Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Německo last minute

Německo je pro turisty z Česka snadno dosažitelné a jakožto země v Evropské unii nevyžaduje pro pobyt žádné zvláštní formality. Svou nezapomenutelnou last minute dovolenou v Německu si proto můžete dopřát třeba hned. Vydejte se poznávat hlavní město Berlín, působivé drážďanské galerie nebo slavný Popelčin zámek Moritzburg.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Zámek Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein

Romantický zámek Neuschwanstein je situována v bavorském Schwangau u Füssenu. Nechal jej postavit Ludvík II. Bavorský a v současnosti se jedná o nejnavštěvovanější historickou památku v Německu. Pohádkový zámek hrdě ční v kopci nad krajinou. Jeho krásou se inspirovala řada filmařů a sloužil také jako předobraz atrakce Zámek šípkové Růženky v Disneylandu. Zámek připomíná středověký hrad, byl však postaven roku 1886. Kromě panovníka zde žilo jen několik málo sluhů a služek. Po nevyjasněné smrti krále Ludvíka II. byl zámek na dlouhou dobu uzavřen. Veřejnosti je zpřístupněn od konce 2. světové války. Dnešní návštěvníci zde mohou obdivovat bohatě zdobené interiéry. K těm nejkrásnějším patří bezesporu trůnní sál, zhotovený podle vzoru známé mešity Agia Sofia v Istanbulu. Vnitřní interiéry jsou vyzdobeny drahocenným novogotickým řezbářským obložením a dalšími novogotickými prvky. Z nádvoří zámku je úchvatný panoramatický výhled do okolí. 


Hrady / zámky
Hrad Eltz

Hrad Eltz

Uprostřed panenské přírody spolkové republiky Porýní-Falc ční hrdě nad řekou středověký hrad Eltz, postavený na počátku 12. století. Díky své odlehlé poloze přežil bez úhony všechny války a je dodnes v držení rodiny Rubenachů a Rodendorfů (33 generací). Exteriér hradu uchvátí návštěvníky osmi monumentálními věžemi (35 m), zdobenými krovy s bodci i rozlehlým nádvořím. Interiéry dávají nahlédnou do rytířského sálu, dobově vybavených komnat (porcelánové nádobí, předměty ze zlata i drahých kovů, šperky, sklo, slonová kost), obrazárny , zbrojnice, šatny, písárny i obytné věže, ze které mají návštěvníci nádherný panoramatický výhled do okolí. Samozřejmostí je dobře vybavené informační centrum, stánek s občerstvením i sociální zařízení. V okolí hradu se nachází několik naučných stezek, seznamujících návštěvníky s krásami okolní přírody. 
Hrady / zámky
Braniborská brána

Braniborská brána

Braniborská brána je jedním z nejznámějších symbolů Berlína. Brána byla postavena v roce 1791 jako celní brána v opevnění Berlína. Tato 26 metrů vysoká stavba ve stylu raného klasicismu svým vzhledem připomíná propylaje athénské Akropole. Tvoří ji šest 15 metrů vysokých sloupů v jónsko-dórském stylu. Celá brána je zdobena mnohými ornamenty a reliéfy. Vrchol pak zdobí 5 metrů vysoké sousoší Kvadrigy, které představuje bohyni vítězství Viktorii. Po dobu existence Berlínské zdi nebyla brána přístupná, protože se nacházela v hraničním pásmu. Po pádu zdi a opětovném sjednocení Berlína se Braniborská brána stala symbolem rozdělení a následného sjednocení města.
Historické stavby
Bavorské Alpy

Bavorské Alpy

Bavorská část Alp je díky své nádherné přírodě výbornou destinací nejen pro milovníky zimních sporty, ale také pro turistiku v létě. Nejvyší hory Alp tu sice nenaleznete, přesto však zdejší nádherná příroda nabízí obrovské množství možností pro vysokohorskou turistiku, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Za návštěvu stojí určitě národní park Berchtesgaden nebo okolí Ruhpoldingu, který je známý především díky biatlonu. V západní části Bavorských Alp se potom nachází další významné turistické centrum, v okolí města Garmisch-Partenkirchen. Nad tímto městem se tyčí nejvyšší hora Německa, Zugspitze (2962 m n. m.), na jejíž vrchol vedou kromě několika přístupových cest i tři lanovky.

Kromě vysokých vrcholů je zde i mnoho kříšťálově čistých alpských jezer. Přímořskou atmosféru nabízí jezero Chiemsee, kterému se díky jeho velikosti přezdívá „Bavorské moře“. Zde můžete relaxovat na písečných plážích nebo si můžete vyzkoušet mnoho vodních sportů. Lodí se můžete vydat na ostrůvek uprostřed jezera, kde se nachází pohádkový zámek Herrenchiemsee, který zde nechal postavit bavorský král Ludvík II. V západní části Bavorských Alp potom stojí za zhlédnutí malebný zámek Neuschwanstein nebo zámek Linderhof, které zde nechal postavit rovněž Ludvík II.

Zážitek z návštěvy Bavorských Alp umocní návštěva pravé bavorské hospůdky, kde na vás čeká vynikající bavorská kuchyně.
Hory Treking

Cestujeme do Německa

V Německu si na své přijdou zejména příznivci muzeí a architektury z různých období. Turisté mají možnost vybírat z bohaté nabídky ubytování a mohou vychutnávat výtečné pivo, kvalitní víno i lahodné pokrmy. Rodiny s dětmi nadchne dobrodružství ve velkolepém aquaparku Tropical Islands 60 km jihovýchodně od Berlína.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Německo mapa

Počasí a klima v Německu

Severní část Německa má přímořské podnebí. Teploty se tu v létě pohybují kolem 17 °C. V lednu klesají k nule; dny v této době bývají deštivé. Nejtepleji je v nížinách ve vnitrozemí, např. v údolí řek Mohan a Neckar. Nejteplejší měsíc představuje stejně jako u nás červenec s průměrnou teplotou okolo 20 °C. V Berlíně je v létě cca 18 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín