Rakousko - Salcbursko Rakousko

 • Popis

  Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

  Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

  Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

  Salcburk

  Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

  Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

  Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

  Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

  Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

  V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

  Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

  Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.

Nejnovější recenze Rakousko - Salcbursko

Celkem: 8,4 Pokud jste milovníky lyžování a preferujete více poloprázdné sjezdovky něž hotelový luxus, tak je tento hotel ten pravý pro vás.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pokud jste milovníky lyžování a preferujete více poloprázdné sjezdovky něž hotelový luxus, tak je tento hotel ten pravý pro vás. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Myslím, že potřebují lepšího údržbáře :-), ale jinak byly pokoje čisté, autenticky horské a dobře vytopené.

Strava
Pro nadšené sportovce více než pro gurmány

Služby hotelu
Velmi příjemný personál v celém hotelu

Roman Novotný, 11.03.2020, Datum pobytu: 29.2. - 7.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Berghotel Rudolfshütte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Pěkný bazén a sauny, zmatek u snídaně, straší budova a vybavení pokoje. Celkem ale splnilo očekávání.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný bazén a sauny, zmatek u snídaně, straší budova a vybavení pokoje. Celkem ale splnilo očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší budova, nová wellness část, starší vybavení pokoje.

Strava
Super jidlo.

Služby hotelu
Trochu zmatek při snídani, večeře však už byla v pořádku. Super wellness

Anonym, 11.03.2020, Datum pobytu: 5.3. - 8.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Alpenkrone

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 8,4 Byli jsme moc spokojeni, splnilo to nase ocekavani.

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byli jsme moc spokojeni, splnilo to nase ocekavani. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani pekne, zbytecne jsme brali povleceni a rucniky, museli jsme si rict o toaletni papir, chybelo mydlo.

Strava
Meli jsme all inclusive, ale kvalita a nabidka tomu neodpovidala. Snidane na jedno brdo - 10 druhu salamu a jogurt a musli. Hlavne mrnavy salek caje.

Služby hotelu
Vim, ze tam byla sauna, ale tu jsme nevyuzili, personal vstricny a prijemny.

Sjezdovky
Luxusni, neni co hanit, jen chvalime.

Iva Omachtová, 11.03.2020, Datum pobytu: 5.3. - 8.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Pension Stadlmühle

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Původně jsme plánovali ubytovat se blíže k centru Salzburgu, avšak vlivem časové tísně aj. jsme museli využít vzdálenější hotel. Cesta od...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Původně jsme plánovali ubytovat se blíže k centru Salzburgu, avšak vlivem časové tísně aj. jsme museli využít vzdálenější hotel. Cesta od vlakového nádraží trvala cca 25 minut MHD, do centra asi 20 minut. Nebylo to úplně příjemné, ale díky Salzburg card jsme aspoň nemuseli řešit jízdenky. Potřebovali jsme tedy jen ubytování se snídaní, dále jsme si program a přepravu plánovali sami. Hotel byl pěkný, personál přívětivý a usměvavý. Okolí hotelu trochu rušné, a paradoxně ne kvůli blízkému letišti, ale v souvislosti s nákupní zónou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl útulný, standardně vybavený a čistý. Bohužel výhled jsme měli do nějakého "vnitrobloku" a tak se nebylo moc na co koukat, pouze na zaměstnance na kouřové pauze či při odchodu z práce. Postele byly příjemné, se spaním jsme neměli problém, byly pohodlné.

Strava
V rámci pobytu jsme měli pouze snídaně, většinu dne jsme byli spíše venku. Ovšem snídaně byly naprosto luxusní. Široký výběr, kvalitní produkty, po chvilkách doplňováno. Pro skvělý základ dne to nejlepší.

Lucie F., 10.03.2020, Datum pobytu: 13.12. - 15.12.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Austria Trend Hotel Salzburg West

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Velmi příjemný penzion, rodinná atmosféra, výborné jídlo, klidné prostředí

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemný penzion, rodinná atmosféra, výborné jídlo, klidné prostředí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší vybavení, ale vše čisté.

Strava
Výborné snídaně i večeře. Navíc polévka po lyžování. Naprostá spokojenost.

Jana D., 08.03.2020, Datum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Pension Salaterhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Salcbursko