Rakousko - Štýrsko Rakousko

 • Popis

  Štýrsko je druhou největší rakouskou spolkovou zemí a leží na jihovýchodě Rakouska. Sousedí se Slovinskem a s dalšími spolkovými zeměmi jako Horní a Dolní Rakousko, Salcburgsko, Burgenland a Korutany. Hlavním městem je Graz.

  Štýrsko má také druhé jméno v podobě země tisíců jezer a horských údolí. Nejvhodnější podmínky pro zimní dovolenou nabízí oblast Dachsteinu, pro příznivce přírody pak oblíbené Solné komory, která nabízejí působivá skalní jezera. Štýrsko je také známo jako země lázní, pro každého ukazuje jiné stránky svojí impozantnosti.

Nejnovější recenze Rakousko - Štýrsko

Celkem: 8,4 Hodně záleží na počasí. Byli jsme 3 dospělí a 14-tiletý mladík na 5 nocí. První tři dny i s programem ( Edelrutehutte a Groser...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hodně záleží na počasí. Byli jsme 3 dospělí a 14-tiletý mladík na 5 nocí. První tři dny i s programem ( Edelrutehutte a Groser Scheibelsee, vodní stezka, minigolf v Knittelfeldu, tůra mezi korunami stromů v Rachau apod. ) vyšly i díky počasí perfektně, 4. den díky termálním lázním ve Fohnsdorfu přes nepřízeň počasí také, 5. den - stálý déšť - jakási nouzovka návštěva věže v Judenburgu, hraní her v kombinaci s hotelovým krytým bazénem (celkem malý, ale fajn). 6. den opět pršelo, tak jsme po snídani v pohodě odjeli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme 2 celkově příjemné pokoje s výhledem na hory. Žádný luxus, ale čisto, pro 2 osoby v pokoji v létě dost prostoru vč. úložného. Wifi na pokoji fungovala. Sprcha, WC a umyvadlo (vč. fénu) na dost malém prostoru, ale dost dobře rozmístěno, teplá voda tekla, byl pouze prostředek na mytí rukou, osušky a ručníky měněny dle potřeby - co je na zemi se mění. Na žádném z pokojů není balkon, ale je příjemný okenní výklenek s kulatým stolem, ke kterému si mohou sednout třeba 4 lidi (tedy pokud není využívána přistýlka).

Strava
Měli jsme normální polopenzi za 18 EU za osobu a den. Což obnášelo docela slušnou snídani vč. nápojů (dalo se vybrat sladké i slané, ne luxusní výběr, ale třeba croissanty a míchaná vajíčka měli skvělé). Dále večeři: polévka (celkem šla), výběr ze 3 jídel (3. jídlo bylo vegetariánské) - vybíralo se při snídani, vždy jsme se dobře najedli, součástí je i celkem skromný zeleninový bufet a nějaký sladký dezert. Nápoje se hradí zvlášť při závěrečném vyúčtování. Doporučuji vyžádat si nápojový lístek. Třeba víno je poměrně drahé: 1/8 vína je za 3.40 EU. Stejně tak je neracionální vzít si třeba 3x třetinku minerální vody a 2,20 EU, když 1 l stojí 3,5 EU.

Služby hotelu
Jde z mého pohledu o velmi sympatický tzv. rodinný hotel, který nám poskytl vše, co nabízel.

Pláž
Malinko jsem doufala, že se někde v závěru srpna bude možné i vykoupat někde v přírodě. Také jsem očekávala, že někde v dosahu v létě bude nějaká funkční lanovka. To mě trochu zklamalo.

Anonym, 02.09.2017, Datum pobytu: 28.8. - 2.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Sonnhof (Hohentauern)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Spokojení

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojení Zobrazit celou recenzi

Libor C., 28.08.2017, Datum pobytu: 19.8. - 23.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: JUFA Donnersbachwald

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Byli jsme moc spokojeni, vše bylo na výborné úrovni.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme moc spokojeni, vše bylo na výborné úrovni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný, dobře vybavený, jedině vana v koupelně byla pod šiknou střechou, takže pro vyšší postavy ne zrovna ideální. Příjemný byl i balkon s odpoledním sluncem.

Strava
Strava v rakouském stylu, všeho dost. Snídaně se švédským stolem, večeře na výběr ze dvou jídel - polévka, salát, hlavní jídlo, dezert.

Služby hotelu
Kromě očekávaného standardu byla v ceně i Sommercard, s kterou jsme měli zdarma např. lanovku na Dachstein, mýtné a další vstupy, také jízdy hromadnou dopravou, ty jsme ani nevyužili.

Pláž
Alpská příroda je prostě unikátní a také všude čisto a ochota. Rádi do Rakouska jezdíme.

Irena S., 20.08.2017, Datum pobytu: 13.8. - 16.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Gasthof Stockerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Sluzby,stravovani i okoli penzionu byly perfektni. Majitele velmi prijemni. Pro pobyt s malym ditetem naprosto vyhovujici, nejen okoli...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Sluzby,stravovani i okoli penzionu byly perfektni. Majitele velmi prijemni. Pro pobyt s malym ditetem naprosto vyhovujici, nejen okoli penzionu,ale i nedaleke vylety. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani naprosto v poradku,pokoj cisty,kazdy den uklizeny.

Strava
Strava v podobe polopenze zcela dostacujici,snidane formou svedskeho stolu, vecere trichodova.

Služby hotelu
Perfektni.

Tereza B., 24.07.2017, Datum pobytu: 16.7. - 21.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: Timmelbauerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Super lokalita, doporučuji!

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super lokalita, doporučuji! Zobrazit celou recenzi

Martina, 11.07.2017, Datum pobytu: 4.7. - 7.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Štýrsko, Hotel: JUFA Donnersbachwald

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Štýrsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622