Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Norimberk

Norimberk je jedním z nejdůležitějších center umění a kultury v Německu. Byl domovem první evropské tiskárny a střediskem pro studium astronomie – roku 1543 zde vyšlo nejslavnější dílo Mikuláše Koperníka. Dominantu severozápadní části starého města tvoří shluk historických staveb představujících hrad Norimberk. 

Norimberk - historické památky na každém kroku

Po procházce hradem věnujte čas prohlídce Hauptmarktu, tradičního centra Norimberku s krásnou fontánou. Právě tady se koná slavný vánoční trh a stojí tu jediný barokní kostel ve městě. Největším kostelem v Norimberku je působivý gotický kostel sv. Vavřince, jehož architektura i umělecká díla vás uchvátí. Nezapomínejme ale ani na kostel Panny Marie. 

Jen co by kamenem dohodil od norimberského hradu stojí dům Albrechta Dürera, ve kterém najdete muzeum. Dále si projděte historické městské hradby a nechte se poučit o dějinách v Germánském národním muzeu. Na návštěvu čeká i dopravní muzeum a zejména děti potěší proslulé muzeum hraček. Další zábavnou zastávkou pro rodiny je místní krásná zoo. 

Jak se dostat do Norimberku?

Letiště Norimberk leží necelých 8 km od centra a pro svou blízkost k českým hranicím je oblíbené u obyvatel západních Čech a Prahy. Cesta autem z Prahy do Norimberku zabere přibližně 3 hodiny po dálnici.

Proč Dovolená Norimberk

rušná oblast restaurace památky žádná pláž vhodné pro páry cestování autem

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Norimberku

Počasí a klima v Norimberku

Norimberk má oceánské podnebí s vlhkým kontinentálním vlivem. Klima města ovlivňuje jeho vnitrozemská poloha a vyšší nadmořská výška. Zimy bývají proměnlivé, s mírným nebo chladným počasím. Průměrná teplota se pohybuje kolem -3 až 4 °C. Léta jsou obecně teplá, většinou okolo 13 °C v noci a 25 °C odpoledne. Srážky jsou rozloženy do celého roku - únor a duben bývají sušší a v červenci může napršet více. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín