na pláž ihned ráno kolem osmé, máte vyhráno, ještě nějaké to lehátko seženete. Pokud ale přijdete později, volné lehátko nenajdete a můžete si lehnout maximálně tak na písek. Pláž je podle mého názoru malá, pro tak velkou kapacitu hotelu. Lehátko na lehátku, sotva projdete k moři. Slunečníků je také nedostatek.

Klára F., 07.12.2016, Datum pobytu: 18.11. - 29.11.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Be Live Hamaca Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Hamaca Garden, Boca Chica, Dominikánská republika Klára F. 2016-12-07 4.4 1 10 Be Live Hamaca Garden

Celkem: 10 Krásný hotel na pláži, perfektní služby v hotelu,jen delegátka německé cestovní kanceláře se nám snažila prodat dražší zájezdy i drobné...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotel na pláži, perfektní služby v hotelu,jen delegátka německé cestovní kanceláře se nám snažila prodat dražší zájezdy i drobné předměty, jako např.pohlednice, obaly na mobil apod., s tím, že v hotelu je to dražší, což nebyla pravda, ceny tam měli stejné a mnohdy nižší. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování krásné, pokoj velmi prostorný, čistý, dostali jsme pokoje ve vile vedle sebe, bylo možné si je propojit spojovacími dveřmi, což bylo příjemné. Vila byla u bazénu, s výhledem na moře, poblíž několika restaurací, krásné místo. Do lobby nás vozila auta, protože část zahrady byla zatopená, tudíž se tam nedalo dojít pěšky.

Strava
Strava byla skvělá, několik a la carte restaurací, do kterých nebyla potřeba dělat rezervace, 3 restaurace bufetové, tematické večery, každý si mohl vybrat dle svých požadavků, nejžádanější byla japonská a italská a la carte.

V bufetových restauracích bylo možné si nechat ugrilovat maso, steaky, i ostatní jídlo bylo na dobré úrovni.

Služby hotelu
Služby hotelu skvělé, celodenní doprava do/z lobby, úklid pokojů bez problému, personál hotelu byl příjemný a vstřícný.

Pláž
Pláž hezká, čistá bez řas, pokud nějaké byly, tak byla hned vyčištěná, lehátek bylo dostatek v kteroukoliv dobu, hodně prodavačů na pláži, ale nebyli neodbytní. Na pláži možnost vodních sportů. Voda byla krásně teplá, trochu větší vlny, na plavání to příliš nebylo.

Ivana F., 07.12.2016, Datum pobytu: 24.11. - 4.12.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Bavaro Princess All Suites Resort, Spa & Casino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bavaro Princess All Suites Resort, Spa & Casino, Punta Cana, Dominikánská republika Ivana F. 2016-12-07 10 1 10 hotel Bavaro Princess

Celkem: 10 Super zážitok v peknom prostredí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super zážitok v peknom prostredí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Priestranná a pekná izba. Balkón s výhľadom na bazén v palmovej záhrade.

Strava
Rozmanitá a vždy všetkého dostatok + Talianska, Mexická, a Gurmánska večera úplne super aj jedlo aj obsluha

Služby hotelu
Služby, čo sa týka upratovania tak super, Recepcia čo sa týka organizovanosti slabšie, občas nevedel jeden o druhom čo a ako robia. Nejasné pravidlo o "Late Check Out" - nedalo sa požiadať deň vopred ale iba v deň odchodu ráno. V jednom bare veľmi neochotná čašníčka. Animačný team a celkovo animácie veľmi ´primitívne až stupídne. Inak super.

Pláž
Pláž jedna z najkrajších a to sme boli pozrieť pláže na obe strany pozdĺž playa Bavaro cca 7 km. Vždy ráno upratané naplaveniny z mora. Strážené 24 ho strážnou službou hotela, ktorá dbala aj na to aby vás neotravovali prípadný predajcovia služieb alebo tovaru.

Andrej K., 04.12.2016, Datum pobytu: 15.11. - 29.11.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Vista Sol Punta Cana (ex. Carabela Beach R.)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hotelová pláž 12 fotografií

Vista Sol Punta Cana (ex. Carabela Beach R.), Punta Cana, Dominikánská republika Andrej K. 2016-12-04 10 1 10 Vista Sol Punta Cana

Celkem: 1,6 Pobyt v hotelu katastrofa.Hluk v pokojīch plíseň,švábi bez výměny ručníků.Celých 7dní z desetideního pobytu bez teplé vody.Rekonstrukce...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt v hotelu katastrofa.Hluk v pokojīch plíseň,švábi bez výměny ručníků.Celých 7dní z desetideního pobytu bez teplé vody.Rekonstrukce pokojů hluk sbíječek,prach stále fučícī klimatizace bez regulace, ve dne v noci spala jsem v mikině.Stravování all inklusiv kde chybělo v podstatě vše pečivo,jogurty ovoce použité neuklizené stoly.Celý hotel obsazen rusky mluvícīmi turisty.Delegátka CKjen vykřikovala no to si nemohou dovolit atd..Čtyři dny jsme strávily výměnou pokoje který jsme si vybojovaly na poslední 3dny pobytu.Při zpáteční cestě nám uletělo v Paříži letadlo.Pozor pokud si koupíte ve free shopu lahev a nenecháte si ji zabalit do plastu určitě vám ji v Paříži vyhodí,žádný argument jako účtenka o koupi na letišti je nezajímá.Jedině pozitivní z celé zkažené dovolené pláž,teploučké moře a nádherné výlety.Bohužel,kdyby mě tento výlet nėkdo daroval ani zadarmo bych nejela. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jedna velká katastrofa,při ubytování použitá toaleta(lejno,papíry)plíseň,smrad,špinavē pokoje neuklizeno,O čistotě povlečení pochybuji vlasy na prostěradle,špinavá podlaha.Po reklamaci nové povlečenī,vytřeno,,rychlý úklid na oko.Špinavē závěsy pavučiny .Za celých 7 dní vyměna ručníků 1x.V pokoji se nadala regulovat klimatizace která fučela 24 hod.denně,spala jsem v mikině.Po celou dobu pobytu v tomto hotelu netekla vůbec teplá voda.Pokoj měl ohromnou terasu pro ještě jeden pokoj kde byli ubytováni rusky mluvīcī hoste kteří ji celou obsadili tak že ani plavky jsem neměla kde sušit.Současně v pavilonu 8 probíhala rekonstrukce práce se sbíječkou,prach hluk.Ve dne sbíječky večer hlučná zábava.Super odpočinek.

Strava
All inklusiv,chybělo vše,pečivo,ovoce,jogurty,špinavé použité nádobí které se uklízelo velice pomalu nebo vůbec.

Služby hotelu
Jedním slovem zklamání katastrofa.Cestuji velice často ale toto jsem opravdu nezažila.

Pláž
Kásná pláž,do 10 min.od hotelu přes pěkný park,večer se nedoporučuje,služby na pláži velice dobré,dostatek lehátek,čisté teplé moře.

Hana Nekvasilova, 02.12.2016, Datum pobytu: 15.11. - 25.11.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Boca Chica, Hotel:Bellevue Dominican Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Bellevue Dominican Bay, Boca Chica, Dominikánská republika Hana Nekvasilova 2016-12-02 1.6 1 10 Bellevue Dominican Bay

Celkem: 9,4 Jednoznačne perfektná voľba pre mladých ľudí, mladé páry a svadobné cesty. Hotel ma bohaý denný aj nočný animačný program na veľmi...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jednoznačne perfektná voľba pre mladých ľudí, mladé páry a svadobné cesty. Hotel ma bohaý denný aj nočný animačný program na veľmi vysokej úrovni. Nudiť sa tu nebudete ani náhodou. Bary, diskotéky, nočné pool parties, tématické parties, kurzy tanca, jóga na pláži, zápasy v bahne, cirkus, hudobné kapely, kasíno...Hotel je nový, nádherný, personál neskutočný, jedlo skvelé, služby na vysokej úrovni, krásne okolie. V našom termíne boli väčšie vlny a veľa daždových prehánok, ale vôbec nám to nevadilo, nakoľko teplota neklesá ani vtedy a program bol stále bohatý. Boli sme tam jediní Slováci, kedže tento hotel neponúka veľa slovenských cestoviek, čo bolo skvelé. Nájdete si tu kopec nových priateľov z Ameriky, Kanady (kedže väčsina bola práve odtiaľ:-) Žiadne deti, žiadne náramky na ruke, žiadne potrebné rezervácie v a la carte reštauráciách, wifi zadarmo v celom rezorte, uvoľnená atmosféra, žiadne prísne pravidlá. Ak chcete úplne ticho a kľud, sú tam samozrejme aj tiché zóny. Jednoznačne nič pre ufrflaných ľudí, ktorí sa neradi bavia a kritizujú vždy a všetko. Zobrazit celou recenzi

Zeleniak M., 30.11.2016, Datum pobytu: 8.11. - 22.11.2016
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel:Breathless Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Breathless Punta Cana, Punta Cana, Dominikánská republika Zeleniak M. 2016-11-30 9.4 1 10 Breathless Punta Cana

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622