Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Rakousko - Salcbursko Rakousko

 • Popis

  Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

  Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

  Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

  Salcburk

  Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

  Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

  Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

  Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

  Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

  V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

  Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

  Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.

Nejnovější recenze Rakousko - Salcbursko

Celkem: 9 spokojenost, doporučuji

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost, doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
šlo by modernizovat

Strava
vynikající

Služby hotelu
vynikající

Pláž
bez pláže

Tomáš J., 28.08.2018, Datum pobytu: 19.8. - 25.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: JUFA Kaprun

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 Přes vaši CK už nepojedeme. Nespokojenost s vámi a ubytování podprůměrne. Jezdíme do Rakouska každý rok a tohle bylo nejhorší kde jsme...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Přes vaši CK už nepojedeme. Nespokojenost s vámi a ubytování podprůměrne. Jezdíme do Rakouska každý rok a tohle bylo nejhorší kde jsme zatím bydleli. Požadovali jsme balkon a ten jsme nemeli. Bydleli jsme přímo u silnice a každý den ráno ve 4h nás budilo auto které dovazelo jídlo do kuchyně. Strašná úroveň. Dávám to za vinu vaši CK Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na upoutavce jsem si mohla vybrat zda balkon nebo ne. Ve smlouvě už bylo bez na pevno bez balkony. Od vaši CK je to nekorektní jednání. Řešila jsem na vaši lince a tam jsem taky nebyla spokojena. Už přes vás nikdy nepojedu

Strava
Strava a personal hotelu v poradku

Služby hotelu
Personal a služby v poradku. Na celkovém dojmu ze zájezdu to bylo to lepší

Pláž
Byli jsme v horách

Renáta Veselá, 28.08.2018, Datum pobytu: 21.8. - 25.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Lukasmayr

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Perfektní dovolená, rozhodně doporučuji nejen místo, ale i konkrétní hotel. Super je, že děti do šesti let jsou zcela zdarma, přitom mají...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená, rozhodně doporučuji nejen místo, ale i konkrétní hotel. Super je, že děti do šesti let jsou zcela zdarma, přitom mají plnou stravu jako dospělí a plnohodnotné místo na spaní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Absolutně žádný problém s ubytováním. Čisto, pořádek, každý den se uklízí. Dostatečně prostorné pokoje, balkon... Snad jen to, že by na pokoji mohla být i lednička...

Strava
Vynikající snídaně (přestože je pravda, že někomu chyběla u snídaně zelenina, to byl ale dle mého názoru jen detail, jinak si tam každý mohl najít to své - jogurt ovocný, bílý, vynikající směs čerstvého ovoce do jogurtu, mussli, šunky, vajíčka, sýry, pití cokoliv - džus, káva, čaj,,...). Večeře spíš čtyři chody než tři :-) Salát vždy (vynikající), polévka (jediná slabina - jen jednou byla opravdu výborná a vhodná i pro děti), hlavní chod (bez chyby), dezert (kromě jednoho dne kdy byla jen pařížská šlehačka, tak bez chyby)

Služby hotelu
Perfektní, vstřícný, ochotný, usměvavý personál. Mluví i anglicky, snaží se i některá slova česky (když viděl, že něčemu nerozumíme...). Na pokojích denně úklid.

Pláž
Kamínky, nutná obuv do vody. Ale krásná čistá voda, vhodné i pro děti (pozvolné, ale místy si užili i ti, kdo chtěli skákat šipky).

Vítězslav Nečas, 27.08.2018, Datum pobytu: 19.8. - 24.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Carossa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Příjemná dovolená v krásném horském prostředí.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená v krásném horském prostředí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pro nás nejdůležitější součástí ubytování je čistý pokoj a sociální zařízení. Každý den bylo uklizeno a vysypané odpadky,

Strava
Jídlo bylo vynikající a bylo ho tolik, že jsme neměli zapotřebí jíst jinde.

Vít F., 26.08.2018, Datum pobytu: 7.8. - 12.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Ferienhotel Martinerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Byli jsme na totožném zájezdu již loni a obdobně přijemná zkušenost. Ubytování i strava na odpovídající úrovni, v rámci ceny i...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme na totožném zájezdu již loni a obdobně přijemná zkušenost. Ubytování i strava na odpovídající úrovni, v rámci ceny i nadstandardní. Děti zdarma, ale i přesto velmi pozitivně přijímáni ze strany personálu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté prostorné pokoje. Čistá koupelna s toaletou. Dostatek úložných prostor. Každý den úklid. Bylo vyhověno i požadavku na výhled na hory. Pokoj s balkonem. Klidné místo. Lyžárna/kolárna. Dětské hřiště hned u terasy restaurace, biotop s lehátky k dispozici.

Strava
Měli jsme polopenzi, která byla dle předchozích zkušeností z jiných lokalit nadstandardní. 3 chodové menu. Děti na výběr asi ze 4 jídel, ale kuchař byl otevřený čemukoliv.

Služby hotelu
Personál k dispozici, ochotný. Pokoje každý den uklízeny.

Oproti loňsku jen rozdíl v tom, že klienti s polopenzí seděli na večeři uvnitř a ne venku. Nicméně, pokud nebylo zarezervováno, bylo možno se na terasu přesunout.

Pláž
Biotop u gasthofu. K jezeru Zell am See cca 5 Km.

Renata Strnadová, 25.08.2018, Datum pobytu: 16.8. - 20.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Gasthof Zur Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Salcbursko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622