Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/jizni_amerika/bolivie/cestovani/covid_19.html

PERU A BOLÍVIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

Bolívie

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

PERU A BOLÍVIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

Číslo termínu: SC292903

Popis

Výprava pro milovníky romantiky a dobrodružství do minulosti i současnosti andských indiánů, ke sněhobílým velikánům a horským jezerům Kordiller, od pobřeží Tichého oceánu k mystickému jezeru Titicaca, největšímu jihoamerickému nevysychajícímu jezeru i nejvýše položenému splavnému jezeru světa. Ideální cesta ke studiu dávných inckých a předinckých kultur Jižní Ameriky.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Permit do N.P. Huascarán, výlet do kaňonu Colca včetně vstupu, loď po jezeře Titicaca na Los Uros a na Isla del Sol včetně vstupů na ostrovy, výletní vlak na Machu Picchu, lanovky v La Paz. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima a Chiclayo - Lima včetně tax a poplatků. Veřejná (autobusy, pro dlouhé a noční přejezdy komfortní dálkové, výletní vlak, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi). Ubytování: 23x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 2x noční přejezd v pololůžkovém dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 14 500 Kč (23x). Strava: 23x snídaně. V ceně není vstup na Machu Picchu od 1600 Kč.

Doprava

Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima a Chiclayo - Lima včetně tax a poplatků. Veřejná (autobusy, pro dlouhé a noční přejezdy komfortní dálkové, výletní vlak, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi)

Ubytování

23x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 2x noční přejezd v pololůžkovém dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 14 500 Kč (23x)

Stravování

23x snídaně

Délka tras

letadlem 25 000 km, po zemi 4800 km, pěšky 6x 5-12 km (volitelně)

1. - 2. den

Let do hlavního města Peru. Prohlídka Limy (UNESCO): muzeum zlata, prezidentský palác, katedrála ostatky dobyvatele Pizarra, moderní Miraflores aj.

3. - 4. den

Přejezd do Nazcy (UNESCO): světoznámé kultovní obrazce, které svými teoriemi zpopularizoval Erich von Däniken. Přejezd do Arequipy.

5. - 6. den

„Bílé město“ Arequipa (UNESCO) s klášterem Santa Catalina a slavnou chrámovou architekturou. Výlet do „jihoamerického Grand Canyonu“, jednoho nejhlubších na světě (4160 m) - kaňonu Colca. Scénická jízda pod šestitisícovými sopkami a přes průsmyk Patapampa (4910 m). Impozantní výhledy na útesy, andští kondoři, kaktusy San Pedro, indiánská muzika, termální lázně.

7. - 8. den

Jízda k magickému jezeru Titicaca. Puno: výlet lodí na rákosové ostrovy indiánů Uros. Pohřebiště Sillustani na březích jezera Umayo: pohřební věže (čulpy) šlechty preincké kultury Colla.

9. - 10. den

Přes hranice do Bolívie. Tajemné Tiwanaku (UNESCO) - ruiny honosného města prastaré prekolumbovské civilizace: proslulá Brána slunce. Největší město Bolívie - La Paz: trh zázračných medicín. Výlet do kaňonu Palca: procházka mezi vyerodovanými, až 200 m vysokými skalními věžemi. Alternativně na kole po „silnici smrti“ z And do tropického Coroica (volitelný výlet s místní CK).

11. - 13. den

Jízda nově otevřeným nejdelším a nejvyšším metropolitním systémem lanovek na světě Teleférico z La Pazu do druhého největšího města země a nejvýše položeného velkoměsta na světě El Alta (4150 m). Výhledy na La Paz z ptačí perspektivy. Výlet do Měsíčního údolí u La Pazu. Návrat k Lago de Titicaca. Hraniční Copacabana na jezeře: výlet lodí na posvátný Isla del Sol (Ostrov slunce), pěší procházka. Zpět do Peru. Noční přejezd do Cuzca.

14. - 15. den

Incký „Pupek světa“ Cuzco (UNESCO) - snad nejkrásnější město Jižní Ameriky. Velkolepá incká pevnost Sacsayhuaman. Posvátná místa Inků - nekropole Quenko a údolí Valle Sagrado. Kruhové terasy Moray, odparky na sůl Salineras. Výletním vlakem po úzkokolejce do Aguas Calientes pod Machu Picchu.

16. - 19. den

Machu Picchu (UNESCO, vstupné není v ceně zájezdu), jeden z novodobých sedmi divů světa. Celodenní prohlídka zapomenutého města v džungli. Incká pevnost Ollantaytambo. „Rodiště duhy“ Chinchero. Koloniální i incký Pisac v Posvátném údolí řeky Urubamby, jedné ze zdrojnic Amazonky. Cuzco: legendární chrám Slunce Coricancha, tržnice. Přejezd do národního parku Huascarán (UNESCO).

20. - 21. den

Bílé Kordillery, největší bromélie světa Puya Raymondii, pohřbené město Yungai, jezero Llanganuco, památník našich horolezců pod Huascaránem. Procházka po ledovci, výstup do 5000 m, impozantní výhledy.

22. - 23. den

Hlubokým kaňonem řeky Santa do Trujilla, slavné pyramidy Slunce a Měsíce, Chan-Chan (UNESCO): nejrozlehlejší světová metropole ze sušených cihel. Volitelně plavba po moři na člunech z (rákosu) totory.

24. - 25. den

Z Trujilla do horkého Chiclaya: trhy s kouzelnickými fetiši. Nedávno objevená archeologická naleziště kultury Moche, která se stala světovou senzací - hrobka Pána Sipánu. Lambayeque: muzeum s předměty nalezenými v hrobce Pána Sipánu, Túcume (Údolí pyramid).

26. - 27. den

Přelet do Limy, odlet přes Atlantik domů.


Pořádající CK

Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o. IČ: 49970844

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů