Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/thajsko/cestovani/covid_19.html

Last minute dovolená v Pattaya

Proč Last minute dovolená v Pattaya

rušná oblast restaurace šnorchlování písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Botanická zahrada Nong Nooch

Botanická zahrada Nong Nooch

Nong Nooch jsou botanické zahrady a turistícká atrakce o rozloze asi 2 km2. V roce 1954 koupila Khun Nongnooch pozemek, kde byly vysázeny pomeranče, manga, kokos a další ovoce. Později cestovala s přáteli na exkurze do cizích zemí a byla ohromena jejich krásou. Má velice ráda květiny, tak vznikl nápad zažídit zahradu. Rozhodla se tedy zmenit ovocnou zahradu na květinovou a přistavět různá zařízení, jako např. chata, bazén, restaurace, místnost pro poskytování služeb pro turisty. Slavnostně byla botanická zahrada v roce 1980. K této příležitosti uspořádali ukázku thajského umění a kultury a sloní show. Po 6 letech se rozhodla předat práci svému synovi. Nicméně se Khun Nongnooch stále podílí na práci a úpravách zahrady.

Parky / zahrady / rezervace
Sídlo Sukhawadee

Sídlo Sukhawadee

Sídlo Sukhawadee vlastní doktor Panya Chotitawan, majitel a zakladatel farmy Saha (zemědělský výrobce a vývozce Thajska). Sídlo bylo postaveno jako turistické místo. Majitel řekl, že chce, aby všichni Thajci viděli krásu umění a uznali pravdu lidského života. Každý si může procházet dům, prozkoumat bohatě zařízené pokoje a sály a i zahradu. Všechny budovy zobrazují harmonický vztah mezi vírou a architektonickým uměním. Všechen nábytek i dekorace jsou v evropském jednoduchém stylu. Celé sídlo se rozkládá na ploše asi 128 000 m2 a je rozděleno do 10 význačných architektonických staveb, každá má jedinečné charakteristiky a vlastnosti.

Architektura
Svatyně pravdy

Svatyně pravdy

Svatyně pravdy je chrám. Je to celodřevěná stavba plná soch založených na tradičních buddhistických a hinduistických motivech. Nejvyšší bod budovy se nachází ve výšce 105 m. Budova je postavena podle starobylé thajské vynlézavosti a všechno je vyřezávané ze dřeva. Účel výstavby svatyně je poučít umění a kulturu jako odkaz starověké Země, prastarých znalostí, a východní filozofie.

Církevní stavby
Svět miniatur Mini Siam

Svět miniatur Mini Siam

Svět miniatur Mini Siam vznikl pod nápadem dát dohromady zázraky, umění, řemesla, kulturu z významných míst z celého Thajska. Tato kulturní památka vyznačuje thajské a evropské struktury dějin a lokalit v průběhu dějin. Nachází se zde přes sto různých modelů. Pro návštěvníky, kteří chtějí cestovat po celém světě v omezeném čase, je to ideální příležitost. Můžou zde vidět repliky světově významných míst, jako je Towe Bridge, Eiffelova věž, Socha Svobody, fontána di Trevi atd.

 

 

Architektura Zábava

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Pattaya

Počasí a klima v Pattaya

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín