Rakousko - Salcbursko Rakousko

 • Popis

  Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

  Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

  Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

  Salcburk

  Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

  Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

  Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

  Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

  Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

  V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

  Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

  Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.

Nejnovější recenze Rakousko - Salcbursko

Celkem: 9,2 Hezký rodinný hotel, kvalitní bydlení i strava (vč. večeří) a krásné okolí

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hezký rodinný hotel, kvalitní bydlení i strava (vč. večeří) a krásné okolí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
viz výše

Strava
viz výše

Služby hotelu
Velmi dobrý

Pláž
ještě není sezóna

Eduard K., 17.05.2018, Datum pobytu: 10.5. - 13.5.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Carossa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Krásné prostředí, milí lidé, super hotel, prostě ideální místo na dovolenou.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásné prostředí, milí lidé, super hotel, prostě ideální místo na dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný hotel v malé vesničce, obklopený nádhernou přírodou. Moc milý a ochotný personál, který se na vás stále usmívá. Pokoje odpovídají fotografiím. Všude čisto. K hotelu patří krásná zahrada s dětským hřištěm.

Strava
Výborné jídlo. Bohaté švédské stoly.

Služby hotelu
Bazén, welness, WiFi, televize na fleshku...na hotelu se zabavíte i když prší. Každý den úklid pokoje.

Lenka Z., 15.05.2018, Datum pobytu: 5.5. - 7.5.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Römerhof (Fusch an der Glocknerstrasse)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Se sluzbami Invia jsem byla maximalne spokojena, pan Danek reagoval velmi rychle, pomohl mi vyplnit vsechny potrebne udaje a byl velmi...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Se sluzbami Invia jsem byla maximalne spokojena, pan Danek reagoval velmi rychle, pomohl mi vyplnit vsechny potrebne udaje a byl velmi pohotovy a trpelivy. Zajezd jsme si moc uzili :) Zobrazit celou recenzi

Veronika M., 08.04.2018, Datum pobytu: 29.3. - 2.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Lukasmayr

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Velmi dobré ubytování a vybavení hotelu, skvělá kuchyně.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré ubytování a vybavení hotelu, skvělá kuchyně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na dvoulůžkových pokojích s přistýlkami pro děti. Hlavní manželská postel velká pohodlná i když měkčí. Dětské přistýlky menší a o něco tvrdší. Pro juniory asi lepší volit samostatný pokoj. Vybavení s wellness bylo výhodou.

Strava
Strava ve formě polopenze. Snídaně formou bufetu širokého spektra takže každý našel co má rád. Večeře formou servírovaného čtyřchodového menu + salátový bufet. Výběr ze dvou hlavních jídel + vegetariánské menu a dětské menu. Vše dobře kombinováno, takže nebyl problém si vybrat. Děti pokud nevyhovovalo dětské menu nebyl problém vybrat jídlo jiné. Jídlo výborné jak na chuť tak na pohled, vč. servisu který slušně stíhal i při nárazovém plnění restaurace v době večeře.

Služby hotelu
Vše zmíněno výše - celková dojem velmi dobrý.

Pláž
Jednalo se o pobyt lyžařský.

Místní areál Filzmoos sice menší nicméně kvalitně udržovaný, letos na apríla s dostatkem sněhu a ještě za příznivých teplot, zvláště severní sjezdovka s kabinovou lanovkou se dala lyžovat až do odpoledních hodin.

Na dosah autem do cca 30 min další střediska SkiAmade v okolí Schladmingu, v našem případě jsme zkusili o něco výše položené středisko Zauchensee (viz foto) a spokojenost.

Petr H., 05.04.2018, Datum pobytu: 29.3. - 2.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Hotel Alpenkrone

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Zauchensee 1 fotografie

Celkem: 2 Již nikdy víc s touto Ck.

 • 1,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Již nikdy víc s touto Ck. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pro 3 osoby nedostačující. ptala jsem se při objednávce zájezdu 2x, zdali jsou pokoje připraveny pro 3 osoby. Byla jsem ujištěna, že ano. Chtěla jsem výměnu pokoje, ale hotel byl obsazený.

Strava
Snídaně velmi slabý základ. Večeře lepší, ale nevhodná doba podávání od 18.00 hod. do 19.30 hodin.

Služby hotelu
Žádné nebyly.

Pláž
Jednalo se o lyžařský zájezd.

Anonym, 27.03.2018, Datum pobytu: 17.3. - 24.3.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: Gasthof Seestrand

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Salcbursko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

Ochrana vašeho soukromí

Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty.

Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech.

Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím