Upozorňujeme na povinnou odletovou taxu ve výši 224 MX peso (cca 10 EUR) na osobu. Taxa je splatná pouze online a při odjezdu ze země je nutné předložit doklad o zaplacení.

Mexiko last minute

Dovolená v Mexiku na poslední chvíli má samé plusy. Last minute zájezdy do Mexika jsou levnější a přitom si užijete stejné písečné pláže Cancúnu, Riviera Maya nebo Playa del Carmen jako ostatní cestovatelé. Lokalita je ideální na unikátní dovolenou u moře s prvotřídními službami pro ty, kteří chtějí zároveň poznávat ostatní kultury, např. neuvěřitelné pozůstatky Mayské civilizace. Nebaví vás jen ležet na pláži a chcete uspokojit i svou zvědavou stránku? Mexiko je perfektní destinace, protože je to naprostý ráj krásy a historie (např. Yucatan).

Základní info o Mexiku

Mexiko leží v Severní Americe. Žije zde více než 129 milionů lidí a naprostá většina obyvatelstva mluví španělsky. Hlavní město je Mexico city neboli ‎Ciudad de México. Původních obyvatel bylo více, např. Olmékové, Toltékové, Zapotékové, Mayové a Aztékové. Aztékové si díky založení Tenochtitlánu (dnešní hl. město) v roce 1325 upevnili svou moc a až do španělské kolonizace v 16. století si ji udržovali. 

Kdy jet do Mexika?

Doporučujeme si vybrat podzim nebo zimu, kdy v zemi panuje příjemné počasí a dobrá nálada. Doporučujeme dbát na zvýšenou bezpečnost a zjistit si aktuální situaci.

Nejlépe hodnocené hotely v Mexiku

Riu Caribe

Riu Caribe

Hodnocení: 5/5

Mexiko, Cancún, Cancún

Hodnocení 4,8 / 5

od 31 655 za os.

Club Riu Tequila

Club Riu Tequila

Hodnocení: 5/5

Mexiko, Playa del Carmen

Hodnocení 4,8 / 5

od 32 501 za os.

The Reef Coco Beach

The Reef Coco Beach

Hodnocení: 4/5

Mexiko, Playa del Carmen, Playa del Carmen

Hodnocení 4,7 / 5

od 24 364 za os.

Ocean Maya Royale

Ocean Maya Royale

Hodnocení: 5/5

Mexiko, Riviera Maya

Hodnocení 4,7 / 5

od 26 305 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Vesnice Coba Mayan

Vesnice Coba Mayan

Ve vesnici Coba Mayan můžete vidět velkou pyramidu Coba, typické májské vesnice, kouzelné podzemní jeskyně a můžete zakusit tradiční májský život. Je to skutečně fascinující zážitek, který ve Vás zanechá stopu jedinečného majského životního stylu.

Pokud budete mít chuť, jednou z možností jak se během tohoto výletu osvěžit je si zaplavat v místní jeskyni. Vaše chuťové buňky uspokojí tradiční májská kuchyně s ručně dělanými tortilami.

Historické stavby Města / Náměstí / Ulice
Biosferická rezervace Sian Ka'an

Biosferická rezervace Sian Ka'an

Pokud toužíte po překrásných panenských plážích, už dále nehledejte - Biosferická rezervace Sian Ka'an je zapsaná na seznam UNESCO a nachází se jižně od Tulumu. Se svými více jak miliony akry hostí početné přírodní stanoviště a 23 archeologických nalezišť, z nichž něktěré jsou staré až 2300 let. Je zde jen pár parkovacích míst, přístup k většině pláží je přes džungli. Pokud chcete prozkoumat tuto krajinu hlouběji, sjednejte si speciální tour nebo rybářský výlet, a nebo si pronajměte jeden z domků nebo hotelových pokojů přímo v této lokalitě.

Pokud se vydáte na některou z pláží, přineste si s sebou vše potřebné na celý den. Nenajdete zde žádné občerstvení ani sociální zařízení.

Příroda Pláže
Pláž Playa del Carmen

Pláž Playa del Carmen

Pláž Playa del Carmen je koupacím cílem většiny turistů a je to vhodné místo ke strávení odpoledne. Na jejím jižním konci je hodně písku, opalování bude jednodušší, pokud půjdete směrem k její severní části. Ale pozor, na této pláži preferuje spousta žen opalování nahoře bez. Vy byste si ale měli zabalit kompletní plavky, nudistické opalování je v Mexiku zakázáno, a tak by Vám mohla hrozit pokuta.

Pláže
Chichen Itza

Chichen Itza

Chichen Itza je nejrozlehlejší a nejpůsobivější památka z májských archeologických nálezů v regionu. Je dokonce zařazena mezi nových sedm divů světa roku 2007. Pokud máte pouze omezený čas na poznávání místních památek, jednoznačně zvolte Chichen Itza. Nejenže se dozvíte něco o Májích a mexické historii, ale uvidíte místa, kde byly provedeny lidské oběti a obrovské struktury postavené pouze za pomocí lidských svalů a hrubých nástrojů.

Chichen Itza můžete vidět v jednom z klipů k písni Jennifer Lopez.

Historické stavby

Proč do Mexika na last minute?

Třeba už zítra se můžete opalovat na druhé straně světa - viva Mexiko last minute! Užít si sluníčko Karibiku, známou mexickou kuchyni i prvotřdíní služby zdejších hotelových resortů. Mexiko může nabídnout zajímavou a bohatou přírodu stejně jako pozůstatky vyspělých civilizací. Stojí za to!

Mexiko – hotely s nejlepšími recenzemi

Kristýna H.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 10.4. - 20.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Iberostar Paraíso del Mar (Playa Paraiso) Hodnocení: 5/5 Mexiko, Riviera Maya

Naprosto úžasná dovolená, předčilo to naše očekávání

Naprosto úžasná dovolená, předčilo to naše očekávání

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování odpovídalo popisu, postel byla obrovská a velmi pohodlná, koupelna byla čistá, každý den jsme dostávali čisté ručníky.

Strava
Jídlo bylo velmi bohaté, každý večer byl v bufetech tematický, takže se jídlo neopakovalo. Bylo zde i hodne ala carte restaurací, jediné co nás překvapilo, bylo že na 9 denní pobyt jsme měli povolené jen 4 rezervace. Nakonec to ale vykompenzoval bufet.

Služby hotelu
Všichni v hotelu byli milí a přátelští.

Pláž
Pláž byla naprosto ohromující. Měli jsme i štěstí, že bylo moře i pláž bez řas. Dostatek lehátek, plážové ručníky kolik jsme jen chtěli.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Lea R.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.sk) Datum pobytu 2.3. - 13.3.2024 Hodnoceno: Březen 2024

Club Riu Tequila Hodnocení: 5/5 Mexiko, Playa del Carmen

Hotel Club Riu Tequila nás veľmi očaril a služby boli nad naše očakávania. Hotel je trochu vzdialený od pláže, ale malá prechádzka po výdatných raňajkách nikdy nezaškodila. Na pláž pravidelne premáva autíčko, ktoré odvezie 7 osôb.

Hotel Club Riu Tequila nás veľmi očaril a služby boli nad naše očakávania. Hotel je trochu vzdialený od pláže, ale malá prechádzka po výdatných raňajkách nikdy nezaškodila. Na pláž pravidelne premáva autíčko, ktoré odvezie 7 osôb.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytovanie bolo priestranné, izba vždy čistá pekne uprataná, pitný režim vždy zabezpečený.

Strava
Strava veľmi pestrá, vždy čerstvá zelenina a neskutočne sladké ovocie - melóny a pod. Veľký výber všetkého.

Služby hotelu
Služby veľmi dobré, nemám čo vytknúť.

Pláž
Pláž rozsiahla, vždy upravená, kedykoľvek sme prišli, vždy boli voľné lehátka, prípadne sme oslovili plážového zamestnanca, ktorý nám ich presunul kdekoľvek, samozrejme sme sa mu zavďačili. Na pláži veľká obedová hala, kde bol výber zo všetkého. Jedlá pripravené rôznymi spôsobmi, ovocie, zákusky, studené predjedlá, čokoľvek...

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Mexiko – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Mexika

Počasí Mexiko

Do Mexika se dá cestovat prakticky po celý rok a nebudete zklamání. Nejlepší počasí pro plážovou dovolenou jsou ale mesíce duben až říjen, kdy čekejte slunečné počasí a teploty kolem 30 - 35 stupňů Celsia.

Počasí tedy při last minute dovolené v Mexiku moc řešit nemusíte.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín