Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/covid_19.html

Dovolená Nevada

Úžasná krajina Nevady bývá často zastíněna třpytem a leskem jejího největšího města, proslulého Las Vegas. Ačkoli je to místo, které si nebudete chtít nechat ujít, Nevada toho nabízí mnohem víc. Je to stát plný neuvěřitelných přírodních zajímavostí, scénických cest, malých měst a úžasných příležitostí pro outdoorové aktivity. 

Národní parky a rekreační oblasti Nevady poskytují vynikající terény pro pěší turistiku, cykloturistiku, horolezectví, jízdu na koni a rybaření. Ve vysokých horách dokonce najdete lyžařská střediska. Jen asi 45 minut jízdy od centra Las Vegas se nalézá slavná přehrada Hoover Dam, postavená na hranici Nevady a Arizony. 

Na hranici Nevady s Kalifornií pak leží jiskřivě modré jezero Tahoe. V létě sem turisté jezdí kempovat a užívat si krásné pláže, zatímco v zimě míří do lyžařských středisek. Velkolepé scenerie nabízí i národní rekreační oblast na březích jezer Lake Mead a Lake Mohave. Dramatické skalní útvary na vás čekají ve státním parku Valley of Fire. 

Jak se dostat do Nevady?

McCarranovo mezinárodní letiště se nachází 8 km od centra Las Vegas a je jedním z nejrušnějších ve Spojených státech. Let trvá průměrně 18 hodin i s přestupem. Přesun z letiště do Las Vegas zajišťují autobusy. 

 

Proč Dovolená Nevada

rušná oblast noční kluby památky písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Nevada - Nejlépe hodnocené hotely

Nevada - Nejprodávanější hotely

Nevada - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Nevady

Počasí a klima v Nevadě

Největší část Nevady má suchý typ podnebí, teplé a studené pouštní klima. S ročními srážkami od 25 do 200 mm je Nevada jednou z nejsušších oblastí na severní polokouli. Suché zimy jsou v závislosti na tom, kde se nacházíte, chladné až mírné. Léta bývají teplá, v jižní části země dokonce horká. Průměrné maximální letní teploty v Las Vegas činí 38 °C. Město může zaznamenat cca 3800 hodin slunečního svitu ročně. 

Cestovatelský magazín