Hotel ibis Styles Trier

Německo-Porýní-Falc

od 6 602 za osobu

Vyberte termín

Dostupné termíny

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 189 860

Popis hotelu pro vás připravujeme.

Informace o hotelu

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Spolková země Porýní – Falc leží na obou březích řeky Rýn na západě Německa. Hlavním a největším městem je Mohuč. Podél Rýna se zdvihají desítky úrodných kopců zalitých sluncem, kde dozrávají ty nejlepší odrůdy vína. Sem tam se mezi nimi tyčí silueta středověkého hradu a krajinu lemují cyklostezky a trasy pro pěší. Mlsné jazýčky si oblíbí regionální kuchyni a milovníci relaxace naleznou zasloužený odpočinek při plavbě lodí po Rýně nebo při pobytu v hotelech zaměřených na wellness a lázeňství.

Vinařství patří k Porýní – Falci už odnepaměti. Vinařské oblasti Ahr, Mittelrhein, Mosel, Nahe, Pfalz a Rheinhessen produkují bílá i červená vína a sekty vysoké kvality. Poznáte je při cestách po Německé vinařské stezce Deutsche Weinstraße. 85 kilometrů dlouhá trasa je určena pro pěší i pro cyklisty. Lemují ji malebné vesničky, vinné sklípky, hospůdky a penziony s domácí atmosférou. Dalším lákadlem jsou vinařské a kulinářské slavnosti nebo největší vinný sud na světě ve městě Bad Dürkheim. Atmosféru krajiny dokreslují zbytky římského osídlení, mohutné hrady a přepychové zámky. Centrem vinařství jsou města Landau a Neustadt.

Regionální kuchyně v sobě mísí německé a francouzské vlivy. Hutné a vydatné pokrmy pocházejí ze života na vesnici. Místní specialitou jsou Pfälzer Saumagen, vepřové žaludky plněné nádivkou ze směsi vepřového, telecího, různého koření, housky a brambor. Klobásy ochutnáte ve stáncích s občerstvením. Nenechte si ujít bílé vepřové klobásky s česnekem, jitrnice nebo jelita. Pokud upřednostňujete sladká jídla, dejte si dampfnudel s vanilkovou polevou, čokoládové pralinky a horkou čokoládu domácí výroby. Na hranicích s Francií se servírují slané koláče, jedlé kaštany, šneci či flammkuchen, tenké chlebové těsto upečené na ohni s cibulí, šunkou, sýrem, zeleninou a zakysanou smetanou.

Porýní-Falc se pyšní kromě rozmanité kuchyně i bohatou historií. Za Caesara zde žili Římané, Guttenberg vynalezl knihtisk v Mohuči a reformátor Martin Luther zde položil základy nové evangelické církve. O dějinném zvratu vypovídá zámek Hambach nedaleko Neustadtu. V roce 1832 se zde sešlo přes 20 000 lidí a demonstrovalo za zrušení absolutismu a nastolení jednotného německého státu. Zámek Hambach se poté stal symbolem německé demokracie. Za vidění stojí i hrady Burg Eltz, Reichsburg Cochem, Marksburg a Rheinstein.

Automobiloví nadšenci jistě zamíří na závodní okruh Nuerburgring, kde je možná jak komentovaná prohlídka, tak jízda automobilem na místě spolujezdce. Muzeum Dokumentationsstaette Regierungsbunker sídlí ve zdech bývalého bunkru federální vlády a vystavuje původní vojenskou dokumentaci a zařízení. Pokud putujete po stopách církevních staveb, navštivte katedrálu svatého Štěpána v Mohuči, katedrálu svatého Petra v Trevíru nebo románský dóm Panny Marie a svatého Štěpána ve Špýru.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 18 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec