Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

Hotel Parker

Itálie-Řím a okolí-Řím

Více o ubytování

Podobné hotely v této lokalitě

Omlouváme se, ale všechny termíny do hotelu jsou vyprodané.

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 23 392

Poloha

Hotel je situován v centru Říma ve vzdálenosti 1 km od nádraží Termini (vlak z/na letiště). Leží v blízkosti bývalé městské brány Porta Maggiore, která je vzdálena asi 200 m. Z nádraží Termini se lze metrem nebo autobusem dostat do všech částí města (vzdálenost od slavných římských historických památek, jako je Koloseum a Forum Romanum, je asi 15 minut chůze). Nejbližší nákupní možnosti mají hosté v bezprostřední blízkosti hotelu.

Vybavení

Hostům je k dispozici vstupní prostor s recepcí, výtah, restaurace, bar, místnost, kde se podávají snídaně, televizní salonek a hotelová zahrada. Lze využít také parkoviště v areálu hotelu (za poplatek).

Ubytování

Hotel disponuje celkem 29 pokoji. Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (koupelna, vysoušeč vlasů, WC) jsou vybaveny televizorem, minibarem a klimatizace.

Strava

Hotel nabízí snídaně podávané formou bufetu ve snídaňové místnosti. Vzhledem k výhodné poloze hotelu mohou hosté využít nabídky celé řady restaurací v blízkosti.

Služby za poplatek

Hosté mohou využít možnosti úschovy zavazadel. Ubytování domácích zvířat je povoleno po předchozí domluvě.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 0 m
 • Klimatizace ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová doprava ano
 • Kavárna ano
 • Nonstop recepce ano

Recenze hotelu

Hodnocení 4,8/5
Invia

Fantastické (5 hodnocení)

Ubytování 4,9/5

Strava 4,9/5

Okolí 4,7/5

Cena 4,8/5

Tento hotel je 14. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 880 v Řím a okolí.

Eva Kolářová Srpen 2008

Datum pobytu: 15.8. - 17.8.2008

Hodnocení 4,7/5
vše proběhlo v pořádku, vzhledem k tomu, že šlo o eurovíkend, nelze hodnotit práci delegáta
Celkové hodnocení

vše proběhlo v pořádku, vzhledem k tomu, že šlo o eurovíkend, nelze hodnotit práci delegáta

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 2,8/5

Cena 5,0/5

Ubytování
vyhovující, vše čisté

Strava
snídaně - bez připomínek, velmi dobrý výběr

Služby hotelu
ochotný personál na recepci

Celkový dojem
velmi dobrý, šlo o eurovíkend, takže program jsem si organizovali sami, nelze tedy hodnotit delegáta

Filtrovat recenze

Eva Kolářová Srpen 2008

Datum pobytu: 15.8. - 17.8.2008

Hodnocení 4,7/5
vše proběhlo v pořádku, vzhledem k tomu, že šlo o eurovíkend, nelze hodnotit práci delegáta
Celkové hodnocení

vše proběhlo v pořádku, vzhledem k tomu, že šlo o eurovíkend, nelze hodnotit práci delegáta

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 2,8/5

Cena 5,0/5

Ubytování
vyhovující, vše čisté

Strava
snídaně - bez připomínek, velmi dobrý výběr

Služby hotelu
ochotný personál na recepci

Celkový dojem
velmi dobrý, šlo o eurovíkend, takže program jsem si organizovali sami, nelze tedy hodnotit delegáta

Destinace

Doprava letecky

01:50 h

Popis

Vznešená historie Říma

Řím je hlavní město Itálie, město s pradávnou a vzrušující historií, Řím je Věčné město. Historie Říma se datuje do doby před 2 700 lety a od té doby se stával stále mocnějším a mocnějším. Není snad jediné město na světě, které by tehdy disponovalo takovým vlivem, jako právě Řím. Jeho vliv byl citelný také v oblasti náboženské. V roce 509 před naším letopočtem byli vyhnání tehdy nejmocnější Etruskové a byla zřízena římská republika. Roku 270 před naším letopočtem už Římu patřilo téměř celé území Apeninského poloostrova, ale to mu nestačilo. Tehdy se Řím začal zajímat také o zámoří. Roku 100 našeho letopočtu již bylo pod římským vlivem Španělsko, Řecko a severní Afrika. Rozpínající se říše nabízela příležitosti jednotlivcům, kteří toužili po nekonečné moci, a konflikty mezi silnými osobnostmi vedly nakonec k rozpadu republiky. Nějakou dobu jí vládl diktátorský Julius Caesar a jeho synovec Octavianus jako první římský císař přijal titul Augustus neboli vznešený. Za Augusta se z města, budovaného dosud převážně z cihel, stává reprezentativní střed říše. Vznikají veřejné budovy, fóra, lázně, cirky, paláce, hlavním stavebním materiálem se stává mramor.

Řím se také stal centrem křesťanské víry. Na konci 4. Století začíná vliv Říma upadat a většina politické a kulturní moci se přesunuje do nového města Konstantinopole, kterou si za své sídlo vybral také císař Konstantin Veliký. Je samozřejmé, že spolu s vlivem začal upadat i samotný Řím. Tento úpadek se prohloubil i dvojím dobytím. Roku 410 našeho letopočtu město dobyli a po dobu několika dní plenili Alarichovi Vizigóti, v roce 455 Vandalové pod vedením Geisericha. Město zůstalo téměř po celou dobu středověku papežským sídlem. Během tzv. avignonského zajetí papežů však bylo opuštěno velkou částí vyšších vrstev, což vedlo k dalšímu období úpadku. V roce 1378, kdy se vrací papežové, nebyl Řím o nic větší než vesnice uprostřed ruin. Řím své postavení křesťanského středobodu znovu získal v polovině 15. století, kdy za papeže Mikuláše V. začala nákladná přestavba města v renesančním duchu. Dalších 200 let ho zkrášlovali největší renesanční a barokní umělci. Nakonec v roce 1870 získal Řím statut hlavního města nově sjednocené Itálie.
Město Řím naleznete v regionu Campagna di Roma, asi 30 kilometrů od Tyrhénského moře. Celým městem protéká slavná řeka Tibera.

Pokud se chystáte do Itálie, Řím si určitě nenechte ujít. Ne nadarmo se říká, že pokud jednou poznáte Řím, již navždy se do něj zamilujete. Pokud obrátíte naruby mezinárodní název Roma, vznikne Vám slovo Amor, zajímavé, že?

Kulturní a historické památky Říma aneb co si nenechat ujít?

Pantheon

Pantheon je jedna z nejvýznamnějších památek Říma a celé Itálie vůbec. Tento chrám je dodnes asi nejvelkolepějším svědectvím antického stavitelství v Římě. Pantheon vybudoval v roce 27 před naším letopočtem konzul Marcus Agrippa a císař Hadrianus jej nechal nově dotvořit v letech 118 až 125. Kupole o průměru 43,3 metrů je největší na světě. Je to chrám zasvěcený všem bohům. Patří k nejvýznamnějším a nejzachovalejším antickým chrámům. Stojí na Piazza della Rotonda ve čtvrti Pigna. Roku 609 byl papežem Bonifácem IV. zasvěcen kultu Panny Marie a všech svatých mučedníků, dnes je zde národní mauzoleum. Jsou zde pohřbeni také Rafael, italští králové Viktor Emanuel II. a Umbert I., architekti Baldassare Peruzzi a Jacopo Barozzi da Vignola. Pantheon je v podstatě místem odpočinku velikých osobností národů.

Colosseo neboli slavné Koloseum

Koloseum je jednou z nejslavnějších staveb na světě. Jsou to zbytky obrovského amfiteátru, které stojí přímo uprostřed Říma. V současnosti je to architektonická dominanta města. Koloseum stojí na místě umělého jezera v zahradě Neronova Zlatého domu na konci Fora Romana. Původně sloužil jako amfiteátr a byla to největší budova v Římské říši. Koloseum sloužilo také jako aréna pro silné gladiátory, kteří bojovali mezi sebou nebo soupeřili s divokými šelmami. Kapacita hlediště byla 50000 diváků. Odehrávaly se zde i rekonstrukce námořních bitev. Je odhadováno, že se Koloseum mohlo stát místem smrti až pro půl milionu lidí.
V roce 2007 bylo Koloseum zařazeno mezi Sedm divů světa.

Forum Romanum

Forum Romanum je další místo, které si určitě nenechte ujít. V dobách antických bylo Forum Romanum centrem veškerého dění. Bylo zde situováno mnoho chrámů, bazilik, trhů, své řeči zde přednášeli řečníci a politici. V současně době naleznete na Foru Romanu jen ruiny památek pocházejících převážně z doby starověkého Říma, které byly přímým svědkem světových dějin.

Bazilika Svatého Petra

Vstup do chrámu je zdarma, zdarma jsou návštěvníkům k vidění také podzemní prostory dómu, kde jsou pohřbeni papežové, k vidění je tak i náhrobek Jana Pavla II. Po zhlédnutí podzemních prostor baziliky následuje prohlídka samotného interiéru kostela. Skvostů, které zde je možné spatřit je nepřeberné množství. Uvnitř baziliky se na stěnách lodi nacházejí medailony všech oficiálně uznaných papežů od Svatého Petra až po současnost. Ti, kteří mají zájem spatřit Řím z ptačí perspektivy, mají možnost vyšplhat ke kopuli chrámu sv. Petra. Zde se za vstup již platí. Zcela jedinečný zážitek je také návštěva Sixtinské kaple.

Fontana di Trevi

Fontana di Trevi je asi nejslavnější fontánou na světě. Je stále obložena turisty, je totiž úžasná a dechberoucí! Nejedná se vlastně pouze o fontánu, ale o úžasné umělecké dílo s barokním sousoším, které představuje boha moří Oceana. Dvacet metrů široká a šestadvacet metrů dlouhá fontána, kde voda jakoby přetéká přes pobřežní krajinu tvořenou skalami na širé moře, je opravdu úchvatným dílem.

Andělský hrad

Andělský hrad se nachází přímo na břehu řeky Tibery. Je to mohutná, majestátná a nádherná pevnost, jejíž vlastnictví zajišťovalo přístup do Vatikánu.

Španělské schody

Nejen fontána, ale také slavné schody proslavily Řím! Španělské schody jsou úžasným architektonickým úkazem. Nacházejí se na náměstí Piazza di Spagnia. Jedná se o nejznámnější římské schodiště, pod nímž se nachází napůl potopená loď kašny Fontana sella Barcaccia z roku 1629.

Piazza San Pietro - Vatikán

Náměstí Svatého Petra neboli Piazza San Pietro je velmi impozantní náměstí se slavnými půloblouky kolonád. Ovál náměstí obklopují čtyři řady dórských sloupů a pilastrů. Středu dominuje Obelisco Vaticano. Na špici obelisku stojí ve výšce 41 metrů kříž, jenž obsahuje relikvii Kristova kříže.

Vzdálenost

Praha - 1316 km
Brno - 1257 km
 • Vzdálenost od centra města 0 m
 • Doba letu Doba letu z Prahy 01:50

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 21 °C v noci 13 °C

 • Teplota vody 22 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 21 °C v noci 13 °C

 • Středa 21 °C v noci 14 °C

 • Čtvrtek 22 °C v noci 14 °C

 • Pátek 22 °C v noci 15 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec