• Pro vstup do země je nutné platné vstupní nebo tranzitní vízum.

Watamu dovolená

Vesnička Watamu leží na keňském pobřeží 105 km severně od Mombasy a 15 km jižně od Malindi, mezi nedotčenými plážemi, svěžím tropickým deštným pralesem a dvěma chráněnými oblastmi – mořským národním parkem Watamu a národním parkem Arabuko Sokoke. Nalézá se na poloostrově v obklopení zátok a širokých lagun.

Ach ty pláže a moře

Pobřeží lemují korálové útesy, které udržují vody klidné a křišťálově čisté. Watamu je známé svým jedinečným uvolněným způsobem života a požehnané dlouhými plážemi s bílým pískem. Představuje ideální místo pro odpočinek a relaxaci. To ale neznamená, že by tu nebylo co dělat. Můžete šnorchlovat, potápět se, rybařit nebo vyrazit na zajímavé výlety.

Nevšední zážitky Ssssss…

Dopřejte si setkání s plazy na hadí farmě Bio-Ken jen několik minut jízdy od hotelových letovisek Watamu nebo prozkoumejte tajemné ruiny Gedi, jejichž součástí je malé muzeum. Jedním ze skrytých pokladů Watamu je Mida Creek, širý přílivový potok obklopený rozsáhlými mangrovníky a lemovaný palmami.

Doprava do Watamu

Z letiště Jomo Kenyatta v Nairobi leťte 45 minut na letiště v Malindi. Watamu se nachází jen 30 minut od letiště a přesunout se můžete pomocí taxíku. Lze také letět z Nairobi do Mombasy a odtud jet asi 90 minut do Watamu.

Proč Watamu dovolená

klidná oblast nákupy šnorchlování písčitá pláž vhodné pro děti válení u moře

Watamu - Nejlépe hodnocené hotely

Watamu - Nejprodávanější hotely

Watamu – hotely s nejlepšími recenzemi

Tereza K.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Temple Point Resort Hodnocení: 4/5 Keňa, Watamu

Dovolená v Keni? Paráda! Kdo chce ležet na pláži, může, kdo chce něco zažít taky může. Bylo to krásné a není se čeho bát, všude byli skvělí lidé, co nám ochotně pomáhali.

Dovolená v Keni? Paráda! Kdo chce ležet na pláži, může, kdo chce něco zažít taky může. Bylo to krásné a není se čeho bát, všude byli skvělí lidé, co nám ochotně pomáhali.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování odpovídalo 4*, pěkný pokoj, denně uklizeno, když jsme na polštář přidali dolar, měli jsme krásně vyzdobenou postel. Jste na rovníku, takže občas se nám do pokoje vloudil nějaký hmyz, ale s tím se musí počítat a na noc jsme využívali moskytiéru. Wifi jsme měli po celém areálu hotelu, což byl skvělý bonus, trezor na pokoji zdarma a klimatizace na pokoji byla bez problému.

Strava
Nečekejte all inclusive v Egyptě ???? I tak jsme hlady rozhodně netrpěli. Ke snídani je k dispozici sladké i slané, jogurty, müsli i lupínky. Palačinky, wafle a vajíčka na různý způsob dělali čerstvé a výborné. Vždy bylo k dispozici několik druhů pečiva, džusy, čaj i káva. Obědy a večere byly vhodné jak pro milovníky masa, tak i pro vegetariány. Vždy byla i zelenina, míchaný salát, ovoce a nějaký dortík. Přímo od kuchařů si člověk mohl nechat uvařit specialitu dne - většinou jedno jídlo z mořských potvůrek a nějaká pasta. Zajímavé jsou tématické večery - indický a hlavně africký, opravdu stály za to! Přes celý den byla k dispozici káva a čaj, odpoledne nějaké sušenky.

Služby hotelu
Není moc, co říct. Ráno uklizený bazén, upravené chodníčky, pokoje čisté, na recepci příjemný personál ochotný pomoci s čímkoliv, na baru to samé. Animátoři mladí a akční, ale stačilo poprosit o soukromí a do ničeho Vás netlačili. Celkově v hotelu byl klid a pohoda.

Pláž
Tento hotel má dvě menší soukromé pláže a to je jeho největší výhoda. Jsou uklizené, klidné a hlídané. Při příchodu dostanete hned lehátko a slunečník, nemusíte se bát nechat cokoliv ležet a jít se vykoupat nebo při odlivu projít po mořském dně. Ani beachboys tady nejsou otravní, byli tam asi dva, kterým jde krásně vysvětlit, že nemáte zájem. Počítejte s tím, že odliv je opravdu veliký, ale díky tomu uvidíte stovky krabů, murény, hvězdice i ježky a nemusíte si ani namočit hlavu. Když je oceán opravdu nízko, jde projít kolem pobřeží až na nedalekou, 7km dlouhou Turtle beach

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Jiřina Zoubková

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Jacaranda Beach Resort Hodnocení: 4/5 Keňa, Watamu

super

super

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
super

Strava
super

Služby hotelu
super

Pláž
super

Byla tato recenze užitečná? (2) (4)

Watamu – Více recenzí ubytování

Watamu - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Watamu mapa

Počasí a klima Watamu

Za nejlepší čas pro návštěvu Watamu se pokládá období od července do října, což je nejdelší doba sucha s chladnými pobřežními podmínkami, kdy je obloha jasná a slunečná.

Watamu nicméně platí za krásnou pobřežní destinaci kdykoli během roku. Druhé suché období je mnohem kratší a trvá od ledna do února či počátku března. Průměrné roční teploty během dne obvykle vystoupají na 26 až 30 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 33 °C v noci 27 °C

 • Teplota vody 28 °C

Předpověď na několik dní

 • Sobota 33 °C v noci 26 °C

 • Neděle 32 °C v noci 26 °C

 • Pondělí 32 °C v noci 26 °C

 • Úterý 34 °C v noci 24 °C

Počasí

 • Leden Led 32 °C voda 28 °C

 • Únor Úno 33 °C voda 28 °C

 • Březen Bře 33 °C voda 29 °C

 • Duben Dub 31 °C voda 29 °C

 • Květen Kvě 30 °C voda 28 °C

 • Červen Čer 28 °C voda 27 °C

 • Červenec Čer 28 °C voda 26 °C

 • Srpen Srp 28 °C voda 26 °C

 • Září Zář 29 °C voda 26 °C

 • Říjen Říj 29 °C voda 27 °C

 • Listopad Lis 31 °C voda 28 °C

 • Prosinec Pro 32 °C voda 28 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín