Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/polsko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Podleské vojvodství

Podleské vojvodství se rozkládá na severovýchodě Polska a spadá do něj část historického regionu Podlesí. Ve vojvodství se nalézají 4 národní parky, včetně slavného Bělověžského a také Biebrzańskiego Parku Narodowego, jenž je největší v zemi. Hlavním a největším městem je Bělostok 50 km od hranic s Běloruskem. 

Evropský prales a jeho bohatství

Podlesí je známé díky vesnici Bělověž, sídlu správy polské části Bělověžského národního parku, jenž byl vytvořen na ochranu Bělověžského pralesa zapsaného na seznamu UNESCO. Můžete tam spatřit zubra evropského. Bělověž zaujme také kostelem sv. Mikuláše, skanzenem lidové architektury a zámeckým parkem z 19. století. 

Nejrozmanitější vojvodství Polska je formováno rozsáhlými lesy, jezery a pláněmi. Bělověžský prales si užijí zejména pozorovatelé ptactva a milovníci přírody. Příroda je zde vskutku bohatá a lidé žijí v harmonii s ní. Lesy ovlivnily dokonce i kuchyni tohoto regionu – na téměř každém jídelním lístku tak najdete divokou zvěř, lesní plody nebo houby. 

Jak se dostat do Bělověže?

Nejrychlejší způsob, jak se přesunout z Varšavy do Bělověže, je autem. Cesta do národního parku trvá asi 3 hodiny. Existuje přímá autobusová linka z Varšavy do Bělověže. Můžete jet i vlakem z Varšavy do Bělostoku (2,5 hodiny) a Bělověže. 

 

Podleské vojvodství - Nejlépe hodnocené hotely

Podleské vojvodství - Nejprodávanější hotely

Podleské vojvodství - Poslední prodané hotely

Mapa Podleského vojvodství

Počasí a klima v Podleském vojvodství

Podleské vojvodství se vyznačuje dlouhými mrazivými zimami a teplými léty. Jde o jeden z nejchladnějších regionů Polska. Podnebí Bělostoku je kontinentální s chladnými zimami a teplými léty a výrazně studenější než v jiných nížinných částech země. Průměrná teplota v lednu se pohybuje mezi -4 až -8 °C, je tedy nejnižší v zemi. Teplotní rozdíly mohou být extrémní. Moře má na klima jen malý vliv. V oblasti také méně prší než na ostatních místech v Polsku. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín