Dominikánská republika Dominikánská republika

  • Zdraví

    Do Dominikánské republiky je vhodné mít s sebou dostatečnou zásobu běžně užívaných léků a hlavně prostředky proti hmyzu. Časový posun může působit na citlivější osoby 2-3 dny. Nejlépe se překoná, když hned první den zůstanete co nejdéle vzhůru. Doporučujeme neochutnávat v prvních dnech příliš mnoho neznámého ovoce a dát si pozor na konzumaci alkoholu v místních sladkých koktailech, které jsou sice velice dobré, ale o to víc zrádné. Pozor si dávejte na přehřátí organismu a dehydrataci, vypít byste měli denně 3 až 4 litry. Při pobytu na slunci jsou vhodné krémy s vysokým ochranným faktorem. V pohraničních oblastech s Haiti je možný výskyt malárie. V letních měsících je zvýšený výskyt komárů přenášejících horečnaté onemocnění dengue. Repelent by tak měl být nedílnou součástí vašich zavazadel.

    V případě zdravotních obtíží se ohlaste na recepci hotelu (mívají vlastní lékaře), v případě nehody volejte neprodleně velvyslanectví. Zdravotnická péče je poměrně kvalitní, z důvodu špatné dostupnosti léčiv i drogistického zboží doporučujeme vlastní lékárničku. Žádná speciální očkování nejsou ke vstupu do Dominikánské republiky nutností.

    Zdravotní péče je poskytována převážně soukromými zařízeními, a je proto nutné být připraveni na platbu lékařských výloh v hotovosti. Před vycestováním proto dbejte na vyřízení kvalitního zdravotního pojištění. Případné náklady na léčbu budou po návratu do ČR díky cestovnímu pojištění vráceny.