Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Rakousko Rakousko

Oficiální název: Rakouská republika
Hlavní město: Vídeň
Státní zřízení: federativní parlamentní republika
Náboženství: katolictví, protestantství, islám
Úřední jazyk: němčina
Časový posun: středoevropský čas

Rakousko - zájezdy od 299 Kč

O RAKOUSKU

Rakousko - země v srdci Evropy

Rakousko náleží mezi sedm zemí, které jsou českými turisty nejvíce navštěvované. Jižní soused České Republiky se může chlubit alpskými štíty, ale i romantickými horskými údolími, jezery a malebnými městy. Kochat se můžete převislými tyrolskými muškáty, poznávat vliv letité vlády Habsburků či se zaposlouchat do místního dialektu němčiny.

Starodávná a vzácná metropole odjakživa

Rakouská republika se vyznačuje stabilní hospodářskou strukturou a dobrou bezpečnostní situací. Poloha ve středu Evropy jí zaručila příliv četných návštěvníků již odnepaměti. Obchodní stezky, které pamatují ještě staré Římany, přivedly do země celé národy ze všech koutů světa, které s sebou přinesly jedinečné prvky vlastní kultury, které významně ovlivnily současnou tvář Rakouska.

Rakouské Alpy

Jestliže míří turisté do Rakouska za sportem, pak je to v naprosté většině případů lyžování. Čekají na ně kilometry skvěle upravených sjezdovek, běžecké trati různých stupňů obtížnosti, vynikající sněhové podmínky a dny prozářené alpským sluncem. Velkým plusem je výborná kvalita ubytování a široká škála doprovodné zábavy. Kromě restaurací se znamenitou kuchyní a útulných barů jsou tu mimo jiné i stále populárnější wellness centra s úctyhodnou nabídkou relaxačních služeb.

Osobnosti Rakouska zná celý svět

V Rakousku se narodilo, žilo či jen nějakou dobu působilo a tvořilo, mnoho osobností světové vědy, techniky a kultury. Za všechny jmenujme slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda, lehce kontroverzního architekta Hundertwassera, spisovatele Maria Simmela nebo herce Arnolda Schwarzeneggera.

Rakousko - zájezdy od 299 Kč

Nejnovější recenze Rakousko

Celkem: 9,2 Krátká, ale nádherná dovolená

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krátká, ale nádherná dovolená Zobrazit celou recenzi

Jitka, 08.11.2018, Datum pobytu: 27.9. - 1.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: St. Hubertus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7,8 Vše bylo téměř OK, bohužel jsme se netrefili do počasí, takže ze 4 denního zájezdu za lyžováním jsme na lyžích neujeli ani metr.

 • 8 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo téměř OK, bohužel jsme se netrefili do počasí, takže ze 4 denního zájezdu za lyžováním jsme na lyžích neujeli ani metr. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemné, čisté, prostorné, jen některé deklarované spotřebiče nebyly.

Strava
Zájezd byl bez stravy.

Služby hotelu
Beze služeb.

Pláž
Hory.

Miroslav Braniš, 02.11.2018, Datum pobytu: 26.10. - 30.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Apartmán Sissi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Skvělá dovolené, není co důležitého vytknout. Malý problém se zasláním finálních instrukcí předem, vyřešeno velmi rychle.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolené, není co důležitého vytknout. Malý problém se zasláním finálních instrukcí předem, vyřešeno velmi rychle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj odpovídal cenové kategorii, byl dobře vybavený, vše bylo funkční, úklid perfektní. Hotel je na náměstí, což je skvělé pro večerní procházky, nicméně hluk noční dopravy trochu rušil spánek.

Strava
S večeří jsme byli spokojeni, ale v porovnání s jinými podobnými hoteli se jednalo o standard. Domnívám se, že jídlo bylo ovlivněno tím, že jsem byli jediní hosté na večeři. Snídaně zcela splňovali naše očekávání, klasická snídaně bufetového typu s výběrem pečiva, sýru, šunky a pod., jedno jídlo teplé - vajíčka.

Služby hotelu
Úklid perfektní. Personál hotelu také skvělý, zajímal se o cíle cesty, výlety, zaměstnanec nám přinesl mapu běžeckých tras pro zimní dodvolenou. Parkoviště v pořádku.

Pláž
Dovolená v Alpách - hory perfektní, služby tardičně výborné.

Jiří V., 25.10.2018, Datum pobytu: 19.10. - 22.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Der Abtenauer

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Pokoj prostorný,snídaně-velký výběr,večeře -výběr ze tří jídel/jedno bezmasé/,bez výhrad

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pokoj prostorný,snídaně-velký výběr,večeře -výběr ze tří jídel/jedno bezmasé/,bez výhrad Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj po rekonstrukci,100% funkčnost a čistota

Strava
viz výše

Služby hotelu
bez problémů

Zdeněk C., 22.10.2018, Datum pobytu: 14.10. - 18.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Salcbursko, Hotel: JUFA Altenmarkt-Zauchensee

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,6 Měli jsme pouze ubytování se snídaní na jednu noc, není moc co hodnotit na "dovolené". Hotel je ale kousíček od metra, což bylo to, proč...

 • 4,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Měli jsme pouze ubytování se snídaní na jednu noc, není moc co hodnotit na "dovolené". Hotel je ale kousíček od metra, což bylo to, proč jsem jej volila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli do ulice a byli jsme v šestém patře. Na pokoji bylo v jedenáct večer téměř 26 stupňů, z ulice tak neskutečný hluk, že se nedalo větrat. V podstatě se v tom pokoji nedalo spát. Jinak byl čistý a pěkný, ale vzhledem k tomu, že jsme se přišli pouze vyspat, moc nadšeni jsme nebyli.

Strava
Co se nabídky jídla týká, mohu hodnotit jako nadstandardní. Problém byl ale si na snídani vůbec mít kde sednout. Kapacita jídelny absolutně neodpovídá velikosti hotelu. U kávovaru nebyly hrnky. Sem tam personál přinesl z nouze 4 hrnečky a ty byly hned pryč. To samé skleničky na džus. Malé lžičky do kávy nebo na jogurt jsem nezahlédla ani jednou během celé snídaně a to o ně hosté žádali.

Lada M., 11.10.2018, Datum pobytu: 6.10. - 7.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Vídeň, Hotel: Austria Trend Beim Theresianum

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622