Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Bavorsko

Bavorsko, největší spolková země Německa, leží na jihovýchodním cípu země a sousedí s Rakouskem a Českou republikou. Jde o jednu z nejoblíbenějších německých turistických destinací, která překvapuje památkami a některými z nejhezčích scenerií v zemi, včetně velkolepých horských štítů, kulatých kopců a krásných jezer. 

Bavorsko nabízí úplně vše

Oblast s některými z nejmalebnějších měst Německa láká na romantické zámky, císařské paláce, starosvětské zvyky, živou scénu současného umění a interaktivní muzea. Mezi nejvyhledávanější atrakce Bavorska patří pohádkový Neuschwanstein, hrad a Altstadt v Norimberku, zámky Linderhof a Herrenchiemsee či katedrála v Bamberku. 

Mnoha atrakcemi překypuje hlavní město Mnichov. Navštivte centrální náměstí Marienplatz s kostelem Panny Marie, palác Nymphenburg a anglickou zahradu. Bavorsko toho nabízí spoustu: smaragdové Königssee, horu Zugspitze, jedinečný Pasov, císařské Řezno, středověký Rothenburg i památník koncentračního tábora Dachau. 

Jak se dostat do Bavorska?

Ve všech regionech Bavorska se do řady měst, obcí a výletních cílů dostanete pohodlně vlakem. Letiště Mnichov (druhé největší v Německu, 35 km od centra), Norimberk, Memmingen a Augsburg umožňují spojení do celého světa. 

Proč Dovolená Bavorsko

klidná oblast restaurace památky žádná pláž vhodné pro děti cestování autem

Bavorsko - Nejlépe hodnocené hotely

Haus Bayerwald

Haus Bayerwald

Hodnocení: 3/5

Německo, Bavorsko, Neureichenau

od 17 600 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Zámek Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein

Romantický zámek Neuschwanstein je situována v bavorském Schwangau u Füssenu. Nechal jej postavit Ludvík II. Bavorský a v současnosti se jedná o nejnavštěvovanější historickou památku v Německu. Pohádkový zámek hrdě ční v kopci nad krajinou. Jeho krásou se inspirovala řada filmařů a sloužil také jako předobraz atrakce Zámek šípkové Růženky v Disneylandu. Zámek připomíná středověký hrad, byl však postaven roku 1886. Kromě panovníka zde žilo jen několik málo sluhů a služek. Po nevyjasněné smrti krále Ludvíka II. byl zámek na dlouhou dobu uzavřen. Veřejnosti je zpřístupněn od konce 2. světové války. Dnešní návštěvníci zde mohou obdivovat bohatě zdobené interiéry. K těm nejkrásnějším patří bezesporu trůnní sál, zhotovený podle vzoru známé mešity Agia Sofia v Istanbulu. Vnitřní interiéry jsou vyzdobeny drahocenným novogotickým řezbářským obložením a dalšími novogotickými prvky. Z nádvoří zámku je úchvatný panoramatický výhled do okolí. 


Hrady / zámky
Jezero Hintersee

Jezero Hintersee

Malebné jezero Hintersee leží na západním okraji národního parku Berchtesgaden. Okolo jezera se tyčí vysoké hory, které se zrcadlí v průzračně čisté vodě, což místu dodává kouzlo. Na místě je možné si zapůjčit veslici nebo šlapadlo a prohlížet si krásy okolní přírody přímo z hladiny jezera. Kolem celého jezera vede cesta, po které se dá jezero obejít za necelou hodinu volné chůze.
Jezera
Bavorské Alpy

Bavorské Alpy

Bavorská část Alp je díky své nádherné přírodě výbornou destinací nejen pro milovníky zimních sporty, ale také pro turistiku v létě. Nejvyší hory Alp tu sice nenaleznete, přesto však zdejší nádherná příroda nabízí obrovské množství možností pro vysokohorskou turistiku, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Za návštěvu stojí určitě národní park Berchtesgaden nebo okolí Ruhpoldingu, který je známý především díky biatlonu. V západní části Bavorských Alp se potom nachází další významné turistické centrum, v okolí města Garmisch-Partenkirchen. Nad tímto městem se tyčí nejvyšší hora Německa, Zugspitze (2962 m n. m.), na jejíž vrchol vedou kromě několika přístupových cest i tři lanovky.

Kromě vysokých vrcholů je zde i mnoho kříšťálově čistých alpských jezer. Přímořskou atmosféru nabízí jezero Chiemsee, kterému se díky jeho velikosti přezdívá „Bavorské moře“. Zde můžete relaxovat na písečných plážích nebo si můžete vyzkoušet mnoho vodních sportů. Lodí se můžete vydat na ostrůvek uprostřed jezera, kde se nachází pohádkový zámek Herrenchiemsee, který zde nechal postavit bavorský král Ludvík II. V západní části Bavorských Alp potom stojí za zhlédnutí malebný zámek Neuschwanstein nebo zámek Linderhof, které zde nechal postavit rovněž Ludvík II.

Zážitek z návštěvy Bavorských Alp umocní návštěva pravé bavorské hospůdky, kde na vás čeká vynikající bavorská kuchyně.
Hory Treking
Zámek Hohenschwangau

Zámek Hohenschwangau

Zámek Hohenschwangau je jednou z nejznámějších historických památek Bavorska. Nachází se ve městě Schwangau, v blízkosti romantického zámku Neuschwanstein . První zmínky o zámku jsou ze 12. století. Tehdy se jednalo o sídlo pánů ze Schwangau. V následujících stoletích měnil zámek majitele, chátral, byl nově vystavěn a znovu zničen. Roku 1832 získal ruiny král Maximilián II. a nechal je přestavět uměleckým architektem a malířem Domenicem Quaglionim v novogotickém stylu. Výmalba místností je realizována podle návrhů Moritze von Schwindela. V tomto stavu se zachoval zámek do dnešních dnů. Vnitřní zařízení z období Biedermeieru zůstalo nezměněno.Zámek sloužil královské rodině jako letní sídlo a byl místem vychování Ludvíka II. Jeho matka Marie Bavorská žila na zámku ještě 3 roky po smrti svého syna. Později zde také zemřela. Současným vlastníkem zámku je Fond vyrovnání rodu Wittelsbachů. Návštěvníci mohou během prohlídky s průvodcem spatřit taneční sál, orientální místnost, královskou šatnu, královskou ložnici či obrazárnu. 

Architektura Hrady / zámky

Bavorsko - Nejprodávanější hotely

Haus Bayerwald

Haus Bayerwald

Hodnocení: 3/5

Německo, Bavorsko, Neureichenau

od 17 600 za os.

Bavorsko – hotely s nejlepšími recenzemi

Jan P.

Hodnocení 4,9 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Gasthof Pension Anötzlehen Hodnocení: 3/5 Německo, Bavorsko

Výborné.

Výborné.

Ubytování 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Kvalita sjezdovek 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Tereza K.

Hodnocení 4,7 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 27.9. - 1.10.2023 Hodnoceno: Říjen 2023

Ferien Vom Ich (Neukirchen (Niederbayern)) Hodnocení: 3/5 Německo, Bavorsko

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,8 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Bavorsko – Více recenzí ubytování

Bavorsko - Poslední prodané hotely

Haus Bayerwald

Haus Bayerwald

Hodnocení: 3/5

Německo, Bavorsko, Neureichenau

od 17 600 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Bavorska

Počasí a klima v Bavorsku

Letní měsíce v Bavorsku bývají v posledních letech stále teplejší. V zimních měsících bývá obecně více srážek, které mívají ve srovnání s minulostí častěji podobu deště než sněhu. Jedním z efektů pokračujícího oteplování je tání takřka všech bavorských alpských ledovců. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 28 °C v noci 12 °C

 • Teplota vody °C

Předpověď na několik dní

 • Neděle 20 °C v noci 9 °C

 • Pondělí 14 °C v noci 6 °C

 • Úterý 20 °C v noci 9 °C

 • Středa 23 °C v noci 9 °C

Počasí

 • Leden Led 4 °C

 • Únor Úno 7 °C

 • Březen Bře 12 °C

 • Duben Dub 15 °C

 • Květen Kvě 21 °C

 • Červen Čer 23 °C

 • Červenec Čer 25 °C

 • Srpen Srp 24 °C

 • Září Zář 20 °C

 • Říjen Říj 16 °C

 • Listopad Lis 8 °C

 • Prosinec Pro 4 °C

Cestovatelský magazín