• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
 • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
 • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234

Malakoff

Jaká zajímavá místa můžete objevit

La Madeleine

La Madeleine

La Madeleine se nachází v Paříži, ve Francii.

Jedná se o církevní stavbu v novoklasicistním stylu. Výstavba kostela trvala 85 let a zasvěcen byl sv. Máří Magdaléně. Během historie byl několikrát změněn účel stavby. Od oslavného chrámu armády za Napoleona I., přes železniční nádraží v roce 1837 až byl nakonec v roce 1845 vysvěcen jako katolický farní kostel.

 

Církevní stavby
Svatá kaple

Svatá kaple

Svatá kaple se nachází v Paříži, ve Francii.

Jedná se o kostel, který nechal ve 13. stletí postavit francouzský král Ludvík IX. Kostel byl postaven za účelem důstojného uschování relikvií, které Ludvík sbíral. Především se jednalo o části Kristovi trnové koruny, kterou koupil za takové jmění, které přesáhlo náklady na stavbu kaple. Naneštěsí většina relikvií byla zničena v období Velké francouzské revoluce. Jednalo se o zlomky lebky Jana Křtitele nebo část Kristova kříže. Dochovala se jen trnová koruna.

Církevní stavby
Obelisk

Obelisk

Obelisk se nachází na náměstí Place de la Concorde, neboli Náměstí Svornosti v Paříži, ve Francii.

Jedná se dar egyptského místokrále Muhammada Alího francouzskému králi Ludvíku Filipovi. Obelisk pochází z chrámu v Luxoru v Egyptě a do Francie byl dopraven v 19. století. Tato dominanta Náměstí Svornosti měří 23 metrů a zakončená je zlatou špičkou. Obelisk pochází ze 13. století před naším letopočtem, zdoben je hieroglyfy, které představují vítězné války Remsese II. 

Sochy / památníky
Park Buttes Chaumont

Park Buttes Chaumont

Park Buttes Chaumont se nachází v severovýchodní části Paříže a je třetím největším pařížským parkem. Původně na jeho místě stály kamenolomy, to se ale změnilo nařízením Napoleona III. Na území parku roste mnoho vzácných druhů rostlin a hnízní zde nespočet druhů ptáků. Dominantou parku je útes, na jehož vrcholku sídlí malý pavilon a jeskyně zdobená krápníky. k občerstvení můžete využít jednu ze tří restaurací na území parku, zabavit se můžete v loutkových divadlech a šesti pavilonech. 

Parky / zahrady / rezervace

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín