Dominikánská republika Dominikánská republika

Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo
Státní zřízení: prezidentská pluralitní republika, dvoukomorový parlament
Náboženství: 95% představují římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, v turistických centrech využijete též angličtinu
Časový posun: - 6 hodin oproti středoevropskému času

Dominikánská republika - zájezdy od 25 903 Kč

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

V Dominikánské republice si splníte představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Tento ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem, se rozkládá na ostrově Hispaniola v Karibském moři a je to jeho druhý největší a nejlidnatější stát. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací. Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Je to místo pro strávení nádherné a nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší lokality:

Punta Cana se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky u světoznámé pláže Bávaro. Dlouhé písečné pláže, lemované nekončícími palmovými alejemi a tyrkysovým mořem, patří mezi nejhezčí v Karibiku. Dno moře je pokryté jemným pískem. Najdete zde velké množství hotelů, nákupní centra a skvělé podmínky pro sport, zábavu i relaxaci. Je to ideální místo na strávení klidné dovolené.

Boca Chica je příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Díky této blízkosti sem přijíždějí relaxovat i místní obyvatelé, v jejichž společnosti si můžete užít pravý karibský život. Najdete zde plno zábavy a bujarý noční život.

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. V této lokalitě najdete nedotčené písečné pláže a nekonečné palmové háje. Nečekejte žádná velká turistická centra. Zde naleznete poklidnou až ospalou atmosféru, kterou si vychutnají ti z nás, kteří chtějí po dobu své dovolené hlavně relaxovat a odpočívat.

Bayahibe leží na jihovýchodě ostrova. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Pláže, pokryté jemným bílým pískem, lemuje tyrkysově modré moře. V blízkosti leží ostrůvky Saona a Catalina, které jsou tvořeny korálovými útesy. Lákají svojí nedotčeností a možností užít si den strávený plaváním a oddychem s pocitem, že jste daleko od civilizace.

Bávaro je jedno z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších center Dominikánské republiky. Pláže lemované palmami a luxusní hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Najdete zde velký výběr společenských i sportovních aktivit. Pláž Bávaro patří pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východně od hlavního města Santo Domingo. Toto středisko se pyšní korálovým pobřežím a krásnými písečnými plážemi, které jsou lemované palmami. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona, jehož okolí si užijí především milovníci potápění.


Dominikánská republika - zájezdy od 25 903 Kč

Nejnovější recenze Dominikánská republika

Celkem: 7,6 .

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 23.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 10.7.2017
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Bayahibe, Hotel: Be Live Collection Canoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Vybavenie hotela a kvalita poskytovaných služieb bola na veľmi dobrej úrovni. Okolie hotela bolo vždy upravené a čisté. Personál bol...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vybavenie hotela a kvalita poskytovaných služieb bola na veľmi dobrej úrovni. Okolie hotela bolo vždy upravené a čisté. Personál bol príjemný. Zobrazit celou recenzi

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Rozmanité a kvalitné.

Pláž
Pekný biely piesok, rozsiahla pláž, pozvoľný vstup do mora, teplá voda. Jediným nedostatkom bolo vyplavovanie morských rias, ktoré sa však zamestnanci snažili zbierať. Avšak tieto riasy sa vyskytovali aj v mori čo bolo obťažujúce.

Anonym, 22.07.2017, Datum pobytu: 7.7. - 17.7.2017
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel: Cayena Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,6 Pláže, moře - krása. Hotel - jídlo - hrůza, pokoj - spousta lezoucího hmyzu a pokoj nečistý. Personál nepříjemný. Výlet - naprostá...

 • 3,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Pláže, moře - krása. Hotel - jídlo - hrůza, pokoj - spousta lezoucího hmyzu a pokoj nečistý. Personál nepříjemný. Výlet - naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj působil celkovým dojmem trochu podprůměrně, ale bylo to hlavně tím, že nebyl úplně tak čistý, jak by být měl. Staré vybavení a spousta lezoucího hmyzu. Voda ve sprše slaná - hodně. Personál nepříjemný !

Strava
Stava byla katastrofa! Byli jsme hladoví. Hodně malý výběr jídla, pořád se opakovaly dokola. 90% jídla byla jejich kuchyně, která nám opravdu vůbec nechutnala. Z těch 10 % byla rýže s fazolemi a těstoviny, které byly chuťově s tou jejich omáčkou velice podprůměrné. Jídlo řadíme mezi nejhorší co jsme kdy zažili...

Služby hotelu
Personál nepříjemný, člověk aby se bál po nic něco vůbec chtít. V době odjezdu byl personál o to víc nepříjemnější. Na chodbách, kde jsme měli dveře do pokoje, byl neustálý zápach.

Pláž
Pláž byla nedaleko hotelu. Když v noci pršelo, člověk se k pláži brodí špinavou řeknou, která je místo silnice. Nemají zřejmě kanalizaci. Moře pěkné, ke konci dovolená více špinavé. Na pláži chybí k zapůjčení slunečníky. Člověk se na pláži nikam neschová do stínu.

Lukáš J., 18.07.2017, Datum pobytu: 26.6. - 8.7.2017
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel: Whala! Bavaro (ex. Tropical Clubs Bavaro)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 9,4 Fantastická dovolenka:)))

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická dovolenka:))) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie - príjemné, izba útulná, čistá, pravidelne dopĺňaný minibar, trošku viazla výmena uterákov.

Strava
Neskutočný výber, denne obmieňaná. Možnosť návštevy barov a bufetov aj počas dňa mimo raňajok, obedov, večere.

Služby hotelu
Pracovníci na všetkých pozíciách mimoriadne ochotní a ústretoví. Prekvapila nás možnosť využívať služby hotela vrátane vonkajších atrakcií, bazénu a stravovacích zariadení aj 6 hodín po check-oute, až do odchodu autobusu na letisko.

Pláž
Pláž pár krokov od vnútorného bazéna, s plážovým bufetom a barom. Dostupnosť lehátok a slnečníkov na pláži a v okolí vnútorného bazéna niekedy obmedzená nezmyselným vyhradením lehátok hosťami, ktorí sa tam aj celý deň neukázali, zamestnanci rezortu túto situáciu nijako neriešili.

Anonym, 17.07.2017, Datum pobytu: 29.6. - 8.7.2017
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel: Now Larimar Punta Cana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Vřele doporučuji, asi nejlepší hotel v okolí

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vřele doporučuji, asi nejlepší hotel v okolí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje výborně vybavené, vždy perfektně uklizené

Strava
nabídka opravdu široká, v rámci resortu bylo několik restaurací allinclusive, včetně různé specializace, např. italská, rybí, steaky. Přímo na pláži další dvě restaurace, kam se dalo chodit v průběhu dne na jídlo

Služby hotelu
služby hotelu výborné, bez připomínek

Pláž
Pláže byly vždy čisté, moře nádherně teplé. Pouze asi doporučuji objednat službu Platinum, kde máte přímo vyhrazená lehátka. Pro ostatní klienty hotelu byly občas slunečníky obsazené, speciálně, pokud jste přišli na pláž později po snídani.

Jaroslav T., 16.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 11.7.2017
Oblast: Dominikánská republika Dominikánská republika, Punta Cana, Hotel: Bavaro Princess All Suites Resort, Spa & Casino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Dominikánská republika

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622