Rakousko - Salcbursko Rakousko

 • Popis

  Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

  Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

  Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

  Salcburk

  Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

  Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

  Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

  Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

  Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

  V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

  Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

  Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.

Nejnovější recenze Rakousko - Salcbursko

Celkem: 9,2 Příjemný pobyt s mnoha možnostmi kam vyrazit. Na konci dne vždy na nás čekal příjemný bazén.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný pobyt s mnoha možnostmi kam vyrazit. Na konci dne vždy na nás čekal příjemný bazén. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standardní ubytování. Příjemné.

Strava
Výborná. I u večeře byla možnost volby jak si jídlo nakombinovat.

Služby hotelu
Vše dle slibovaného.

Jiří Myslivec, 06.08.2017, Datum pobytu: 30.7. - 3.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Wasserfall

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolená na poslední chvíli se celkově vydařila.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na poslední chvíli se celkově vydařila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování perfektní až na postel, matrace už něco zažila, při spaní byla znát péra. Ostatní bylo v pořádku.

Strava
Strava jedním slovem vynikající. Není co dodat, jen spokojenost.

Služby hotelu
Personál příjemný, vždy dobře poradil. Úklid každý den, není co dodat, vše jak má být.

Pláž
Pláž jsme bohužel, kvůli počasí nenavštívili.

Václav Kotal, 30.07.2017, Datum pobytu: 22.7. - 26.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: JUFA Kaprun

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Nádherná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
super

Strava
Vše vynikající

Služby hotelu
Kvalitní

Pláž
Pěkné koupací jezírko, krytý bazén a sauny vše v ceně dovolené

Milan Pešek, 30.07.2017, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Römerhof (Fusch an der Glocknerstrasse)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 vše naprosto v pořádku. Super personál, velice ochotný :-)

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
vše naprosto v pořádku. Super personál, velice ochotný :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
bylo perfektní, všude čisto, nemám co bych vytknula

Strava
strava byla dobrá, snídaně bufetové, večeře 3 chodové, výběr ze dvou jídel, ale co se týče obědů, tak hrůza, na to, že jsme zakoupili all inklusive tak nám bylo řečeno, že vždy při snídani, si musíme říct zda oběd chceme či ne, což jsme pochopili vzhledem k tomu, že většina lidí přes den v hotelu nebyla, ale jelikož nám byl hotel doporučený jako vhodný pro děti(máme dceru, 2roky) tak jsme se přes oběd v hotelu zdržovali a co jsme dostávali nebylo zrovna nic moc, nějaký salát, knedlíky s vajíčkem atp. To byla jediná věc která nás na tom všem mrzela....

Služby hotelu
Služby standartní, nemám co bych vytkla, jelikož moc nemluvíme anglicky tak naštěstí pro nás tam byla servírka ze slovenska, na kterou jsme se kdykoli mohli obrátit.

Pláž
Pláž jsme neměli jelikož jsme byli v Rakousku, ale jak už jsem jednou psala, tak nám hotel byl doporučen od pána z cestovní kanceláře jako vhodný pro děti, to sice ano, ale pán taky věděl jak máme starou dceru (2roky). Takže pro nás osobně by bylo fajn kdyby tam byla k dispozici alespoň houpačka, či trampolína nebo tak něco... jinak je tam zařízena dětská herna, ale pro dost větší děti

Michaela D., 29.07.2017, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Brückenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Krásná dovolená i s ohledem, že nám vyšlo perfektní počasí, což je hlavně v horách nejdůležitější.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená i s ohledem, že nám vyšlo perfektní počasí, což je hlavně v horách nejdůležitější. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na velmi dobré úrovni, vše bez problému

Strava
Strava formou bufetu je pro nás ideální...bohatá snídaně v hotelu a k obědu už stačila jen nějaká drobnost (palačinka, pohár, ledová káva) na výletě mimo hotel. Večeře pak opět super v hotelu bud formou bufetu, nebo objednávka z několika jídel

Služby hotelu
... vše bez problému, měli jsme s sebou i malého pejska čivavu a nebyl žádný problém za drobný poplatek si to myslím velmi užil také :-)

Kateřina Vrzáková, 29.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Römerhof (Fusch an der Glocknerstrasse)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

9 fotografií

Všechny recenze Rakousko - Salcbursko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622