Hotel Ibis Budget Bremen City Center

Německo-Brémy

Omlouváme se, ale všechny termíny do hotelu jsou vyprodané.

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 190 006

Popis hotelu pro vás připravujeme.

Informace o hotelu

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Brémy, druhý největší přístav v Německu, leží na severu země nedaleko známějšího Hamburku. Žije zde asi půl milionu obyvatel. Brémy patří k nejkrásnějším městům Německa. Bohatá historie a radnice zapsaná na seznamu UNESCO láká do Brém stovky turistů ročně. Průmysl a obchod zase přitahuje mezinárodní firmy a podněcuje multikulturalitu města. Tiché uličky střídají rušné bulváry lemované bary, restauracemi a módními butiky. Všude voní klobásy z pouličních občerstvení a krásu kamenných domů podtrhují všudypřítomné záhony květin.

Prohlídku Brém můžete zahájit na centrálním náměstí, kde stojí 600 let stará radnice. Ve slavnostním sále v prvním patře radnice uvidíte kromě honosné výzdoby repliky středověkých lodí zavěšených ke stropu, které připomínají důležitost lodního obchodu. V podzemí budovy se skrývá vinný sklep a nejstarší víno v Německu z roku 1653. Vzácný nápoj z mohutného sudu mohou ochutnat jen starosta Brém a sklepmistr. Ostatní návštěvníci degustují mladší ročníky v podzemní restauraci, kde se podávají i speciality místní kuchyně. Každý čtvrtek se zde konají koncerty živé hudby. Před radnicí stojí socha rytíře Rolanda, strážce občanských svobod. Na severu náměstí uvidíte trochu opomíjený kostel Kirche Unser Lieben Frauen, který je spolu s Katedrálou svatého Petra nejdůležitější církevní stavbou v Brémách.

Nejstarší částí města je čtvrť Schnoor. Kamenné uličky lemují domy z 15. až 18. století. Původně tu žili rybáři, obchodníci a řemeslníci. Dnes je čtvrť zasvěcená relaxaci u kávy, nákupům v uměleckých dílnách a návštěvě galerií. Žebříčku návštěvnosti vévodí ulice Böttcherstrasse. Jedná se o spleť kamenných zákoutí, podloubí a úzkých uliček. U vstupu do Böttcherstrasse vás uvítá zlatá plaketa zobrazující archanděla Michaela zápasícího s tříhlavou saní. V uličce si poslechnete slavnou zvonkohru Glockenspiel, narazíte na domnělý dům Robinsona Crusoea a objevíte zajímavá muzea, galerie a hospůdky.

Za pěkného počasí se veškerý společenský život odehrává na nábřeží řeky Vezery. Na promenádě Schlachte se scházejí lidé všech generací. V létě tu každou sobotu probíhají živé koncerty, sportovní akce, veřejná grilování či bleší trhy. Žízeň zaženete sklenkou vychlazeného brémského piva Becks, jehož sídlo uvidíte na protějším břehu řeky. Podél promenády kotví luxusní lodě i výletní parníky. Můžete se vydat na výlet do přímořského Bremerhavenu a zpáteční cestu absolvovat třeba na kole.

K moderním atrakcím města patří Universum Science Center a Klimahaus. Stavba Universum Science Center má tvar šklebící se velryby a na její fasádu bylo použito více než 40 000 kovových desek. Ve svých útrobách skrývá velryba exponáty zaměřené na lidstvo, Zemi a vesmír. V Klimahaus pocítíte všechna klimatická pásma země na vlastní kůži. Z horké africké Sahary přejdete do chladného horského prostředí nebo až na mráz Antarktidy. Zažijete noční život v deštném pralese nebo přívalové deště na Samoe.

Za hranicemi města leží Serengeti Park, zoologická zahrada se safari a volně se pohybujícími zvířaty. Park nabízí několik okruhů a dokonce i ubytování v chatrčích inspirovaných africkým kmenem Masai Mara.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 18 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec