Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Durynsko

Svobodný stát Durynsko leží v samém středu Německa a jeho hlavním městem je Erfurt, jedno z nejzachovalejších středověkých měst v zemi, které se pyšní úžasnými historickými památkami. Krásné hrázděné domy lemují most obchodníků, jenž se klene přes rameno řeky Gera. Láká barokní citadela Petersberg i gotická katedrála. 

Projděte si středověké památky v Durynsku 

Další působivou památkou Durynska je středověký hrad Wartburg s výhledem na Eisenach a Durynský les. Byl zapsán na seznam dědictví UNESCO a přitahuje návštěvníky z celého světa. Prohlédněte si také zámek Belvedere, nikoli vídeňský, ale ten na okraji Výmaru. Město Výmar stojí za návštěvu i kvůli Goetheho domu. 

Z přírodních krás najdete na seznamu UNESCO národní park Hainich, jeden z nedotčených bukových pralesů. Dřevěná vycházková cesta nabízí výhled z ptačí perspektivy i zajímavé poznatky. Zřejmě nejhezčí turistickou stezku v Durynsku představuje Rennsteig. Míjí hrad Wartburg a vede nejen okolo malebných jezer. 

Jak se dostat do Durynska?

Durynskem procházejí dálnice A4, A9, A38, A71 a A73. Na dálnici A4 leží od západu k východu města Eisenach, Gotha, Erfurt, Výmar, Jena a Gera. Letiště Erfurt–Výmar se používá pro charterové lety do prázdninových destinací. 

Proč Dovolená Durynsko

klidná oblast restaurace turistika žádná pláž vhodné pro děti cestování autem

Durynsko - Nejlépe hodnocené hotely

Durynsko - Nejprodávanější hotely

Durynsko - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Durynska

Počasí a klima v Durynsku

Durynské podnebí je mírné s převládajícími vlhkými západními větry. Ze severozápadu směrem na jihovýchod vykazuje klima stále výraznější kontinentální rysy: déle chladné zimy a teplejší léta. Durynsko je nejsušší oblast Německa s ročními srážkami 400 až 500 mm. Artern na severovýchodě má průměrnou roční teplotu 8,5 °C. V chladném Oberhofu v Durynském lese dosahuje průměrná teplota jen 4,4 °C. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín