Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

Hotel Bogensperger

Rakousko-Salcbursko-Mariapfarr

Více o ubytování

od 1 245 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 1 017

Poloha

Příjemný rodinný penzion je situován v malebném městečku Mariapfarr (část Pichl), v nadmořské výšce 1. 121 m, jen 5 km od zastávky lanovky Grosseck-Speireck (Mauterndorf) či Fanninbergu a 10 km od známého střediska Katchberg-Aineck (St. Margarethen). Zastávka skibusu je vzdálena 150 m od ubytování. V letních měsících je okolí penzionu oblíbeným cílem milovníků pěší turistiky, cykloturistiky či nordic walkingu.

Vybavení

Komfortní horský penzion nabízí ubytování ve stylové dvoupatrové budově obklopené pečlivě udržovanou zahrádkou s krásným výhledem na horskou krajinu. Klientům je k dispozici menší vstupní hala s recepcí, společenská místnost se satelitní TV, WiFi připojení (zdarma), stylová restaurace Stubn (obdržela několik gastronomických ocenění), vinotéka, sauna, parní lázeň, solárium (za poplatek), úschovna zavazadel, úschovna lyží, lyžařského vybavení a kol a parkoviště.

Ubytování

Stylově zařízené, prostorné apartmány jsou vybaveny sociálním zařízením (sprcha, toaleta, fén), satelitní TV, trezorem, kuchyňským koutem (základní nádobí, vařič, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, chladnička) a některé balkonem. Prostorné apartmány typu A s kapacitou až pro 8 osob mají 2 ložnice se dvěma lůžky (možnost přistýlek), obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro dvě osoby, předsíň a sociální zařízení. Apartmány typu B s možností ubytování až pro 4 osoby mají ložnici se dvěma lůžky (možnost přistýlky), obývací kuchyni s rozkládacím gaučem pro dvě osoby, předsíň a sociální zařízení. Typ BB pro 5 osob má ložnici se třemi lůžky, obývací kuchyni s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, předsíň, koupelnu se sprchou a balkon. Typ C s možností ubytování až pro 7 osob má 2 ložnice se dvěma lůžky (možnost přistýlky), obývací kuchyni s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, předsíň, koupelnu se sprchou a balkon. Typ D pro 8 osob má 3 ložnice se dvěma lůžky, obývací kuchyni s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, předsíň, 2 koupelny se sprchou a balkon. Dětská postýlka a vysoká jídelní židlička je k dispozici na vyžádání. WiFi připojení na pokoji je k dispozici zdarma. Všechny pokoje jsou nekuřácké.

Strava

Bez stravy - hosté si mohou vařit ve vlastní, dobře vybavené kuchyňce nebo využít služeb stylové restaurace Stubn přímo v penzionu (tradiční domácí kuchyně).

Služby

Stylový horský penzion si získává své hosty polohou uprostřed nádherné horské přírody, komfortním ubytováním s možností vlastního vaření i příjemnou rodinnou atmosférou. Pořádá pravidelné tématické večeře ve stylové restauraci s vyhlášenou kuchyní. Umožňuje sportovní aktivity jako např. stolní tenis, šipky nebo stolní hry. Pro relaxaci je určena sauna, parní lázeň či solárium. V letních měsících je velmi oblíbené grilování na zahrádce. Pro děti je k dispozici hřiště.

Služby za poplatek

Internet, solárium, pobytová taxa.

Informace o hotelu

  • Vzdálenost od centra města 2 km
  • Vzdálenost od sjezdovky 5 km
  • TV ano
  • Zastávka skibusu ano
  • Hotelová restaurace ano
  • Wifi zdarma ano

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

Salcburk

Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.
  • Vzdálenost od centra města 2 km
  • Vzdálenost od sjezdovky 5 km