Rakousko - Salcbursko Rakousko

 • Popis

  Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

  Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

  Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

  Salcburk

  Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

  Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

  Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

  Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

  Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

  V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

  Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

  Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.

Nejnovější recenze Rakousko - Salcbursko

Celkem: 7,6 Ubytování v akci 4=3 rozhodně stojí za to, vylepšit by chtělo především stravování - jednotvárnost snídaní (bez zeleniny/ovoce, pár druhů...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování v akci 4=3 rozhodně stojí za to, vylepšit by chtělo především stravování - jednotvárnost snídaní (bez zeleniny/ovoce, pár druhů salámů a sýrů jíst celý týden moc nejde) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Postarší hotel s nově renovovanými pokoji - plně dostačující

Anonym, 18.06.2017, Datum pobytu: 9.6. - 13.6.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Carossa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Carossa, Salcbursko, Rakousko Anonym 2017-06-18 7.6 1 10 Abersee, hotel Carossa

Celkem: 10 Klidné, úžasné místo schované v horách, přesto dobře dostupné:-)

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Klidné, úžasné místo schované v horách, přesto dobře dostupné:-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pořádek, super čistota, klid, vstřícnost personálu.

Strava
Několika chodová večeře...co dodat...rozmanitost jídla, rozsáhlá nabídka pokrmů u snídaně - super....Při pochůzkách po horách neměli v jedné chaloupce udělat nám pokrm, který nebyl na seznamu podávaných jídel..to jsem v Čechách nezažila..prostě jsme to jen zkusili a ono to vyšlo:-D

Služby hotelu
Není co dodat ani kritizovat.

Renata Micková Kristlová, 18.06.2017, Datum pobytu: 26.5. - 30.5.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Hotel Alpenkrone

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hotel Alpenkrone, Salcbursko, Rakousko Renata Micková Kristlová 2017-06-18 10 1 10 Alpenkrone

Celkem: 9,6 Boli sme tam iba 6 dní, ale bolo tam super, krásna krajina. Výborné pre deti tak cca do 10 r.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Boli sme tam iba 6 dní, ale bolo tam super, krásna krajina. Výborné pre deti tak cca do 10 r. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovacie zariadenie bolo príjemné, rodinná atmosféra. Izba bola kromnejšia, ale všade čisto.

Strava
My sme mali PP. Raňajky boli formou bufetu v našom penzione. Boli sme spokojní , dokonca sme si mohli každý deň urobiť na desiatu pre každú osobu 1ks obloženej žemle. A ak pršalo, po obede sme ešte mohli ísť na ľahké občerstvenie do penzionu, kam sme chodili večerať. Bolo to asi 800 m od nášho penzionu Salaterhof. - pekná prechádzka. Večere boli výdatné, viac druhov šalátov, vždy bola polievka, dezerty, každý den zmrzlina.

Služby hotelu
V penzione bolo povolené chodiť so psíkmi, denne upratovali. Na recepcii bolo dostatok propagačných materiálov, takže sa dalo z čoho vyberať a plánovať výlety po blizkom a aj vzdialenejšom okolí.

Jolana K., 11.06.2017, Datum pobytu: 2.6. - 7.6.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Pension Salaterhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pension Salaterhof, Salcbursko, Rakousko Jolana K. 2017-06-11 9.6 1 10 Pension Salaterhof

Celkem: 8,2 Doporučuji. V okolí je plno možností na výlety. Byli jsme spokojeni. Krásná příroda, krásné hory, krásná městečka.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji. V okolí je plno možností na výlety. Byli jsme spokojeni. Krásná příroda, krásné hory, krásná městečka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klidné prostředí. Trochu dál k jezeru. Výtah k pokojům.

Strava
Majitelé vstřícní. Dostatek jídla. Výběr večeří ze dvou chodů byl dostačující. K večeři výborné pivo.

Služby hotelu
Překvapil nás bazén ve druhém poschodí. Bazén byl k dispozici celý den.

Pláž
Na pláž jezera doporučuji kolo a hlavně hezké počasí ( to se nám letos povedlo).

Ivana Mrázová, 05.06.2017, Datum pobytu: 26.5. - 2.6.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Gasthof Zinkenbachmühle

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gasthof Zinkenbachmühle, Salcbursko, Rakousko Ivana Mrázová 2017-06-05 8.2 1 10 Gasthof Zinkenbachmühle

Celkem: 7 Pobyt byl úžasný, vyšlo nám počasí a vybraná lokalita a umístění hotelu super

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt byl úžasný, vyšlo nám počasí a vybraná lokalita a umístění hotelu super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl suprově zařízený, kolem hotelu vše upraveno a čisto

Strava
strava byla velmi podprůměrná - snídaně na nízké úrovni, žádná zelenina ani nic sladkého, jen 3 druhy salámu, 3 druhy sýra a housky, které byly jeden den namíchané se starým pečivem, krajíčky chleba byly tak tence nakrájené, že se přes ně dalo koukat. Na dotaz, proč není žádná zelenina, bylo majitelem zodpovězeno něco ve smyslu, že není po ránu zdravá.

Pláž
Dostupnost k pláži super, z hotelu tak 10 minut pomalé chůze, krásný výhled a průzračná voda, jen nás překvapilo, že jsme si pořídili slevové regionální karty a když jsme chtěli přejet přívozem na druhou stranu do města St. Wolfgangse, tak nám byla karta odmítnuta, že žádnou slevu nám neudělají.

Marta Zaplatílková, 18.05.2017, Datum pobytu: 11.5. - 15.5.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Carossa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Carossa, Salcbursko, Rakousko Marta Zaplatílková 2017-05-18 7 1 10 hotel Carossa

Všechny recenze Rakousko - Salcbursko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622