Indonésie Indonésie

Oficiální název: Indonéská republika
Hlavní město: Jakarta
Státní zřízení: federativní republika
Náboženství: islám, křesťanství
Úřední jazyk: indonéština = Bahasa Indonesia (jazyk založený na malajštině), jazykem zahraničního obchodu je angličtina
Časový posun: GMT + 7 hodin /západ), GMT + 8 hodin (střední část), GMT + 9 hodin (východ)

Lokality v Indonésii

Indonésie - zájezdy od 24 110 Kč

O INDONÉSII

Indonésie, ostrovní říše tvoří pestrou mozaiku 13.700 ostrovů a ostrůvků. Země mnoha kultur,stovek různých jazyků a nářečí, zvyklostí, náboženství, ale také země činných sopek, nekonečných bílých pláží a přátelských lidí. Pojeďte zažít alespoň část z toho, co Indonésie nabízí. Pozoruhodná země vytříbené starobylé kultury, moderní civilizace i přírodních národů, pro něž doba kamenná ještě není minulostí.Každý kout rozlehlé země má svůj osobitý charakter, nejvíce však jsou vyhledávány dva ostrovy: Bali a Lombok.

Informace o lokalitě Bali najdete v samostatné sekci.

Indonésie - zájezdy od 24 110 Kč

Nejnovější recenze Indonésie

Celkem: 10 V rezorte sme sa zdržali 8 nocí. Mali sme izbu so súkromným bazénom a musím povedať, že to bola moja nejlepšia dovolenka v živote....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V rezorte sme sa zdržali 8 nocí. Mali sme izbu so súkromným bazénom a musím povedať, že to bola moja nejlepšia dovolenka v živote.

Personál v hotely je úplne úžasný a ochotný vám splniť všetko čo je v ich silách. Vždy sa usmievajú a zaujímajú sa ako sa cítite aký ste mali výlet a podobne.

Jedlo je úplne fantastické. Máte na výber ázijskú alebo taliansku reštauráciu. Nám prišlo čudné chodiť do talianskej keď sme predsa v ázii a tak sme každý deň skúšali niečo nové a všetko bolo absolútne čerstvé a veľmi chutné. Počas večere sa o vás neustále starajú a dolievajú vám vodu. V tomto rezorte niesú bufetove stoly čo nám ale vôbec nechýbalo. Vyberáte si zakaždým z jedálneho lístka, ktorý je iný pre raňajky pre obed a na večeru. Napriek tomu, že niesú bufetové stoly, boli sme vždy objedení na prasknutie. K raňajkám vám vždy prinesú tanier plný mixu ich domáceho ovocia.

Pláž je hneď pred hotelom a je piesočnatá a čistučká, ale väčšina ľudí sa kúpala v bazéne, z ktorého sa pozerali na more ( neviem či sa to ešte považuje za indický oceán, alebo už za Balijské more)

Ostrov lombok je nádherný a je až neuveriteľné ako málo turistov tam ešte je. My sme boli vo väčsine pamiatok úplne sami a boli sme na ostrove gilli kondo ktorý je ako vystrihnutý z rozprávky a boli sme na ňom úplne sami dvaja plus naši sprievodcovia, ktorí nám, kým sme sa my kúpali, ugrilovali na ohni čerstvé steaky z tuniaka.

Ľudia na ostrove sú tiež skvelí a keď sa na nich usmejete úsmev vám opätujú a keď si ich budete chcieť vyfotiť bez výnimky vám s úsmevom zapózujú (aspoň taká bola naša skúsenosť). Na ostrove je na rozdiel od Bali islam ale neviem či som sa niekde cítil tak dobre a taký vítaný ako tu.

Neviem čo k tomu ešte napísať, toto boli jednoducho najlepšie minuté peniaze v mojom živote a každému odporúčam aby sa na ostrov Lombok poponáhlal aby si ho užil kým ešte nieje tak skomercionalizovaný ako jeho väčší brat ostrov Bali. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 14.06.2017, Datum pobytu: 29.5. - 6.6.2017
Oblast: Indonésie Indonésie, Lombok, Hotel: Qunci Villas

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Celkem: 8,4 Super dovolená. Rozhodovali jsme se mezi Sri Lankou a Bali, jsem rad, ze jsme nakonec vybrali peace Bali. Krásná dovolena, spousta...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Rozhodovali jsme se mezi Sri Lankou a Bali, jsem rad, ze jsme nakonec vybrali peace Bali. Krásná dovolena, spousta zazitku, krásných fotek a poznání úplně odlišné kultury ;) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za ty peníze perfektní

Strava
Švédské stoly + jedno volitelne jídlo z menu na snidani. Ale po 14-ti dnech už bylo te ryze, palacinek a nudli dost :)

Služby hotelu
Dobre. Hlavne super masáž :)

Pláž
Hezka

Lukaš Krytinář, 04.06.2015, Datum pobytu: 7.4. - 23.4.2015
Oblast: Indonésie Indonésie, Hotel: Grandmas (Seminyak)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,8 Velké dobrodružství a naučení se samostatnosti o zařizování zábavy a výletů

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velké dobrodružství a naučení se samostatnosti o zařizování zábavy a výletů Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel vyšperkovaný k dokonalosti

Strava
typická pro indonéskou kultůru, ostré a sladké pokrmy

Služby hotelu
spokojenost kvality služeb a malé pozornosti podniku

Pláž
Pláže bez lidí a jen malí obchodníčci co se snaží prodat.Písek tří barev.Bílý, zlatý, černý.Vždy kokosové palmy na pláži a větší vlny.Moře stejně teplé jak vzduch a čisté bez chaluh.

