Rakousko - Hochkar Rakousko

 • Popis

  Rodinný areál v alpském předhůří

  Malý rodinný areál Hochkar leží v alpském předhůří na pomezí Štýrska a Dolního Rakouska. Přehledné, řídce zalesněné svahy v nadmořské výšce od 1380 do 1808 metrů slibují kvalitní sněhovou nadílku od prosince do konce dubna. Necelých dvacet kilometrů sjezdovek obsluhuje moderní přepravní park v čele s krytou expresní čtyřsedačkou. Hravé sjezdovky často mění směr a sklon. Převažuje červený stupeň obtížnosti, ale nechybí ani pohodový modrý okruh a sportovní černé svahy Grosses Kar a Steilhang z vrcholu Häsing. Mimo perfektně upravované tratě je dostatek volného terénu v lese i mezi skalami pro vyznavače free ride jízdy. Fun park Hochkar se stal Mekkou vídeňských snowboardistů. Běžkaři se prohánějí na desítkách kilometrů vyfrézovaných stop dole v údolí, jimž kraluje trasa Hochkar – Dürrenstein. Dětský cvičný svah blízko JoSchi baru disponuje dětským vlekem a krytým pojízdným kobercem.

  Après-ski

  Stále větší oblibě se těší výlety na sněžnicích a vysokohorská turistika. Okolí Hochkaru křižují různě náročné trasy pro pěší turisty. Snadné rodinné procházky se zastávkami v horských chatách s výbornou kuchyní lemují úbočí hřebenu. Náročné túry pro zkušené sportovce stoupají na vyhlídky pod alpskými vrcholy a mnohdy trvají více než jeden den. Nad sjezdovkami poletují křídla paraglidistů a pod dolní stanicí lanovky cinkají rolničky koňských spřežení vezoucích turisty v příjemně vyhřátých saních. Svou přesnost a napínavou atmosféru si vychutnejte při zápasu v curlingu. Od roku 2009 je v provozu wellness centrum Göstling-Hochkar s bazénem se slanou vodou, několika saunami a relaxační zónou. Na dně kotliny je několik gasthofů a hospůdek. Na dobrém jídle si pochutnáte ve starobylé dřevěné chatě Karhütte se samoobslužnou restaurací.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Hochkar ležící nedaleko jihomoravských hranic patří k ideálním víkendovým zimním destinacím. Trasa z Brna přes St. Pölten, Ybbs an der Donau a Göstling měří jen 308 kilometrů a trvá asi 3 a půl hodiny. Poslední úsek po vysokohorské silnici Hochkar Alpenstrasse je zpoplatněn mýtem, které je zahrnuto v ceně ski pasu. V zimě se tedy nevybírá. Komunikace je výborně udržovaná a bez sněhu. Z Prahy přes Třeboň, Ybbs an der Donau a Göstling ujedete o 40 kilometrů více a na cestě strávíte 4 a půl hodiny. Záchytná parkoviště podél dojezdů sjezdovek jsou zdarma. Bezplatný ski bus krouží vesnicí a sváží lyžaře k nástupnímu místu lanovky.

  Kolik to stojí?

  Svahy Hochkaru bývají přes týden poloprázdné, zato o víkendu sem míří desítky lyžařů z Vídně a okolí, pro něž je Hochkar kvalitní areál na dosah ruky. Šestidenní permanentka stojí 184,5 € pro dospělé, 177 € pro seniory, 160 € pro náctileté a 106 € pro děti. Nejmenší návštěvníci do 5 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Děti od 6 do 10 let mohou využít ski pas Sněhulák (Schneemankarte) a zaplatit pouze 3 € na den. Podmínkou je další ski pas zakoupený alespoň jedním z rodičů. Výhodné slevy čekají na autobusové zájezdy a školní lyžařské výcviky. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 €. Jednorázové vstupné na lanovku vyjde na 11 € při cestě nahoru a na 15,5 € při cestě nahoru a dolů.

  Léto v Hochkaru

  Krásná a pestrá krajina Göstlinských Alp vítá v letních měsících návštěvníky s otevřenou náručí. Místní hory vybízejí sportovce k překonávání osobních rekordů a výkonnostních limitů. Pěší turisté zdolávají jeden alpský vrchol za druhým nebo plánují vícedenní hřebenové túry. 157 kilometrů značených pěších stezek je uspořádáno do okruhů podle náročnosti. Nechybí pohodové vyhlídkové promenády a naučné stezky pro rodiny s dětmi. Cyklisté na horských i silničních kolech si pochvalují perfektní podmínky pro cyklo dovolenou. Jednotlivé cyklostezky mají své jméno a díky regionální cyklo mapě se dozvíte více o pamětihodnostech, které budete na kole míjet. Nevynechejte návštěvu národního parku Noth-Schlucht, bývalé železářské dílny Esse im Steinbachtal a dřevorubecké osady Rothschildsche Holzknechtsiedlung. Regionem protéká řeka Salza svádějící raftaře a kanoisty k pokoření divokých peřejí. Oblast je protkána množstvím jeskyní s různými šachtami a komíny. Ledovcová jeskyně Hochkar delší než 600 metrů je přístupná veřejnosti. Při její prohlídce vám průvodce poví zajímavé informace o ledovcové činnosti v Alpách a jejích následcích. Trochu adrenalinu si dopřejte v lanovém centru Hochkar Rope Route nebo se vydejte na nově zbudovanou stezku s visutými žebříky a mosty Hochkar 360° Skytour. Relaxaci nabízí 9 jamkové golfové hřiště Golf Club Schloss Ernegg Neun a wellness centrum Göstling-Hochkar.

Nejnovější recenze Rakousko - Hochkar

Celkem: 10 Skvele ubytovani, nadstandardni servis, vynikajici komunikace s majitelkou

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvele ubytovani, nadstandardni servis, vynikajici komunikace s majitelkou Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusni vybaveni, bez vyhrad

Strava
Plne vybavena kuchyn

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 26.12.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkar, Hotel: Pension Lobkowicz (Göstling)

Všechny recenze Rakousko - Hochkar