Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indonesie/cestovani/covid_19.html

Indonésie dovolená a zájezdy

Indonésie tvoří pestrou mozaiku ostrovů. Nepřekvapí tedy, že se jedná o zemi mnoha kultur, stovek jazyků, různých zvyklostí i náboženství. Je ovšem také říší činných sopek, nekonečných bílých pláží a přátelských obyvatel. Pozoruhodný kraj starobylé kultury, moderní civilizace a přírodních národů volá k poznání i relaxaci.

Nejlépe hodnocené hotely v Indonésii

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Kuta

Kuta

Po oblasti Senggigi je Kuta druhou nejvíce turisticky oblíbenou oblastí na Lomboku. Nabízí krásné pláže, ubytování a mnoho restaurací. Odsud můžete objevovat pohádkové pláže Mawun, Tanjung Aan, Selong Belanak nebo Kuta . Všechny jsou velmi blízko u sebe.

Pláže
Pláž Selong Belanak

Pláž Selong Belanak

Selong Belanak se nachází uprostřed resortu s restauracemi. Přesto zde bývá klid pro relaxaci. Pláž je dlouhá,má bílý písek a čistou vodu. Můžete zde pozorovat rybáře, kteří odsud vyplouvají na moře pro své každodenní úlovky. Pohybuje se zde poměrně dost volně pobíhajících místních psů, kterých se však nemusíte bát.

Jelikož je moře spíše klidné s občasnými vlnami, je tato pláž oblíbený místem surfařů - začátečníků.

Pláže
Vodopády Benang Stokel & Benang Kelambu

Vodopády Benang Stokel & Benang Kelambu

Vodopády jsou nádherné s možností se vykoupat v jejich ledové svěží vodě. Disponují přírodními bazénky, ve kterých můžete relaxovat nebo skotačit. Pod proudící vodou si můžete nechat masírovat záda. Vodopády se nachází v národním parku, dohromady je jich pět. Pohled na ně a všudy přítomnou zelenou je dechberoucí a uklidňující.

K vodopádům se dostanete po krátkém výšlapu, nejčastěji s průvodcem, možná je návštěva také bez průvodce, ale je nutné si zaplatit vstup.

Přírodní zajímavosti Treking
Hora Rinjani

Hora Rinjani

Druhá největší aktivní sopka Indonésie patří bezpochyby mezi největší turistické atrakce Lomboku. Dokonce se s místními průvodci můžete vydat ke Kráterovému jezeru nebo přímo na vrchol hory Rinjani. Jezero jinak známé také jako Segara Anak je hluboké až 200 m.

Od roku 1997 se oblast v okolí hory Rinjani stala národním parkem.

Hory Treking

Nejlépe hodnocené hotely v Indonésii

Indonéské ostrovy se vyznačují pohodlnými hotelovými komplexy, krásnými plážemi, rozmanitou tropickou přírodou i působivými starobylými památkami. Indonésie proslula výbornými podmínkami pro surfování, potápění a šnorchlování. Zelené vnitrozemí svádí k pokoření hor a zkoumání zdejší flóry i fauny. Na seznamu aktivit nechybí rafting, kiteboarding, výlety do národních a zábavních parků.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Indonésie

Počasí v Indonésii

V Indonésii se střídají velmi vlhká období s velice suchými a teplými. Období dešťů trvá od října do dubna, zatímco suché období od května do září. Na Jávě se lze setkat s průměrnými ročními teplotami kolem 22–29 °C a s vlhkostí vzduchu 75 %. Celkový úhrn srážek na Jávě činí 4.000 mm. Moře u pobřeží Bali je dost teplé, abyste si k němu zaletěli i v zimě. Jeho teplota se pohybuje mezi 27 až 29 °C.

Cestovatelský magazín