Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Rakousko - Salcbursko Rakousko

 • Popis

  Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

  Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

  Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

  Salcburk

  Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

  Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

  Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

  Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

  Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

  V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

  Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

  Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.

Nejnovější recenze Rakousko - Salcbursko

Celkem: 8,8 Všechno v pohodě.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Všechno v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zrekonstruovaný hotel, příjemné prostředí.

Strava
Trochu chudé a jednotvárné snídaně bez zeleniny a ovoce. Večeře výborné.

Služby hotelu
Velmi ochotný personál. Každodenní perfektní úklid.

Pláž
I když hotel inzeruje privátní pláž, neobjevili jsme ji, ale to vůbec nevadilo. 15 min. chůze od hotelu je veřejná bezplatná pláž s ležením na trávě a dobrým přístupem do vody. Vhodné i pro malé děti. Nachází se v deltě řeky, kde je málo vody, takže si děti mohou hrát i v řece. Voda nádherně čistá.

Jan V., 10.07.2018, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Carossa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Příjemný hotel, velmi sympatický a ochotný personál i majitelé.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný hotel, velmi sympatický a ochotný personál i majitelé. Zobrazit celou recenzi

Růžena B., 04.07.2018, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Bad Neunbrunnen

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Příjemný rodinný hotel, kde je vidět, jak se má správně starat o klienty. S úsměvem a vždy všechno vyřešit ke spokojenosti všech. K tomu...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný rodinný hotel, kde je vidět, jak se má správně starat o klienty. S úsměvem a vždy všechno vyřešit ke spokojenosti všech. K tomu úžasná kuchyně, kterou stojí zato ochutnat. Zobrazit celou recenzi

Strava
Skvělý kuchař a výtečná jídla

Anonym, 04.07.2018, Datum pobytu: 24.6. - 1.7.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: LANDHAUS ROHREGGER

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Prostě opět nádhera, domácí prostředí, co dodat.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Prostě opět nádhera, domácí prostředí, co dodat. Zobrazit celou recenzi

Miloš N., 27.06.2018, Datum pobytu: 16.6. - 23.6.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Pension Salaterhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Hotel vedle hlavní silnice k Grossglocknerhochalpenstrasse. Přes den je znát provoz, v noci ale vůbec žádný problém. Pro automobilové...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel vedle hlavní silnice k Grossglocknerhochalpenstrasse. Přes den je znát provoz, v noci ale vůbec žádný problém. Pro automobilové nadšence je to ideální místo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Denní úklid na velmi vysoké úrovni. Pokoje určitě odpovídali očekáváním z 3* hotelu. Koupelna pěkná, prostorná. Postele kvalitní. Druhé dvoulůžko ve formě rozkládací pohovky mě trochu zklamalo, ale pro děti bylo dostatečné. Nic extra luxusního, ale odpovídalo to ceně a očekáváním.

Strava
Snídaně formou bufetu. Každý den stejné. Základní výběr. Dalo se vybrat, ale uvítal bych občas nějakou změnu, koláč, buchtu, možná něco navíc. Večeře střídání bufet a výběr ze tří menu (to nás trochu překvapilo). Vždy jsme si vybrali, s dětmi trošku obtížněji, ale dalo se. Jídlo obecně více kořeněné a slané, ale chutné. Pro dospělé bez problémů.

Služby hotelu
Velký bazén a menší dětská herna, fitness, relax zóna. Venkovní zahrada s koupáním jezírkem, trampolínu a koutkem pro děti. Byli jsme v polovině června a bylo relativně málo lidí. V bazénu jsme byli i večer sami.

K hotelu pouze slevový poukaz na služby. Žádná regionální karta v ceně. Možnost koupit Salzburg cart přímo v hotelu. Tu jsme koupili a bohatě za týden využili.

Martin M., 26.06.2018, Datum pobytu: 16.6. - 23.6.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Römerhof (Fusch an der Glocknerstrasse)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Salcbursko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622