Indonésie last minute dovolená

Půvabný ostrůvek Lombok, trendy Bali s terasami rýžových polí a chrámovými slavnostmi nebo Sumatra s kouzelným deštným pralesem – to je pouze pár dobrých důvodů, proč si dopřát last minute zájezd do Indonésie, ostrovní říše s rozmanitými kulturami i zvyklostmi. Je to země činných sopek, nekonečných pláží a přátelských lidí.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Hora Rinjani

Hora Rinjani

Druhá největší aktivní sopka Indonésie patří bezpochyby mezi největší turistické atrakce Lomboku. Dokonce se s místními průvodci můžete vydat ke Kráterovému jezeru nebo přímo na vrchol hory Rinjani. Jezero jinak známé také jako Segara Anak je hluboké až 200 m.

Od roku 1997 se oblast v okolí hory Rinjani stala národním parkem.

Hory Treking
Pláž Tanjung Aan

Pláž Tanjung Aan

Tanjung Aan je dlouhá čistá krásná pláž s bílým pískem a průzračnou mělkou vodou. Příjemný stín poskytují stromy nebo chatky na pláži. Celá pláž je obklopena zelenými kopci a obrovskými skalami. Pokud chcete spíše relaxovat v klidném prostředí, Tanjung Aan je ideální pláží pro Vás.

Pláže
Vodopády Benang Stokel & Benang Kelambu

Vodopády Benang Stokel & Benang Kelambu

Vodopády jsou nádherné s možností se vykoupat v jejich ledové svěží vodě. Disponují přírodními bazénky, ve kterých můžete relaxovat nebo skotačit. Pod proudící vodou si můžete nechat masírovat záda. Vodopády se nachází v národním parku, dohromady je jich pět. Pohled na ně a všudy přítomnou zelenou je dechberoucí a uklidňující.

K vodopádům se dostanete po krátkém výšlapu, nejčastěji s průvodcem, možná je návštěva také bez průvodce, ale je nutné si zaplatit vstup.

Přírodní zajímavosti Treking
Pláž Selong Belanak

Pláž Selong Belanak

Selong Belanak se nachází uprostřed resortu s restauracemi. Přesto zde bývá klid pro relaxaci. Pláž je dlouhá,má bílý písek a čistou vodu. Můžete zde pozorovat rybáře, kteří odsud vyplouvají na moře pro své každodenní úlovky. Pohybuje se zde poměrně dost volně pobíhajících místních psů, kterých se však nemusíte bát.

Jelikož je moře spíše klidné s občasnými vlnami, je tato pláž oblíbený místem surfařů - začátečníků.

Pláže

Krásy last minute Indonésie

Pro pobyt v Indonésii potřebujete pas a vízum. Při pobytu do 30 dní lze získat vízum po příletu na letiště nebo při příjezdu do přístavu. Indonésie je tropickou krajinou, kam se doporučuje očkování proti žluté horečce a malárii. Spousta přírodních krás, jako je vulkanické jezero Dunau Toba nebo jedinečná flóra džungle na Sungai Mahakam, osloví každou dobrodružnou duši.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Indonésie mapa

Počasí a klima Indonésie

V Indonésii se střídají velmi vlhká období s velice suchými a teplými. Období dešťů trvá od října do dubna, zatímco suché období od května do září. Na Jávě se lze setkat s průměrnými ročními teplotami kolem 22–29 °C a se vzdušnou vlhkostí 75 %. Celkový úhrn srážek na Jávě činí 4.000 mm.

Cestovatelský magazín