Dalibor Novosad, 05.11.2014, Datum pobytu: 21.10. - 30.10.2014
Oblast: Indonésie Indonésie, Lombok, Hotel: Holiday Resort Lombok

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 10 Protože jsme byli již na Bali, trochu jsme věděli, do čeho jdeme. Ale přesto jsme byli překvapeni. Ve srovnání s Bali jsme měli krásné...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Protože jsme byli již na Bali, trochu jsme věděli, do čeho jdeme. Ale přesto jsme byli překvapeni. Ve srovnání s Bali jsme měli krásné moře s přílivem i odlivem, kdy se dalo koupat. Dalo se tu surfovat, šnorchlovat, potápět. Příroda je tu opravdu nedotčená, málo turistů, lidé velice příjemní a milí, přesto, že je tu vidět na každém kroku chudoba. Procestovali jsme téměř celý Lombok a díky našemu průvodci z místní CK jsme viděli opravdu nezapomenutelné věci. NELZE, NEŽ NÁVŠTĚVU LOMBOKU DOPORUČIT. DÍKY SKVĚLÉMU ZAJIŠTĚNÍ DOVOLENÉ CA JSME NEMĚLI NEJMENŠÍ PROBLÉM JAK S CESTOU, TAK S POBYTEM. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli ve dvoulůžkovém pokoji, který byl sice menší, než např. na Bali, ale základní vybavení jako sprcha, WC, lednice, TV naše skromné potřeby uspokojilo. Pokoj byl čistý, denně uklizeno, k dispozici vysoušeč vlasů, jen bych uvítala víc místa k uložení věcí. Posezení na balkonu bylo vždy příjemné. Musím ale upozornit citlivější povahy na pocit chvění celého pokoje už od samotného příjezdu. Tohoto pocitu jsem se nemohla zbavit skoro po celou dobu pobytu. Tentýž pocit jsem mívala i u bazénu.

Strava
Měli jsme pobyt jen se snídaní, ale nabídka formou bufetu byla tak pestrá (byť denně stejná), že jsme byli spokojeni. Na večeře jsme chodili do místních restaurací, "kde už na každého hosta čekali". Už na chodníku lákali různými nabídkami, jako např. dezert zdarma, apod. Vyzkoušeli jsme mnoho restaurací a vždy jsme si pochutnali. Nabízí tu i výlety. Nikdy jsme nevyužili tuto možnost, výlety jsme kupovali jen přes cestovku.

Služby hotelu
Hotel je vlastně jeden ohromný areál s krásnými zahradami, všude bylo čisto, zaměstnanci denně upravovali a uklízeli. Nikdo vás nenechá projít okolo bez toho, aby nepozdravil, nezeptal se jak se máš a aby nepopřáli hezký den. Byla tu možnost zapůjčení věcí na šnorchlování, tenis, ping-pong, k dispozici u pláže byly i velké šachy.

Pláž
Pláž byla čistá, upravená, k dispozici byla lehátka, osušky vymění bez problémů kdykoliv. Na pláži hlídala ostraha a nepustila, ani projít, nikoho, kdo v hotelu nebydlel. Místní neměli šanci se mezi nás dostat. Ti procházeli po pláži a nabízeli vše možné. Sarongy, trička, perly, přívěšky, ovoce atd. Nutné bylo smlouvat nebo alespoň maličkost koupit, jinak "se vám věnují" po celou dobu pobytu a navíc vás najdou úplně všude. Areál hotelu je do velkého jakoby půlkruhu a oni obcházení stále dokola. I přesto to byla zajímavá zkušenost. Po celou dobu pobytu jsme nechávali na pláži na lehátku osušku a třeba oblečení a šli jsme na procházku po pobřeží i na několik hodin. Nikdy se nám nic neztratilo a když jsme přišli ostraha pozdravila a naznačila, že vám věci ohlídala.

Anna Aschenbrennerová, 02.05.2013, Datum pobytu: 12.4. - 28.4.2013
Oblast: Indonésie Indonésie, Lombok, Hotel: Senggigi Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (12) Ne (0)

Celkem: Odpovídá 4 hvězdičkám, co se týče kvality ubytování a snahy personálu. Někdy odpovídá i kvalitnějším hotelům. Pouze servis v restauracích...

Úvodní shrnutí
Odpovídá 4 hvězdičkám, co se týče kvality ubytování a snahy personálu. Někdy odpovídá i kvalitnějším hotelům. Pouze servis v restauracích tradičně pokulhává za evropským standartem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Určitě připlatit za DeLuxe pokoj. Standartní pokoje jsou prostě standartní :-)

Strava
Rozmanitá, pouze obsluha vázne. Ne snahou, ale bontonem.

Služby hotelu
Perfektní. Pokud nějaký problém, okamžitě řeší.

Pláž
Pěšky za 10 minut, hotelovým autobusem také za 10 minut. Jezdí oklikou.

Celkový dojem
Velice kvalitní hotel s velmi snaživým, vstřícným a milým personálem.

Tomáš Vašulín, 23.09.2009, Datum pobytu: 3.9. - 19.9.2009
Oblast: Indonésie Indonésie, Hotel: Sanur Paradise Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Indonésie