Rakousko Rakousko

Oficiální název: Rakouská republika
Hlavní město: Vídeň
Státní zřízení: federativní parlamentní republika
Náboženství: katolictví, protestantství, islám
Úřední jazyk: němčina
Časový posun: středoevropský čas

Rakousko - zájezdy od 197 Kč

O RAKOUSKU

Rakousko - země v srdci Evropy

Rakousko náleží mezi sedm zemí, které jsou českými turisty nejvíce navštěvované. Jižní soused České Republiky se může chlubit alpskými štíty, ale i romantickými horskými údolími, jezery a malebnými městy. Kochat se můžete převislými tyrolskými muškáty, poznávat vliv letité vlády Habsburků či se zaposlouchat do místního dialektu němčiny.

Starodávná a vzácná metropole odjakživa

Rakouská republika se vyznačuje stabilní hospodářskou strukturou a dobrou bezpečnostní situací. Poloha ve středu Evropy jí zaručila příliv četných návštěvníků již odnepaměti. Obchodní stezky, které pamatují ještě staré Římany, přivedly do země celé národy ze všech koutů světa, které s sebou přinesly jedinečné prvky vlastní kultury, které významně ovlivnily současnou tvář Rakouska.

Rakouské Alpy

Jestliže míří turisté do Rakouska za sportem, pak je to v naprosté většině případů lyžování. Čekají na ně kilometry skvěle upravených sjezdovek, běžecké trati různých stupňů obtížnosti, vynikající sněhové podmínky a dny prozářené alpským sluncem. Velkým plusem je výborná kvalita ubytování a široká škála doprovodné zábavy. Kromě restaurací se znamenitou kuchyní a útulných barů jsou tu mimo jiné i stále populárnější wellness centra s úctyhodnou nabídkou relaxačních služeb.

Osobnosti Rakouska zná celý svět

V Rakousku se narodilo, žilo či jen nějakou dobu působilo a tvořilo, mnoho osobností světové vědy, techniky a kultury. Za všechny jmenujme slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda, lehce kontroverzního architekta Hundertwassera, spisovatele Maria Simmela nebo herce Arnolda Schwarzeneggera.

Rakousko - zájezdy od 197 Kč

Nejnovější recenze Rakousko

Celkem: 8 Byli jsme ubytováni v apartmánu s vlastní kuchyňkou. Okolí je krásné se spoustou možností k aktivní dovolené. Jediné se bych hodnotila...

 • 7 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme ubytováni v apartmánu s vlastní kuchyňkou. Okolí je krásné se spoustou možností k aktivní dovolené. Jediné se bych hodnotila negativně je nepřítomnost majitelky po cca 3 dny. V celém ubytovacím zařízení jsme byli sami. Nikdo jiný zde ubytován nebyl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Více péče by zasloužila koupelna, neodtékal odpad. Hodilo by se také více vybavení do kuchyňky ( mikrovlnná trouba a větší výběr z nádobí).

Strava
Beze stravy

Renata Rambousková, 26.07.2017, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Apt. Villa Christina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Prijemny hotel, velke pokoje s balkonem

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Prijemny hotel, velke pokoje s balkonem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vse fajn

Strava
Klasicka rakousko-uherska kuchyne

Služby hotelu
ok

Václav Šolc, 26.07.2017, Datum pobytu: 18.7. - 21.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Alpenhotel Dachstein

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Dovolená byla moc pěkná hlavně výhled z hotelu.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla moc pěkná hlavně výhled z hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo útulné pokoje menší, trochu byl hluk, jelikož pod pokojem jsme měli hned venkovní restauraci, kde hosté rušili v noci.

Strava
Strava byla dobrá trochu slanější jídla.

Služby hotelu
Vše v pořádku. Na recepci se domluvíte češtinou.

Renata P., 25.07.2017, Datum pobytu: 20.7. - 22.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Semmering / Zauberg, Hotel: Alpenhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Hezká atraktivní lokalita - okolí. Hotel má charakter spíše hezkého pensionu. Pokoje jsou prostorné a hezky vybavené, čistota všude,...

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hezká atraktivní lokalita - okolí. Hotel má charakter spíše hezkého pensionu. Pokoje jsou prostorné a hezky vybavené, čistota všude, úklid denně. Personál vstřícný a příjemný. Bohužel hotel je hned u silnice, kde jezdí dost aut a část pokojů s okny na tuto stranu to odnáší. V létě je nutné mít otevřená okna z důvodu horka, pokoje nemají ani klimatizaci ani ventilátory a pak se lidé nevyspí bud z důvodu horka nebo hluku zvenčí (ještě kostelní hodiny každou hodinu budí). Kdo si nevezme pokoj s okny na opačnou stranu kde je potok, pak má dost smůlu a o dovolené se nevyspí.

Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje prostorné, vkusně vybavené, postele pohodlné, všude čisto. Úklid každý den, ručníky často vyměnované. Bohužel zde není klimatizace ani ventilace (větrák) a v teplých měsících je zde horko, je velmi nutné mít otevřená okna což u části pokojů s okny která vedou na silnici způsobuje nevyspání z důvodu hluku od aut a zvonu. Kdo to neví a předem si nevyžádá pokoj s okny na druhou stranu od silnice k potoku, má smůlu...:-(..moc se o dovolené nevyspí...Doporučuji protihlukové špunty do uší !!!

Strava
Snídaním nebylo co vytknout, na výběr od zeleninových salátů přes ovoce, džusy, kávu, čaje nebo teplé snídaně vpodstatě cokoliv. Neomezeně. Večeře byly horší, poněkud zvláštní skladba jídla. Sice výběr ze 3 jídel, ale víceméně vše prašt jako bouchni. Z hlavního jídla by se nenajedlo ani 7leté dítě. Např. 1 malý kopeček rýže smíchané s hráškem plus hořtice v smaženém trojobalu..pokud si člověk vybral maso, byly to asi 4 úzké nudličky v kvantu zahuštěné omáčky opět s malým kopečkem rýže (většinou napůl smíchaná rýže s hráškem). Pokud by nebyly polévky plus možnost volného výběru zeleninových salátů, pak by se z hlavního jídla dospělý člověk nemohl najíst a v noci by kukal hlady, zvlášt když celý den sportoval. Především tedy hlavní jídlo neobsahovalo žádné živiny, což na SportHotel kam lidé jezdí především za pohybem je udivující. V horkém počasí mastné polévky nejsou moc vhodné a zákusek v podobě "maxikalorie" potřebu živin po celodenní tůře také nezachrání. Na hlavním večerním jídle ubytovaných hostů evidentně velmi šetřili, přitom cena není zase až tak levná ... vůbec se ta jídla nedala srovnat s tím, co servírovali hostům, kteří přišli jen na jídlo a vybírali si ho z jídelního lístku - těm krásné jídlo z talířů přetékalo až se sliny sbíhaly. To, co dávali k večeři nám bylo minimálně dost podivné a to nejsem nijak vybíravá. Středeční barbecue bylo ok.

Služby hotelu
Uklid denně, výtah funkční. Parkoviště není u hotelu ale stojíte na veřejném parkovišti asi 300 metrů od hotelu.

Nezdálo se mi, že v hotelu nefungoval žádný večerní život - bar tam byl, jídelna i terasa se stolky kde jsme si mohii dát i večeři, ale přesně ve 20:30 nás odevšad i z terasy vymetli a bar zavřeli, takže dát si víno nebo drink a posedět s přáteli u baru nebo na terase večer nepřipadalo v úvahu. Takže dospělý člověk v létě v půl deváté večer šup na pokoj kde bylo dost horko. Ne všechny pokoje mají balkon. V obci není moc kam jít a když jste celý den v horách, asi nepůjdete po večeři bezcílně chodit malou obcí. Člověk by v hotelu očekával trochu večerního společenského života - bohužel - nula. Přitom myslím že to je škoda. Kdo z dospělých očekává, že na letní dovolené bude vyhnán ze společenských prostor na pokoj o půl 9 večerní... Moje představy za jejich ceny byly poněkud někde jinde.

Anonym, 25.07.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Sporthotel Annaberg

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8,2 Dovolená se nám moc líbila, hotel je situován za Kaprunem směrem k lanovce na ledovec na samotě, je kolem něj spousta místa na běhání pro...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, hotel je situován za Kaprunem směrem k lanovce na ledovec na samotě, je kolem něj spousta místa na běhání pro děti a relax jen tak na lehátku v zahradě. V hotelu vládla fajn atmosféra, personál byl usměvavý a nic nebyl problém. Překvapilo mě kolik tam bylo rodin s dětmi, byť to není úplně asi hotel orientovaný na děti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly malé, ale vešlo se tam všechno důležité. V hotelu není výtah, takže kdo má pokoj ve třetím patře tak se dost naběhá.

Strava
Snídaně byly klasické,každý den téměř stejné - výběr ze sýru, salámů, zeleniny, vajíčka natvrdo, med, marmelády, jogurty,atd. - jídla bylo dostatek, pečivo čerstvé... Večeře byly v bufetové stylu - výběr ze dvou polévek, 2-3 hlavních jídel a salátového bufetu a desert. Nenarazili jsme na jídlo, které by nám nechutnalo, všechno bylo moc dobré, takové domácké a nikdy se nestalo, že by něco došlo. Jeden den byla večeře venku a grilovalo se. Jen dvakrát jsme stihli odpolední kávu a koláče a opravdu to byly domácí buchty, úplně čerstvé

Pití bylo z postmixu - fanta, cola, sprite, soda, voda + 100 %džusy, bílé a červené víno.

Kateřina V., 25.07.2017, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Johanneshof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622