Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/covid_19.html

Dovolená Havajské ostrovy

Havaj, s hlavním městem Honolulu na ostrově Oʻahu, je 50. federální stát USA a zároveň součást souostroví 95 korálových a sopečných ostrovů, k němuž patří i 118 skal a útesů v Tichém oceánu. Tropické klima a uvolněná nálada Havajských ostrovů je přesně to, co je dělá tak unikátními. Souostroví se pyšní řadou rekordů, například nejvyšší spící sopkou světa, Haleakalā na Maui. 

Do skupiny osmi hlavních Havajských ostrovů patří Havaj, Maui, Oʻahu, Kauaʻi, Molokaʻi, Lānaʻi, Niʻihau a Kahoʻolawe. Oʻahu je nejoblíbenější, protože má vše od nočních klubů a restaurací světové úrovně až po písečné pláže a malebná surfařská města. Navíc na něm najdete memoriál a přístav Pearl Harbor. Rušná Waikiki nabízí pás letovisek perfektních pro rodiny, skupiny přátel i páry. 

Každý havajský ostrov je unikát

Maui je domovem ohromujících scenerií a hodí se pro zamilované páry i partu přátel. Dramatické pobřeží ostrova Kauaʻi nabízí řadu venkovních dobrodružství a treků, a protože zde nejvíce prší, je také místem se stovkami vodopádů, jedinečnými rostlinami a botanickými zahradami. Ideální pro milovníky výletů exotickými deštnými pralesy. Lānaʻi má klidnou atmosféru vhodnou k relaxaci a Molokaʻi se chlubí národním historickým parkem Kalaupapa 

Ostrovy jsou obklopeny úžasným Tichým oceánem, který je domovem obrovského množství mořských tvorů. Nekonečné příležitosti pro šnorchlování a surfování, ale také přívětiví místní obyvatelé - to vše dělá z ostrovů opravdový ráj 

Jak se na Havaj dostat?

Na Havaj se lze dostat pouze letecky, nejčastěji západním směrem s přestupem v USA. Ostrovy leží uprostřed Tichého oceánu a žádná pravidelná lodní doprava sem nejezdí. Každý z obydlených ostrovů (kromě Niihau) má jedno či více letišť a 4 největší ostrovy jsou spojené s kontinentálními USA pravidelnou leteckou dopravou i mezi sebou navzájem. Letiště Honolulu na Oʻahu je největší. 

Pokud poletíte z Prahy, předpokládejte vždy alespoň 2 přestupy: na některém z evropských letišť a poté znovu na západě USA nebo Kanady. Celková doba letu se různí dle spoje, nicméně počítejte minimálně s 24 hodinami. Při cestě tam můžete - díky časovému posunu - ještě ten stejný den večer být na Havaji.

Proč Dovolená Havajské ostrovy

rušná oblast noční kluby surfování písčitá pláž vhodné pro páry cestování autem

Havajské ostrovy - Nejlépe hodnocené hotely

Fotografie z lokality

Havajské ostrovy - Nejprodávanější hotely

Havajské ostrovy - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Havajských ostrovů

Počasí a klima na Havaji

Havajské ostrovy jsou tropické, ale zažijete na nich různá podnebí v závislosti na nadmořské výšce a okolních vlivech. Nížiny přijímají většinu srážek během zimních měsíců (od října do dubna). Sušší podmínky převládají od května do září. Tropické bouře a občasné hurikány mají tendenci objevovat se od července do listopadu. Během letních měsíců činí průměrná teplota asi 29 °C, v zimních měsících to bývá cca 26 °C. 

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín