Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Rakousko Rakousko

  • Zdraví

    Při cestě do Alpské republiky bychom neměli zapomenout na zahraniční zdravotní pojištění. V Rakousku jsou již řadu let zavedeny nemalé poplatky za jakékoliv úkony, které by cizincům mohly znepříjemnit dovolenou. Od roku 2001 funguje mezi Rakouskem a Českou republikou smlouva, podle které mají čeští občané nárok na neodkladnou péči na náklady své zdravotní pojišťovny v České republice. K tomu je třeba formuláře CZ/A3, který je k vyzvednutí na pobočkách vaší české zdravotní pojišťovny. Tento formulář se předkládá u rakouských oblastních nemocenských pokladen, kde vám vydají "nemocenský lístek".

    V případě akutního ošetření stačí jen formulář CZ/A3. Dále je v Rakousku povinná spoluúčast při úhradě, a to např. na léky nebo hospitalizaci. Doktoři jsou k nalezení v každém větším městě stejně jako lékárny. Ty jsou otevřené nonstop nebo je u nich adresa na nejbližší otevřenou lékárnu.

    Budete – li potřebovat záchrannou službu, volejte na číslo 141 nebo 144. Můžete využít i centrální tísňové linky 112.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622