Rakousko - Štýrsko Rakousko

 • Popis

  Štýrsko je druhou největší rakouskou spolkovou zemí a leží na jihovýchodě Rakouska. Sousedí se Slovinskem a s dalšími spolkovými zeměmi jako Horní a Dolní Rakousko, Salcburgsko, Burgenland a Korutany. Hlavním městem je Graz.

  Štýrsko má také druhé jméno v podobě země tisíců jezer a horských údolí. Nejvhodnější podmínky pro zimní dovolenou nabízí oblast Dachsteinu, pro příznivce přírody pak oblíbené Solné komory, která nabízejí působivá skalní jezera. Štýrsko je také známo jako země lázní, pro každého ukazuje jiné stránky svojí impozantnosti.

Nejnovější recenze Rakousko - Štýrsko

Celkem: 6,4 Ohodnocení v procentech: 74%. Hotel pěkný, strava a služby už méně.

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Ohodnocení v procentech: 74%. Hotel pěkný, strava a služby už méně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v hotelu dobré, standardní.

Strava
Se stravou jsme byli docela nespokojeni. Snídaně velmi strohé. O kávu a čaj jsme si museli každé ráno požádat. Na večeře se dlouho čekalo a to na každý chod. Na stole nebyla cena za nápoje.

Služby hotelu
Hotel v celku dobrý, dobrá lokalita, tiché prostředí. Co se týče majitelů a obsluhy, snažili se, ale připadalo nám to celé neorganizované. Přes den se nadalo zakoupit pití ani jídlo přímo v hotelu.

Anonym, 16.02.2018, Datum pobytu: 7.2. - 11.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Timmelbauerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Úžasné

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Nadstandardní

Bohumil V., 08.02.2018, Datum pobytu: 1.2. - 4.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Stigenwirth

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,6 Byli jsme spokojeni. Vše dopadlo tak, jak jsme to s cestovkou domluvili.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Vše dopadlo tak, jak jsme to s cestovkou domluvili. Zobrazit celou recenzi

Josef Čízek, 02.01.2018, Datum pobytu: 28.12. - 30.12.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Alpenhotel Lanz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Z Prahy je to trochu courání (450 km / 6 hod), ale z pobytu jsem byl nadšený vzhledem k snadné dostupnosti sjezdovek (vše ostatní je v...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Z Prahy je to trochu courání (450 km / 6 hod), ale z pobytu jsem byl nadšený vzhledem k snadné dostupnosti sjezdovek (vše ostatní je v tomto případě podružné). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj krásný, s výhledem na sjezdovku. V noci je tu klid (uřvaní Maďárci mají v 9 večerku).

Strava
Snídaně a večeře jsou jedním slovem obžerství. Restaurace má více oddělených místností, kdo chce mít klid, může stolovat v "bezharantové zóně".

Služby hotelu
WiFi téměř nefungovala (možná jsem bydlel v odlehlém pokoji), sauně by neuškodil ochlazovací bazének. Přiměřeně prostorné parkoviště zdarma. Lyžárna taky OK.

Sjezdovky
Pro začátečníka, mírně pokročilého nebo rodiny s dětmi prostě ráj, dobří lyžaři možná ohrnou nos. Nadšený jsem byl z dostatečně širokých červených sjezdovek 1, 2, 8, pěkná je i členitá 11 a "vyhlídkové" trasy 1a, 13. Jedna z lanovek je hned za hotelem, ke druhé se snadno přejede. Většina sjezdovek je dostupná ze 2 šestisedaček, vleky lze téměř ignorovat. Nahoře docela fouká vichr, v dolní polovině už je to OK. Permanentka za 41 EUR je cca o 20% levnější než ve větších střediscích. Nějak jsem nepochopil partnerství s areálem Kreischberg (společná permanentka) - je to docela "z ruky", nemá smysl tam jezdit, když jsou sjezdovky pár kroků od hotelu.

Miroslav Budín, 30.12.2017, Datum pobytu: 26.12. - 30.12.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Lachtalhaus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Hodně záleží na počasí. Byli jsme 3 dospělí a 14-tiletý mladík na 5 nocí. První tři dny i s programem ( Edelrutehutte a Groser...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hodně záleží na počasí. Byli jsme 3 dospělí a 14-tiletý mladík na 5 nocí. První tři dny i s programem ( Edelrutehutte a Groser Scheibelsee, vodní stezka, minigolf v Knittelfeldu, tůra mezi korunami stromů v Rachau apod. ) vyšly i díky počasí perfektně, 4. den díky termálním lázním ve Fohnsdorfu přes nepřízeň počasí také, 5. den - stálý déšť - jakási nouzovka návštěva věže v Judenburgu, hraní her v kombinaci s hotelovým krytým bazénem (celkem malý, ale fajn). 6. den opět pršelo, tak jsme po snídani v pohodě odjeli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme 2 celkově příjemné pokoje s výhledem na hory. Žádný luxus, ale čisto, pro 2 osoby v pokoji v létě dost prostoru vč. úložného. Wifi na pokoji fungovala. Sprcha, WC a umyvadlo (vč. fénu) na dost malém prostoru, ale dost dobře rozmístěno, teplá voda tekla, byl pouze prostředek na mytí rukou, osušky a ručníky měněny dle potřeby - co je na zemi se mění. Na žádném z pokojů není balkon, ale je příjemný okenní výklenek s kulatým stolem, ke kterému si mohou sednout třeba 4 lidi (tedy pokud není využívána přistýlka).

Strava
Měli jsme normální polopenzi za 18 EU za osobu a den. Což obnášelo docela slušnou snídani vč. nápojů (dalo se vybrat sladké i slané, ne luxusní výběr, ale třeba croissanty a míchaná vajíčka měli skvělé). Dále večeři: polévka (celkem šla), výběr ze 3 jídel (3. jídlo bylo vegetariánské) - vybíralo se při snídani, vždy jsme se dobře najedli, součástí je i celkem skromný zeleninový bufet a nějaký sladký dezert. Nápoje se hradí zvlášť při závěrečném vyúčtování. Doporučuji vyžádat si nápojový lístek. Třeba víno je poměrně drahé: 1/8 vína je za 3.40 EU. Stejně tak je neracionální vzít si třeba 3x třetinku minerální vody a 2,20 EU, když 1 l stojí 3,5 EU.

Služby hotelu
Jde z mého pohledu o velmi sympatický tzv. rodinný hotel, který nám poskytl vše, co nabízel.

Pláž
Malinko jsem doufala, že se někde v závěru srpna bude možné i vykoupat někde v přírodě. Také jsem očekávala, že někde v dosahu v létě bude nějaká funkční lanovka. To mě trochu zklamalo.

Anonym, 03.09.2017, Datum pobytu: 29.8. - 3.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Sonnhof (Hohentauern)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Štýrsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622